Spermiogram. Po jaké době snažení?

olivie
17. led 2007

Ahojte holky, chtěla bych si vyměnit pár názorů a dozvědět vaše zkušenosti.
Po jaké době snažení by jste se s manželem dohodli, že podstoupí toto vyšetření???
My se snažímě 6 měsíců a pomalu o tom začínám uvažovat.
Nevíte na jeké odd. nemocničním se toto vyšetření provádí v Ml.Boleslavi a okolí???
Děkuji za Vaš názory.

lesnenka
13. lis 2007

Ahojky, Tak jsem se sem opět dostala. My máme množství dobré, ale horší je pohyblivost...37% z toho hodně rychlé pouze 4% progresivní 19% a navíc normálních je pouze 10%, zbytek má různé defekty. Navíc já se léčím s endometriozou. Už jsem se objednala na gynekologii, tak uvidím co mi tam řeknou.

fiallinka
13. lis 2007

rychnov3: a to jde s tak malým množstvím na IUI? to by byla i pro mne dobrá zpráva... já pořád čekám na výsledky krve a genetiky a dalšího spermiogramu, než nám vůbec řeknou, co a jak..

rychnov3
13. lis 2007

Fiallinko, já jsem byla taky překvapená, že doporučují IUI. Zkrátka jednomu spermiogramu odmítal doktor věřit a u IUI udělají zároveň kontrolní spermio. Doktor to bral tak, že nás nebude honit do IVF, dokud to nebude nutné. Tenhle přístup mě přišel fér. Ale výsledek, no, uvidíme 🙂 pravděpodobnost 10% je naděje a to mi stačí.... taky se muž už chvíli dopuje vitamínama, tak snad kontrolní spermio dopadne lépe.

luzza
15. lis 2007

Ahoj všichni, gynekolog mi vypsal pro manžu žádanku na spermiogram. Pokusili jsme se objednat na sexuologii, jak mi poradil gynekolog, ale termín mi dali až za 3 měsíce!!! Když si přičtu, že výsledky budou až za měsíc(jak mě upozornili...),přijde mi to dlouhé 😒 4 měsíce čekat.. Obrátili jsme se tedy přímo na CAR.. Objednali nás tam za týden a výsledky nám prý řeknou do hodiny.. Takže to na té sexuologii zrušíme.. Tyhle rozdíly fakt nechápu..

jmisa
15. lis 2007

Luzza, nejspíš je CAR soukromé pracoviště 🙂
My byli v Pronatalu (CAR) a výsledky jsme měli za 30 minut, což bylo super, akorát jsme zaskákli na kafčo a pak šup zpět.

luzza
15. lis 2007

Jmisa, také jsme objednáni do Pronatalu... myslíš, že se dá použít ta žádanka od gynekologa? Je na ní napsáno "spermiogram manžela" a ještě pod tím "sexuologie"... Tak nevím... Každopádně s tou sexuologií to je na mooc dlouho.. 😒

jmisa
15. lis 2007

Luzza, já myslím, že nebude problém, můžeš se jich tam zeptat a nebo zaskákni na gyndu, aby Ti dali žádanku novou. Já tam měla přímo Pronatal.
Ale pamatuju, že když jsem šla prvně na sono prsou, tak mi tam gyndař napsal přímo mamma centrum a já pak šla do nemocnice, protože to šlo rychlejc a vůbec jim to nevadilo.

luzza
15. lis 2007

Aha.. Tak to snad bude v poho 🙂 Prosím tě jmisa, jinak je to vyšetření úplně stejné jako by provedli na té sexuologii?? Není o nic míň kvalitní?? Proč v caru tedy výsledky hned a na sexuologii až za měsíc??

jmisa
15. lis 2007

Luzza, no to nevím, proč jsou hned, možná maj lepší vybavení. Možná proto, že na to maj specializovanou laborku, fakt nevím, já to nijak nezkoumala.

luzza
15. lis 2007

Hmm.. Jen se bojím, jestli na té sexuologii nedělají nějaké podrobnější vyšetření.. Když jim to tak trvá.. 🙂 Budu doufat, že spermiogram z pronatalu bude mít stejnou hodnotu.. ☹ A když si šla do Pronatalu ty, měla si zadaný taky jen SPERMIOGRAM MANŽELA?? A pro další vývoj ten spermiogram stačil?? Děkuju.. a nezlob se, že tě tak vyslýchám 😀

jmisa
15. lis 2007

Luzza, jj, spermiogram manžela, dostala jsem výsledky a nesla je na gyndu a tam gyndař rovnou napsal žádanku do Pronatalu - převzetí do péče, protože jich manža má málo, jsou líný, mvětšinou jsou mrtvé a navíc špatná morfologie.
V pronatalu jsem už byla na prohlídce a doktorka to se mnou rozebrala, vzali mi krev a udělali sono a stěry atd - takový obvyklý gyndvyšetření. Manžu objednali na opakovaný spermiogram a hned urologa a taky nás objednali na genetiku.
Pak sepíšeme žádost na pojiš´tovnu o léky a vrhneme se na IVF+ICSI, tedy pokud se to zázrakem nezlepší a nebo já neotěhotním 🙂
Zkoušet to máme stále, v tom nám prý nic nebrání.

luzza
15. lis 2007

Jmisa,jsi zlatíčko 😀 Děkuju moc... Ve středu 21. jdem na spermio a pak se ozvu tady na tuhle stránku, jak sme dopadli... 😉 Zatím se měj prima a moc vám držím palečky 🙂

jmisa
15. lis 2007

Luzza, my jdem taky ve středu 🙂 v kolik jdete? asi až odpo, co? oni to novým dělaj odpo.

