Snažím se o miminko v 35ti letech

jenny73
15. dub 2009

Zdravím všechny, co sem třeba jen nakouknou... 😉

Než jsem založila toto vlákno, přečetla jsem desítky diskusí, stovky témat, tisíce příspěvků... bohužel jsem nenašla přesně to, co hledám.

Je mi 35 let (už skoro rok 😀 ) a nemám děti. S prvním manželem nevyšlo nejen manželství... teď mám druhého manžela (také bezdětný), konečně si oba užíváme náš dosud ne zrovna vydařený život (partnerský) a rádi bychom miminko (hlavně vzhledem k našemu věku)...

Po roce snažení - dělali jsme co jsme mohli 😀 - jsem své paní Dr. gyn. oznámila naše přání. Ta mi řekla, že jsem ještě mladá (!!!), že se doporučuje podpírat po sexu zadeček a ať si přečtu rady na netu. Na další návštěvě mi dala papír pro manžela na spermiogram. Když jsem ho chtěla objednat bylo mi sděleno, že ho objednávat nemusím, ať přijde na krev, zaplatí 800,- a že mu řeknou, kdy má přinést vzorek. Ale další "služby" - jako např. mé krevní testy, ultrazvuk apod. - že nemohou sloužit.... 😒

Od známého jsem dostala kontakt a doporučení na CAR v Podolí a tak jsme se objednali - termín první návštěvy - květen 2009.

Je tu některá snažilka, která je na tom podobně jako já? Nechce se mi začínat "samotné" a ráda bych měla někoho, s kým bych mohla průběh snažení probrat. Diskutujících je tu spousta a mně, jako začátečnici, už se z těch zkratek, které ani nevím, co znamenají, motá hlava... 😨

iva2009
16. kvě 2009

Ahoj holky, konečně normální diskuse pro dospělé ženy - hurááááááá ! 😎 Za pár dní budu mít 35 a snažíme se o první dítě. S přítelem nežiju, takže ty návštěvy a snažení jsou sporadické. Po 6 měsících prvního snažení se nám zadařilo, veliká radost, veliký plány, ale v 10tt jsem o to bohužel přišla, zamlklé těhu - teď jsem 3 týdny po revizi. Za pár měsíců začneme zkoušet nanovo. Já si v 35 letech konečně připadám přípravená na mateřství a necítím se už jako dítě. Myslím že je to ten nejlepší čas - o stáří nemůže být ani řeč. Každá máme za sebou nějakej osud a nějaký důvody proč do toho jdeme "až teď" - jen mě překvapuje kolik z vás to chce řešit přes "bílé pláště" - fakt hážete flintu do žita ? Ono je to všechno o psychice znám z okolí několik případů, kdy se domluvili na umělé oplodnění a než dostali termín a dostavili se na zákrok tak byli v tom - prostě to vypustili z hlavy, vzdali to a buch ! 😀 Já byla v lednu na preventivce u gyndaře, řekl: děložní sliznice 3 vrstvy, ovulace za 2 dny, ideální podmínky, jděte do toho - tak jsem přesně podle instrukcí "znásilnila" miláška a čekala - nic ! 😝 Tak jsem to obrečela, řekla si že jsem úplně neschopná a tak ideální podmínky a potvrzenou ovu už nebudu mít nikdy, vzdala jsem to a druhej měsíc //. To jsem vůbec nečekala - ta psychika je strašně mocná... Ale to už asi všechny víte. No nedopadlo to, ale doufám že se brzo zadaří. Jen přidávám příběh 😉

mandre
16. kvě 2009

Ahoj holky. Furt taky něco řešim,svatební přípravy, tak se na diskuze zase tolik nedostanu 😒 Kdybych už měla aspoň něco vyřešený 😖 😖, třeba to mimčo 😀 😀 😀
Janýsku, kdy budeš testovat? 😉 Jsem napnutá 😀 😀 😀 Já mám zase depku, asi před MS. Jim ten Prednison a Pentomer 🙄 , žádný vedlejší účinky nepozoruju....
Ivo, takhle to taky vidím, že jsem na dítě zralá až teď kolem 35.

