Snažím se o miminko v 35ti letech

jenny73
15. dub 2009

Zdravím všechny, co sem třeba jen nakouknou... 😉

Než jsem založila toto vlákno, přečetla jsem desítky diskusí, stovky témat, tisíce příspěvků... bohužel jsem nenašla přesně to, co hledám.

Je mi 35 let (už skoro rok 😀 ) a nemám děti. S prvním manželem nevyšlo nejen manželství... teď mám druhého manžela (také bezdětný), konečně si oba užíváme náš dosud ne zrovna vydařený život (partnerský) a rádi bychom miminko (hlavně vzhledem k našemu věku)...

Po roce snažení - dělali jsme co jsme mohli 😀 - jsem své paní Dr. gyn. oznámila naše přání. Ta mi řekla, že jsem ještě mladá (!!!), že se doporučuje podpírat po sexu zadeček a ať si přečtu rady na netu. Na další návštěvě mi dala papír pro manžela na spermiogram. Když jsem ho chtěla objednat bylo mi sděleno, že ho objednávat nemusím, ať přijde na krev, zaplatí 800,- a že mu řeknou, kdy má přinést vzorek. Ale další "služby" - jako např. mé krevní testy, ultrazvuk apod. - že nemohou sloužit.... 😒

Od známého jsem dostala kontakt a doporučení na CAR v Podolí a tak jsme se objednali - termín první návštěvy - květen 2009.

Je tu některá snažilka, která je na tom podobně jako já? Nechce se mi začínat "samotné" a ráda bych měla někoho, s kým bych mohla průběh snažení probrat. Diskutujících je tu spousta a mně, jako začátečnici, už se z těch zkratek, které ani nevím, co znamenají, motá hlava... 😨

janysek70
17. dub 2009

Já su nyní u Jičína 😉
Taky si chceš na "stará" kolena vychutnat miminko? Já moc, ale už mi nějak dochází síly....

dadous
17. dub 2009

no jasně že chci, tenkrat jsem si to nějak moc neužila a neboj až budem těhu tak nas to znova nakopne a jako za mlada. Jupí 😀

janysek70
17. dub 2009

Přesně tak, tenkrát to bylo tak hektický a tak strašně to uteklo a nyní bych si to pořádně užila 😉 , jen teda na rodičáku by se asi ptali, proč nepřišla místo babičky maminka 😀

dadous
17. dub 2009

😀 a těch hezkejch věcí co ted je 😅

jenny73
autor
20. dub 2009

Ahoj holky! Koukám, že se tahle diskuse moc neujala. Tak až budu potřebovat rady, nakouknu ke zkušenějším 😅 Do CARU jdem 26.5., tak pak to asi vypukne 😖

janysek70
20. dub 2009

Čusík Jenny, jestli se ti bude chtít, přijď za námi na Spolubojovnice 2009, jsme tam "všehochuť" , některé už od začátku roku otěhotněly, některé opakovaně zkouší štěstí při umělku, jiné zatím snažilkují doma a čekají, co bude dál po 1. návštěvě CAR, jiné čekají na stimulaci......, ale každá si už něčím prošla a tak tě rády uvítáme mezi sebou, jestli budeš chtít 😉

jenny73
autor
20. dub 2009

Díky za pozvání, ráda se přidám 🙂

mandre
20. dub 2009

Ahoj jenny, taky čtu stovky diskuzí, a..., narazila jsem na tu tvou, která mě hned oslovila. Jako bys byla já....taky 35, druhý "skoromanžel", bez dětí, snažíme se od 12/2007, tak že tak rok a čtvrt, už mi to nic nedělání mého gynekologa lezlo ušima, objednala jsem tedy se v lednu do Gennetu, byli jsme v březnu (objednací lhůta 1,5 měsíce) na 1. konzultaci, kde nám nás poslali na imuno páru, hormonální profil a chlamydie, jelikož já mám zvýšené protilátky proti štítné žláze. Tam mi zjistili, že mám ještě zvýšené % NK buněk, což pravděpodobně zhoršuje zahnízdění vajíčka,partner je v pořádku. 5. května jdeme do Gennetu s výsledky, kde se rozhodne, co dál. Dneska mám 2. den zpoždění MS, tak se modlím....ty mimina všude okolo, už blbnu. Neřikaj ti taky náhodou, že si měla začít dřív???? 😀 😀 😀

