Spermiogram. Po jaké době snažení?

olivie
17. led 2007

Ahojte holky, chtěla bych si vyměnit pár názorů a dozvědět vaše zkušenosti.
Po jaké době snažení by jste se s manželem dohodli, že podstoupí toto vyšetření???
My se snažímě 6 měsíců a pomalu o tom začínám uvažovat.
Nevíte na jeké odd. nemocničním se toto vyšetření provádí v Ml.Boleslavi a okolí???
Děkuji za Vaš názory.

fiallinka
30. říj 2007

ahoj holky, u nás na menším městě to jde, donést z domu, rozhodně je to pohodlné a chlapi se vyhnou stresu...

sarii
31. říj 2007

Ahoj holky, nevíte za jak dlouho jsou výsledky SPG? Ještě ten den... za týden???

sasulka28
31. říj 2007

základní spermio ještě ten den, ale morfologie nám trvala 14 dní 😒

jmisa
31. říj 2007

sarii, záleží na centru, my měli v Pronatalu všechno do 30 minut.

sarii
31. říj 2007

Dík... Vydržím do zítřka a zkusím tam brnknout. Tak trochu se bojím, jaký bude výsledek... Ale ten nezměním...

sasulka28
31. říj 2007

ale to by ti v centru měli říct, nám řekli at si zavoláme odpoledne, ale vím že některé holky to jinde věděli do hodiny.
Jmisa a do 30 min jste měli i tu morfolku?

jmisa
31. říj 2007

sasulka, jj i morfologii. manža měl pouze 10% morfologicky normálních.

sasulka28
31. říj 2007

to tak jste o proti nám na tom skvěle 🙂 my máme jen 1,5%

sasulka28
31. říj 2007

a kontrolní vám už dělali?

sarii
31. říj 2007

Já vím, však jsem muže poučila, že se má zeptat kdy budou výsledky... ale nějak na to, asi vlivem stresu, zapomněl... 😵

sasulka28
31. říj 2007

já bych tam už dnes zavolala, mě taky řekli manželovi výsledky po telefonu

jmisa
31. říj 2007

první spermio bylo 5.10. a včera jsem byla v Pronatalu a manža je objednaný na 21.11. na kontrolní spermio a hned urolog.

My jich máme málo - 2mil. v ml, 86% mrtvol, těch zbývajících 14% pohy vpřed, rychle vpřed nic a normálních je pouze 10%

amal
31. říj 2007

Ahoj holky. Tak můj manža má oligoasthenozoospermie-to mu vyšlo na spermiogramu.

evule
31. říj 2007

to jiskra: tak jen pro upřesnění informací, nakonec tam musel manžel přijet za mnou, protože tam ještě nikdy nebyl. Pro kontrolu identity přijel s občankou, laboratoř si to zkontrolovala a vzorek si převzali, takže raději se pořádně poptej na postup, protože je to asi zneužitelné.

gimulka
31. říj 2007

ahoj, holky také od včerejška netrpělivě čekám na kontrolní výsledky a hrozně se toho bojím....pak písnu jestli ty všechny vitamíny pomohly.

jmisa
31. říj 2007

gimul, držíme palečky 🙂

evule
31. říj 2007

všem nám držím palce 🙂 pro nás ještě nevědoucí, jsou tady vysvětlivky pojmů: http://www.repromeda.cz/cs/index.php?localpage=...

sarii
31. říj 2007

evule, dík, ani by mě nenapadlo se před voláním o výsledek takhle připravit... To je super...

evule
31. říj 2007

taky očekávám výsledek, za půlhodiny se ho dozvím 😉 doufám, že to bude v pořádku. Spíš jsem to myslela tak, že když některé holky napíšou výsledek v latině, že nevím, co to znamená 😅

evule
31. říj 2007

ještě detail, my neplatili nic

evule
31. říj 2007

Holky, mám na vás dotaz, dnes nám řekli výsledek, že 28% spermií je normálních, zbytek ne. Je to dobře nebo špatně?

grej
31. říj 2007

Evule - na tom odkazu, co jsi tu sama dávala, máš napsáno, že minumum je 15 % normálních, takže to splňujete a mělo by to být v pohodě, ne?

evule
31. říj 2007

mě právě řekla doktorka, že to není úplně dobré ☹

evule
31. říj 2007

a v tom odkazu je u morfologie min. 15%, což je tvar, ale mě to řekla asi jako celkově, i po tvarové stránce i pohyblivé. Tak proto nevím.

sasulka28
31. říj 2007

evule a jaké máte další hodnoty?

evule
31. říj 2007

to zatím nevím, já tam volala a nic víc mi neřekla, ale doporučila urologa

jiskra
31. říj 2007

evule..jo díky za upřesnění.Zítra si volám pro žádanku k mé gyn. a pak uvidíme. Tak se všechny zatim držte.

evule
1. lis 2007

to jiskra: tak ať to dobře dopadne 🙂

gimulka
1. lis 2007

holky, tak mi dneska konečně napsala Dr. z Repromedy, že už máme jenom teratospermie (i když né tak hrozné jako minule), a že se množství a pohyblivost zvýšili oproti minulým výsledkům. Takže ty vitamínky zabraly. Ještě jsem jí psala ať mi napíše ty hodnoty ať to můžu porovnat. Aspoň že tak....

majka07
1. lis 2007

gimulko, super zprávička, tak držím palečky 😉