zulik
16. kvě 2009

Ahoj,
Ivo vítej. Vše dobře dopadne, máš pravdu, že psychika je mocná. Jak jsem psala, už jsem si prošla různými stádii, teď jsem se sklidnila a říkám si, že buď bude nebo nebude.Já mám sice takový druhý začátek ale začátek to je 🙂
No a jak jsem psala o těch radostech, tak jsem si dnes udělala takovou užitečnou radost:
http://www.modrastrecha.cz/album/view.php?vRefe...

jenny73
autor
20. kvě 2009

Ahoj holky!!

Moc se omlouvám....nejdřív to tu spáchám a nakonec sem z vás chodím asi nejmíň.

Janýsek asi dostane na prdel, mimina si zacpou uši!! 😀 😀 Já jí dám ouplněk!!! 😀 😀

Tak vysvětlím ty svoje bylinky - Tak trochu jsem holka z vesnice (napůl, to by bylo delší vypravování) a mám velmi kladný vztah k přírodě.... 😅 ....a ne, že bych měla v rodině vyloženě nějakou čarodějnici..... (i když, .... 😀 ), ale nějaká ta bylinka byla doma vždycky - květ lípy a bezu na nastydnutí většinou. Ale v těch kytičkách se docela vyznám, navíc jsem si i pořídila chytrou knížku, abych věděla co na co a teď jsme koupili chajdu v přírodě - bez vody, bez elektřiny, tím pádem bez televize....tak mám spoutu času, místo na sušení (už jsem si i pořídila košíček, se kterým vyrážím). Zatím mám - kontryhel (na ten bych potřebovala už stodolu), kopřivu, trochu maliníku (u nás je spíš ostružiník), teď mi pokvete lípa a bez a pak řebříček a třezalka. No a to je asi zatím všechno.... Je teda fakt, že ty čerstvé bylinky mi chutnají, ty kupované mi připadaly jak spařený seno 😖

Jo a abych nezapomněla - ještě jsem letos vařila pampeliškový med a mužskýmu udělala jitrocelovej sirup.....tak teď je to všechno 😅

Tak jestli se Janýskovi zahojil výprask, tak přeju strašně moc štěstí, držim všechny prsty, co přinášej štěstí a i když jsem tu nebyla, vzpomněla jsem si na tebe několikrát denně! 😉

jenny73
autor
20. kvě 2009

A samozřejmě vítám Ivu!! Potěší mě každá vrstevnice, která konečně dospěla 😉 a nepřipadá si jako že už má svoje odslouženo 😒 Vždyť i já to mimčo řeším spíš kvůli věku, protože jinak bych byla schopná blbnout až do důchodu 😉

janysek70
20. kvě 2009

Jenny 😅 😅 😵 😵 😵 😵 áááááááááhoj, no já už myslela, že jsi se ztratila někde v lese a spřáhla jsi se s hejkalem 😀

Jééé pampeliškovej med a jitrocelovej sirup..., no holka mňam, ty jsi šikulka, to bych nepohrdla 🙂
A ta chaloupka musí být krásně provoněná bylinkami 😵

janysek70
20. kvě 2009

Už asi zase mašírovala někam s košíčkem...... 😒

Jsem na tebe včera myslela a ptala se na spolubojovnicích Zulíka, jestli tě neviděla...

jenny73
autor
20. kvě 2009

Ale jdi ty 🙂 košíčkuju jen o víkendu 😉 ...no chaloupka - chtička 11 m2, dřevěná, na skále nad vodou v trempské osadě - říkám jí "orlí hnízdo" 😅 a máš pravdu, že voní, i ty kopřivy, když schnou, tak krásně voní. Na med jsem nemusela plácat elektřinu, jen jsem přiložila pár polínek a bylo to. Je tam obrovská pohoda, zvířátka, co se jinde už nevidí, ještěrky nám žerou z ruky... pohádka. Jen se trochu zlobim s pavoukama na kadiboudě 😀

