Snažím se o miminko v 35ti letech

jenny73
15. dub 2009

Zdravím všechny, co sem třeba jen nakouknou... 😉

Než jsem založila toto vlákno, přečetla jsem desítky diskusí, stovky témat, tisíce příspěvků... bohužel jsem nenašla přesně to, co hledám.

Je mi 35 let (už skoro rok 😀 ) a nemám děti. S prvním manželem nevyšlo nejen manželství... teď mám druhého manžela (také bezdětný), konečně si oba užíváme náš dosud ne zrovna vydařený život (partnerský) a rádi bychom miminko (hlavně vzhledem k našemu věku)...

Po roce snažení - dělali jsme co jsme mohli 😀 - jsem své paní Dr. gyn. oznámila naše přání. Ta mi řekla, že jsem ještě mladá (!!!), že se doporučuje podpírat po sexu zadeček a ať si přečtu rady na netu. Na další návštěvě mi dala papír pro manžela na spermiogram. Když jsem ho chtěla objednat bylo mi sděleno, že ho objednávat nemusím, ať přijde na krev, zaplatí 800,- a že mu řeknou, kdy má přinést vzorek. Ale další "služby" - jako např. mé krevní testy, ultrazvuk apod. - že nemohou sloužit.... 😒

Od známého jsem dostala kontakt a doporučení na CAR v Podolí a tak jsme se objednali - termín první návštěvy - květen 2009.

Je tu některá snažilka, která je na tom podobně jako já? Nechce se mi začínat "samotné" a ráda bych měla někoho, s kým bych mohla průběh snažení probrat. Diskutujících je tu spousta a mně, jako začátečnici, už se z těch zkratek, které ani nevím, co znamenají, motá hlava... 😨

janettka
2. čer 2009

A jaké byli?Nějak nejsem na ženskou zvyklá hihi...

janysek70
2. čer 2009

U té Slámové jsem byla jednou a poho, trošku mi bolelo vyšetření UTZ, to už jsem byla nastimulovaná..., ale ptala jsem se, co mi zajímalo a na vše odpovídala a radila...
Lazarovská je cizinka a tak vždy ostřím sluch, abych rozumněla a něco mi neuteklo 😉

Už jsem myslela, že sázíš rajčata....
Jsme si tu koukám založily vlastní diskuzi....., Jenny nám vzala roha 😉

jenny73
autor
3. čer 2009

Zdravim Janiny a všechny ostatní!! 🙂

Já musela vyřizovat pracovní věci a interní poštu 😉 ...teď vás dočítám. Nás v Podolí poslali hned při 1. návštěvě abychom se na imuno objednali, což jsem ráda, já bych nevěděla co mám chtít...

Je mi dnes divně, asi mám zas falešnou březost 😒

janysek70
3. čer 2009

Jo falešnou, jo? Jen jestli jsi nezabředla natvrdo 🙂
To je fajn, že ti udělají nejprve všechna vyšetření a pak teprve případně IVF, mně v Sanusu neudělali vůbec nic a hnali my do IVF, to jsem ještě zkousla, ale když mi hned hnali do 2. a opět žádná snaha něco vyšetřit, tak jsem změnila CAR....

Jsem se vrátila z Pardubek a už to tu honem okupuju 😅

jenny73
autor
4. čer 2009

Natvrdo jo...ťéééžko Anéééžko 😝 já si ty příznaky přivolala už několikrát a vždycky to byl planej poplach. Mužskej sice včera chtěl, abych si udělala test (týden před MS 😀 ), asi si myslel, že se tomu spermiu vyhne 😀 , ale žádný takový, jednou jsme se dali do boje....tak ode dneška 4 dny půst 😝 a před 18.6. zase, ať z toho taky něco má 😝 . Včera mu to vlezlo do hlavy, že to bude určitě hrozně trapný, tak jsem ho ujistila, že kdyby mi někdo řekl "zavři se tam a udělej si to", bude mi to milejší, jež jí vystrkovat každou chvíli na někoho jinýho... 🙄

...přeju pěkný den! 😉

jenny73
autor
4. čer 2009

Hmmm, co jsem vám udělala?? 🙄

😝 😉 😅

zulik
4. čer 2009

Ahojky,
no já se můžu ukázat sporadicky a z práce neee 😠
Já mám asi taky falešnou březost, protože se mi nafouklo břicho.Spíš to mám ale z léků, co beru na posílení chrupavek po operaci menisku /se tím aspoň utěšuji 😀 /

jenny73
autor
5. čer 2009

Ahóój, tak to máš podobný jako já, jen já zase jen z práce (když makám, není čas) a mimo práci není kde...

Máš "jen nafouklý břicho"?? Tak to já jsem:
- nafouklá jako balón,
- rozežraná jako prase,
- unavená jako spící panna,
- podrážděná jak osina v pr... a k tomu citlivý prsa, píchání v podbřišku... to mám teď, ale jsem šikovná, umím si přivolat i ranní nevolnosti - je fakt, že před týdnem jsem se asi po hodinové jízdě v autobusu málem poblindila 😝

Ale protože už to znám, nedělám si iluze 😒

jenny73
autor
5. čer 2009

A to ještě přidám, že jsem tak nafouklá, že když mám možnost ufouknout, v širokém okolí musej očekávat zemětřesení, nebo přinejmenším bouřku 😀

...teď jsem přišla o všechny bylinky 😠 ségra jde 11.6. na kontrolu před IVF, tak jsem jí je přenechala. Ona to má mnohem složitější než já, tak kdyby jí to mělo třeba jen malinko pomoct 😉 jen mě štve to počasí, protože kdoví kdy si nasbírám nové ...

jenny73
autor
5. čer 2009

A taky lítám pořád čůrat (a to moc nepiju) .......

