Spermiogram. Po jaké době snažení?

olivie
17. led 2007

Ahojte holky, chtěla bych si vyměnit pár názorů a dozvědět vaše zkušenosti.
Po jaké době snažení by jste se s manželem dohodli, že podstoupí toto vyšetření???
My se snažímě 6 měsíců a pomalu o tom začínám uvažovat.
Nevíte na jeké odd. nemocničním se toto vyšetření provádí v Ml.Boleslavi a okolí???
Děkuji za Vaš názory.

mikulka
11. kvě 2007

Asi na to nemohlo mít vliv, že se ráno sprchoval teplejší vodou a že měl teď hodně moc práce a stresů? Když tam nic nebylo, vůbec nic, je možné, že se tam přeci do příště nějaká spermijka objeví? Holky ☹

len
11. kvě 2007

Jinak teda nevím, kolik obyč mikroskop stojí, já ten svůj dostala někdy před 10-15 lety, vyřazovali ho z laboratoře v továrně a je nááádherný, mosazný, sice nemá vlastní osvětlení, ale kouká se do něj skvěle 🙂

len
11. kvě 2007

Mikulko, teplou sprchou to určitě nebude, ani stres nevyhubí VŠECHNY spermie ☹ Každopádně zlepšit se to může i nemusí, vážně záleží na příčině, ale myslím, že podobný problém tu před časem měla Mufy, která teď chodí na IUI, zkus jí napsat IP 😉 Potom existují metody, tuším, MESA a TESE, kterýma se dá odebrat spermie přímo z varlat (teď to teda píšu šíleně laicky, zatím jsem to moc nestudovala) i u relativně "beznadějných" případů 😉
Jsi z Prahy, můžu Ti půjčit skvělou knihu od dr. Řeřábka z CARu u Apolináře, tam se o těchhle věcech docela dost a srozumitelně píše 🙂 A určitě neházej flintu do žita 🙂

minda
11. kvě 2007

Mikulko, jsem v tomhle laik, ale typla bych, že nejdříve doporučí nějaké vitamíny, potom to kontrolní spermio a pokud se to nezlepší, tak se provádí ještě metoda TESE a MESA, tzn. odebrání spermií z nadvarlete a varlete a pokud ani to nevyjde, tak potom doporučí dárce. Alespoň já bych tento průběh očekávala. Držím Vám palce.

mikulka
11. kvě 2007

O odběru z varlat ten doktor říkal. A tam by se nějaká spermijka našla?
Len, píšu ti do IP kvůli té knížce...

len
11. kvě 2007

No, najít se může, taky je to jedno z řešení, ale záruky ti samozřejmě nikdo nedá, v přírodě bohužel není nic na 100% 😒

mobina
11. kvě 2007

Miku je možné, že manžel má jen problém dopravit spermie z nadvarlat. Jsem naprotý laik, ale buď se to dá chirurgicky upravit nebo spermie odeberou těmi metodami. Uvidíte za měsíc. Ty hodnoty se mění opravdu den ode dne. Moc držím palce 😉

mikulka
11. kvě 2007

Holky, to je ajk ze zlého snu. ☹

buresinka
11. kvě 2007

Mikulko, můj manžel také nemá ani jednu spermii. Jedná se o tzv. azoospermii. Záleží, kde Vám dělali spermiogram. V centrech asistované reprodukce zkoumají spermiogramy podrobně.

Každopádně teď určitě ještě musíte jednou absolvovat kontrolní spermiogram, když tam znovu nic nebude, pošlou Vás na genetické vyšetření a manžela na urologii. No a také mu udělají určitě hormonální profil, protože z toho se dá zjistit také celá řada věcí. Každopádně jak píše Mobina, můžou zjistit, že existuje pouze nějaká překážka a metodou Mesa získají kvalitní spermie. Pokud se spermie tvoří špatně nebo vůbec, tak pomocí metody Tese je možné získat nějaké buňky a pak se provádí IVF + ISCI. Každopádně zde jsou čance nižší.

Můj manžel neměl sestouplá varlata a u nás šance získat chirurgicky byla naprosto minimální, tak jsme šli rovnou do dárce. Ale mohu Ti říci, že se s tím člověk dokáže srovnat.

Každopádně, kdybys se chtěla na něco zeptat, klidně mi písni do IP.

buresinka
11. kvě 2007

Mikulko, chápu, že to musí být hrozný šok. Také jsem ho zažila a trvalo mi docela dlouho než jsem se s tím srovnala. Každopádně jak psala Len, Mufy nejdříve řekli, že mají také nulový spermiogram a teď chodí na IUI. Tak neztrácej naději a drž se. 🙂

mufy
11. kvě 2007

Buresinko já to Mikulce už taky říkala,že jsme na tom byli podobně a že teď chodíme na inseminace, i když nám řekli,že s takovým spermiogramem se to dělat nedá.No a přesto na to chodíme.Sice žádný výsledek,ale zato nás čeká v září IVF.Nejdřív musí zjistit příčinu a pak se to bude řešit dál.Já to prožívala taky,tak se neboj,určitě to dobře dopadne. 🙂

mikulka
11. kvě 2007

Ať chci nebo ne, furt se klepu. Tak kdyby to aspoň bylo tak, že mu ty spermijky jen nesestoupily a že budou ve varletech...

kata76
11. kvě 2007

ahoj Mufy, muzu se zeptat jak vypada ten spg se kterym jste sli na IUI?

