Spermiogram. Po jaké době snažení?

olivie
17. led 2007

Ahojte holky, chtěla bych si vyměnit pár názorů a dozvědět vaše zkušenosti.
Po jaké době snažení by jste se s manželem dohodli, že podstoupí toto vyšetření???
My se snažímě 6 měsíců a pomalu o tom začínám uvažovat.
Nevíte na jeké odd. nemocničním se toto vyšetření provádí v Ml.Boleslavi a okolí???
Děkuji za Vaš názory.

jmisa
19. říj 2007

Jinak manža jim tu pauzu hlásil a nic na to neřekli.

lendiiik
19. říj 2007

grej: my už výsledky máme, dneska ráno jsme tam právě byli (říkají je osobně). Máme 24mil. což je prý teď už v normě, protože nedávno snížili hranici ze 40mil. (nejvíc je snad něco kolem 60mil). Doktorka říkala, že kvantita je trochu snížená,ale hlavně je i snížená pohyblivost. Otěhotnět může být trošku pracnější, ale v žádným případě nemožný.

jmisa:len: já když mi to holky řekly, tak jsem se bála, aby se ten můj Ušák zbytečně nestresoval, pokud jsme to nějak zkazili tím PS 😉, ale taky jsem si říkala, že když jsme měli 1 den pauzu, tak se snad musí spermijky zmátořit. 😠 Nevím jak to chlapi vnímaj, když se jim něco takovýho řekne (přece jenom jsou trošku ješitný), ale snad v pohodě. Sice jsme to nečekali, ale výsledky nejsou zas tak špatný a po těch vitamínkách si myslím, že by se to mohlo o dost zlepšit. I když už nějakou dobu bereme vit. E a to na to zřejmě nemělo vůbec vliv, tak uvidíme. 😔

jmisa
19. říj 2007

lendiiik, kdybychom měli takový výsleedky, tak super 🙂
Jak to nesou? Manža byl z toho vyjevenej, v jednu chvilku jsem myslela, že se rozbrečí, ale pak to vstřebal, jíme vitamínky a doufáme, že to bude OK. Uzavřeli jsme to s tím, že hlavně, že je tam aspoň matroš na IVF.

macc
19. říj 2007

Pokud mají muži problémy s kvalitou svého spermatu, měly by dle australských vědců mít sex denně. Jedině tak se zvýší šance na otěhotnění jejich partnerky. Odborníci tak vyvrací tvrzení, že má-li pár problémy s početím, měl by několik dní abstinovat před plodnými dny partnerky.

18.10. 2007 12:18
SYDNEY - "Pravidelnou každodenní ejakulací lze omezit počet poškození DNA spermie", potvrdil BBC lékař Allan Pacey z Britské společnosti pro plodnost.

jmisa
19. říj 2007

No jo, ale taky tam píšou, že muž musí těch spermoníků mít hodně.

My jsem kombinace - málo, blbý, líný 😕

lendiiik
19. říj 2007

Taky by bylo lepší kdyby jsme měli jen něco z toho: třeba málo, ale čiperný, nebo hodně línejch 😉 (no spíš to první 😲 )
My jich ale nemáme málo jen malíčko míň než má být (jen pár miliónků 😀 ) a nechce se jim mrškám hýbat. Teď je ale nadopujeme vitamínkama a budeme sexovat tak často, že se nebudou stačit vytvářet 😀 . A počkejte za tři měsíce to budeme mít nad 40mil. Jen budu muset ukecat doktora, aby mi ten můj myom, který chtěl na jaře odoperovat, pokud se nám to do tý doby nepodaří, ještě chvíli nechal. Ať máme pak taky čas ty kvalitnější spermijky vyzkoušet v praxi.

macc
19. říj 2007

Alkohol zmenšuje životaschopnost spermií a narušuje vazby mezi mozkem a pohlavními orgány. V důsledku toho se do krve dostává méně hormonů způsobujících plnohodnotnou erekci. Nadměrná konzumace alkoholu též potlačuje tvorbu androgenů - mužských pohlavních hormonů.

Nikotin brání prokrvení penisu a snižuje v něm arteriální tlak. Právě proto se nemůže naplnit krví, když je třeba. Toxické látky z kouře navíc poškozují dozrávání spermií, které ztrácejí pohyblivost a správný tvar.

jmisa
19. říj 2007

No manža je bohužel kuřák, sice se to snaží omezovat, ale když někdo skoro 20 let kouří, tak to jde ztuha. ☹

lendiiik
19. říj 2007

macc: kam chodíš na ty lékařský "rozumy" 😀 😉

gimulka
22. říj 2007

Ahoj holky my jsme minule měli pauzu 6 dní a měli jsme hodně mrtvých, teď jdeme v pátek na kontrolní tak jsme si říkali, že dáme pauzu ty 3 dny. Snad to bude lepší... 😉

jmisa
22. říj 2007

Gimul, tak držím palce a podej zprávu, jak to vypadalo. U nás by to bohužel bylo blbý i kdyby tam nebylo tolika mrtvol.

dablikolik
22. říj 2007

Ahoj holky tak ve čtvrtek 25.10 si jdu ke svému gynekologovi pro výsledky po 3 měsících. Měli jsme jen 10% živých spermií. Papal vitamíny tak jsem na to fakt zvědavá. Abstinenci jsme měli před vyšetřením 5 dní, protože mi přišla Ms.

jmisa
22. říj 2007

dablikolik, tak to jsem zvědavá, jestli vitamínky fungujou u vás. Já se obávám, že u nás moc ne, protože manža je dlabal nezvávisle na spermiu už cca 3 měsíce a spermio dopadlo dost blbě.

