Snažím se o miminko v 35ti letech

jenny73
15. dub 2009

Zdravím všechny, co sem třeba jen nakouknou... 😉

Než jsem založila toto vlákno, přečetla jsem desítky diskusí, stovky témat, tisíce příspěvků... bohužel jsem nenašla přesně to, co hledám.

Je mi 35 let (už skoro rok 😀 ) a nemám děti. S prvním manželem nevyšlo nejen manželství... teď mám druhého manžela (také bezdětný), konečně si oba užíváme náš dosud ne zrovna vydařený život (partnerský) a rádi bychom miminko (hlavně vzhledem k našemu věku)...

Po roce snažení - dělali jsme co jsme mohli 😀 - jsem své paní Dr. gyn. oznámila naše přání. Ta mi řekla, že jsem ještě mladá (!!!), že se doporučuje podpírat po sexu zadeček a ať si přečtu rady na netu. Na další návštěvě mi dala papír pro manžela na spermiogram. Když jsem ho chtěla objednat bylo mi sděleno, že ho objednávat nemusím, ať přijde na krev, zaplatí 800,- a že mu řeknou, kdy má přinést vzorek. Ale další "služby" - jako např. mé krevní testy, ultrazvuk apod. - že nemohou sloužit.... 😒

Od známého jsem dostala kontakt a doporučení na CAR v Podolí a tak jsme se objednali - termín první návštěvy - květen 2009.

Je tu některá snažilka, která je na tom podobně jako já? Nechce se mi začínat "samotné" a ráda bych měla někoho, s kým bych mohla průběh snažení probrat. Diskutujících je tu spousta a mně, jako začátečnici, už se z těch zkratek, které ani nevím, co znamenají, motá hlava... 😨

malaika
24. črc 2009

Larri diky moc za vysvetleni , vim, ze je to Embryotransfer, jen mi nejak nedoslo, ze se muze stat ze nejsou vajicka, je to opravdu smutne, ze clovek to vsechno podstoupi a pak se nic neurodi.... ☹

larri
24. črc 2009

malaiko a predstav si,ze chodim k Apolinari a tady z jedne diskuse jsme v jednom tydnu sly na OPU tri a ani jedna z nas ten transfer nemela.Bylo to v unoru a sok pro vsechny.

Kam chces jit ty,kdyby bylo potreba navstivit CAR? Treba to nebudes vubec potrebovat,to bych ti prala. 😉

malaika
24. črc 2009

Larri, asi blba otazka, ale premysleli jste, jestli chyba nebyla na strane doktoru, ze proste neco "popletli"?.....

Jenze ja resim porad vahu, asi 25 kg nadvahy..nejsem schopna s tim hnout, je to psychicky (prejidani na stres), hnusim se sama sobe... Anovulace+MS jen po lecich, rozhodne se na to nevymlouvam, ale takhle dlouhe brani hormonu te vaze taky nepomohlo. Doktor se mnou "nic" delat nechce, dokud nezhubnu, ptala jsem se na vsemoznych diskuzich, pry mi kvuli vaze nezaberou leky na ovulaci 😅 , ale vsichni mi rekli, ze je to blbost a nikdo s nadvahou jako ja nic podobneho od doktorů neslyšel....

Zkusim pristi mesice zhubnout, zatim mi "nejsympatictejsi" vysel GEST, ale uz jsem take slysela, ze je zbytecne tolik platit, kdyz kvalitni CAR jsou i v Podoli a jak pises Apolinar.

janysek70
24. črc 2009

Malaiko, po zkušenostech, kdy jsem se taky plácala u nás na gyndě a ztratila tím spousty času, bych Ti radila, jít pro pomoc rovnou někam do CAR, to neznamená jít hned na IVF, ale mají tam s léčbou neplodnosti více zkušeností

monali
24. črc 2009

ahoj, tak všechny zdravím ještě z práce, ale snad už to rychle uteče a bude víkend 😉

Malaiko, to hubnutí je fakt za trest, taky se pořád přemlouvám ať jdu někam cvičit. Ono mě to teda láká hodně,
jenže nemám nikoho s kým bych šla, a samotné se mi moc mezi cizí lidi nechce. 😒 Co se týká jídla, snažím
se omezovat, přes léto je fajn, že je hodně ovoce a zeleniny tak se dojídám tím.

