Snažíme se o mimi 3. měsíc. Jste na tom stejně?

maybay
6. pro 2011

ahojky, snazime se s manzelem 3. mesic, vim, ze je brzo plasit, ale kdyz vidim tady a v okoli jak se vsem dari je mi z toho trosku smutno.... Jste na tom nektera stejne?

majulena23
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
mendie
26. čer 2012

@majulena23 Ahoj, já bych měla zájem o radu 🙂 každá cenná zkušenost se hodí. Jak na to? 🙂

flasinka
27. čer 2012

@majulena23 Ahoj, ja bych male taky zajem o radu. Kazda rada je k nezaplaceni. 😉
Tak jak na to?

motley
27. čer 2012

Ahoj všem, snažíme se o mimi 4 měsíce, začínáme pátý. Minulý měsíc jsem zkusila ovulační testy a tento měsíc jsem přidala i měření teploty. Přesto si chceme být jisti a manžel byl dnes v pronatalu na krvi a v pá jde na spermiogram. Je to nejjednodušší, jak zjistit, že manžel je v pořádku a mě se to může začít případně řešit až za pár měsíců... ale mnoho holek/dam tu psalo, že na spermiogram zašli také třeba po 3-6 měsících a dobře udělali, protože jim třeba řekli, že jedině umělé oplodnění🙂

PS: Jinak babská rada mé babičky o víkendu zněla, že mám spát na břiše, jelikož ona měla otočenou dělohu a též nemohla otěhotnět, tak jí toto poradila doktorka a povedlo se🙂

motley
30. čer 2012

tak další radu, co pro Vás mám, pokud si nejste jisté, je zajít na spermiogram... my to udělali tento týden a včera mě v ruce výsledky. Máme jich málo a jsou pomalé, za 14dní jdeme k doktorovi a uvidíme, co nám poradí. Nicméně jsme rádi, že jsme nečekali rok a tohle vyšetření, které člověk může udělat jsme udělali a můžeme to začít nějak řešit. Hodnoty nejsou tragické, avšak na přirozené početí to zřejmě nebude... jinak, co jsem vyčetla na kvalitu spermií u mužů: selen, zinek, Q10, maca, C, A, E, L-carnitin... je to pak třeba 10 prášků denně (něco ráno i večer), ale většina píše, že jim to dost pomohlo🙂

terunka88
3. črc 2012

Holky, prodávám sadu 20 ks ovulačních testů, kdo by měl zájem, tak je možné přes aukro: http://aukro.cz/ovulacni-testy-sada-20-ks-1-teh...

petramarie
4. črc 2012

@motley ahojky, my se snazime 2. mesic. MS pravidelna, min. mesic ale opozdena o 2. dny i kdyz jsem mela vzdy pravidelne. Tento mesic jsem si 10. DC zacala delat ovu testy, dnes to bylo 16. DC a na testech ani duch ☹ Ty jsi mela s ovu testama jake zkusenosti?

jane_s
4. črc 2012

@motley To je taky fakt, počkám do října, ne do ledna jak radil doktor a pak někam zajdeme..asi to fakt lepší nenchávat že? Díky za cenné rady😉

jane_s
4. črc 2012

@petramarie Fakt zatím ani duch?A kdy testuješ? Ono to přijde uvidíš..Danča tady měla OVU 19DC a já 17DC tak bych se nebála ještě chviličku počkat..hlavně se tím nestresuj, kupa holek tady píše, že OVU test negativní a byly v tom, na někoho to asi nepůsobí, jinak si to neumím vysvětlit! Tak se drž a ať se zadaří..preventivně skoč na taťku ob den😉 a bude to raz dva!

jane_s
4. črc 2012

@krista1 I já Ti přeji hodně štěstí a aby se zadařilo😉 chce to klídek, vínečko na teráskách, romantické večery a to by bylo aby nebylo🙂) léto je přece na to jako stvořené😉

krista1
4. črc 2012

@jane_s mě taky ovu testy nikdy nefungovaly.Ještě poznáte ovulku podle hlenu,je hustý dlouhý a táhly,je takový jako vaječný bílek (je to ten nejplodnější hlen),já ho mám většinou dva dny před ovulkou,za tu dobu jsem to už vypozorovala.Držím ti moc pěsti,ať se vám brzy zadaří a najdeš vytoužené //. A děkuji ti moc za přání 😉

petramarie
4. črc 2012

@jane_s no porad ani duch.. Kdyz jsem byla asi pred trictvrterokem na vysetreni, tak ovu fungovala normal. a ted nejak blbnu, kdyz se ani duch 16. DC neukaze. Ne, ze bych mermomoci ted hned chtela otehotnet, ale stve me to, ze se ani ta ovu neobjevuje.