Už za týden nás čeká první návštěva v CARu....pokaždý, když si na to vzpomenu, chytim trochu nerva 😒

janysek70
20. kvě 2009

Docela ti tu chajdaloupku a tu pohodu v přírodě závidím 😵 😵 a trampská osada...ohníčky...kytara...písničky, to já vždy tak milovala....
A návštěvy CAR se neboj, já když konečně začala, tak jsem si pak nadávala, proč už jsem to neudělala dávno a jen si nechala utíkat čas. Takhle se alespoň něco děje a je nějaká šance, že se snad jednou toho mimi ještě dočkám..... 😉

zulik
20. kvě 2009

Jé hurááá, je tu dnes pohyb 😉 a já zrovna byla dlouho v "Kolbence" a výjimečně přišel manžel domů dřív, tak jsme byli na jedno orosené.Taky bylinky 😀 No ale když jsme u nich, tak zrovna mne začala trápit alergie, vadí mi topoly a že toho lítá 😝
Jenny, pavouci v dřevěné kadibudce vždy byli 😉 Si to pamatruji od babičky.

iva2009
20. kvě 2009

Jenny: díky za "razítko na příhlášku do klubu" 😵 piju kontryhel z lékárny, exkurze do tvojí stodoly by mě docela zajímala 😀 Jinak jsem to poprvé od revize dostala a je to asi 3x silnější než obvykle, už aby to bylo za mnou, je to fakt síla... 😠 Tak se holky držte ! 😉

jenny73
autor
21. kvě 2009

Ahoj holky! Koukám......tak nějak si tu ze mě děláte prču, že?!?!?! 😠 .... 😀

Tak na té chajdě jo, 😝 , osada ztracená naděje (ztracenka- KTO-kamarádi tábotových ohňů) je na dohled, ale i na doslech, takže si kytary užijeme s nimi i když jsme "za vodou" 😉

K bylinkám si myslím, že pokud máte někde možnost do přírody, na čistou louku - kontryhel se dá najít snad na každé - tak je to i dobrá relaxace....u nás jsou ty louky nádherný a když to kvete, svítí sluníčko, zpívaj ptáci, tak ta hodinka uteče jako voda a ani se nám nechce přestat sbírat. Teď v neděli jsme byli zase na maliníku v lese a taky paráda.

Ivo - není zač 😀

jenny73
autor
21. kvě 2009

Ještě dodám...

Ivo, měla bys to na exkursi trochu z ruky 😒

Janýsku - já vím, že mi tam hlavu neutrhnou, vlastně se i z jedné strany těším, že se bude něco dít, že to jen nebudeme nechávat osudu. Ale z druhé strany ty pochybnosti a obavy, co na nás všechno vybalí, když to tu čtu... co ty, jak se cítíš?? 😉

jenny73
autor
21. kvě 2009

Tak tady se mnou zas nikdo nemluví 😝 🙄 😀

janysek70
21. kvě 2009

Se mnou také nee 🙂

jenny73
autor
21. kvě 2009

Brepto 😝 😅

janysek70
21. kvě 2009

Tak pojď, já si s tebou popovídám 🙂

jenny73
autor
21. kvě 2009

Já vím, jsem hrozná s docházkou. Ale bohužel - jsem v práci.... takže i kdybych se sebevíc snažila, každou chvíli se mi rozletí dvěře a někdo něco potřebuje HNED, někdo přijde pro radu, honíme termíny, protáhne se jednání....jako dneska -jednání na 10 min. trvalo rovnou hodinu, ještě nepříjemný jak vosina v pr..., až mi tekly krůpěje po zádech. To si pak člověk musí odskočit na čouda a dopoledne je v čudu. Tímto se nijak nevymlouvám, jen vyvětluju... 😔

janysek70
21. kvě 2009

Jasňačka, Jenny kde cca pracuješ??? 🙂
Já si ráda píši s někým, když je zrovna na příjmu a nebaví mi moc nechávat vzkazy pro někoho, kdo se objeví....

jenny73
autor
21. kvě 2009

A pak když už si čas najdu, něco napíšu a čekám...a čekám...a čekám, pak to vzdám a zákonitě napíšeš a já to najdu zase kdoví kdy...tak to prostě je.

