Snažíme se o miminko rok a nic, co dál?

dooreen
26. črc 2013

Zdravím, už rok se snažíme a nic. Každý měsíc jsem napnutá co bude s MS a pak jsem zklamaná. Zbytek měsíce to ani tak moc neřešíme, máme dost starostí s domem a teď v létě i hodně aktivit, tak snad psychika je v pořádku. Jím kyselinu listovou a piju kontryhel. Na konec srpna jsem objednaná k doktorce na poradu. Ovulace probíhá a manžel je ochotný jít na testy. Jak se v takovém případě postupuje? Kam musí jít manžel, když chce na testy spermií? nějak se v tom neorientuju.
Snad se tu najde snažilka co to má podobně 🙂

jaja01k
26. črc 2013

@dooreen Ahoj, žádanku na spermiogram by ti měl dát tvůj gynekolog. Teda mně ji aspoň dala moje doktorka. Ale myslím, že se může manžel objednat i bez doporučení rovnou do nějakého CAR.

sarkad2856
26. črc 2013

@dooreen Ahoj,my se snažíme už delší dobu a já byla teda prvně poslaná gyndařkou na genetiku a až potom spermiogram a pak vyšetření jen já,určitě po roce a více dělají laparoskopii zda je vše jak má být a podle toho se pokračuje dále krev zda jsi zdravá

lenka.han82
26. črc 2013

@dooreen Teď v srpnu to bude také rok, co se snažíme a zatím nic ☹ Někde jsem četla, že 65% párů otěhotní za 8 měsíců a později a že jeden rok je v podstatě průměr, ale kdo to čekání má vydržet, že? 😀 Můj manžel ještě na vysoké byl dárce 😉 Spermiogram měl výbornej, na dárce jsou vyšší nároky, ale kvalita spermií se může měnit, takže když to do konce roku nevyjde, asi ho na něj také pošlu, nebo si tam zajde sám, už ví přesně, jak to probíhá 😀DD Ale nevím teda, jestli si tam jen tak někdo může zajít sám, nebo potřebuje doporučení. Dobré bylo, že když začal darovat sperma, tak ho otestovali od hlavy k patě. Testy trvaly několik měsíců, než se dostal k tomu vlastnímu dárcovství, a spermiogram byl jeden z mnoha testů (různé rozbory krve, protilátek, genetické testy...). Všemi prošel, tak snad to bude v pořádku...🙂

dooreen
autor
26. črc 2013

Díky holky, nejhorší je to čekání, člověku občas trochu hrabe a jak vidí ty šťastné maminy kolem tak je mu to i líto. Navíc učím v mateřské škole tak jsem u dětí pořád... Na konec srpna jsem objednaná na gyndu tak se poradíme co a jak bude dál. Na posledním vyšetření jsem byla v únoru a zrovna probíhala ovulace tak říkala že všechno funguje jak má a i krev a stěry byly v pořádku. Ale čekají nás teď dvě dovolené a relax a budem si užívat volna od práce na baráku, tak to by bylo aby se to nepovedlo 😀

jaja01k
26. črc 2013

@dooreen Přesně tak, dovolená je kolikrát lepší terapie než všechna vyšetření 🙂 Držím palce, ať to brzy vyjde 🙂
Nám se nakonec zadařilo, až když jsem se smířila s tím, že to asi jen tak nepůjde, začali jsme chystat svatbu, rekonstruovat byt, koupila jsem si nové kolo... A ani na ten spermiogram už nedošlo 🙂 Ta psychická pohoda je asi fakt důležitá, ale vždycky když mi někdo radil, ať na to nemyslím, měla jsem chuť ho uškrtit. K tomu se prostě nepřinutíš, musíš k tomu tak nějak dospět sama.

maximka33
27. črc 2013

@dooreen my to taky řešili po roce. nejdřív jsem dostala léky na cyklus a ovulaci (duphaston) a pak nás už radši odvelela do CAR. tam manželovi udělali spermiogram a vše v pořádku. asi za to mohla moje psychika. nakonec jsem otěhotněla spontánně, po nevyvedené IUI. ale určitě mi to pomohlo psychicky, že se něco dělo. na tvém místě bych to neodkládala. člověk pak má pocit, že mu někdo jiný dokáže pomoci.

lenka.han82
1. srp 2013

@dooreen @maximka33 Já bych to asi "hned" léky a nějakou medicínskou pomocí neřešila, ale chápu, že někdo má pak pocit, že mu někdo pomáhá. Vím, že po jednom roce už je to nápor na psychiku, taky to tak vlastně za chvíli budu mít 🙂 Moje mamka se strašně dlouho snažila o mě (jsem prostřední vymodlené dítě 🙂) Nakonec jí bába Radnická dala pít prý strašně hořkej čaj a s kamarádkou obě do pár měsíců od pití čaje otěhotněly 😉 Nejsem zastánce těch "umělých" metod, to už bych brala jako poslední možnost, "jen" po roce bych to asi ještě tolik nehrotila... Jsme v době, kdy je člověk zvyklý mít všechno a hned 😀 Někdy to chce prostě čas, což v dnešním uspěchaném světě, kdy jde skoro všechno naplánovat, moc nechápeme 🙂 Přestože jsem tohle napsala, jsem taky jedna z nich 😀DD Vše jsem měla a mám naplánované: studia na VŠ, svatbu, byt, dovolené, kariéru - přesně podle plánu 🙂 Už jen to dítě chybí 😀D