Janýsku, souhlasím nejsme staré jsme zralé 😀 jenže pak si spočítám, že když se zadaří a mimi se povede,
tak když mu bude 14, nám s manželem bude skoro 50 😠 tak si s náma potomek moc neužije, třeba už
budeme na konci sil, hromadu nemocí 😀 a kdoví co všechno. Když to srovnám se švagrem, ti měli děti
kolem 20, teď jim je taky skoro 50 a v pohodě s holkama ( 25,20) chodí na akce, dovolené a je to super.
Prostě mají a měli více času si děti užít. Ale to jsou jenom takové moje řeči, prostě když se mimi povede
musíme užívat každou minutu, kterou s ním budeme. 🙂

Larri, taky už sis užila svoje. Ale pořád věřím že to dopadne dobře. A máš nějaké mrazáčky a nebo budeš
zase začínat odznova stimulací?

janysek70
24. črc 2009

Monali, já si tu stále dělám prdelky se SRPŠ, až se mě zeptají, co je s maminkou, že posílají babičku 😅. Ale na stará kolena budeme potřebovat, aby se o nás postaralo mládí 🙂, to mýmu prvorozenýmu bude taky už pár křížků a bude rád, že se postará třeba jen o sebe. Zase koukněte, kolik starších maminek s těma miminkama omládne 😵 😵 😵. Já mám švagrovou, které bude 27 a myšlení a chování má jako 15-ti letý puboš..., naštěstí ještě mimi nechce...., nedovedu si ji jako mámu představit. Když máme nějakou akci, tak se ji všichni smějou a říkají, že je jak malé dítě a jí se to líbí

monali
24. črc 2009

Janýsku, jasně číslo, které ukazuje kolik je ti let, není vždycky to podstatné.
To já spíše tohle řeším, zrovna podle nálady, někdy už toho mám dost a chci to vzdát, za chvíli už jsem
zase odhodlaná bojovat ze všech sil, a tak dokola. A s tím věkem to mám stejně, někdy to řeším, někdy
neřeším, stejně nic nevyřeším.
Akorát, když si vzpomenu, že když mě doktorka před těmi 3 nebo skoro 4lety poslala do CAR, že ona
mi nemůže nijak pomoct, jediné co jsem věděla o umělém bylo, že se rodí dvojčata. Tak jsem to viděla tak,
že v září tam půjdu, a v říjnu budu těhotná s dvojčatama 😀 Ach joooo, jak jsem byla naivní, jenže
člověk dokud do toho sám nevpadne vůbec netuší o čem to je. Ale pořád věřím ve šťasný konec.

Máme mražáčky na 2 x KET, tak snad už.... A co máš před sebou ty? další IVF?

larri
24. črc 2009

malaika,neresily jsme s holkama nic.
U mne je problem,ze treba ted mam 21 foliku,12 vajicek a oplodni mi dve.Coz o to,mne by to stacilo,kdybych z tech dvou otehotnela.Vlastne otehotnela,ale mimodeloznim.
Ja nechci mit hodne foliku a vajicek,ale kvalitni.

Ted jsem jeste na konzultaci nebyla,tak nevim,jakou mi navrhnou dalsi stimulaci.Ale Fostimon nechci urcite.Ted jsem mela Merional a snasela jsem ho lip.

Mrazacky nemam zadne,takze vsechno od zacatku.

A v CARu vidim taky zeny s plnejsi postavou,ja taky nejsem hubena a o hubnuti jsem neslysela.Jedna holcina od nas z diskuse je taky plnejsich tvaru,ale nevim,jestli s tim mela problem.Ja bych sla taky hned do CARu a s gynekologem bych to neresila.

janysek70
24. črc 2009

Monali, já když šla u nás na 1. IUI, tak jsem na to čuměla jak blázen, co se to dnes dělá a když nevyšly 3 a posílali mě do CAR na IVF, tak jsem se zdráhala, že to už asi zabalím.... a když jsem se rozhoupala a objednala se a vzápětí nafasovala léky a podstoupila 1. transfer, tak jsem si už na netu prohlížela kočárky, pak jsem šla na KET a teprve potom jsem našla v listopadu MK a začla se teprve dočítat včechny věci kolem... 😉 . Nyní si připadám už jako vyštudovaný gyndár 😉 . Mám za sebou 3 IUI, 1. IVF - ET(2), KET(2), 2. IVF - ET(2), KET(2), a ještě mám 2 mrazáčky. Nyní čekám na výsledky imuna (5.8.)

