Snažím se o miminko v 35ti letech

jenny73
15. dub 2009

Zdravím všechny, co sem třeba jen nakouknou... 😉

Než jsem založila toto vlákno, přečetla jsem desítky diskusí, stovky témat, tisíce příspěvků... bohužel jsem nenašla přesně to, co hledám.

Je mi 35 let (už skoro rok 😀 ) a nemám děti. S prvním manželem nevyšlo nejen manželství... teď mám druhého manžela (také bezdětný), konečně si oba užíváme náš dosud ne zrovna vydařený život (partnerský) a rádi bychom miminko (hlavně vzhledem k našemu věku)...

Po roce snažení - dělali jsme co jsme mohli 😀 - jsem své paní Dr. gyn. oznámila naše přání. Ta mi řekla, že jsem ještě mladá (!!!), že se doporučuje podpírat po sexu zadeček a ať si přečtu rady na netu. Na další návštěvě mi dala papír pro manžela na spermiogram. Když jsem ho chtěla objednat bylo mi sděleno, že ho objednávat nemusím, ať přijde na krev, zaplatí 800,- a že mu řeknou, kdy má přinést vzorek. Ale další "služby" - jako např. mé krevní testy, ultrazvuk apod. - že nemohou sloužit.... 😒

Od známého jsem dostala kontakt a doporučení na CAR v Podolí a tak jsme se objednali - termín první návštěvy - květen 2009.

Je tu některá snažilka, která je na tom podobně jako já? Nechce se mi začínat "samotné" a ráda bych měla někoho, s kým bych mohla průběh snažení probrat. Diskutujících je tu spousta a mně, jako začátečnici, už se z těch zkratek, které ani nevím, co znamenají, motá hlava... 😨

larri
9. čer 2009

aHOJ jenny,
minimum je 20mil/ml a to vy mate,tak bud v klidu.
Pritel byl poprve na narodni tr.v nejakem soukro.na spermiogramu a tam mel tak spatne vysledku,ze mu rekla,ze se stim neda nic delat.3 dny se nechtel se mnou o tom bavit.No a kdyz sel k Apolinari,tak to bylo v normalu a ted mel krasne.Takze se to muze menit.

jenny73
autor
9. čer 2009

Ahoj Larri! No mužskej z toho byl docela špatnej, došlo i na řeči, jestli to budu chtít s ním... 😒 já ho pořád uklidňuju, že v jeho věku a vzhledem k jeho předchozím zaměstnáním je to krásný a ať je rád. No zatim to na něj moc nezabralo...

Ale co ty?? 😅

larri
9. čer 2009

jenny,pokud by mel problem jenom pritel,tak je to dobry,ale on vysledky nema spatne.Jak rikam,priste to muze vypadat jinak.Urcite byl nervozni,ale kdyz tam pak pujde pri OPU,tak bede vedet co a jak a bude klidnejsi.
To,ze si mam najit nekoho jineho jsem slysela taky.No a za par mesicu jsem se dozvedela,ze vetsi problem mam ja a byl klid.

No u nas delal divadlo jeste v den odberu a kdyz si pro mne potom prijel,tak byl jak vymeneny.
Mela jsem 11vajicek,z toho mi jenom 4 oplodnila embryolozka.No a kdyz jsem sla vcera na transfer,tak bylo jenom jedno kvalitni a druhe mene.Ale po domluve jsem si nechala zavest obe dve.Mrazit by se nedalo,ale muze prekvapit a kde jinde by se mu melo darit lip nez u mne.Takze ted bude 14 dni cekani a nervu.

A pojistovnu jde dneska resit osobne se svoji ex.Jde tam s nim,tak se uvidi co vyresi.

jenny73
autor
9. čer 2009

Tak to přeju moc štěstí v obou tvých "problémech" 😉

Já si taky nemyslím, že by ty výsledky byly nějak špatný, i mu řekli, že je naprosto v normálu na dnešní dobu a že se s tím dá bez problému počít....ale je to taková ta mužská hrdost a ješitnost, že by chtěli všecho 100%ní. Teď chce přestat kouřit - po víc jak 20ti letech, ale když jsem koupila vitamíny, dokud jsem mu je nenacpala až do krku, tak si je nevzal....je to trdlo. 😅

jenny73
autor
9. čer 2009

Pro dnešek musím zmizet do terénu, tak sas někdy.... 😉

janysek70
9. čer 2009

Čau kočky...., tak Jenny já jsem se pro změnu z terénu zrovna vrátila...
Larri hodně štěstí s bobísky v bříšku 😵

ili5
9. čer 2009

Janýsku ahoooj, dlouho jsem o Tobě neslyšela, jak se ti daří a jak válčíš?

