Snažíme se o miminko a pořád se nedaří

ewey
4. led 2014

Ahoj slečny nebo paní

S přítelem se snažíme o miminko cca skoro už rok:/ A pořád se nedaří ..Pomalu to vzdávám,ale pořád věřím 🙂 Protože by jsme si to oba moc přáli.. Netlačíme na pilu,milujeme se protože chceme a libí se nám to. Jen pořád nic :/ Vím,že nejsem sama s tímhle problém ,ale jen se chci zeptat řešily jste to někdy ? 🙂 A máte nějaké ty finty na miminko? Mám pocit , že jsem snad všechno vyzkoušela.. Ovu testy mám taky doma 🙂 Ale pořád nic 🙂 I když si naměřím,že mám zrovna plodné dny prostě né a ne 🙂 Doktorka řiká , že jsem v pořádku,ale nevím 🙂 😒 😒

veronikaamartin
18. čer 2014

@netanel prave, az mi byla hanba, kdyz mi to kamaradka rekla, prisla jsem domu a brecela

netanel
19. čer 2014

@veronikaamartin já jsem taky měla včera večer na krajíčku, ale nic jsem neřekla ani manželovi, on stejně ví, že mě to trápí. Dneska šel o dvě hodiny později do práce, byl se mnou doma v posteli a byl na mě nějak podezřele hodnej.🙂

klaras26
19. čer 2014

To je divny... :-/ Ale neco takoveho mela moje svagrova pak se s manzelem rozvedla nasla si jinyho a s nim do toho hned vlitla...Ver mi ze i moje kamaradky jsou uz snad vsechny tehotne taky nebo uz prcka maji... :/

enalga
20. čer 2014

7 měsíc pokoušení se o miminko...tak strašně se to táhne ☹ dneska jsem se otestovala o 5 dní dřív než bych měla, ale test je bílý jako sníh. Vypadá to, že letos to asi nezvládneme...psychika je na bodu mrazu.

enalga
27. čer 2014

Najíždíme na osmý měsíc snahy o miminko, ale řeknu vám děvčata, je to stres a pláč.... dnes mi končí mrcha, další kolo začneme 3 dny před OVU to jest 5.7. Do té doby dle nařízení MUDr. sexuální abstinence. No doufám, že to k něčemu bude, už teď je s tím mým k nevydržení 😀

hribecekbeztecek
1. črc 2014

My se snažíme třetím rokem. Minulý podzim se nám to povedlo, bohužel jen na necelé tři měsíce ☹. Nebilo srdíčko. kamarádky už taky mají všechny děti a poslední bezdětný pár to oznámil v sobotu na jejich svatbě, svatební dotr mi nikdy nechutnal tak hořce. Opravdu jsem to na pokoji oplakala. je to těžké a čím dál horší, řekla bych. Kam příjdeme tam jsou buď miminka nebo těhotné. Jadna kamarádka navíc s termínem porodu dva týdny po mém předpokládaném ☹

gabi2409
2. črc 2014

@helen_8 Jaké máš na ,ysli možnosti přirozené otěhotnět než do sebe hnedka cpát hormony?? Děkuji za radu!!

miladaweisss
10. črc 2014

Holky já jsem si teď po pečlivém zvážení koupila novinku Fertility Blend, měla by být na podporu početí. Beru jí teprve 14 dnů, doporučuje se 3 -6 měsíců. Tak uvidíme, snad se konečně dočkáme..🙂

barca133
11. črc 2014

@miladaweisss : a na kolik tě to Fertility Blend vyšlo? ze zvědavosti jsem se koukla na jejich stránky, mají zajímavou klinickou studii, dívala ses? taky se snažíme už celkem dlouho o miminko, tak nevím jestli mám ještě počkat nebo si taky něco pořídit, jeslti to pomůže..

