Snažím se o miminko v 35ti letech

jenny73
15. dub 2009

Zdravím všechny, co sem třeba jen nakouknou... 😉

Než jsem založila toto vlákno, přečetla jsem desítky diskusí, stovky témat, tisíce příspěvků... bohužel jsem nenašla přesně to, co hledám.

Je mi 35 let (už skoro rok 😀 ) a nemám děti. S prvním manželem nevyšlo nejen manželství... teď mám druhého manžela (také bezdětný), konečně si oba užíváme náš dosud ne zrovna vydařený život (partnerský) a rádi bychom miminko (hlavně vzhledem k našemu věku)...

Po roce snažení - dělali jsme co jsme mohli 😀 - jsem své paní Dr. gyn. oznámila naše přání. Ta mi řekla, že jsem ještě mladá (!!!), že se doporučuje podpírat po sexu zadeček a ať si přečtu rady na netu. Na další návštěvě mi dala papír pro manžela na spermiogram. Když jsem ho chtěla objednat bylo mi sděleno, že ho objednávat nemusím, ať přijde na krev, zaplatí 800,- a že mu řeknou, kdy má přinést vzorek. Ale další "služby" - jako např. mé krevní testy, ultrazvuk apod. - že nemohou sloužit.... 😒

Od známého jsem dostala kontakt a doporučení na CAR v Podolí a tak jsme se objednali - termín první návštěvy - květen 2009.

Je tu některá snažilka, která je na tom podobně jako já? Nechce se mi začínat "samotné" a ráda bych měla někoho, s kým bych mohla průběh snažení probrat. Diskutujících je tu spousta a mně, jako začátečnici, už se z těch zkratek, které ani nevím, co znamenají, motá hlava... 😨

janysek70
30. dub 2009

No čéče, kde ležíš???? Já nestíhám vše kolem, jsem na Spolubojovnicích celý den na příjmu 🙂

dorra
4. kvě 2009

Ahojte holky, nedávám vás dočíst. Hystereskopie mi dopadla dobře i se začínající chřípkou a ms mě uspali bez předoperačního vyšetření. Nerozumím tomu, ale hlavně že to mám už za sebou a užívám si dobrého výsledku. Do 12. května, kdy jedu na další kontrolu a vyšetření. Bojím, bojím. Ale snad to nebude tak zlé, jak jsem se bála té mé krpaté dělohy. Utěšuju se, že zbytek ňák přeléčíme.
Bába Radlická je i tady.Několik stránek dál.
A je úspěšná!
Holky brouček. Ozvu se po kontrole.

jenny73
autor
5. kvě 2009

Ahoj ahoj!! 😀

Jsem zde....Doře blahopřeju k dobrým výsledkům.....i k tomu, že už má něco za sebou a ne jako já....

A co Janýsek, jak to vypadá s tebou??

Já teď nebyla na příjmu, prodloužený víkend na chatě nejen bez PC, ale i elektriky, vody... 😀 ale zato na bylinkách 😅 a v krásné přírodě. Až na tu mrchu, dorazila v neděli, snad na hodinu přesně. Ale tak malilinko, ani mě nic nebolí - že by zabral kontryhel?? 😉

mandre
5. kvě 2009

Ahoj holky, dnes jedu do Gennetu pro výsledky 😢 , bojim, bojim... co mi řeknou, a co bude.

jenny73
autor
5. kvě 2009

Neboj, neboj, my všechny tady (i momentálně mentálně nezúčastněné) jsme s tebou a držíme palce!! Pak koukej dát vědět, jak to dopadlo!!! 😉

zulik
5. kvě 2009

Ahoj,
můžu se přidat? Uteklo to jako voda a je mi přes 35 /už 2 roky/ a o druhé dítě se snažíme už 5 let. Mám za sebou i IVF,teď další pokus řešit nechci.Stále se říká, že by to mělo jít i bez pomoci.Takže věřím 😉

jenny73
autor
6. kvě 2009

Ahoj holky!

Zuliku, jasně že můžeš, ale nám to tady moc nefrčí, jako jinde 😉 Většina je tu úplně na začátku a spíš máme hrůzu z toho, co nás všechno čeká, viď mandre? Tak co nového, jak jsi dopadla? Honem honem!!

...jinak tedy až na výjimky, že janýsku?!? 😉 😀 😝 😀

Jinak já tedy taky pořád věřila, ale nechci už dál čekat. Už to trvá dlouho a prcka zatm nemáme, tak abychom se ho ještě vůbec dočkali 🙄

dorra
6. kvě 2009

Ahoj děvčátka,
tak jaká? Jak dopadly výsledky, mandre? Já se taky dost bojím, ale zase na druhou stranu se něco děje a to je lepší jak nejistota. A když už mi srdco bije v krku fakt fest, tak si řeknu, že se přece nic neděje, že si nejedu pro výsledky na onkologii. A jsem ráda na světě. Navíc mám husto v práci, takže výlety do CAR jsou pro mne hlavně dny, kdy nemusím do práce a snažím se je přetransférovat na výlety s povinností mi koupit něco pro radost. To je taky můj dobrý tip pro vás do začátku. Můj muž si záhadně zvykl a vždy se snaží napovídat mi už v autě, abych si už konečně něco vybrala 😀 a šlo to rychle.