janysek70
9. čer 2009

Čusík Ili, no kdepak máš tt? Já jsem tě minule četla, to jsi ještě neměla po UTZ, tak jakpak?
Já jedu zítra do Plzně na imuno, tak nyní relaxuji.... a uvidím po výsledcích, ale nejpozději v září bych chtěla jít na KET, spíš dříve, ale to záleží na okolnostech.... Jo a v pátek ještě jedu k léčiteli, tak třeba mi poplyve pro štěstí a otěhotním 🙂

ili5
9. čer 2009

janýsku, já ještě stále nemám po UZ, až ve čtvrtek, tak pak budu teprv těhu, jak vše bude ok. Drž se holka a ve čtvrtek dám vědět.papa 🙂

jenny73
autor
11. čer 2009

Ahoj holky! Tak co, u nikoho nic nového??

.....hezký den!

malaika
20. čer 2009

ahoj holky, chtěla jsem se přidat (je mi 33), ale nějak to tu chcíplo 😝
už před pár týdny jsem četla pár příspěvků a říkala jsem si, že bych sem mohla patřit...
Mám problémy s MS i ovulací (není není) a tak jsem pořád pod léky (Utrogestan, teď poslední dva měsíce Dupaston).....
Tak snad ještě napíšete 🙂

zulik
20. čer 2009

Malaiko, vítej 😉 Ono se to tady rozjíždí tak nějak průběžně.Už chodíš někam do CARu?
Koukám, že tady máme už konečně těhulku, Ili gratulace.

malaika
14. črc 2009

Ahoj Holky, nechcete to zase rozjet? Nemůžu najít žádnou diskuzi pro sebe 😉
Zulik, do CARU nechodím, přes léto budu hubnout (mám nadváhu 30 kg), pak se pokusím řešit se svým gyn., který mi zatím léky na OVU (kterou nemám), dát nechce... prý mi při mé váze nepomůžou! 😲

monali
23. črc 2009

ahoj holky, taky bych se docela ráda přidala, akorát tady nikdo není 😉 ☹
Nejsem úplný začátečník ve snažení ( 2xIVF = 2xzamlklé těhu) ale na začátku jsem vlastně pořád.

Malaiko- je mi taky 33 a můj problém je neplodnost spojená s anovulací, takže asi něco podobného jako ty.
A jestli se můžu zeptat, jak hubneš? Taky bych potřebovala pár kilo dolů, doktor mi to sice neříkal, ale
posle BMI tabulek mi vyšlo, že mám 12kg nadváhy tak bych s tím chtěla něco dělat.

sijen
23. črc 2009

holky, je mi třicet, BMI 43.., začínáme prnví měsíc
k obezitě a otěhotnění: podle mě je to problém až když je BMI nad 30 viz. http://www.alesskrivanek.cz/blogy/13_Obezita-v-...
tímto se k vám jako přidávám.. ikdyž asi pravidelně nepravidelně... 🙂
jj malaiko ..holt diskuzi jinak neovlivníš než že do ní budeš přispívat..tak hurá na to

janysek70
23. črc 2009

Jenny, až nakoukneš zase někdy na MK, písla jsem ti i do IP, tak dej o sobě vědět, straším, víš kde: Spolubojovnice 2009 🙂
Kočky, tady se to už asi moc nerozjede, jednu dobu jsme tu strašily s Jenny..., ono je tu mocinky otevřených diskuzí a spousta je na krátko.... Pokud budete chtít, rády s Vámi pokrafeme na Spolubojovnice 2009, jsme tam ze spousty CAR a postupně vyprovázíme těhulinky do Pendolína (těhulky) a těm co nebylo prozatím přáno bojujeme dál a vzájemně se podporujeme.... Monali, tebe tu z MK znám, měli jsme jeden pokus IVF společně...