jane_s
4. črc 2012

@petramarie Určitě jí máš třeba to jen test neukazuje..jestli si kvůli tomu byla u doktorky a bylo to v pořádku,t ak bych se tím vůbec netrápila jasan?😉 Zkus vydržet ještě chviličku! Pokud nechceš hned otěhotnět, tak bych se tím fakt nestresovala, ať to není ještě horší..jedna holčina tady psala, že OVU je tak šíleně citlivá věc, že prej stačí v daný měsíc mit maličko nervy a prej k ní nedojde..takže hlavu vzhůru a žádné nervy! Držím pěstičky aby to dobře dopadlo😉

petramarie
4. črc 2012

@jane_s kvuli tomu jsem na gynde nebyla, ale rovnou mi rekl, ze je to ok. Ja bych samozrejme chtela otehotnet co nejdriv, ale zlobi me, ze ted, kdyz to potrebuju, tak ovu podle testu vypada, ze neni. ☹

motley
17. črc 2012

nějaké novinky dámy?
😎

racerunner
20. črc 2012

@hance09 Výstižné 😀

damai
23. črc 2012

holky s dovolením se přidávám, snažíme se 7 měsíc, cyklus vzorný 26 dní, ovu testy funkční uprostřed cyklu, dovolená za námi (s ovulkou) - a nic ☹ žádanku na sprmg. máme, ted ještě tam zaskočit at víme, na čem budeme ☹ všem vám držím palce!!

boomer
25. črc 2012

@damai ahoj, my se s manželem snažíme od dubna, po dvou měsících jsem šla na gyndu s tím, že nemůžu otěhotnět, přestože mám pravidelný 28 denní cyklus a pozitivní ovulační testy. Dr. se mi skoro vysmála, že to je moc brzo, že někdo má problém otěhotnět třeba x let... ale přesto mi udělala vnitřní ultrazvuk a zjistila, že mi málo a špatně dozrávají vajíčka a předepsala mi clostilbegyt 😀 ... takže tento měsíc zkoušíme s clostíkem, příští týden by měla dorazit MS, tak doufám, že už nedorazí... jinak počkám ještě měsíc či dva a poženu manžela na spermiogram, aby nebyl problém u nás u obou 🙂

petramarie
25. črc 2012

Tak my se snazime 3.cyklus. Ovu testy bida, spis jen duchove a jine druhy testu snehobilo. Pritele bych taky pomalu hnala na spermiogram, ale zrejme mi odjede za praci dn zahranici..takze budu rada, kdyz v dobe ovulace dojedu za nim na prazdniny 🙂

petramarie
25. črc 2012

@krista1 ahojky, taky jsi mela na ovu testech porad bilo? ☹

petramarie
25. črc 2012

Jinak autorka tematu je moc sikovna, krasna zdrava tehulka 🙂
@maybay

maybay
autor
26. črc 2012

@petramarie dekuju za kompliment 🙂 nakonec se nam podarilo po 9 mesicich - vysla 2.IUI

maybay
autor
26. črc 2012

@petramarie tak at pritel stihne spermiogram jeste pred odjezdem at vite na cem jste 🙂

lennus
26. črc 2012

@boomer Můžu se zeptat, kolik Ti je? To je opravdu brzy takhle strašit, je to i o nervy. Říká se, že rok je normální. Ovulaci sice máš, ale tělo nefunguje na povel, stačí nějaká nemoc, stres a už to třeba nejde. Vnitřně se na to člověk třeba upíná, i když si to nemyslí a je to. Vždyť tady je toho spousta holek důkazem, po třech měsících nic a když se podíváš do profilu, většina je už těhotných. Doktoři opravdu říkají, že rok je v pořádku a pak to řešit. I když v Tvém případě je dobře, že ses ozvala a zjistil se problém. Víš jak je to, čím víc se na to upínáš, tím hůř a je tolik případů, kdy to lidi vypustili a zadařilo se, nebo si zažádali o adopci apod. Určitě tady každá z okolí o takovém případě víme. 😉
Moje mamka se mnou sama otěhotněla až po roce.

boomer
26. črc 2012

@lennus je mi 29, takže vím, že relativně máme ještě času dost. Manžel byl ale před třemi roky na operaci varikokéli, takže mám trochu strach, zda má hadíky OK 🙂

krista1
26. črc 2012

@petramarie ahoj jo měla jsem furt bílé testy,jednou duch,nevím teda čím to je

motley
26. črc 2012

@boomer určitě si může dojít sám bez žádanky, u nás to taky tak bylo. Byli jsme v pronatalu v praze, vyšetření stálo 1200,-Kč a hned jsme věděli, co se děje a nyní jsme na dalších vyšetřeních v CAR

boomer
26. črc 2012

@motley díky za info o ceně ;o) dám tomu ještě jeden cyklus a pak ho poženu 😀

petramarie
26. črc 2012

@krista1 takže ještě se asi nepovedlo, že? ☹ Jak dlouho se snažíte?