jenny73
autor
20. dub 2009

Ahoj! Zatím mi to řeklo jen pár uspěchaných kamarádek, jedna už před 10ti lety hlásila, že už mi ujel vlak 😀 . Ale jak píšu někde nahoře, moje doktorma mi naopak řekla, že jsem ještě mladá a do CARu jdem 26.5., tak jsem zvědavá - aby mi neřekli, na co jsem čekala tak dlouho 😝 Ale já bohužel čekala dlouho i na manžela, tak jsem to ani dřív moc řešit nemohla 😒

jenny73
autor
20. dub 2009

Čtu tvůj příspěvek ještě jednou a doplním:
- předpokládám, že jsy z Prahy (?)
- už jsi přece jen do toho kolotoče naskočila, já ty zkratky zatím nějak nestíhám - NK buňky?
- taky jsem zblblá, zrovla jsem tu na jedné diskusi psala, jak obrečim každou MS 😖

Chtěla jsem se zeptat (kohokoliv a možná jako blbec): mění se výsledky genetických testů s věkem? Já že jsem na nich kdysi byla, tak jestli můžu koukat na ty staré výsledky, nebo jestli se to mění a případně jak moc? Předem díky za jakékoliv info (pokud se mi tedy nevysmějete 😀 ) 😉

jmisa
20. dub 2009

Jenny, sice jsem s mužem už dost dlouho, ale o mimčo jsme se začali snažit až kolem naší 35. Od podzima 2007 jsme chodili do Pronatalu a po roce se nám zadařilo mimčo. Tedy za přispění lékařů, protože muž má hodně špatné spermie, ale zadařilo.
Tak hlavu vzhůru a držím palce. To čekání je nejhorší ale ono to jednou vyjde a pak to, čím v CAR projdete, bude zapomenuto.

jmisa
20. dub 2009

Jenny, genetiku nám taky dělali a máme si ji uschovat, že už je platná navždy.

jenny73
autor
20. dub 2009

jmiso, děkuju moc za povzbuzení i za info - obojí potěšující. Tenkrát jsem měla výslekdy prý až abnormálně výborné. Nemůžu říct, že bych měla z CARu strach, spíš když čtu ty zdlouhavé "procedůůry" 😅 a tak vůbec....do teď jsem k doktorovi nešla, dokud jsem nelezla po čtyřech (naposled jsem byla doma s nějakou chřipkou cca před 5ti lety a to jen kvůli horečkám) a teď tam budu běhat dobrovolně, třeba i několikrát týdně. A taky mám asi předem trochu strach z těch všech výsledků...

jenny73
autor
20. dub 2009

Kecám jen o sobě a ani jsem nepogratulovala!! Blahopřeju a závidím 😉

jmisa
20. dub 2009

Jenny, dík. Já taky vždy záviděla 😀
My prodělali 2 cykly IVF a vyšel nám až transfer třetí, tedy transfer zmrzlíků při 2.IVF. Ale jak říkám - při pohledu zpětně mi i všechny ty procedury přijdou jako prochajda.

jenny73
autor
20. dub 2009

To ti věřim. Mam ségru, která měla od malička spoustu zdravotních problémů a když si uvědomím, čím vším si prošla, tak moje dosavadní návštěvy u doktorů byla procházka růžovým sadem... A teď by měla podstoupit v květnu 2. IVF, tak jí taky držím palce, ať má konečně trochu štěstí...

jenny73
autor
20. dub 2009

Mrzí mě, že když jsme to tu trochu rozhýbaly, tak musím pryč ☹ .....ale budu vzorně pozorovat a účastnit se 😉