zulik
6. kvě 2009

Za sebe musím říct, že už mě přešla taková ta euforie a stavy beznaděje zároveň a i takové ty různé zaručené způsoby mě neberou. Prostě to buď bude nebo ne a jak říká Dorra, jsou horší věci. Dělat si aspoň malé radosti /v případě, že na velké není 😉 /.Je fakt, že mám taky haldu práce ale červík zahlodá při pohledu na cizí kočárek, s tím se nic nenadělá. Někdy je třeba jít štěstí naproti, někdy přijde samo.
Všem, co čekají na výsledky přeji pozitivní zprávy.

mandre
6. kvě 2009

Ahojky, tak jsem tu.
Byli jsme tam s manžou včera odpoledne, všechny výsledky dopadly dobře, takže víme, co jsme věděli, že mám ty protilátky proti štítné žláze (což má kde kdo) a s tím spojené zvýšenou aktivitu imunity (NK buňky).
Primářka mi udělala ultrazvuk, a bylo to těsně před ovulací (domin.folikul 21mm), tak mi píchly sestřičky Pregnyl a máme se snažit 😀 😀 😅 Dohodli jsme se se skoromanžou a primářkou (skoromanža chce chodit všude se mnou, no zlatíčko opečovávací), že to ještě vyskoušíme sami (teda ne úplně, budu zobat Prednison na snížení imunity a Pentomer - lék na tlak, který prý má účinky na snížení NK buněk)....budu to zkoušet, mám ho sama nižší 🙄 🙄 🙄 ...to mi doporučili na imunologii 😒
Myslím, že to zkusíme tak 2-3 cykly, a pak bychom zkusili inseminaci s testem na průchodnost vejcovodů, říkala, že nám může nabídnout ještě genetické vyšetření. Dále tedy IUI anebo IVF.
Jo a pro zajímavost Janýsku 😎 , říkala, že ten Prendison na imunitu v menších dávkách dávají všem, co jdou na IVF, ikdyž nemají za sebou imuno vyšetření. Koukala jsem, že to je teda "driják", kortikoid 😖
No a Maláčová porodila 3. dítě v 38 letech, a to začala v 35. No není to pech... ☹ , ale přeju jí to 😀 😀 😀
Pro povzbuzení: primářka mi řikala, že pokud má ženská vaječníky a vejcovody a chlap spermie, tak to je jen otázka času...to jsem zvědavá. Byli tam zrovna poděkovat primářce manželé s dvojčátky (kluci 6 týdnů), no a že prý takovéhle děti tam vyrábí 😀 😀 😀
Janýsku četla jsem tě na spolubojovnicích, tak nesmutni, držim ti na ET palečky 😉

janysek70
6. kvě 2009

Mandre 😉 , tak hodně štěstíčka v snažilkování a díky 🙂
Jo Prednison při IVF zobeme...., pokud se něco najde na imuno, tak se jím léčí i dlouhodobě a asi ve větších dávkách...., no uvidím, jak nyní pochodím a když tak půjdu na to imuno do Plzně....

ma.ja
7. kvě 2009

ahojte kočky, jdu se na vás zas jednou podívat, co nového?
já se jdu dneska objednat na laparku ☹

jenny73
autor
7. kvě 2009

Ahoj holky! Mandre, gratuluju k výsledkům, vidíš, že to nebylo tak strašný 😉

Dorro a Zuliku, máte pravdu. Já se taky fakt hodně snažím nic si nepřipouštět, dělat si radost, odpočívat... O život mi nejde...jenže pak si uvědomím, že už se blíží návštěva CARu a znervózním, nebo přijde mrcha a je mi stejně do breku a jsem zklamaná. A mám pocit, že je to se mnou a tím věčným bulením jen horší. Třeba když se začne konečně něco dít pomocí doktorů, tak to bude lepší...

A Janýskovi samozřejmě taky držim všechny čtyři palce 😉

janysek70
7. kvě 2009

No Jenny, už jsem myslela, že po mně ani nevzdechneš... 😀

Ma.jo, v klidu, laparku dáš, není to opravdu nic hrozného, pěkně te uvnitř zkontrolují, zda je vše, jak má a ještě ten den po zákroku jak se vyspíš, budeš pochodovat po pokoji 🙂 , mám za sebou už 4, při té poslední mi dělalii hysteroskopii dělohy a pohoda...

jenny73
autor
7. kvě 2009

Ale jdi ty... 😅 prostě nestíhám. Během 14ti dnů 2 dny volna - za mě tu práci nikdo neudělá 😖

Ale za 2 hoďky už vyrážím do klidu na chajdu a budu odpočívat, kochat se přírodou, chodit na bylinky 😉 😀 ...a tak, prostě relaxovat duši i tělo 😉

