Snažíme se o miminko a pořád se nedaří

ewey
4. led 2014

Ahoj slečny nebo paní

S přítelem se snažíme o miminko cca skoro už rok:/ A pořád se nedaří ..Pomalu to vzdávám,ale pořád věřím 🙂 Protože by jsme si to oba moc přáli.. Netlačíme na pilu,milujeme se protože chceme a libí se nám to. Jen pořád nic :/ Vím,že nejsem sama s tímhle problém ,ale jen se chci zeptat řešily jste to někdy ? 🙂 A máte nějaké ty finty na miminko? Mám pocit , že jsem snad všechno vyzkoušela.. Ovu testy mám taky doma 🙂 Ale pořád nic 🙂 I když si naměřím,že mám zrovna plodné dny prostě né a ne 🙂 Doktorka řiká , že jsem v pořádku,ale nevím 🙂 😒 😒

helen_8
13. bře 2014

@ewey Jo a jestli se snažíte skoro rok, tak spermiogram je to první, co je nutné udělat!!!

audreyi
13. bře 2014

Holky nevím, jestli mě to pomohlo otěhotnět, protože jsem prakticky otěhotněla téměř hned, ale užívala jsem kapky Estrozin. Dala mi je kamarádka, ona využívala půlku a otěhotněla, já tu druhou. Začala jsem je užívat první den menstruace a užívala cca 14 do ovulace, pak jsem byla zrovna na kontrole u Dr. a na UTZ bylo jasně vidět, že mi uzrála dvě vajíčka, doktorka říkala, že mám zdvojenou ovulaci... Bála jsem se abych neměla dvojčata, ale na cestě je zatím jedno miminko. Tak nevím no. Jestli to funguje, nebo jestli mi to nabudilo psychiku...možná bych otěhotnělai bez toho... každopádně za zkoušku asi nic nedáte. Jsou to volně prodejné bylinky.

http://www.diochi.cz/estrozin-kapky

ewey
autor
16. bře 2014

@helen_8 děkuji moc za radu ! 🙂)

ewey
autor
16. bře 2014

@audreyi taky děkuji za radu vyzkouším 🙂 ale doktor mi tedka nasadil Utrogestan protože se mi zhoršily měsíčky :( jako na potvoru nejsou pravidelné tedka :( Dokonce mi někdo doporučil pupalku dvouletou tak uvidíme 🙂)

enalga
21. bře 2014

My s partnerem zkoušíme už od listopadu 2013, pořád se nám nedaří, koupila jsem si v lékárně Calibrum Babyplan, kyselinu listovou, ale je fakt, že v jídle se trochu zanedbávám a partner je taky pořád ve stresu.... Mám už 3 děti (s jiným mužem), a tam to šlo jak po másle, tak si říkám, kde se stala chyba. Ale třeba je to opravdu tím stresem a taky každodenním milováním ( což se prý nedoporučuje). Holky, držím vám všem pěsti ať se brzy zadaří, a myslete na mně, 23.3. má přijít OVU 🙂

kalka
21. bře 2014

Ahoj holky, my se snažíme o mimčo 9 let. Jsme v pořádku a sále nic. Mám za sebou 3 cykly IVF a teď v dubnu mě čeká poslední KET. Pokud se nezadaří, tak se budu muset smířit s tím, že mimčo nikdy mít nebudu ☹ Držím vám všem o pěsti, aby jste nečekaly tak dlouho!!!!!!

martikd
22. bře 2014

Ahoj holky. Moc vsem doporucuji Nosifol a Femibion 800 vydrzet alespon tri mesice nam se po tom zadarilo po dvou mesicich ani jsem nedobrala 🙂 hodne stest preji

enalga
22. bře 2014

@martikd Já beru Calibrum Babyplan a kyselinu listovou, jsem na tom 2 měsíce a ještě nic...teda nevím, další MS má přijít 5.4. tak budu doufat, že tentokrát se zadařilo 🙂

martikd
22. bře 2014

Mě pomohly tyhle dva přípravky, nejvíc si myslím ten NosiFol 🙂

pluba
24. bře 2014

@kalka Rád bych pomohl se připravit psychicky na ten poslední pokus. Za zkoušku (hodina zdarma) nic nedáte, kromě investovaného času.

marecekavendulka
24. bře 2014

@mauttinka chlapskou ješitnost nikdy nepochopím,zvlášť jde-li o dítě..

pluba
24. bře 2014

@enalga No trvalý stres je pěkný prevít. Myslíte, že by se stresem chtěl partner něco dělat? Věnuji se terapůii zaměřené na stres a emoce. A nabízím první hodinu práce na vyzkoušení zdarma.

saminomimino
24. bře 2014

@ewey a přes lékaře jste už šli,u tebe zkontrolovat cyklus a hormonální profil,u partnera spermiogram,asi základ?