Zatím pa holky! 🙂

zaenab
20. dub 2009

Ahoj Jenny, zdravím. Jsem na tom prakticky stejně, jako ty. Je mi 38 a snažím se o první mimi s druhým manželem. Je pravda, že se v tomto věku nemá na nic čekat a tak ti držím pěsti (a sobě taky 🙂 ), ať se svého prvního miminka brzo dočkáme! Jinak je volba CARu dost důležitá, já prvně byla v jednom, kde mi bez jakékoliv diagnózy řekli, že nejlepší u mě bude IVF s dlouhým protokolem. Tak jsem se jich zeptala, jestli to vyčetli z mých očí a odešla jinam. Držím ti pěsti, ať máš i v tomto štěstí. Na MK je spousta doporučení a jsem za to ráda, taky jsem ze začátku četla snad polovinu diskuzí 😀

jenny73
autor
21. dub 2009

Ahoj holky! Jsem ráda, že jste sem něco napsaly, je to povzbuzující 🙂

Mandre, jak to vypadá s tvým zpožděním? 😉

Těším se na zprávy od vás!!! 🙂

mandre
21. dub 2009

Ahojky Jenny,
ty NK buňky, jsem taky koukala minulý týden, když mi to sdělili, jsou přirození zabíječi ( část bílých krvinek), které jsou normálně v krvi v rozsahu 5-10%, no a já měla 19%, takže můžou způsobit, že nedovolí vajíčku se uhnízdit 😠 , ale prý je to v souvislosti s těmi protilátkami proti štítné žláze.
Jsem z Teplic, já jsem taky čekala dlouho na "manžela "(svatba bude v červenci), jaksi na dítě musí být 2 😉, že.
Zpoždění: dnes je 31DC (normálně mám cyklus 28 dní přesně), moc se bojim, mám divný pocity, jakoby to mělo každou chvíli přijít....ach jo, to jsou nervy.

meduna
21. dub 2009

Ahojte hlky,je mi 35,za par 36 a taky se snazim o sve prvni mimi.Ted jsem po ET a vyckavam

mandre
21. dub 2009

Ahojky medun, tak je nás víc, no tak aspoň, že tak 😀 😀 😀 Toho ET, resp. odběru vajíček se bojim, ještě jsem nikdy narkózu neměla, kdyby to tak vyšlo přirozeně.... ☹

meduna
21. dub 2009

Et je uz embriotransfer.OPU je odber.A neboj,nic to neni.Ale chapu te,ja jsem se taky bala

jenny73
autor
22. dub 2009

Ahoj holky! Tak koukám, že se zatím množíme alespoň tady 😉 Začínám si dělat evidenci zktarek 😀

Narkozy bych se nebála, měla jsem ji jednou, takouvou tu "pětiminutovku", ale jsem hroznej spáč a mám nízkej tlak, tak jsem pak prospala celý den 😅 Já jsem spíš posera na jakoukoliv bolest 😖

Mandre, s těma bílejma krvinkama jsi mě moc nepotěšila, já mám lupenku, to je taky velký množství bílých krvinek a už moje Dr. mě strašila, že v sobě můžu mít nepřátelské prostředí 😒 Každopádně ti držím palce a nenervivat!! 😉 Mě janysek70 taky navnadila, když psala, že tam mají holčinu, která se objednala na 1. návštěvu na klinice a než k ní došlo, byla těhotná 🙂

Jinak my máme v červnu 1. výročí svatby (a rok a půl od seznámení 😉 😀 )

Meduno, jsi z nás nejdál, tak informuj a taky ti přeju hodně štěstí!! 🙂

janysek70
22. dub 2009

Ahoj Jenny a spol., hezký slunečný den 😉

jenny73
autor
22. dub 2009

Ahoj, tobě taky 🙂

Ty zkušená, udělej nám tu slovníček ze zkratek a vysvětli nám rozdíly, prosííím 😉 ET, IVF,PK,IUI... 😀

janysek70
22. dub 2009

😀 😀 lidově:
IUI je inseminace
IVF cyklus umělého oplodnění
OPU punkce, odsátí vajíček
ET transfer "čerstvých" embryí
KET transfer "mražáčků"
PK prodloužená kultivace embrií po oplodnění do zavedení
ICSI napíchnutí vajíčka a vpravení spermie

jenny73
autor
22. dub 2009

😀 Tak to je fofr, dííík 🙂 Hmm, už bys mohla být doktorka 😉 😀

janysek70
22. dub 2009

😀 To když jsem se zaregistrovala na MK v listopadu, tak jsem nevěděla téměř nic a to jsem za sebou měla už 3 inseminace a 2 transfery 1. IVF.... a nyní jsem jako gynekolog amatér 😀 😀

jenny73
autor
22. dub 2009

Každopádně když to čtě nováček, jako já, spíš to působí děsivě, když si ani pod těma zkratkama nedokáže představit, co ho čeká.