Mikulko - moc zdravim, ja si tim prosla taky, je to strasny sok a frustrace, vid? My meli 3xIVF s ICSI i TESE, nakonec si manzel sam nasel doktora v Nemecku (i kdyz tady mu rekli, ze to nema smysl a jen nas odrazovali), spermie ted jsou a spg se pomalinku zlepsuje. Manzel bere hodne vitaminu a doplnku, cinskou medicinu, cvici Mojzisovou a dava si studene sprchy. To je asi vsechno co muzu poradit.
Je potreba dobry urolog se specializaci, radsi si vsechno over nez do neceho skocite po hlave, ono tohle byva dost komplikovane. Hledej na internetu, ptej se, nenech se odbyt. My sli treba ke dvema doktorum, kazdy ma totiz trosku jiny nazor. Nekdy se cuka pojistovna, ale my byli odhodlani si to treba i zaplatit, nakonec je to to nejdulezitejsi v zivote.
Nevzdavej se a nenech se tim zdeptat. Moc Ti drzim palce!!

barca28
11. kvě 2007

Mikulko,věř mi,že ti úplně rozumím.My jsme na tom úplně stejně.Manželův poslední spermiogram konstatoval Azzospermii.Nemohli jsme to vůbec rozdýchat.Na první spermio nás poslal můj gynekolog,bylo špatný,spermíky byli ojediněle a ještě k tomu nepohyblivé.Po měsíci vitamínů a vynechání horkých koupelí se nám to zlepšilo na ojediněle nepohyblivé a ojediněle pohyblivé,takže nějaké spermíky tam byli!Hned jsme se objednali do CARu,kde jsme podstoupili genetické testy a další spermio.Tam už nebylo nic 😲 Ptala jsem se jak je to možné,že před tím byli a doktorka mi řekla,že se jim ty spermiogramy z běžných laborek neschodujou a že to je dělaný někde na koleni.Ale já si pořád říkám,že ikdyž je to obyčejná laborka,tak snad poznají SPERMII ne? 😠 Teď jdeme po dvou měsících na další schůzku do CARu,kde nám řeknou co dál.Čeká nás vyšetření urologa aby se vyjádřil k metodě TESA MESE.Určitě jí chceme podstoupit.Věř mi,že teď máš pocit,že to nepřežiješ,ale PŘEŽIJEŠ,protože musíš.Časem se otupíš a srovnáš se s touto situací.Hlavně to nevzdávej a bojuj,my taky bojujeme.Věříme pořád,že je šance na vlastní dítě.Už to vidíme jinýma než uplakanýma očima.

leamaria
11. kvě 2007

ahoj holky,můj manžel má pomalý spermie,byli sme včera v Caru,no moc dobrej pocit sme z toho neměli,bylo to takový seznámení s tím co nás možná všechno čeká a nemine,mám jít na ultrazvuk dělohy,manžel zase na spermiogram 😢 ,tak uvidíme co bude dál,Sme z toho oba v pr... 😢 .Doktoři řekli manželovi,že ty hodnoty sou pohyblivý,prej jednou je to tak a pak zase jinak,to fakt nechápu ☹ ☹ .Máme z toho slzy v očích,ale to my asi všichni komu se nedaří mimi.

leamaria
11. kvě 2007

holky možná budu vypadat jak debil,ale co je to metoda TESA MESE? díky za odpověď

adus22
11. kvě 2007

Mikulka ahoj, sama vidis, ze nas je viac, ktorych sa tento problem tyka. Nam ked po prvom aj opakovanom spermiograme oznamili, ze tam nie su ziadne spermie, boli sme riadne v soku. Oplakali sme to, ale casom sme si uvedomili a zistili, ze je aj v takychto pripadoch sanca na vlastne dieta. Urolog v CR manzelovi odporucil operaciu, pri ktorej by sa zistilo, ci nie je problem v prechode spermii. Ak nie, prichadza do uvahy metoda TESA MESE. Zatial sme to koli manzelovej praci museli odlozit, ale cez leto sa chystame do CAR. Takze hlavu hore! Nehovorim, ze sa tym netrapime, ale verime, ze to dobre dopadne 🙂

barca28
11. kvě 2007

Leamaria je to mikrochirurgický zákrok,MESA je odebrání spermii z nadvarlete a TESE je odebrání tkáně varlete.Používá se při nejtěžších poruchách plodnosti muže.To znamená,když nenajdou žádné spermie.Nikdo ti nezaručí,jestli je tam najdou.Tento výkon pojišťovna nehradí,nás bude stát 15000 plus 20000 IVF s ICSI,takže dohromady 35000Kc.Ale pořád je to šance o kterou bych se nenechala připravit 😉

mikulka
12. kvě 2007

Holky, tedy metody TESE a MESA nehradí pojišťovna?