andrys
23. říj 2007

ahoj tak jsem dost zmatená z manželova SPG. První byl v srpnu a závěr byl Theratospermie a teď jsem si volala na kontrolní SPG a závěr je normospermie. Prý si máme zajít k odborníkov at nám to vysvětlí. Máte někdo podobné zkušenosti??

dablikolik
23. říj 2007

ahoj andrys nikde jsem nenašla pojem normospermie. Tobě alespoň řekli co přesně máte, ale na mě před třemi měsíci gynekolog chrlil tak rychle, že ten název vůbec nevím. Na čtvrtek se připravím a nechám si vše pořádně vysvětlit.

jmisa
23. říj 2007

Andrys - to je vše OK
normospermie - přítomnost přiměřeného počtu dobře pohyblivých a morfologicky utvářených spermií v ejakulátu.

andrys
24. říj 2007

dablik....já z první návštevy CAR taky byla paf a to nás Dr. hned hnal do IVF. Koupila jsem si hned knížky a začala studovat 🙂 Doporučuju knížku Léčba neplodnosti, autor Karel Řežábek nebo Léčba neplodnosti, autor Doherty a Clark. Ta první je možná lepší a jsou tam i obrázky 😉

dablikolik
25. říj 2007

Ahoj tak dnes jsem si byla pro výsledky manželova SPG. Z 10% se nám to zvýšilo po třech měsících papání vitamínků na 20%. Není to moc, ale já jsem neskutečně šťastná. Závěr zní theratospermie a posílá nás do Hk do Sanusu. Chodíte tam prosím někdo. Chtěla bych vědět jak vypadá první návštěva a zda se pak něco platí.

dablikolik
27. říj 2007

Holky já mám strach z toho sanusu.

jmisa
27. říj 2007

Dablikolik, já jdu v úterý prvně do pronatalu, co jsem vyšmírovala, tak to bude spíš takovej pohovor - nemoci moje, manžela, prostě rodinná anamnéza. Možná Tě prohlídnou, udělají sono, podle toho v jaké části cyklu se budeš nacházet. No a domluví s Tebou další testy - krevní testy a případně další vyšetření, no a až bude vše komplet, tak se dohodnete na řešení. za vyšetření se neplatí, platí se až případné doplatky při IVF.

zelvik
30. říj 2007

Ahoj holky,
chtěla jsem se zeptat - na spermio musím mít doporučení? Nebo se můžu (resp. manžu objednat sama od sebe? Jdeme do CARu 5.12. teprve na první konzultaci a tak bych do tý doby chtěla trochu předběhnout a mít náskok a něco už aspoň vědět...Díky za info

andrys
30. říj 2007

Nám doktorka napsala žádost na SPG a bylo to zadarmo. Někde jsem četla, že když to chceš bez žádanky tak to stojí 500,-Kč.

kiwik
30. říj 2007

Ahoj holky, nám doktor žádost o SPG nepsal, jen říkal, ať tam řeknem, že nás posílá on a nic jsme neplatili. Bylo to teda v sanusu hk, kde ten můj doktor krom soukromé ambulance taky působí-takže ho tam dobře znají. Ale co jsem tu už postupně vyčetla - tak je to asi jak kde,někde se bez písemného doporučení platí a někde ne.

Dablikolik - nic se neboj ! 😉 Ja tam jsem teda skrz svého doktora, jak už jsem psala. Takže nevím přesně jak probíhá první návštěva, ale stejně jako jmisa myslím, že se při vyšetřeních a pohovorech nic neplatí - až při další nějaké léčbě. Jinak - doporučuji nenechat se zmást, kdybys nenatrefila na usměvavý personál. Oni jen mají moc a moc práce - je nás spousta, co potřebujem pomoct,takže mají na únavu a blbou náladu občas nárok 🙂 Ale jsou tam moc šikovní a fakt hodní,takže nedělat úsudek z prvních dojmů. Vím o čem to je - člověk je vyplašenej a vnímá všechno víc než jindy 🙂

jiskra
30. říj 2007

Ahoj holky můžu se k vám přidat? Moje švagrová nesla spermie přímo ke svojí gynekoložce měli na to asi dvě hodky od styku. Švagr totiž odmítl kamkoliv jít. Neslyšeli jste o tom něco? Můj přítel byl totiž taky na spermiogramu,ale doktorka tam byla strašně arogantní,tak se sebral a prostě odešel. Samozřejmě s tím,že nikam už nepůjde.

evule
30. říj 2007

to jiskra: Ahoj, u nás to bude taky tak, bydlíme kousek od CRM, takže taky povezu 🙂 takže manža nemusí nikam chodit. Z časového hlediska kvůli práci je to pro něj jednodušší.

andrys
30. říj 2007

jiskra....spermíky tam můžete dovést. Je dobré se dopředu domluvit a vyzvednout si tam nádobku.

jiskra
30. říj 2007

evule a andrys: holky moc díky. Určitě takovou možnost uvítáme,kvůli mému příteli i naší dost náročné práci. NO ale myslíte,že to takhle jde ve všech městech. Např. v České Lípě?

andrys
30. říj 2007

jiskra....na netu jsem koukala na různá centra a všude mají tuhle možnost tak proč ne u vás. Určitě si tam zavolej a zeptej se. Dneska jsou všude celkem ochotní a chápou, že někdo nemá čas vzhledem k zaměstnání a nebo mu to doma jde líp 🙂

jiskra
30. říj 2007

andrys..určitě to budu zkoušet,kde se dá. Bude to mnohem jednodušší 😵

dablikolik
30. říj 2007

Ahoj holky tak jsem do sanusu objednaná 28.11. Dovolat se tam na správný číslo je umění. No uvidíme zatím mám z toho divný pocit.