Spermiogram. Po jaké době snažení?

olivie
17. led 2007

Ahojte holky, chtěla bych si vyměnit pár názorů a dozvědět vaše zkušenosti.
Po jaké době snažení by jste se s manželem dohodli, že podstoupí toto vyšetření???
My se snažímě 6 měsíců a pomalu o tom začínám uvažovat.
Nevíte na jeké odd. nemocničním se toto vyšetření provádí v Ml.Boleslavi a okolí???
Děkuji za Vaš názory.

mikulka
5. dub 2007

len, ha 🙂 Tak to už by to ty naši chlapi teda chtěli mít moc jednoduché 🙂
Díky za info ohledně spermia. Takže na to, co je uvnitř spermie se dělá genetika. Ale dělají jí vůbec, je to běžné vyšetření v CARu?

pavlinka3
5. dub 2007

len co prosím znamená na spermiu toto:
čas 3 45´´ 64 %
IP 2250
V 20 MIS
% morf. intakt 55 %
přidat. bb. +

majenka
5. dub 2007

Len, to jsi mě rozesmála 😀 😀 😀 ...myslím, že ten můj mi položí podobný dotaz 😀 . Ach ti chlapi... 😉

Mikulko, Len ti to krásně popsala, takhle nějak jsem si to myslela a vyčetla 😉 Genetika se pak asi dělá z krve, ne? Úplně vidím, jak mi tam rozmotávají tu šroubovici 😀

majenka
5. dub 2007

Mikulko, v Pronatalu, kam jdu já, ji dělají-alespoň to prezentují na svých webovkách. Podle mě se genetika dělá vždy před umělým oplodněním, ale to si také jenom myslím. Zkus se mrknout na net na stránky nějakého CARu...

pavlinka3
5. dub 2007

jé holky, když teď koukám na manželovi spermiogramy, tak ten první na kterém byl, tak měl tuli abstinenci 4 dny a všechny ty čísla má lepší (vyšší - i procenta) než na kontrolním spermiu, kdy měl tuli abstinenci 5 dní 🙂 takže je jasný, že nám bude vyhovovat tulení každý třetí max. čtvrtý den, protože pak už jsou ty jeho potvůrky "přestárlý" 😀

majenka
5. dub 2007

Jééé, Pavlínko, to si děláš srandu...tohle jestli mi dají, tak z toho nepochopím nic...to mi tam budou muset pěkně vysvětlit 😲

len
5. dub 2007

Mikulko, myslím, že moc běžné ne 😒 Ono totiž s tou genetikou - těch poruch mohou být tisíce, takže oni buď mají na něco konkrétního podezření, tak to otestují, nebo udělají testy jenom na to nejdůležitější. Ale standartně se nedělá, až když je nějaký problém (několik potratů...)

Pavlinko, tak to fakt netuším 😕 Normálně udávají objem, ten by měl být v ml, potom počet (v mil./ml), ostatní v %. Takže - střílím od boku 😀 3 ml vzorku (OK), 45 miliónů spermií na mililitr (OK), další dva nevím a to poslední číslo (55%) bude morfologie, to je dle mého OK 🙂
Ale nejdůležitější je ten výsledek celkový, to hodnotí doktor individuálně u každého jako celek všech těch údajů, správný výsledek je normospermie 🙂

majenka
5. dub 2007

Pavlínko, mě řekli, abychom dodrželi 3 dny abstinence, tak to chci tak naplánovat, aby to na ty 3 dny vyšlo...

pavlinka3
5. dub 2007

no oba máme normospermie, ale ten první údaj (čas 3 45´´ 64 %) je něco jiného, protože množství bylo 5ml (to jsem z toho pochopila) tohle chápu jako údaj, že po třech minutách a 45 sekundách se jich "k cíli" dostalo 64 %

pavlinka3
5. dub 2007

tam kde jsme byli my (sexuologie), tak mají všude cedule 4 dny seuxální abstinence (takže vůbec žádný praktiky který vedou k výstřiku 😀 - to nám řekli do telefonu když jsme se objednávali)

len
5. dub 2007

Nám říkali 3-5 dní, akorát nám to višlo tak nějak divně po MS, takž původně to vypadalo na absenci 10 dní, ale nakonec jsme si poradili 😉

pavlinka3
5. dub 2007

jo a na 1 ml máme 159 mil spermií (102 mil. u druhého odběru)

majenka
5. dub 2007

Holky, doufám, že ty výsledky jsou hned 😲 ...snad nám neřeknou přijeďte si za 3 dny 😨 . My to chceme vědět hned 😠

len
5. dub 2007

Pavlinko, tak to jste rekordmani 😀 U nás jásali nad manželovýma 66 milionama, že je to fakt hodně 😉 Koukám, že jsem udělala pěknou hrubici 🤐 Samozřejmě vYšlo 😉 Jo, ty normospermie jsou nejdůležitější 😉