maximka33
1. srp 2013

@lenka.han82 otázka, co to je hned.. my to řešili po roce neotěhotnění. pak půl roku léčba duphaston, pak bohužel spontánní potrat, pak příprava na IUI a za necelý půlrok se to povedlo.. právě že jsem zkoušela i bylinky, kontryhel a x čajů, nakonec možná zabrala i homeo na psychiku a srovnání cyklu. ale je pravda, že hodně pomáhá soustředit se na něco jiného - změnu práce, svatbu, stavbu domu, zařizování bytu, cokoliv. syn se povedl, když jsme stavěli, a druhý, když jsem hledala jinou práci. zjistila jsem to před posledním kole pohovorů... jo a ten spontánní potrat - těhotenství po návštěvě CAR, kde jsme se začali připravovat na IUI. prostě jsem to asi nechala na nich a ono to přišlo samo.

jitkana
7. srp 2013

na podzim to už taky bude rok co jsem přestala brát HA, chvíli trvalo než se mi srovnala HA. Jak píše lenka.han chtěly bychom asi všechno hned ☹ Počítala jsem, že do půl roku se to podaří a ono nic. Gynekolog říkal, že pokud se nepodaří do podzimu začneme to řešit ☹

petikzuzka
28. srp 2013

jitkana Tak to my jsme na tom stejne. Před rokem jsem byla na gyndě a doktor mi řekl, že to máme zkoušet a když nic, tak se mám za rok přijít ukázet a budeme to řešit. Rok už to je! Na gyn. jsem objednaná až na říjen - mají plno - tak se bojím, co bude následovat... ☹

rebarborar
28. srp 2013

Já myslím, že rok je krátká doba a že se nedají z toho dělat nějaké závěry, že nás klasická medicína celkem zbytečně straší, ale tak je to pochopitelné- penízky a penízky by tahali 🙂
Nám se otěhotnět povedlo po čtyřech a půl letech, bez vyšetření, bez úzkostí- ale samozřejmě chápu, že je to velmi individuální a když si to některá žena vysní, tak z NEvýsledků může být nervozní...
Dle mého se na tomto procesu projevuje ze 70% psychika, každý by si měl v sobě uvědomit, co a jak doopravdy chce on sám, ne co chce okolí, zachovat si zdraví rozum a věřit ve svou intuici, nenechat se strašit lékaři atp...
Hodně mi pomohlo, že jsem vysadila tampony, které jsem si dávala i v noci asi od 14-ti let do 27-mi... první 3-4 měsíce jsem se opravdu ohromně čistila a pleť byla hrozná, každopádně to bylo to hlavní, co mě intoxikovalo a nebylo ve mě vhodné prostředí 🙂 takže po roce a něco vysazení tamponů- už pouze vložky- ikdyž to není komfortní, dá se to vydržet a hlavně je to dle mého opravdu přirozenější... přeji vám jen samé skvělé výsledky a hlavně pozitivní mysl, mějte se 🙂

fkatka
24. zář 2013

@rebarborar Ahojky, teď jsem dočetla tvůj příspěvek a dost mě to překvapilo, že tampony takhle mohou ovlivnit. Jsme na tom podobně 4,5 roku zkoušimea nic, také používám tampony i na noc, tak to vyzkouším i když se mi do toho vůbec,ale vůbec nechce :-/

rebarborar
24. zář 2013

@fkatka Vím, že nechce, taky jsem na to nebyla zvyklá, ale pro tělo je to přirozenější... ted jsem se dozvěděla, že je prý i dost důležité, ozdravit si střev.mikrofloru a mudr. eleková píše, že je dobré zavádět probio i do pochvy, aby se prostředí posílilo atd. Mimo mísu to určo není a věřím, že to může pomoci. Prostě- trpělivost růže přináší a hlavně se nenechat zaškatulkovat 🙂 vždyt když si uvědomíme kolik stojí včechny ty umělé oplodnovací procedury, tak není divu, že dle medicíny je každý kdo neotěhotní do roka neplodný- mají z toho nehorázný prachy... jako ze všeho co souvisí se zastrašováním.. mějte se moc fajn pa

fkatka
25. zář 2013

@rebarborar Přesně, moje doktorka mi doporučila až po dvou letech dojít na spermio, ale ještě jsme tam nebyli. Letos jsme se vzali a domluvili se, že ještě chvilku počkáme- ani jednomu z nás se to martýrium podstupovat nechce ani ne kvůli penězům, ale kvůli všem těm hormonům a vyšetřením. Zatím to moc neřešíme, až po zimní dovolené tj od února. Zkusím co píšeš výše. Díky 🙂

luho2012
25. zář 2013

My jsme na tom podobně. Teď v říjnu se chystám na preventivní prohlídku, tak řeknu ať nás někam pošle. Jsem obecně celkem netrpělivá, snažíme se od prosince a nic. Mně je 30, manželovi 37, takže žádní mlaďoši jen na zkoušení nejsme. 🙂

fkatka
4. říj 2013

Ahoj, včera mi bylo řečeno:"Když je takových těhotných kolem nás( cca 10 ), tak bychom už taky mohli?"- co jsme tedy ty 4 roky dělali? 🙂