monali
23. črc 2009

Janysku a nepleteš si mě s někým? 😉 Koukám, že jsi z Jičína, já jsem měla 1.IVF v Ostravě a druhé
v Olomouci.
Tahle diskuze se mi líbila, protože mi je věkově blízko, u nás na diskuzi jsem skoro nejstarší, jinak tam máme
samé mlaďošky 🙂

larri
23. črc 2009

jenny byla na dovolene,ale uz je doma,tady to stalo,tak tu nechodila.

janysek70
23. črc 2009

Monali nepletu, psala jsi si na diskuzi Olomouckého CAR s naší Sukubkou 🙂 . Jo a mně je 39 😀 a vůbec mi nevadí psát si s mladejma kočkama 🙂
Larri, Jenny mi psala, že jede za Kreténama a čeká na výsledky......, tak snad se ozve 😉

larri
23. črc 2009

jo,takhle,ja myslela,ze tady nechodi,tak pro to.

monali
23. črc 2009

Janysku, tak to jo. Sukubka si teď dává trošku pauzu, nedávno jsem jí psala do IP.
Mě ty naše mladé holky taky nevadí,jsou fajn a známe se ze srazíku i osobně, akorát když některá z nich napíše, že si v 25 připadá stará tak by zasloužila na prd..l 😀 😀

janysek70
23. črc 2009

🙂 Jo ještě si pamatuji, jak jsem obulela, mírně ovíněná konec oslavy svých třicetin a za chvíli mi schvátí 4. kříž 😀 😀 a když kouknu občas na mladýho, tak si přijdu hodně stará, ale jinak si to zkouším nepřipouštět a spíš si tady dělám ze svého věku prdelky 😉
Taky jsme si se Sukubkou písly, chystá se na to imuno, já už čekám na jeho výsledky a pojedeme dál

malaika
24. črc 2009

Monali, je mi moc líto toho 2x zamlklého těhu, musí to být zklamanání.. ☹
Já právě moc nehubnu, nedaří se... sport mi nejde, dodržet životosprávu taky ne...... vím přesně co a jak jíst, jen se prostě neovládnu.. Obezita mi vlastně ničí celý život...

Fajn, že se to tu trochu rozjelo 🙂

larri
24. črc 2009

holky,zvazuji lazne pred dalsim ivf.Byla jste nektera?

malaika
24. črc 2009

No já bych taky radši pokecala se staršíma, protože tam si mysllím, že už je to trochu o jiných pocitech.... tikot biologických hodin a tak 🙂 Holka v 25 má 10 let času, než může začít panikařit.
Já se v 27 letech bála, abych neměla dítě až po 30 no a příští týden je mi 33 😎

larri
24. črc 2009

malaiko,ja budu mit 36 v prosinci,obcas mam pocit,ze na dite jsem strasne stara ☹

janysek70
24. črc 2009

Holky neblázněte, jak staré? Krásně vyzrálé a žádná třeštidla. Já jsem si mimčo v 19. moc neužila a nyní bych si to chtěla mocinky vynahradit.... 😵

malaika
24. črc 2009

no staré rozhodně ne 🙂 , prostě starší.. než dvacítky....... 🙂

Larri prosím mohu se zeptat co je to "IVF bez ET"....?

larri
24. črc 2009

Janysku,kdybych mela aspon jedno,tak bych nad tim asi tak neuvazovala,ale tim,ze jsem ted po ivf byla vubec poprve tehotna aspon na chvili,tak se mi stava,ze se vzbudim rano spocena a mam takovy divny pocit. 😉

malaiko,stimulovala jsem-pichala jsem si injekce,sla jsem na odber vajicek,ale nedozravaji mi,tak se nemohlo nic oplodnit.V tom pripade jsem nemela ET -TO JE TRANSFER.Nemela jsem zadne embryjka,ktera by mi dala do delohy.
Nevim,jestli jsi to pochopila,kdyz tak se zeptej.

janysek70
24. črc 2009

Larri, to je jasný, že když nemáš dítko, že to bereš jinak, já když to nevyjde, mám šanci těšit se na vnoučata, jestli teda mladej nebude toto odkládat do pozdějšího věku. Larri, ale ono to půjde, neboj, vždyť už se ti to nyní na chviličku povedlo, i když nakonec to nebylo to pravé, ale jde to!!!