luzza
15. lis 2007

v 7,30 😎

jmisa
15. lis 2007

to asi nejdeš do Prahy, co?

luzza
15. lis 2007

Ale Pronatal Teplice 😒 Vy jdete předpokládám do Prahy, když koukám, že jste z Prahy..

luzza
15. lis 2007

Škoda... mohla být sranda 😀

jmisa
15. lis 2007

luzza, jj, Praha, já zase jak čtu Pronatal, mám to jasnou Prahu až pak jsem si všimla toho Děčína 😀

luzza
15. lis 2007

To neva 😀 Tak se v tu středu koukej ozvat! Budu čekat... 🙂

jmisa
15. lis 2007

jj, my jdem až ve 12 a pak ve 13 máme urologa.

luzza
15. lis 2007

Tak ať dopadnete co nejlépe! 🙂 Budu se těšit! 😉

fiallinka
15. lis 2007

luzza: no, u nás tam stačilo jít bez žádanky, přinést 300,- kč a výsledky byly ještě ten den, akorát bohužel špatné 🙂. V caru musí jít ale manža znova, protože tam byl ten spermiogram jen hodně obecný, žádné detaily, tak chtějí i svůj.

luzza
15. lis 2007

fialinka - já tu žádanku mám, akorát je na ní ta sexuologie, tak jí tam zkusím udat... 😀 Spoléhám na to, že jestli bude spermio dobré, není potřeba žádný detailní profil... 😒 No a jestli bude spermio špatné... 😕 čehož se trochu bojíme... pak bysme asi museli čekat tu dlouhou dobu na té sexuologii... 😖 fakt nevím, jak to bude...

rychnov3
17. lis 2007

Ahoj holky a kluci 🙂 na zlepšení spermiogramu nám Dr. Provazník z CAR Sanus Hradec doporučil přípravek EREGMA. Zatím manžel zobe. Zkuste to taky. Píšu to proto, že přípravek obsahuje všechny doporučované vitamíny a stopové prvky, o kterých se tu v diskusích píše, a obsahuje i peruánský kořen MACA, takže trochu něco ze "zelené lékárny". Jen... běžte pro to do lékárny vy ženy nebo pošlete tatínka (budoucího dědečka). Zkrátka Eregma je na podporu erekce a když pošlete manžela (partnera) možná to neunese, buď on, nebo lékárnice... jít si mezi 20. a 40. rokem pro "Viagru". No nekecám, já jsem k tomu dostala zdrama i gel, lubrikační, měli zrovna akci...

luzza
19. lis 2007

Rychnov3 - EREGMA je na zlepšení sexuálních funkcí... nikokoliv na zlepšení spermiogramu... může ho sice trochu vylepšit díky prvkům, které obsahuje... ale nenahrazuje přípravky, které mohou spermiogram skutečně měnit...Radši bych se držela osvědčených látek... 😒

jmisa
21. lis 2007

Ahoj, takže naše návštěva Pronatalu:
spermio se nezlepšilo, tedy, aybch nekřivdila, zvýšila se hustota, jestli se tomu tak dá říkat - místo 2mil v ml jich je 4,3mil v ml. ovšem zase se pohoršila hybnost - místo 14% vpřed je to 7% vpřed a 7 na místě, rychle vpřed opět nic. Morfologie opět 10%, což je blbé.
Manžovi nabrali krev, urolog ho prohlídl a nic na něm neshledal, takže budeme čekat na genetiku, protože bez ní se dál nehnem.
Z toho co jsem pochopila se obává nějaké genetické vady, protože nic nenašel, manža neměl žádné úrazy, operace, nemoci. Hned nám vysvětlil, že některé gen. vady jsou i řešitelné a postihují třeba pouze chlapce, takže by se např. musela vybrat holčičí část spermoníků. Čímž nás samo nechtěl děsit, ale spíš nastínit proč ta genetika.
Na tu jsme objednaní už od mé minulé návštěvy - jdeme 3.12., pak 6 neděl výsledky, pak zase objednat na urologii a pak se uvidí, jestli se na něco přijde, jestli bude vůbec přicházet do úvahy IVF, tedy IVF s manžovým potencionálem, což u nás je asi jediná možnost, bo manža se na dárce netváří a já zatím taky spíš ne než jo.

luzza
21. lis 2007

Ahoj jmisa + všichni ostatní 🙂 Jak jsem slíbila, píšu výsledky spermiogramu. Počet sp.-31,8 mil. v 1ml. Motilita-64%. Leukocyty-2,3 mil.v 1ml.MOTILITA-A-propul.progresivní 20%, B-progresivní 30%, C-neprogres. 14%, D-nemotilní 36%.MORFOLOGIE-A-normální 25%.Závěr: teratospermie,asthenospermie,leukospermie... Vůbec se v tom nevyznám... 😖 Jestli někdo víte... písněte...děkuju 😉

luzza
21. lis 2007

to už všichni spinkáte?? 🙂

luzza
22. lis 2007

asi jo ☹ Tak už se asi nedozvím nic... Nevadí 🙂 Brzy se ozvěte! Pa

jmisa
22. lis 2007

Ahoj Luzza 🙂
Tak počet vypadá OK, pohyblivost taky akorát morfologie je trochu horší, měla by být aspoň 30%, ale nepřijde mi to nijak katastrofický.
Akorát nevím ty leukocyty, kolik maj být.