Spermiogram. Po jaké době snažení?

olivie
17. led 2007

Ahojte holky, chtěla bych si vyměnit pár názorů a dozvědět vaše zkušenosti.
Po jaké době snažení by jste se s manželem dohodli, že podstoupí toto vyšetření???
My se snažímě 6 měsíců a pomalu o tom začínám uvažovat.
Nevíte na jeké odd. nemocničním se toto vyšetření provádí v Ml.Boleslavi a okolí???
Děkuji za Vaš názory.

len
31. led 2007

Hm, tak my ani vanu nemáme, jenom sprchu a když si ji dáme spolu, v manželově vodě mrznu 😀 Vůbec asi teplo škodí, takže žádné sauny a tak, někdo tu říkal, že mu doktor doporučil studenou sprchu na ta důležitá místa 😉

pavlinka3
31. led 2007

Ahoj holky, tak manželovi vyšel spermiogram dobře - normospermie. Takže v pátek jdu na gyndu a budeme se s doktorkou bavit o laparoskopii. I přesto, že moje mamina je zdravotní sestra, tak já jsem absolutně alergická na nemocniční prostředí. Ordinace lékařů mi nevadí, ale to okolo je příšerné. Už teď mám vyrážku jenom z představ,co mi budou dělat (přesto, že to vím).

mimmix
31. led 2007

len-tak to potom jo, ty sprchy zavedu taky, to se ten můj asi zblázní, je to děsnej teplomil. člověk si řekne, jenom horký koupele a podívej co to zmůže....
pavlinka3-já ti rozumím, mám to úplně stejně, pro mě je největší trest muset v nemocnici ležet ☹
laparoskopie mě nejspíš čeká tak a z nemocnice mám hrůzu už teď...

romcatko
31. led 2007

holky,ono to je trochu i dané. Manžel koupele nemiluje, sliby ani džíny nenosí, nekouří, pijem občas vínko, dlabeme zeleninku, ovoce a stejně měl spermio špatné. ☹

katarina82
31. led 2007

mimmx, jen jsem sem nakoukla a mám jednu radu, třeba vám to pomůže, já jsem koupila své drahé polovičce SELEZIN ACE od Walmarku plus k tomu jí navíc vitamin C 600 a spermio ma teď super 😉

pavlinka3
31. led 2007

Ano, ano - souhlasím s katarina82. Pokud máte špatný spermiogram, pak nasadit zinek a vitamín C. O tom slyšela. Asi to nepomůže na všechno špatné na spermiích, ale hodně to dokáže vylepšit.

katarina82
31. led 2007

No ono se nic nepokazí ani když ho máte dobrý, takže my ho papkáme furt 😀

mimmix
1. únor 2007

katarina82-škoda že jsem si to přečetla pozdě, včera jsem mu koupila vitamín E a selen dohromady, tak snad to k něčemu bude.
zlepšily se vám výsledky?

katarina82
1. únor 2007

mimmix, být tebou, tak dokoupím ještě i ten zinek-má ho být 15mlg denně a céčko-pokud je málo céčka, tak se ty spermie nějak shlukují k sobě a nechtějí putovat dál k nám do bříška-říkal mi to doktor 😉

mimmix
1. únor 2007

katarina82-díky,dokoupím,to by mě fakt štvalo, kdyby se jim nechtělo putovat 😀
potřebovali bysme trochu zvýšit množství, tak snad se to povede.

katarina82
1. únor 2007

Na to množství je právě důležitý ten selen 😉

mufy
1. únor 2007

A co takhle aby se utvořily nové a dobré.Manžel má minimum a špatné.Koupila jsem mu Ečko a v pondělí jde na kontr. spermiogram,tak snad tam něco najdou.Jinak by mu prý mohli doktoři naordinovat nějaké vitamíny.Tož jsem zvědavá. 😕

mimmix
1. únor 2007

super, osobně na něj dohlídnu a za tři měsíce musíme zjistit zlepšení, to by bylo! 😉

marky4
4. únor 2007

Manžel měl spermiogram v pořádku, dokonce o 20. mil spermií více než je norma 🙂 Problém je v morfologii, tam má pouze 0,5% dobrých. ☹

pavlinka3
4. únor 2007

Marky4: ty té tabulce s výsledky rozumíš??? Nebo ti to přímo doktor vysvětlil??? My jsme dostali jen papír do ruky a protože výsledek byl NORMOSPERMIE, tak nám nic ani neřekli. Docela by mě zajímalo, co všechna ta čísla a procenta znamenají. Kdyžtak to sem dej, jestli to víš. Díky

marky4
4. únor 2007

Pavli já nevím co ty výsledky znamenají doktor nám to ukazoval na monitoru.
Něco si pamatuji, ale musela bych to vidět abych to dokázala říct.
Máte to dobré, pokud máte napsáno Normospermie. 😉

pavlinka3
4. únor 2007

No dobré to sice je, ale mě teď čeká laparoskopie. Z toho moc nadšená nejsem. Vím sice, že se nemám čeho bát, ale já se ani tak nebojím zákroku, jako toho prostředí. Nemám nemocnice ráda a to je moje máma zdravotní sestra. Dobrej fór! Ve výsledkové tabulce jsme měli napsaný dvoje procenta. Pro první odběr to bylo 63% a 54% a pro druhý odběr to bylo 54% a 46%. Takže by mě docela zajímalo, co ta čísla říkají.