enalga
24. bře 2014

Dneska jsem byla na gynekologii, svěřila jsem doktorce, že se nám nedaří počít, a ona mi doporučila, 14 dní před ovulací sexuální abstinenci u obou a v období ovulace zase sex denně.... Už jsem z toho jeseter, páč v tomhle se názory lékařů pořád rozcházejí.... ☹

danka4
25. bře 2014

@enalga My se snažíme od listopadu 2012, teď už nás moje Dr. poslala do CARu a tam nám říkali (a je to tak i před spermiogramem, případně odebíráním spermii), že by sex. abstinence měla být 2-3 dny, když je to méně není taková koncentrace spermií a když je to déle, tak je to taky špatně, to teda nevím proč. Ale jestli ty máš děti, tak ať si partner zajde na spermiogram - hned víte na čem jste! Taky nám říkali, že je lepší sex před ovulací, jelikož spermie jsou schopné si na vajíčko počkat až 5 dní, ale vajíčko po ovulaci vydrží max 24 hodin.

enalga
25. bře 2014

@danka4 No tohle všechno je mi jasný, snažíme se docela krátce (4 měsíce), ale přikládám váhu spíše tomu, že se na to otěhotnění moc soustředím a prostě tím "žiju". Myslím, že se stačí jen hodit do pohody a milování si užívat jako zábavu a na to kolem nemyslet. Nikam nechci hnát, ještě řešíme bydlení a svatbu, takže je času dost 🙂

ppetrac
26. bře 2014

@martikd užívala jsi najednou? Děkuji

lennaaa
1. dub 2014

my se snažíme teď 11 měsíc.jak tady vidím že někdo se snaží přes rok a déle, tak si říkám že to je vlastně ještě dobrý...ale z každou ms přichází zklamání..to nepopírám.a pak zas nanovo.od listopadu beru listovku a teď od ms piju i ten kont. čaj a zobu různé semínka...víc to nějak nehrotím..jediné co si zančím je tulení...takže tak nějak vidím že je třeba 14 dní po ms a že bychom na to měli vlítnout..ale už jsem dokonce i uvžovala že si to přestanu značit,ať se tím prostě vůbec nezabývám...nejsem na to nějak upnutá..měřit teploty a dělat ovu testy se mi zatím nechce...doufám že na to ani nebude muset přijít.je celkem síla jak na jednu stranu slyším že někdo čekal 2 roky a za rohem se dozvím že jedna otěhotněla hned za 2 měsíce po vysazení...jak je to celé nespravedlivé...

martikd
8. dub 2014

@ppetrac Ano najednou 🙂

enalga
15. dub 2014

Ahoj holky, máte některá zkušenost s doplňkem stravy Selzink Plus ? Já jsem ho koupila chlapovi, prý obsahuje hodně vitamínu E, vit. C, a hlavně Selen a Zinek na podporu spermatogeneze. Balení je po 50ti tbl, tak jsem zvědavá, za jak dlouho to přinese kýžený výsledek 🙂

amy_l
22. dub 2014

Tak se přidám taky. Ze začátku jsem nechtěla, ale možnost si o tom "promluvit" s někým, kdo o tom něco ví, je k nezaplacení.....na tohle téma hold kamarádky moc nemám a manžel je pak z toho akorát nešťastný, protože neví, co se mnou. Snažíme se 8 měsíců a je to nejdelší doba v mém životě. To, že by to někdy nemuselo jít, mě v životě nenapadlo. S manželem jsme zdraví, mladí, já nikdy nebrala HA ani jinou hormonální léčbu, moje maminka i sestry jsou extrémě plodné :D a nikdo z rodiny s tím neměl nikdy problém. Jsem naprosto plánovací typ. Byla jsem zvyklá, že co jsem naplánovala, to vyšlo...a teď jsem v šoku a nevím, co s tím.Vím, že proti mnoha ostatním je to krátká doba, ale já už se začínám bát, že v tom bude nějaký zdravotní problém. Všechny ty tahanice a vyšetření...neumím si to představit. Ale na druhou stranu bych chtěla co nejdříve vědět, jak na tom jsme. Ta nevědomost je hrozná. Navíc mi začaly problémy s menstruací, mám velké pauzy a momentálně ani nezabírají vyvolávající injekce, takže evidentně nějaký problém někde bude...doktor říkal, že s nějakými vyšetřeními začneme, pokud neotěhotním do června. Jenže ta doba do června bude strašná.....momentálně mám pocit, že nesnesu další pohled na jednu čárku na testu. To každoměsíční zklamání mě mučí. Jsem bez energie, bez chuti do života....a všechny moje kamarádky rodí nebo čekají.... tak se chci zeptat doktora, jestli bychom s vyšetřováním nemohli začít už dřív. Myslíte, že zbytečně plaším? mám pocit, že mi to nic nedá ani nevezme...jen budeme dřív vědět, jak na tom jsme.....mám pocit, že brzo zešílim.

amy_l
22. dub 2014

@enalga O tom mluvil přesně můj gynekolog (má i sex. poradnu), že má prý plnou čekárnu chlapů, kterým jejich partnerky odmítají v první části měsíce sex a v druhé části ho pak chtějí denně a těm chlapům z toho hrabe a mají problémy s erekcí....a strašně se tomu smál, jak jsou ženský prdlý, že je to prý nesmysl....tak nevím:-/ ale mě se to taky nezdá.