miladaweisss
14. črc 2014

@barca133 Ahoj, já jsem si zvolila variantu pro páry za necelou tisícovku, ale jen pro ženy koupíš do 500kč. Na jejich strány jsem se dívala, právě ty mě přesvědčili o koupi, nebo spíš jejich klinická studie. nikde není psáno, že ti to 100% pomůže, ale taky že nepomůže, a když tomohlo pomoct jiným tak proč né nám? 🙂 a jak dlouho už na miminko čekáte? myslím si, že když to do půl roku nejde tak je dobré to trochu popohnat🙂

koldovam
14. črc 2014

Ahoj holky, my se snažíme už deset měsíců. Kys. listovou jsem začala brát ještě před snažením. Manžel začal cca před 3 měsíci brát selen + zinek. Před týdnem jsem dostala menses po 14 dnech. Je to jen špinění, někdy jsou na slipovce takový cucky - nevím, jak to popsat. Testy už si ani dělat nechci, protože už nechci vidět jen tu jednu čárku ☹ K doktorce se chystám až v říjnu, kdy se budeme snažit přes rok....

likerova_spicka
14. črc 2014

Ahoj, o dítě se pokoušíme třetím rokem. Netlačíme na pilu a jak říkáš, milujeme se, protože chceme.
Před 3 měsíci jsem začala chodit kvůli jinému problému na masáže. Masérka mi řekla, že mám cosi kolem kostrče zablokované a 2-3x za sebou mi to při masáži odblokovala.Vypadá to, že pomohla-jsem v 7 tt.

xpetruska
16. črc 2014

My se pokoušíme už zhruba 3 roky, poslední rok a půl už opravdu intenzivně a pořád se nedaří. Údajně jsme oba v pořádku a stále nic. Dělám co můžu - cvičím Mojžíšovku, piju všechny různý čaje co jsem vyčetla, že by mohli pomoci...IUI jsme už taky zkoušeli a nic...No ale tak pořád věřím, že to prostě tento rok vyjde 😉 Všude v okolí mají všichni děti a já ač děti strašně miluju tak mě strašně vyčerpává být v okolí s malýma dětma, je mi to pak tak strašně líto a brečela bych... Ted o víkendu mi volal můj druhý bratránek, že čekají miminko... Mám opravdu radost za ně,opravdu jim to moc přeju, ale prostě jsem to řádně obrečela...že jim se to povedlo hned první měsíc - jako mému druhému bratránkovi... a my stále nic ☹ Navíc je ve 3. měsíci a to bych byla já taky kdybych neměla samovolný potrat 😢 Prostě se kvůli tomu cítím hrozně, že jsem šílená... ach jo 😎

hankamisa
19. črc 2014

ahoj. snažíme se od prosince 2012 a stále nic.no možná jedno zamlklý těhu na podzim 13 ale to není prokázaný. po vysazení antiny byli anovulační cykly a nerostala sliznice. nejdříve zkoušena podpora pomocí bylinek ale bez uspěchu. pak přišly na řadu hormony. po clostilu sice vajíčka rostly ale sami nepraskaly, takže píchán pregnyl. sliznice stále moc nenarůstala tak nasazen estrofem. clostil mám vysazený od ledna 14, vajíčka rostou ale sliznice roste jak kdy se jí zachce. po roce a půl nezdarů jsem se odhodlala navštívit car, čemuž jsem se vyhýbala, protože jsem věřila, že se brzy zadaří, když předchozí otěhotnění byli na první pokus. ted jsem po hydrolaparoskopii a vím, že těch uplynulých 20m snažení bylo nejspíš marných. ☹ mám ucpaný jeden vejcovod ke kterému vede ovulační vaječník. druhý vejcovod, který je ok má bohužel vaječník anovulační. mimo to několik srůstu a menší ložisko endometriozy. závěr zní. sice patříme mezi páry, kterým se může se štěstím podařit přirozené početí ale spíše se máme smiřovat rovnou s ivf. to je věc o které vím už od začátku, že bych ji podstoupit nechtěla. takže budu doufat, že to proštouchnutí co mi dělali pomůže a mé tělo začne fungovat tak jak má a já se brzo dočkám miminka.🙂

