Snažíme se o mimino, jak jste překonali to čekání?

maice
25. pro 2013

Ahoj holky, určitě je nás mnohem vícc. S manželem se snažíme na miminko, ale já stále nemohu dát dohramady už sosm měsíců svůj vlastní organismus po vysazení HA. To čekání je ubíjející a psychicky velice náročné. A řeči: "Tak na to pořád nemysli nebo to just nepůjde", už mi lezou krkem. Jak jste to zvládli vy? Co nebo kdo Vám pomohl?

dora13
25. pro 2013

Mne pomohl sport - zacala jsem ctyrikrat tydne behat, citila se mnohem lip psychicky i fyzicky a do dvou mesicu jsem byla tehotna 🙂

maice
autor
25. pro 2013

No ja zavodne tamcim,takze travim denne cca 4 hodiny na parkete,k tomu vedi tanecni pripravku...ale posledni dobou me i tato laska prestava bavit ☹

lucieandrlova
25. pro 2013

Mně pomohlo změnit práci. Předtím jsem byla moc ve stresu a nespokojená a pořád jsem něco řešila. Pak jsem našla dobrou práci, ze které by se mi ani na mateřskou nechtělo, tak jsem přestala myslet na otěhotnění a najednou jsem byla těhotná. Jo a to 2 týdny před odjezdem na drahou dovolenou, která nejde zrušit... Takže určitě zabírá nestresovat se prací nebo něčím jiným, objednat si drahou dovolenou... 🙂 a znám hodně příběhů komu pomohlo zvažovat, objednat se nebo dojít do centra asistované reprodukce...

maice
autor
25. pro 2013

@lucieandrlova Tam sem objednaná na 16.1. a je to snad poprvé v životě, co se opravdu těším k doktorovi. Na únor jsme objednali dovolenou do exotiky, tak by to mohlo klapnout a práce...tam jsem celkem spokojená, ale je pravda, že těch vedlejších aktivit mám tolik, že jsem z nich unavená a ve stresu...Děkuju za tip.

baraka1
26. pro 2013

já jsem si řekla, že stresovat se začnu až když to rok nepůjde a že po roce zajdu k doktorovi. Nakonec se zadařilo po cca 8-9, což vycházelo na jaro. A to už jsem si říkala, že nevadí aspoň si užiju ještě léto, které trávíme vždy hodně aktivně. Takže i u mě asi pomohlo se na to vykašlat a moc na to nemyslet. Já jsem teda do otěhotnění neznala ani MK ani podobné stránky. Prostě jsem žila stejný život jako předtím.
PS oběma je nám s přítelem přes 35 let, takže jsme nečekali, že to půjde nějak rychle.

maice
autor
26. pro 2013

@baraka1 Já bych to asi taky neřešila, kdyby po vysazení HA upně nezmizela menstruace. A ono se těžko snaží, pokud víš, že nefunguješ a že otěhotnění vlastně ani není možné :(

baraka1
26. pro 2013

@maice tak to je určitě blbé, ale tělo se srovná. Já vysadila HA před cca 7 lety, protože už jsem nechtěla hormony brát, takže po této stránce jsem měla výhodu. Ale zase jsme oba starší a přítel prodělal v raném mládí chemo, takže i z toho důvodu jsme si nebyli jistí, že to vůbec přirozeně půjde. Neboj, moc na to nemysli, cyklus se srovná a vyjde to. Zatím si naplánuj něco co už potom nepůjde tak snadno nebo renovujte. My v třeba renovační kolotoč prožíváme až teď a budeme pokračovat i po narození a to už bych teď udělala jinak, ale ono je to zase spojený s tím, že jak na to nechceš myslet tak si spoustu věcí nepřipouštíš. Držím palce!

maice
autor
26. pro 2013

Máš pravdu, já naplánovala bourání kuchyně 🙂))

evikmi
26. pro 2013

nám se ted zadařilo vlastně až když jsme ukončili přípravku na adopci a došel nám dopis o schválení.... v týdnu, kdy nám volali ze sociálky, že mají pro nás dítko, jsem zjistila , že jsem těhotná ..... (mimochodem po cca 11 letech a sedmi potratech )

barakara
26. pro 2013

@maice A ty nemas ms vubec, jeste ani jednou neprisla? jestli ano, tak to bych teda moc klidna nebyla, urcite si zajdi ke gynekologovi at Ti udelaji zakladni testy na ovulaci a hormonalni profil. Za to nic nedas a ty budes klidnejsi.
Jinak rada typu "nemyslet na to" je opravdu na nic. Ja ji slychavala dost casto a jen jsem si myslela sve, to opravdu rikaji jen ti, co si dlouhodobym snazenim ci se nikdy s neplodnosti nemuseli potykat.
My se snazili pres tri roky a myslela jsem na "to" vlastne porad, jde jen o to se z toho nezblaznit 🙂 naopka mne hodne pomohlo kdyz jsme se po roce a pul sverili do rukou odborniku a ja jsem vedela, ze uz na to nejsme sami a ze nam nekdo pomaha. Jinak cestovani, studovani, sport je urcite dobre....proste zij normalne, ale to vypada, ze s tim problem fakt nemas 😉