Ale jsi hrdinka s testěnim, to já tě mám pod kontrolou 😉 A to víš že jo, netesti, jestli to má klapnout (a že držím pěsti a věřím tomu), testění ti k tomu nepomůže. Já mám vyzkoušený, že ať má mrcha zpoždění 2 dny, nebo třeba 2 týdny, tak testnu a vturánu se ohlásí. Fakt. Kámoška už říkala - ty za to neutrácej, kup si jeden a vždycky jen dělej, "jako že jdeš testovat" a máš jí! 😀 ...stačí na test jen pomyslet a mám pocit, že to fakt funguje.

(...to jsem chytrá, radim radim a možná jsem zvědavá víc než ty 😉 )

janysek70
21. kvě 2009

Já jsem taky zvědavá, ale nebaví mi čumět na tu bílou celulózu, to mě jímá vztek 😠 😉 Ale včera jsem testla, to jsi asi četla, holky mi hecovaly, tak jsem slíbila, že budu akční 😎 😀

jenny73
autor
21. kvě 2009

Kde pracuju... no ...jak bych to...ono nás lidi moc v lásce nemaj 😒 Já vždycky říkám, zaměstnání, jako každý jiný, někdo to dělat musí a když to beru jako práci a moc to nežeru, tak to není tak strašný. Přátelé mě kvůli tomu neopouští a i jsem se vdala, tak to neni tak strašný 😉 😀

jenny73
autor
21. kvě 2009

😀 Teď se se psaním přetrhnem 😀

Já testění vždycky odkládala a nakonec jsem se taky nechala vyhecovat některou z kámošek. To jsem zvědavá, až na tom zapracujem s odbornou pomocí, jak budu netrpělivá......nebo nám rovnou řeknou, ať na to zapomenem a bude po testění 😖 ...jsem se moc nepomamila...mámě stačilo, že si vedle ní chlap položil trenky, já bych v nich mohla týden chodit, a nic 😠

janysek70
21. kvě 2009

Finančák 😀 😀 😀 😀 nebo policajtka 😀 😀 😀

Neboj, určo neřeknou, ať zapomenete, člověk tu čte všemožné příběhy a každému se snaží pomoci...., někdo do toho vlítne napoprvé, někdo musí zkoušet vícekrát....Podle mě je lepší, když na nějaký problém přijdou a řeší jej, než když ti tvrdí, že je vše O.K. a přesto se nedaří jako u nás...

jenny73
autor
21. kvě 2009

Nepovim 😉

.....já vim, mám to jako kolovrátek pořád v hlavě - chvíli dobrý, těšim se, pak dostanu strach, jsem nervózní...a tak pořád dokola. Ale ono to uteče, vždyť už v úterý..... 😕

janysek70
21. kvě 2009

Jenny a jedete do kterého CAR? Vím, že jsi to tu už psala, ale nechce se mi to hledat. Máš to v místě bydliště???

jenny73
autor
21. kvě 2009

Bydlím na Praze 9, dělám na Praze 10 a jeden do Podolí, ale v rámci Prahy se to dá.

janysek70
21. kvě 2009

Tak to máš dobré...., já to dávám kolem 120 km tam a 120 km zpět, ale já už snad zvládnu vše...., když pojedeme do té Plzně na imuno, tak to bude ještě dál...

jenny73
autor
21. kvě 2009

A ty jezdíš do Prahy, ale kam???

janysek70
21. kvě 2009

Já do Pronatalu