.....hlavně že mám s kým pokecat 😀 😀

janettka
5. čer 2009

no jo už nakukuju 🙂

zulik
5. čer 2009

Jenny,
s tím čuráním a příznaky by to mohlo i vypadat nadějně...Já ale měla takové příznaky jednou při mykóze nebo při zvýšeném prolaktinu, si to už nepamatuji.Tedy kromě spaní. Děje se se mnou z části něco podobného, hlavně jsem strááášně ospinkaná 🙂 Asi mne kouskla moucha "tcetce" 😀 Večer tluču špačky u TV.

jenny73
autor
8. čer 2009

Ahój!

No Zuliku, jenže já si právě myslím, že si to všechno vyvolávám sama. Strašně se pozoruju a všechno jsou příznaky... 😒 A ochrápaná jsem já už tak nějak od přírody 😀 ....však ono se brzy uvidí, zítra mám termín MS 🙄

A mužskej je teď na spermiu, jsem napnutá jak kšandy, on se neozývá, asi omdlim 😉

janysek70
8. čer 2009

Ahoj Jenny 🙂 a japak to, že tam nejsi s ním? Každá šikovná ruka se může hodit 😅

jenny73
autor
8. čer 2009

😀 Už to zvládnul i beze mě 😉 ...teď ještě jak dopadnou výsledky, je z toho chudák v nervu 😔
Původně jsem jít chtěla, ale u nás se pořád ještě odevzdávají propustky, tak nechci těch "podezřelých" razítek devzdávat moc najednou 😒

jenny73
autor
8. čer 2009

Právě mi přišly fotky mého dítka - je to takový hřích z mládí 😉 😀 tak se vám musím pochlubit, jakého mám pěkného kluka 😉

www.humanisti.cz/adopce/ditko/?id=30121#fotky

janysek70
8. čer 2009

No Jenny, ty jsi "zlatá" 😵 a za toto si to mimi určitě zasloužíš a uvidíš, že nebudeš dlouho čekat 😵

jenny73
autor
8. čer 2009

Díky 🙂 Je to takový moje sluníčko už od r. 2003, kdy se se mnou 1. manžel rozvedl a já měla pocit, že ve 30ti, bez rodiny a dětí jsem na světě tak trochu k ničemu. Pak jsem narazila na tuhle možnost a tenkrát to pro mě mělo obrovský význam, hrozně jsem tím žila. Do nedávna jsem ho měla jen pro sebe (nesetkala jsem se moc s pochopením "vyhazovat" peníze za někoho, koho nikdy neuvidím, neobejmu...) ale teď už je náš, protože manžel je z něj nadšenej. Ale když mi minule "malej" napsal, že počítá s tím, že bude jednou se mnou, tvářil se tak trochu "zvláštně" 😀

jenny73
autor
8. čer 2009

Tak máme výsledky, prý "normál"...víc nevím, až se dozvím, napíšu 😒

janysek70
8. čer 2009

Normál je krásný, myslím, že hledat samečka bělocha se "super" spermiem, bude za chvíli úkol nadlidský....

jenny73
autor
8. čer 2009

😀 Proč bělocha?? 😀 Že by mi ten můj "vzdálenej příbuznej" poslal nějaký černochy?? 😀

janysek70
8. čer 2009

Podle nějaké studie, začne pomalu společenství "bílých" vymírat, páč budou běloši mít čím dál tím větší problémy s plodností.... Tak to za chvíli budou černoši, asiati a cikáni a bílá rasa bude vzácnost, ale to už se naší generace netýká

jenny73
autor
8. čer 2009

Mám další info - 34 mil na ml, 29% pohyblivejch, mírně snížená pohyblivost...tak jsem z toho jelen, ale prý mu řekli, že je to v normálu 😕

janysek70
8. čer 2009

Tak pro srovnání nám vyšlo 51 mil., 47% rychlá progresivita a morfologie 25%(tvar)

jenny73
autor
8. čer 2009

To jsi mě moc nepotěšila!!!! 😀

janysek70
8. čer 2009

Jakto? Jsou tam? Jsou 🙂 Tu morfologii nevíš?

jenny73
autor
8. čer 2009

To nevim, jen teď psal, že krev výborná, tak zase nějaká pozitiva 😉

janysek70
8. čer 2009

Tak to je paráda 🙂
Já jsem se tedy také ze všech výsledků radovala a přesto se stále nevede.... Je to paradox, ale co čtu, tak je většinou lepší, když nějaký problém najdou, přeléčí a je to..., ale když nenajdou nic a přesto se nedaří, je to na pytel 😠 Když má chlap špatné spermio a ženská je v pořádku, vyřeší procedůru oplodnění IVF+ICSI a většinou se brzy zadaří.....

jenny73
autor
8. čer 2009

Tak přesně to jsem si říkala taky. Ne že bych toužila po velkym problému, ale kdyby se našel malej, vyřešil by se a zadařilo, je to dobrý. Ale tak u nás mě vlastně teprve všechno čeká, je brzo dělat závěry.

jenny73
autor
9. čer 2009

Alespoň přeju krásnej den! 🙂