Majenko, my je měli za 15 minut 🙂 Ale musela jsem se (huba jedna nevymáchaná 🤐 ) ozvat, jinak by byly fakt až za tři týdny 😝

pavlinka3
5. dub 2007

majenka nevím jak v Pronatalu, ale v Ústí na sexuologii jsme se výsledky prvního odběru dověděli až při druhém odběru (za měsíc) a výsledky druhého (kontrolního) odběru jsme se dověděli do druhého dne - myslím, že se takhle chrání proti tomu, že když řeknou první výsledky dříve a ty budou dobré, tak už chlapi nebudou chtít na ten druhý odběr chodit (a ten druhý je potřeba)

len
5. dub 2007

Nám řekli, že když je první OK (naprosto OK, nikoli hraniční), tak druhý být nemusí. Samozřejmě se to může změnit, ale i kdyby se to změnilo o 100%, pořád by to bylo OK, takže prý to fakt není nutné 🙂

divabara
5. dub 2007

Holky,s tou pohyblivosti, pry to prave souvisi i se sexualni abstinenci.Takze cim mensi jsou pauzy,tak tim se zvysi pohyblivost,ale zas snizi celkovy pocet.Rikaji 2-7 dni abstinence.My jsme udelali kompromis na 3 dny.
Ahoj Mikulko a holky,jinak ta genetika.Oni to spise delaji pri tom umelem oplodneni,kdy pouziji tu jednu jedinou spermii (ICSI) a pak primo az u embrijka pouziji tzv.preimplantacni diagnostiku (PGD)-kde studuji chromozomy. Zatim se vsak z genetickeho hlediska studuje 8 paru chromozomu,takze do tech ostatnich 15ti paru stejne nevidi.Ale rpy to uz snad nebude zase tak dlouho trvat,ayb studovali i ty ostatni, ovsem nechci pak videt ty sumy penez...Holt, nas by to vsechno stalo 55000, takze nejdriv zkousime porad prirozene a az nasetrime a nebude se stale darit,tak pak do toho mozna pujdeme.

Majenko,nam vysledky dali v do tydne,ale muzou byt i drive,zalezi na domluve s lekarem,kdy ma cas a tak.

mikulka
5. dub 2007

len, a vy chodíte do Protanalu, kde v Pze to je?

Báro, ale na umělé přispívá pojišťovna, to byste snad neplatili těch 55 tis., ne?

Myslíte, že je pravda, že pojišťovna přispívá pouze do 35 roku ženy? Mně se to zdá divné. Ale někde jsme to kdysi četla, že je to uzákoněnné. To jsem se o to ještě nezajímala, tak nevím, jestli jsem to nepopletla?

len
5. dub 2007

Mikulko, my chodíme k Apolináři 🙂
Pojišťovna přispívá jenom na ten základ, navíc jen na některé diagnózy a některá vyšetření, zbytek (+ třeba nadstandartní léky) hradí každý ze svého 😒
Jinak myslím, že s tou 35 je to fakt pravda, protože po 35 ta úspěšnost hodně prudce klesá a takové pacientky se stávají příliš "neefektivní" 😝

pavlinka3
5. dub 2007

mikulko, pojišťovna hradí umělé oplodnění celé - myslím ten přenost a to s tím spojené, ale některá vyšetření a léky, které při tom musíš brát si hradíš sama a to je pěkná sumička - myslím že to tak měla jedna moje vzdálená sestřenice z druhého kolena 🙂

pavlinka3
5. dub 2007

len nevím jestli jsme rekordmani, to nám tam neřekli, ale vzhledem k tomu, že manža má jen jedno varle, tak to je asi dobrý výsledek - měli jsme to takto:
při prvním množství 5ml počet 159mil/1ml
při druhém množství 6ml počet 102mil/1ml

majenka
5. dub 2007

Holky, mám pocit, že se ta hranice posunula na 40 let...tedy říkala mi to kamarádka, které se umělé oplodnění týká 😉

majenka
5. dub 2007

Mikulko, v Pronatalu TP mají na webovkách jako pojišťovnou nehrazené následující výkony:
Kryokonzervace
Prodloužená kultivace
Asistovaný hatching
ICSI (intracytoplazmatická injekce spermie)
MESA
TESE

Když jsem se po telefonu ptala paní, kolik budeme platit za spermiogram, když nemáme doporučení od lékaře, tak mi bylo řečeno nic, máme-li VZP 😲 ...což se mi nějak nezdá, tak uvidíme...protože pokud vím, pohybuje se cena 500-700 Kč

pavlinka3
5. dub 2007

majenka - oni totiž tady v Teplicích mají smlouvu jenom s VZP - když u nich jdeš na umělý oplodnění a máš jinou zdravotní pojišťovnu, tak tě pošlou do Prahy, kde mají "centrálu" a ta má smlouvu se všema zdravotníma pojišťovnama.

majenka
5. dub 2007

Pavlínko, to já chápu-četla jsem to tam. Ale překvapuje mne, proč bych to neměla platit, když všude jinde spermio platit budu. Říkám si, že se paní asi spletla nebo přeslechla-jsem říkala, že NEMÁME doporučení od lékaře...je nám to jedno, s platbou jsme počítali, jen mne zajímala cena. Tak se necháme překvapit... 🙂

pavlinka3
5. dub 2007

majenka tak si zajdi ke gyndr. ať ti tu žádanku napíše a je to - teda jestli máš dobrýho doktora

majenka
5. dub 2007

Dobrého doktora mám, ale je mi to hloupé.On sám totiž má sexuologickou ambulanci a spermiogram prý dělá také. Ale já jsme chtěla raději rovnu zajet do toho Pronatalu, že kdyby spermio nevyšlo tak jak má (máme důvody se toho obávat), tak na léčení či jiné zákroky bychom stejně asi jezdili tam. Proto jsem si o tu žádanku neřekla. Když vyjde spermio dobré, tak to bude super a můj lékař se ani nedozví, že jsme byli u konkurence 😉

pavlinka3
5. dub 2007

tak to jo, když to máš takhle, tak asi není co řešit

barca28
6. dub 2007

Mikulko pojišťovna sice přispívá,ale neplatí vše.Nám řekli,že budeme platit tak okolo 20000 a když bude TESA MESE tak 35000.Celý zákrok bez úhrady stojí 70000 až 100000Kc.TAKŽE MAZEC!

mikulka
6. dub 2007

Tak to je teda hodně drahá metoda. 😕