barca133
22. črc 2014

@miladaweisss No my se o miminko snažíme už skoro rok právě, proto jsem už celkem naštvaná, že furt nic..:( V pátek jsem se rozhodla a Fertility Blend jsem si taky koupila. doufám že pomůže a do zimi budu chodit s břuchem 🙂

sykorkaa
22. črc 2014

Ahoj,my se snazili 8 mesicu, uz sem byla zoufala ze nam to nejde. Ale pak sme si rekli ze se na to vyprdnem. Zadnou ovulaci sem nesledovala. Naplanovali sme si vylety,kam pojedeme v lete a tak a kdyz sem to nejmin cekala tak se MS nedostavila a na testu byly dve carky. Takze kdo rika ze je to o psychice ma pravdu. Uplne jsem na to prestala myslet a ejhle,bylo to. Drzim vam palce.

moon10
23. črc 2014

@ewey ahoj, my se snažíme už deset měsíců a taky nic, jsme na tom podobně ☹ taky jsme tomu doteď nechávali volný průběh a netlačili na pilu, kolikrát v plodné dny ani nebyl čas...ale teď cítím, že bych možná přece jen nějakou snahu vyvinout měla, je mi za týden 34 😒 U mě byl zdánlivě problém s dermoidní cystou na vaječníku, ale jak se ukázalo, i ten vaječník, který vypadá podle uzv spíše na odpis, normálně funguje a ovuluje, takže v tomto u mne nakonec problém naštěstí není. Proto při minulé návštěvě doktorka navrhla vyšetření partnera a rovnou mi podala žádanku na spermiogram, takže teď napjatě čekáme, jak to dopadne. Každopádně, mé prozatímní zkušenosti - prstíková metoda vyzkoušena, ale zatím nezafungovala, chvíli jsem měřila teplotu, ale doktor říkal, že je to úplně zbytečné, protože je to hodně nepřesné takové domácí měření. Když jsem se rozhodla to začít řešit trochu aktivně, tak jsem se dozvěděla o astrologovi panu Kulovaném, teď mu teda budu dělat reklamu, ale já osobně zatím nemám výsledky, protože to píšu moc brzo, byli jsme za ním ani ne před měsícem. Tak ten mi vypočítal plodné dny podle horoskopu narození, říkal, že podle plodných dnů medicínsky (12.-14- den) otěhotní jen 15% žen, toto je podle fáze měsíce, ve které se žena narodila, tak v tu dobu je každý měsíc plodná a může to být klidně i v době fyziologické menstruace. Taky mě i partnerovi doporučil ajurvédské bylinné tablety, ale jestli to funguje, řeknu až za dýl, jak jsem řekla, byli jsme tam nedávno. Každopádně ještě radil hodně vitamínů, hlavně zinek, hlavně partner, vit E, žena kyselinu listovou ve větších dávkách (800mg) a po mazlení zůstat aspoň dvě hodiny ležet a ideálně s nohama nahoře. Partner před termínem plodného dne by měl tři dny sexuálně abstinovat, aby byly zralé spermijky 😲 Tak doufejme, že to dobře dopadne. Kdo by chtěl, tak číslo na astrologa pošlu do zprávy. Říkal, že už to dělá 50 let a má doma dvě bedny fotek dětí, co mu ženský posílaj, co jim pomohl zplodit. Tak doufejme, že se to podaří ☹ jinak, jak jste nakloněné umělému početí? Já vůbec, zatím o tom nechci ani slyšet a doufám, že to potřebovat nebudu, ale kdyby přece jen, chtěly byste být těhotné i za takovou cenu?