gejbule1
25. črc 2009

Ahoj holky,nejsem teda na začátku a 35 už mi taky bylo ale mám stejný problém jako vy.První dvě dcery ani nevím jak jsem odnosila.S druhým manželem jsme se snažili 4roky.3x jsem potratila nebo musela těhu ukončit kvůli VVV.Pak se nám narodila zdravá Lucinka.Chtěli bychom ještě mimčo ale opět to nejde.jsem skoro měsíc po revizi po samovolném potratu.Je mi 39let a moc času na zkoušení nemám a jsem z toho už nešťastná.

gejbule1
25. črc 2009

janysku já měla první dceru v 17 tak vím o čem jsi psala že jsi si to neužila.

maximka33
29. zář 2012

ahoj, co třeba obnovit toto téma? určitě je nás tady víc.. mně už táhne na 36. už přes dva roky se snažíme o druhé mimčo, ale příroda nám nějak nepřeje. tento měsíc jsem měla jít na inseminaci, ale syn dostal neštovice, které já neměla, což by bylo velké riziko pro plod, takže jsme to pro tento měsíc vzdali... tak snad to konečně vyjde příští měsíc..

maximka33
6. lis 2012

je tady někdo?

rena1410
9. lis 2012

@maximka33 ahoj, ja. Me 36 bylo v rijnu. O druhe se snazime uz 10 mesic. Taky si rikam, jeslti to neni uz vekem. Prvni syn se nam povedl napoprve. To mi bylo 32.

maximka33
9. lis 2012

@rena1410 jéé tak to máme hodně podobnou zkušenost, náš syn se mi narodil ve 32 a povedlo se to tři měsíce po vysazení antikoncepce. od té doby jsem tedy byla těhotná dvakrát, ale nevyšlo to. naposled v dubnu spontánní potrat. takže snažení odznova. dokonce máme za sebou i iui, ale taky se nepovedlo. na další pokus teď nemám sílu, možná po novém roce. a našli vám něco? nám nic, manžel je naprosto v pořádku. já u sebe sleduji, že ovulka asi není pravidelná, ale doktorka to vůbec nezjišťovala..

maximka33
9. lis 2012

@rena1410 bydlíš přímo v Praze? my už ne, ale pracuju v Karlíně.

rena1410
9. lis 2012

@maximka33 Jj, bydlim v Modranech a taky pracuju v Karline ! My jeste na vysetreni nebyli. Mame jit az v lednu. Ovulaci mam, merim si teplotu a ted posledni dva mesice jsem si koupila ovulacni testy. Ovulace vzdy ukazkova. Ale ted se asi na vse vyprdnu, ptz me to docela psychicky zmaha. Faktem je, ze od tech 35let sleduju nejake vykyvy v cyklu. Obcas to dostanu driv, poboliva me bricho cely cyklus....Proste to neni to co driv.

maylis
9. lis 2012

Ahoj holky, přidávám se k vám, mám zaměstnavatele taky v Karlíně 🙂 Ale vážně, já se začala snažit těsně před pětatřicítkou o teprve první dítě, zatím ho nemám, je mi teď už 38 a jsem v 15. týdnu, pomohlo mi asi spousta věcí, jak už jsem psala v jiné diskusi, ale jedna z nich, kterou jsem tam nezmínila, byla možná i fyzioterapeutka, která pracuje v Podolí a doktoři k ní posílají holky z podolský porodnice, které se tam neúspěšně léčí s neplodností. Ona odblokuje různé svalové disbalance a prostě tak nějak čaruje, že má úspěchy a páry pak mají miminko. Její masáže jsou docela bolestivé, ale účinné, a to samozřejmě i na jiné věci, kdybyste chtěly kontakt, napište. Mě asi stejně nejvíc pomohlo zvolnit a odbourat maximálně stres. Držím palce!

