Spermiogram. Po jaké době snažení?

olivie
17. led 2007

Ahojte holky, chtěla bych si vyměnit pár názorů a dozvědět vaše zkušenosti.
Po jaké době snažení by jste se s manželem dohodli, že podstoupí toto vyšetření???
My se snažímě 6 měsíců a pomalu o tom začínám uvažovat.
Nevíte na jeké odd. nemocničním se toto vyšetření provádí v Ml.Boleslavi a okolí???
Děkuji za Vaš názory.

slunickooo
2. lis 2007

říkala nám ta laboratnka, že je u nás možný i klasický otěhotnění, jen to může dýl trvat.... no to víme sami, čekáme už 2 roky ☹

jmisa
2. lis 2007

Slunickoo a dělali Ti třeba laparku?

slunickooo
2. lis 2007

Jmisi - nejdřív muj obv. gyndař mi dal na 3 měsíce Clostylbegyt a Utrogestan, pak mě poslal ke special. ta mi dělala IUI, pak laparka.. dopadla dobře pak další 2 IUI, chtěla zkusit všech 6 IUI ale už jsem jí řekla at nás pošle do sanusu,,, takže tam nás čeká asi horm. profil, spermiog. možná genetika.. pak určitě IVF... co ty??? Jak jste na tom vy?

jmisa
2. lis 2007

Slunickoo, u nás gyndař začal spermiem a tam jsme skončili, rovnou nás předal do CAR, tam jsem byla tento týden a vstupní vyšetření, krev, 21.11. máme spermio kontrolní, urologa 😀 😀 a 3.12. genetiku a pak nejspíš IVF + ICSI, protože manža má jen 2 miliony /ml, 14 % pohyb vpřed a pouze 10% normální morfologii.

slunickooo
2. lis 2007

aha ☹ , takže asi skončíme obě stejně nakonec 🙂 IVF

sarii
2. lis 2007

Ahoj holky, nevíte někdo co SAUNA a vliv na spermijky??? Ten můj je vášnivý saunař a já jsem na pochybách, je-li to dobré...

pejty
2. lis 2007

sarii...sauna není vůbec dobrá na spermie,máte-li problém,tak ať tam ten tvůj saunař radši nechodí.Má to na ně velmi nepříznivý vliv.. 😒

rychnov3
2. lis 2007

Ahoj holky, prosím o radu... máme pod milion spermošů, pohyb 50, morfologie 10. Je tady někdo s podobně "tragickými" výsledky, kdo by mi třaba dal naději, že to dobře dopadlo a mají mimíska? Na první pohovor do Sanusu HK teprve jdeme, zatím zkusíme vitamíny, ke studené sprše ho asi nedonutím 😀 a zeleninu? To nejí!! Mojžíšovou jsem cvičila 2 měsíce, mám zkusit manžela zblbnout? má to význam? Myslíte, že je šance na inseminaci? díky za rady a všem držím palce. PS. Jmiso, jsme na tom pdobně. Drž se!

lilienka
2. lis 2007

Ahojky.Doufám,že se můžu přidat.Taky se s mužem přes rok snažíme,na sperm.byl minulý týd.ale zatím ještě nemají výsledky,tak jsme ve stádiu,kdy doufáme,že to bude ok.Myslím,že to zatím bereme sportovně,ale začínám být mírně nervozní.

rychnov3
2. lis 2007

Lilienko, neboj, to dopadne 🙂 a když ne, tak si budeme zkrátka psát a povzbuzovat se...
Nějak se nám ztratila Barca28. Taky chodí do Hradce a proto by mě zajímalo, jak je na tom, poslední příspěvek má snad v květnu... Barčo, už se zadařilo?

gimulka
5. lis 2007

Ahoj holky, tak už vím konečně přesné výsledky kontrolního SPG: množství a objem normální, pohyblivost normální (dřív 5%) a lehce snížená morfologie, takže v pohodě. Vitamínky zabraly (manžel bral Q10, C,E, zinek, Selen a Macu). Jsem z toho úplně mimo. Takže všem držím palečky ať to vyjde!!!!!!!!

dablikolik
6. lis 2007

ahoj holky tak do sanusu jsme objednaní 28.11. tak už začínám být nervozní. Beru teď duphaston. Dobrala jsem ho v sobotu a pořád mě bolí prsa a dnes ráno jsem zvracela. Je to normální? Manžílek má jinak 10% zdravých spermií.