rene_2013
28. črc 2014

Ahoj všem.
S kamarádkou jsme obě filmařky a hledáme pro natáčení filmu o početí miminek hledáme pár, který se snaží o dítě a neměl by problém svou cestu za vysněným potomkem sdělit na kameru, nechal se natáčet u procesu atd. Víme obě, že je to velmi citlivé téma, ale právě proto nás zajímá, protože může fungovat jako svého druhu terapie, spousta mých kamarádek se s něčím podobným potýká, já sama měla to štěstí, že jsem otěhotněla hned, ale strašně se všemi soucítím a moc na ně mysím, držím palce... I proto mě tohle trochu bolavé a náročné téma moc zajímá - jsem povoláním dokumentaristka - a myslím, že v českém postředí to ještě není úplně reflektováné.... tak se tu jen ptám a rozhodně všem držím palce a hlavně levné nervy, ono to někdy vyjde, ale je důležité se nestresovat.

moon10
28. črc 2014

Ahoj holky, mám dotaz, vy co se pokoušíte už nějakou dobu o mimi, máte doma už nakoupené nějaké věci, nebo vymalovaný pokojíček atpod? Nebo všechno necháváte na dobu, až budete opravdu v tom? 🙂

missym
28. črc 2014

@moon10
Ahoj, my doma pár věcí máme. Spíš jen drobnosti a pak nějaké věci, co už třeba končily v prodeji a kamarádky si je chválily, tak jsme nakoupili. O mimčo se snažíme dva roky a doufáme, že do konce roku se konečně zadaří a budeme mít ty věcičky komu dát 🙂

moon10
29. črc 2014

A pokojíček zařizujete??? 🙂

missym
29. črc 2014

@moon10
Zatím nezařizujeme, jelikož v něm prozatím bydlí švagrová, než dostuduje. A potom se uvidí. Možná se do toho vrhneme, možná ne. To bude asi všechno záležet na náladě, chuti, případném těhotenství a tak 🙂

simbelmine
29. črc 2014

Omlouvam se, ale zarizovat pokoj pro dite jeste pred otehotnenim mi pripada uz trochu prehnane. Co kdyz se roky nebude darit? Chodit treba pet let okolo postylky apod.? To snad ne :-O

ewey
autor
29. črc 2014

@moon10 Možná , že kdyby to trvalo nějaký ten rok tak,že bych asi uvažovala o umělém oplodnění,jen ten pocit,že budu mít to miminko a pak mi bude jedno jak to bude🙂 rozhodně držím palečky at to dobře dopadne kamarádka brala kyselinu listovou a pupalku a za dva měsíce byla těhotná 🙂 někdy ty bylinky asi je potřeba použít... někdo dokonce radil i kotryhel ale ¨nevím nevím 🙂 :P

ewey
autor
29. črc 2014

@moon10 a pár věciček doma mám🙂 co jsem dostala 🙂 ale pokojíček ne... pak by mi to bylo asi líto ... kdyby se pořád nedařilo

moon10
30. črc 2014

Já se ptám právě proto, že mně by to taky přišlo divné, jen jsem si to zpochybnila a říkala si, co když bych naopak něco pořídit měla, aby se k nám miminku více chtělo? 😵
ewey kyselinu listovou užívám, pupalku taky, kontryhel mám na zahrádce a skoro obden piju, mám i různé další bylinky, vitamíny, a všechno možné, jen jsem ještě moc nezměnila stravování, nechce se mi do toho, ale možná budu muset, slyšela jsem totiž, že často je na vině lepek, tak uvažuji o bezlepkové dietě. 🤐

helen_8
30. črc 2014

Určitě doporučuju zajít si k fyzioterapeutovi, zablokovaná kostrč může být problémem, když se nedaří otěhotnět. Určitě je dobré cvičit - Mojžíšová, hormonální jóga a další. Jsou bylinné přípravky - dobrý je Emulips od OKG (doporučím paní, která prodává, kdyby někdo chtěl). Mně pomohla homeopatika, doporučuju výbornou homeopatičku v Praze MUDr. Lenku Chvojkovou. 😉