maximka33
10. lis 2012

@rena1410
@maylis
holky, tak jestli všechny děláme v karlíně, tak bychom někdy mohly jít spolu na kafe po obědě 🙂 abychom to stihly. uvažuju totiž o jiné práci mimo Prahu, takže tam asi brzy skončím.
@rena1410 v kterém měsíci se narodil Davídek? Náš Martínek v dubnu.
@maylis Můžu tě poprosit o kontakt? normální léčba nefunguje, protože jaksi nebyla nalezena příčina. možná by mi paní i vyčistila hlavu..

maylis
10. lis 2012

@maximka33 kontakt jsem poslala do IP + další info, kdyby ses potřebovala ještě na něco zeptat, klidně piš 🙂

rena1410
11. lis 2012

@maximka33 Davidek je narozeny v rijnu. No ja bych asi taky potebovala vycistit hlavu. Od te doby o se maly narodil se proste porad necim stresuju. Navic jsem dost hubena, 49kg na 171cm. Ale ovulaci mam a MS chodi vicemene presne. Takze myslim, ze u me je to spis psychikou. Ted jsem se rozhodla, ze nebudu merit BT, proste se sledovat, ptz uz jsem docela nastvana, ze to nejde. Takze to chci hodit za hlavu a tak nejak se srovnat i s tim, ze mozna to druhe ani nebude. Ja se totiz toho i docela bojim (i kdyz moc touzim po druhem). Ale ja mela u Dady prvni 3mesice tehu katastrofalni, jak mi bylo zle. A pak jsem dlouho kojila, pripadam si docela vystavena. Mozna proto se tomu tehotenstvi telo brani.

leny11
21. lis 2012

Ahoj holky, před chvílí jsem narazila na tuto diskuzi a zaujala mě , za dva měsíce mi bude 35 tak sem pomálu taky spadam.Zaujala mě příspěvek @maylis pošleš mi kontakt na tu paní do Podolí? Já jsem v říjnu byla na mobilizaci kostrče a čekala jsem , že až pujdu na další pokus , že se to povede.Bohužel jsme neměli ET tak zatím nemůžu říct jak to zabralo.

maximka33
3. pro 2012

tak holky, nám to asi vyšlo, jsem v 5. týdnu 🙂

maximka33
11. pro 2012

@leny11
@rena1410
@maylis
ahojky holky, jak se máte?

leny11
11. pro 2012

Ahoj holky, nic moc dneska jsem byla na odběru vajíček při nativu a bohužel jsem vajucho neměla ☹ .Byl to náš poslední pokus ☹ , teď uvažujeme o darovaném embryu a podáme žádost o adopci.Takže jsem tak trochu v depresi a ještě k tomu se blíží vánoce na které vůbec nemam náladu.
@maximka33 , Tak gratuluju a moc držim palce aby vše bylo ok.

maximka33
11. pro 2012

@leny11 tak to mě moc mrzí... ale někdy se to jen žádostí o adopcí nastartuje... nezbývá než doufat..

maximka33
11. pro 2012

@leny11 máš zjištěn nějaký zásadní problém?

maylis
11. pro 2012

@maximka33 Ahoj, já snad celkem dobře, až na to, že mě druhej den bolí v krku 😒 , ale koupila jsem si homeopatika oscillo, tak to snad rychle zaženu. Jinak jsem včera odmítla amniocentézu, všechny testy, jak NT, tak triply mi totiž vyšly ok, tak nevidím důvod do sebe a do míma nechat šťourat. Už si teď ve skoro 20. týdnu neumím představit, že by ze mě to dítě někdo násilím vyrval ...

maximka33
11. pro 2012

@maylis tak to mě trápí taky ten bolavý krk... ty jo, to je dobře, že si to může každý rozhodnout.. my čekali postižené dítě, takže vím, jaké to je... když plodovka vyjde zle.. ale mě už vyšly zle triply, takže to bylo takové znamení... držím palečky, ať je to dál dobré!!

maylis
11. pro 2012

@maximka33 Já tomu miminu ve mě věřím a po dobrých testech je navíc mnohem větší riziko, že při odběru plodovky potratím než že bude postižený. Plodovka stejně odhalí jen některé vady, nikdo mi do poslední chvíle nezaručí, že dítě bude stoprocentně zdravé. Beru to tak, že věci se dějí jak mají a nic není úplně bez důvodu. Snad budu takhle chytrá i po porodu 😎