rychnov3
6. lis 2007

Ahoj Grimulko,
prosím Tě, co je to to Macu, o kterém píšeš mezi vitamíny??? Dík za info.

jmisa
6. lis 2007

Maca je peruánský kořen 🙂 prodává se v tzv. zelených lékárnách, bylinkářstvích atd.

rychnov3
6. lis 2007

Jmisa, děkuju za odpověď, kouknu se po tom. A ještě něco, Gimulko, jak dlouho ty vitamíny (a to ostatní) bral,jde mi o to, kdy můžu čekat výsledek. Díky.

gimulka
7. lis 2007

Holky tak já i s 5% šanci kterou nám dávali hlásím // 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 test jsem si dělala ráno, ještě teď se klepu, manžel to ještě nevím, musím mu nachystat na odpo překvápko.

jmisa
7. lis 2007

Gimul 😀 😵

gimulka
7. lis 2007

Rychnov, tu Macu jsme kupovali v nějakým obchodě s bylinkama, v lékárně ani netušili co to je. Všechny vitamíny pak bral 3 měsíce.

fiallinka
7. lis 2007

gimulka: to je perfektní, blahopřeju, vždycky mi to vlije naději do žil...

gimulka
7. lis 2007

fialinko díky, odpo si udělám ještě jeden a v pátek nebo v úterý zajdu na gyndu...

kacka77
7. lis 2007

JMISo
tak to jsme na tom podobně, taky mě ná gyn s podobným spermiogamem hned poslala do CAR, tam jen zjistili, že já jsem v pořádku, ovulace probíhá a díky manžovi nás čeká také asi rovnou IVF a ICSI. chci po novém roce, v lednu jedeme na hory, tak pak.

jmisa
7. lis 2007

Kacka, a už dělali i kontrolní spermio?

lesnenka
8. lis 2007

Ahojky. Můžu se k vám přidat? Zrovna tak brouzdám pa netu a narazila jsem na vás. Mám taky úplně po náladě. Zrovna dneska si partner nechal udělat spermiogram a výsledky taky nic moc a navíc je problém i u mě, tak jsem z toho taková celá smutná.

jmisa
8. lis 2007

Ahoj Lesnenka a jaký má manža výsledky? A co máš ty za problém? třeba to nebude tak děsný.

dablikolik
8. lis 2007

Ahoj
Gimulko gratuluju, tak přeci šance je.
Mě včera přišla mrcha a tak jsem pěkně naštvaná. řekla jsem si, že brečet, ale nebudu vždyť naděje umírá poslední. Holky držte se.

rychnov3
9. lis 2007

Grimulko, gratuluju, to je super!!! Jen aby to vydrželo.
Lesnenko, vítám Tě v tématu. Nebuď smutná, však ono to všechno dobře dopadne!
Kačko, nevím, zda máš číslo 77 nebo jsi ročník 77 jako já. Něco mám podobného, doktor začal spermiogramem, máme pod milion spermošů... takže hned do CAR. U mě je taky vše v pořádku, uvidíme, třeba se tedy zadaří po vánocích jako u Tebe. Hlavně pak napiš, nenechávej si to pro sebe 🙂

fiallinka
10. lis 2007

holky, u nás měl manža si deset mil, z toho 25 % pohyblivých, 10 na místě. Druhý kontrolní byl mnohem horší, šest mil, 0 pohyblivých! (snad po zánětu...). U urologa ale zjistili, že je to díky nesestouplým varlatům v dětství, a že to lepší nebude... Přesto dotaz - máte někdo zkušenost, že by s touhle hodnotou (no, dejme tomu tou první 🙂 bylo možné otěhotnět přirozeně nebo z IUI?

jmisa
11. lis 2007

Fiallinka, pokud nejsou pohyblivé, tak do IUI nejspíš vůbec nepůjdou, většinou chtěj, aby tam bylo aspoň něco rychle vpřed, ani vpřed nestačí.

rychnov3
12. lis 2007

Holky, jen stručně. O prvním spermiogramu se doktor skoro "odmítal" bavit, že to není k diskusi, výkyvy jsou dosti časté, dokud nebude mít dva nebo tři výsledky, říkla, ať neztrácíme hlavu. Chystám se na IUI s necelým milionem spermošů, ale pohyblivost máme dobrou, mortalitu špatnou, jen 10%. Dám pak vědět výsledek.

jmisa
13. lis 2007

Rychnov, tak pokud je aspoň pohyblivost dobrá, tak to je dobrý.
Já jsem zvědavá na naše kontrolní spermio.