maice
autor
26. pro 2013

@barakara Samozřejmě, že k lékaři jsem šla hned první cyklus...naivně s myšlenkou, že bych snad mohla být i těhotná...píchlami vyvolávací injekci s tím, že po vysazení je to naprosto normání :( to se pak opakovalo ještě třikrát...kolem40_50 dne jsem to prostě nevydržela a zašla tam znovu...jediný cyklus přišel sám...ale od t doby je to zas tři měsíce a nic. Hormonální obraz mi doktorka udělala a zjistila nízkou hladinu progesteronu :( ostatní hormony by měly být v pořádku.K ovulaci tudíž nedochází. Ultrazvuk mi bohužel dr. nikdy neudělala. Poslední měsíc mi po vyvolávací injekci předepsala clostilbegyt, ale opět bez ultrazvuku...tak jsem nevydržela a objednala se jinam...do CARu, kde mám kamarádku...tak snad mi pomohou tam. Jinak chápu..to "nemysli na to, nesoustřeď se na to nebo to nepůjde..." mi už lezou i ušima, ale kdo nezažil asi nepochopí...já už totiž asi nedážu myslet na nic jiného... :(

dehors
27. pro 2013

ahoj, radu nemám... jen jsem ti chtěla říct, že až na to přijdeš, tak mi dej vědět 🙂. my se snažímé už cca rok. pamatuju si, že minulý rok na silvestra jsme si říkali, že tenhle rok to bude jiný, protože budu těhotná. teď se snažíme 13-tý měsíc, v lednu mi bude 35 a nic (samozřejmě kroky, hormony, spermio atdp., se dělají...). no a nemyslet na to? mě to jde jen v některých fázích cyklu. když se blíží menstruace, tak skoro nespím, protože si "tam" (pardon...) musím pořád strkat ruce, jestli už je tu. a když není, tak ráno vstávám kolem 4, aby byla ranní moč a testuju a testuju... už to nikomu něříkám, protože si uvědomuju, že se chovám jako blázen. poslouchat, že se mám uklidnit a ono to přijde...?! je hrozně těžký tomu dlouho věřit.

faminka
27. pro 2013

@dehors ja te uplne chapu! snazime se 7 mes a taky jsme se s manzelem smali,ze jsem nemela ruce mezi nohama tolikrat za cely zivot,jako ted,kdyz furt kontroluju,jestli neni cerveno ☹(( dnes jsem 34 DC a zitra rano budu testovat a uz ted jsem nervni a pri kazdem mokru mezi nohama se lekam ☹(( preji hodne sil a snad se nam vsem brzo zadari 😉

dehors
27. pro 2013

@faminka taky to právě zítra čekám... ale mám trochu nepravidelný cyklus, takže prohmatávám už 4 dny... 😀 a jsem moc ráda, že nejsem s tím "prohmatáváním" sama!

faminka
27. pro 2013

@dehors já myslím, ze je nás víc než si dovedeme představit 😉 já mela zatím nejdelší cyklus od vysazení HA 33 dni, takže taky pořádně nevím, ale zítra zkusím a uvidíme... dej vědět 🙂 držím palce!

faminka
28. pro 2013

@dehors tak coo??? ja dnes testla, 35 DC a snehobilo ☹(( ale ms nikde, tak neviiim... co ty???

dehors
28. pro 2013

@faminka řekla bych, začínám špinit... takže asi opět jen zpoždění. ale tak alespoň budu moct začít brát hormony. budu je mít příští cyklus poprvé, tak jsem zvědavá, jak to budu snášet a hlavně moc doufám,že to pomůže! jednou jsem měla zpoždění 12 dnů, a pak to samovolně přišlo... držím ti palce! diskuse k tématu zpoždění + negativní testy máš určitě načtené 🙂.

faminka
28. pro 2013

@dehors jee, tak to me mrzi, ale třeba to ještě nic neznamená! Třeba je to prave uhnizdovani 🙂 uvidíš, nic jiného než čekat nám stejně nezbývá ☹ držím palec, ať se to ne rozjede uplne!

maice
autor
28. pro 2013

@faminka Přidávám se do klubu, 36 den cyklu a stále nic ani na jedné frontě :(

partyzanka91
30. pro 2013

Nemyslet na to nejde, čím víc se člověk o to snaží myslet na něco jiného tím více se vrací myšlenkám k tomu jak by chtěl otěhotnět. Vím to taky jsme se snažili. Mě pomohlo to že jsem si začala nalhávat opak. Lhala jsem sobě samotný že dítě nechci. Prostě jsem si vytáhla veškerý pozitiva který má to že zatím dítě nemáme (i když jich je málo ale jsou). Vyspím se, můžu si dopřát co chci jít kam chci aniž bych řešila hlídání... a užívala jsem si toho že mám manžela 😀. Ten měsíc co jesem tak začala smýšlet se zadařilo. 5 měsíců jsem měla deprese z toho že na to furt myslím a že nikdy neotěhotním. Ten šestý jsem začala s tím oblbováním a na pošestý to vyšlo, nepřišla mrcha a bylo to. 😀 tělo je naschválista tak to vyzkoušej

maice
autor
30. pro 2013

Nam to ale bohuzel zatim ani vyjit nemuze...nejak nemohu dat dohromady sebe po 12 letech HA ☹

keitinka
17. led 2014

Ahoj. Jsem tu nová a jsem ráda že jsem tyto stránky našla. S přítelem bychom chtěli mimčo, ale bohužel po vysazení HA se mi ne a ne srovnat cyklus. Každý měsíc si říkám že už to bude určitě dobrý, ale opak je pravdou. Mívám to tak okolo 18-ti dnů, což je málo. Pozitivní pro mě ale je, že když pročítám vaše názory tak vím, že v tom nejsem sama a ve většině případů to dopadne dobře. Každopádně vystrnadit z hlavy myšlenky na miminko jsem už zkoušela tolika způsoby...Prostě to nejde. 🙂 Člověk si asi musí říct, že ,,myslet na to" není ten důvod, proč se zatím nedaří, ale že to je prostě osud..

bohac
Odpověď byla odstraněná
Zobraz