makuka88
22. dub 2014

@amy_l Ahoj naproto tě chápu ... my s snažíme sice od ledna, ale znám to ... Měla jsem pocit, že je něco špatně, protože mám přesné cykly, poznám OVU a všechno. No a když se nám tento měsíc povedlo, tak v 5tt jsme přišli o naději, neb to skončilo biochem. Tři dny jsem brečela a teď už si řikám, super, alespoň jsme prodný, ale PROČ se to nepovedlo ... takže další stres ... Mno ...moje kamarádka se snaží už 3 roky a furt nic, přitom jsou oba zdravý ☹ Achjo, já to naprosto chápu, každý měsíc snad i den je šíleně dlouhý ... 😒 No a můžu se zpetat, máš vyštěřenou štítnou žlázu ? spousta lidí o tom neví a může mít problém, nebo hormony ?

amy_l
22. dub 2014

@makuka88 Díky za odpověď 🙂 Štítná žláza by snad měla být v pořádku, taťka tam kdysi měl nějaký problém, tak musíme být všichni jeho děti pod kontrolou, chodím na pravidelně kontroly a doktorka nikdy o ničem nemluvila. Co jsem tak četla, těch problémů na obou stranách může být tolik, že vyloučit všechny možnosti by trvalo roky....ale gynekolog říkal, že se začíná vyšetřováním u chlapa. Takže asi se i u nás začne tam.
Ale Ty určitě nezoufej, protože jestli to zkoušíte od ledna, tak to jsi otěhotněla docela brzy, teď se to pročistilo, chvilku vydržíš a určitě se brzy povede 🙂

Ale vlastně ani nevím, jakými vyšetřeními se u ženských začíná a co se nejčastěji dělá. Ví někdo, co mě čeká????

makuka88
22. dub 2014

@amy_l Kamarádka jde teď na laparoskopii... a ty vis kdy mas ovulku ? ...

amy_l
22. dub 2014

@makuka88 No s tím je to složitější. Vždycky jsem měla menstruaci vcelku pravidelně, takže jsem si přibližně ovulaci spočítala, ale testy nebo tak jsem si nikdy nedělala....ale od prosince mám měsíčky po 42 dnech, takže nevím, kdy ovulaci vlastně mám....byla jsem už s tím na gyndě, byla jsem navyvolávací injekci, aby se mi to zpravidelnilo, ale stále nic a už je to 13 dní po vyvolání. Tak zase půjdu na gyndu....takže kdo ví, kdy ovulaci mám nebo ne :-/ Ale tyhle problémy začaly až 3 měsíce po snažení, takže si říkám, jestli to nebude psychický....

makuka88
22. dub 2014

@amy_l To je dost možné... zkus ten kontryhelovy čaj prej je úplné nejlepší..

amy_l
22. dub 2014

@makuka88 JJ asi zkusím, zatím zobu měsíc kyselinu listovou, tu mi doporučil i doktor....tak to zkusim ještě něčim podpořit 🙂

makuka88
23. dub 2014

@amy_l Určite... kyselina je na vývoj plodu ten čaj spis na podporu sliznice a tak.. 🙂

lennaaa
23. dub 2014

@amy_l ahoj, reaguji, protože mě tvůj příspěvek zaujal...vlastně mi dost mluví z duše. my se tento měsíc snažíme 10 měsíc. dosud jsem to nějak neřešila, prostě jsme to nechala plynout a jakmile přišla ms tak jsem byla vždy zklamaná, ale nemyslím si že bych na to byla nějak upnutá, i když nepopírám že dny před ms byly šíleně dlouhé! rouhodla jsem se s tím něco dělat, až jak jsme se vrátili v březnu od moře a zase to nevyšlo. koupila jsem si konthy. čaj ten se pije 2 šálky denně do ovulace. taky jsme si koupila ovu testy, protože jsem chtěla konečně vědět zda ovu vůbec probíhá ( byla tedy 22 dc ) ms mám 33-38 den, naštěstí chodí sama.zašla jsme k doktorce, abych věděla co ona na to...jelikož se ovu chystala tak mi ukazovala vajíčko ve vaječníku a děloha že má prej pěknou ,,peřinku,, . Tulili jsme se tedy každý den potom...sice se to nedoporučuje,ale manžel nevydžel. Takže pokud se teď mrcha dostaví - začínají opět nejdelší dny v měsíci, tak jdu 3-5 dc na hormonální testy, to mi vezmou krev nalačno a manžel v květnu půjde na spermiogram. je nadšenej, ale nedá se nic dělat....potřebuju vědět že jsme ok. Takže tobě doporučuju taky to řešit s doktorem at tobě udělá testy na hormony a jeho pošle na spermiog. budete vědět na čem jste.ale možná by to taky chtělo nějak srovnat cyklus, pokud ti chodí nepravidelně nebo vůbec, na to jsou hormony, ty ti taky napíše doktor.a kont. čajem nic nezkazíš,ale jednou to jsou bylinky...ty se musí užívat dlouhodobě..