marky4
4. únor 2007

Pavli aha tak to nevím, co by ty čísla mohly znamenat. Tak sand vám to někdo vysvětlí.
Já jsem se taky laparoskopie bála, protože vím co to je. My teď jdeme s manželem do IVF, žádná jiná možnost u nás není

pavlinka3
4. únor 2007

Tak vám držím palečky. A jak dlouho se snažíte o mimi???

marky4
4. únor 2007

pavli my se snažit můžeme, ale vůbec to nemá smysl, pravděpodobnost otěhotnění je 20% a to za 7 let. Ano může se stát zázrak, ale na to moc nevěřím. Jinak o mimi se snažíme cca rok. Je možné, že už jsem byla těhotná, ale protože vajíčko oplodnila špatná spermie, tak jsem o mimi přišla.(může to být hned na začátku)Takže jsem si jako mohla udělat test, kde se objevily //, ale za týden MS přišla, tak nám to říkal doktor. Já si těhotenský test nedělala, takže jsem aspon nebyla smutná, že to nevyšlo.

pavlinka3
4. únor 2007

To je mi líto, ale určitě vám vyjde IVF. My se s manželem snažili přes rok a pak jsem zašla sama za doktorkou aby mi vypsala žádanku na spermiogram pro manžela. Hlavně mi každý říká, že na to nemám myslet, ale to jaksi po více než roce už jde dosti špatně. Hlavně když se mi ozývají kamarádky, že čekají mimi a že nevědí, jestli ho vůbec chtějí a tak podobně. To mi moc nepřidá. Snad se to ale brzo obrátí a už nebudu mezi snažilkami. Tobě také držím palečky.

marky4
4. únor 2007

pavli a ty jsi v pořádku? jako myslím hormonální profil, ovulace...

jinak moc díky, věřím, že se obě brzo dočkáme uzlíčku 😵

pavlinka3
4. únor 2007

Já mám zatím vše v pohodě. Uvidí se podle laparoskopie. Všechny ultrazvuky, krevní testy i stěry mám OK. Manžel má spermio taky OK, tak nevím. Podle ovulace bych měla být těhotná už půl roku. Beru léky na pravidelnou menstruaci (estrimax a proveru - aby dozrálo vajíčko a uvolnilo se) a ty opravdu pomáhají. Bazální teplotu jsem začala měřit před pár dny. Protože mi nějak nehraje,že když jsme oba OK, tak proč nemáme mimi. Možná u mě ani k ovu nedochází, i přesto, že beru ty léky. Doktorka mi pořádně nic neřekne. A když mi řekla, že půjdu na laparo, tak mi vrazila do ruky dva papíry (jeden na objednání do nemocnice a jeden pro obvoďáka na předoper. vyšetření) a to bylo vše - další prosím!!! Kdybych si o laparo nezjistila sama více, tak jsem se složila hned mezi dveřma. Jenže já už o laparo věděla dost právě z Koníka.

marky4
4. únor 2007

pavli, tak právě na základě chování mého doktora, jsem šla s manželem do CAR, nemělo to absolutně cenu. Hlavně by mě pořád neustále něčím cpal a bylo by to na prd. Ta laparoskopie může vše vysvětlit. Doufám, že se najde příčina toho, proč to nejde

barca28
4. únor 2007

Ahoj holky.Snažíme se 8.měsíc a doktor mi dal doporučení na spermiogram.Teď čekáme jestli to za týden dostanu a pokud ano,tak se tam chystáme. 😒 Jen mi je teď trapně volat doktorovi,abych se ho zeptala,do čeho to vlastně máme dát. 😅 Sperma máme přivést už z domu.Byla jsem z toho tak rozhozená,že jsem ho nebyla schopna pořádně vnímat 😨 .Tak jestli do skleničky ,nebo to muže být taková ta plastová od vitamínů?Aby nás s tím potom nevyhodili. To by byl docela trapas. 😀

zanetik
4. únor 2007

Ahoj barčo já si koupila plastovou skumavku v lékárně 😉

marky4
4. únor 2007

Tak nám dali takovou plastovou krabičku přímo v centru 😉

pavlinka3
5. únor 2007

Barca28: Manžel dostal přímo na místě plastovou nádobku. Nic jsme netahali z domova, vše se "udělalo" na sexuologii - u nás tam mají takovou místnůstku a haldu časopisů. Manžel říkal, že jsou v nich hodně vytrhaný stránky 😀

barca28
5. únor 2007

Jejda,no my to máme přinést přímo do laborky.Jsou tam jenom v úterý od 12:00 do 13:00,takže při větším návalu by hoši museli být asi v jedné místnusce 😀 Manžel se k tomu staví statečně,ale určitě mu to příjemné není.Takže vytáhnu krabičku od vitamínů. 😎 Čím vším člověk ještě bude muset projít 😠

barca28
18. únor 2007

Holkyje to pro nás šok,manžel má spermiogram děsný.Spermie jen ojediněle a ještě k tomu jen nepohyblivé.Za měsíc jdeme na kontrolní a pak hned do CAR.Nejraději bychom ten kontrolní udělali už v CAR.Stejně jestli se to zlepší,tak na přirozenou cestu to prý nebude.Nějak se z toho vzpamatováváme.Taky nám napsal vit E a doporučil studený sprchy na varlata.Manžel si dával horké koupele každý den alespoň půl hodiny,tak doufám,že to bylo to,co nám spermoušky hubilo.Teď si dává studený a je z toho celej špatnej.Ale je ochotný udělat vše pro to,abychom měli svoje vlastní mimčo.