Takže vám všem holky taky přeju moc fajn prodloužený víkend!!! 🙂

janysek70
11. kvě 2009

Tak kdepak jsi ty jedna bylinkářko? Víkend už skončil!!! 🙂

ma.ja
11. kvě 2009

ahojky 🙂
janýsku čtyři laparky...fujtajbl 😢 taky mi mají dělat hysteroskopii, prý když už budu pod narkozou tak to sfouknem najednou 😉 ale zase na jednu stranu jsem ráda, že na to jdu, protože aspoň budu vědět na čem jsem 🙂

janysek70
11. kvě 2009

Jj opravdu se neboj, možná to jen zkontrolují, nic nenajdou, zapošijí dírky a řeknou ti, že je vše O.K.... a i kdyby odstraňovali nějaké případné srůsty, tak to je také v pohodě...., nejhorší je po operaci vždy ten řez a u laparky to jsou jen malinké dírky 😉

mandre
11. kvě 2009

Ahojte,
po dlouuuhém víkendu. Tak baštim všechny ty tabletky, zatím to se mnou necloumá, zítra jdu na endokrinologii si popovídat o mojí štítné žláze 😒
Janýsku teda pro mě je jakákoli operace noční můra, nechápu proč tohle nedělaj jenom s lokálním umrtvením, zrovna tak odběr vajíček, to je taky v narkóze, ne? 😖 😖 🙄
Mě laparku ani nenabízeli, zatím 😲

zulik
11. kvě 2009

Ahoj po víkendu,
jsem si zvykla, že mi teď ten voný pátek bude chybět ☹
Mandre, laparky snad nedělají v lokálce, trvá to někdy docela dlouho. Mě chtěli dělat odběr vajíček v tzv.analgosedací anestézii, anestezioložka mi říkala, že budu jako v rauši ale mě se začala šíleně točit hlava, štverce co byli na stropě mi jakoby utíkali a cítila jsem hned to první nabodnutí.Řekla jsem jen, no nic moc a spala jsem úplně. Takže po tomto zážitku už něco napůl nechci.Teď jsem byla v dubnu na artroskopii kolene a raději jsem řekla hned, že se toho nemusím zůčastnit 🙂

jenny73
autor
12. kvě 2009

Tak ahoj...

Vůbec nestíhám....ani janýskovi popřát hodně štěstí!!!!!! Už jsi na cestě, ale to nevadí, ty si to tu najdeš.

V práci nestíhám, zlatej víkend. Zase jsme byli na bylinkách, bylo tam tak krásně, fakt pohádka.

A dneska se vzteknu, kromě práce dorazila mrcha....nevim jak je to možný, já myslela, že jsem jí měla minulou neděli (v termínu), ale malinko, tak to asi nestačilo a pro jistotu je tu zas... a už normální, abych o nic nepřišla... Tak nevim, jestli jsem ty bylinky nepřechválila... 😒

jenny73
autor
14. kvě 2009

Tedy tady je morálka 😝

Alespoň to vytáhnu ze dna a doufám se se tu alespoň občas ukážete a napíšete, jak pokračujete 🙂

janysek70
14. kvě 2009

😝 😝 😝 😝 😝 Jenny 😅 😅 😅 😅 , já myslím, že tady to živější nebude...., já tě pořád lákám vedle 😅

zulik
14. kvě 2009

No, to závisí na nás 😀
Takže: Janýsku, ať se chytnou obě mimina, ať máš pak co dělat!!! Jelikož Tě vidím pořád na koňovi 😀 😀 😀

janysek70
15. kvě 2009

Tak šup kočky tahám to na 1. stranu 😅
Zuli já trávím pracovně celé dny u PC a tak mám koňa stále na liště a okupuji ho 🙂 , jo jasně s mimoškama už bych nedávala asi ani moc té práce u PC 😉

zulik
15. kvě 2009

Ahojky,
takže posouvám, jsem výjimečně dřív doma,byla jsem na školení.No já v práci přístup na celý internet nemám, jen na omezené věci-to bych stejně neměla čas. Mám toho hóóóódně.Jinak prakticky pořád u PC 😝
Jenny, zaujalo mně, že chodíš na bylinky. Já mám ráda bylinkové čaje ale na bylinky jako sběr jsem si moc netroufla, nevím, jestli bych nás neotrávila 😀 Jezdíme z Phy do jižních Čech a tam by se něco dalo schrastit. Máš nějakou chytrou knížku, nebo Ti někdo předal vědomosti? Poznám tak kopřivu od hluchavky 😀

janysek70
15. kvě 2009

Jasně, Jenny je bába kořenářka a sbírá je za ouplňku 😅 😅 😅 😅

zulik
15. kvě 2009

Jo,táák. Čáry a kouzla 😉 Tak to by nám to všem mohlo brzy zafungovat 😀 A co sbíráš Ty, Janysku?

janysek70
15. kvě 2009

Já nakupuji v Apatice 😀 , já se v noci do lesa bojím 😉 (Kontryhel, maliník, čistící čaj)

zulik
15. kvě 2009

Je to bezpečnější, já nakupuji v Kozí ulici, tam je parádní bylinkářství.