barca28
12. kvě 2007

Mikulko musím tě zklamat,ale nehradí.S mužskou neplodností pojišťovna nepočítá.

chester
13. kvě 2007

Ahoj holky, příteli řekli výsledek spermiogramu je ok, ale spermie si vytvářejí protilátky proti vajíčku, takže bude problém s jeho imunologií, oba jsme objednaní na důkladnější vyšetření. Ale nejde mi to do hlavy, myslela jsem si, že je to většinou problém ženy, že si protilátky vytváří ženin organismus - vajíčko. 😨 Víte někdo něco o tomto problému?

mikulka
13. kvě 2007

Holky, podstoupil váš manžel TESE nebo MESA, jak to probíhá? A je to tak, že když už do toho jdou, následuje pak umělé oplodnění, nebo nejprve se jdou podívat, jestli tam spermijky v tom varleti najdou? Asi ne, asi je hned použijí??? Mně děsí, že to bude vše na hodně dlouho. Je mi 33 let. Tedy teď nás za měsíc čeká další spermio, pak už se bude uvažovat - když to bude opět bez spermií o umělém, co myslíte?

mikulka
13. kvě 2007

Rozumím tomu dobře, že jste některá zažily, že manžel neměl žádné spermie a pak se objevily?

mufy
14. kvě 2007

Barco už jsem se setkala s tím,že Mesa a Tese v FN Olomouc se neplatí.Takže záleží na centru,kam chodíš.

Kata 76 my měli na prvním spermiogramu 1 mil.spermií,ale doteď nechápu,jak nás mohli pustit na IUI.Prý byla i špatná morfologie a pohyblivost jen 30%.S takovým špatným spermiogramem se na IUI prý nechodí a jde se hned do IVF.No po měsíci braní vitamínků se mu počet zlepšil na 4,5mil.No a teď čekám,jak dopadne moje 3 IUI,za 3 dny budu testovat.Naposledy mi tam zaváděli 2 mil.spermijek,tak jsme si s manželem dělali srandu,že z takového množství se už musí aspoň jedna uchytit,tak že by? 🙂 Pokud by se to teď podařilo,ušetříme aspoň 20.tisíc za IVF. 🙂

barca28
14. kvě 2007

Mikulko nám říkali,že v den odběru mích vajíček půjde manža na tu operaci,takže to bude takový risk.Ale půjdeme do toho.

barca28
14. kvě 2007

Mikulko nakoukni do témata stimulácie pred IVF a je tam holčina Misi76,ty to mají teď za sebou,tak ti poradí.

kata76
19. kvě 2007

Mufy, tak to je super, ze se vam ten spg takhle zlepsil behem jednoho mesice. U nas behem mesice zlepseni taky dost velke, hlavne v tech protilatkach proti vlastnim spermiim. Manzel tedy bere vsechny vitaminy, co se doporucuji a jeste cinskou medicinu.
A to nam u dr. opakovane rekli, ze "nejake vitaminy muzeme zkusit, ale vetsinou to moc rozdil neni." Ale je videt, ze zalezi jake vitaminy a kolik se bere.

Mufy, myslim na Tebe!!

zajinka
22. kvě 2007

Ahoj vsechny zenusky, chtela bych se Vas zeptat - manzel byl na spermiogramu a nasli mu len 200 000 spermii. Vite, co to znamena, zda je to moc malo, nebo se s tim da neco delat - napr. IUI? nebo je napr. nejak zakoncentrovat? Predem diky za odpoved!

mikulka
23. kvě 2007

Kata, a jhaké bral manžel vitamíny?

Zajinko, normální počet smermií v 1 ml je 20 milionů. Na IUI se jde i s 10 mil., někoho vezmou i s nižším počtem, ale většinou to jsou cifry v milionech.
Pokud tam aspoň nějaké živé spermijky měl, je obrovská šance, že se mu spermio zlepší a bude mít mnohem víc spermijek, ať hodně baští vitamíny - E, Selen, Zinek...

zajinka
23. kvě 2007

Ahoj mikulko, moc Ti dekuji za odpoved. I za povzbuzeni. Nevis nahodou, kolik kterych latek je dobre brat? My to mame trosku blby, protoze krome tech spermii jsou nektere moje cykly anovulacni. No co uz. Diky za odpoved, ahojky