Spermiogram. Po jaké době snažení?

olivie
17. led 2007

Ahojte holky, chtěla bych si vyměnit pár názorů a dozvědět vaše zkušenosti.
Po jaké době snažení by jste se s manželem dohodli, že podstoupí toto vyšetření???
My se snažímě 6 měsíců a pomalu o tom začínám uvažovat.
Nevíte na jeké odd. nemocničním se toto vyšetření provádí v Ml.Boleslavi a okolí???
Děkuji za Vaš názory.

barca28
7. dub 2007

Ale to nevadí,nějak to zvládneme.Příjde mi nespravedlivý,že s mužskou neplodností pojišťovna nepočítá.Prostě jí nehradí.Ale můžeme být rádi,že je tu alespoň možnost mít vlastní dítě 😉

hrosirodinka
8. dub 2007

Holky, můžete mi napsat, kolik spermiogram stojí, pokud bych neměla žádanku a šla do nějakého soukromého centra s partnerem s tím, že by toho vyšetření chtěl? Máte některá takovou zkušenost. Nejlíp v Brně. Děkuju.

dagina
8. dub 2007

Ahojky, nám udělal gynekolog spermio v přímo v ordinaci, samozřejmě zadarmo. Pak si ho tedy udělali ještě v CAR, také zdarma. Přeji hodně štěstí.

kata76
11. dub 2007

ahoj holky, mam jednu otazku: mate nekdo zkusenost se zvysenym Ph ejakulatu? U dr. nam rekli, ze to muze byt nejakou lehkou infekci, ale nic jineho jsem z nich nevypacila, jen ze to neni dobre.. Vite nekdo vic?

majenka
17. dub 2007

Ahoj holky, tak máme za sebou spermiogram a dopadl zatím dobře 🙂 . Má ale zvýšený počet leukocytů, takže to posílají na kultivaci, ale vypadá to, že to souvisí s jeho celoživotní nemocí jater...

leamaria
18. dub 2007

ahoj holky,byla sem minulej týden pro výsledky spermiogramu,doktorka mě řekla,že je má pomalý,když se dostanou k mému vajíčku tak zase potratím,ale to sem tu už psala.Pak mě řekla něco,koukala sem na ni jak magor 😉 ,prej správná spermie má mít malí tělíčko a velkej ocásek 😀 ,můj manžel to má obráceně.Od 10.května nás čeká lítání po doktorech 😢 .Tak mám držte palce.
Holky chtěla bych se na něco zeptat bude to debilní otázka,ale za inseminaci se taky něco platí a kolik? Díky za info

len
18. dub 2007

Inseminaci hradí 6x do roka pojišťovna, připlácí se maximálně za dodatečné léky, pokud jsou třeba 🙂

leamaria
18. dub 2007

ahoj len,děkuju za informaci 😉

sonica
4. kvě 2007

ahoj holky, mam prosbu dnes sme absolvovali orientacni spermiogram a z cisel nejsem o nic chytrejsi nez predtim a vysledek je oligospermie. co to znamena? ☹ muj doktor totiz ordinuje jenom ve stredu a do pristi stredy se mi cekat nechce. rada bych vedela co to pro nas znamena. dik.

mobina
4. kvě 2007

Soni máte nižší počet spermiek v ejakulátu, ale myslím že by se to s vitamíny dalo nějak napravit 😉

sonica
5. kvě 2007

mobi dik, a jaky vitaminky by pomohli. nasla jsem ze snad C-ko, E-cko, zinek a jeste neco? dik 😒

barca28
5. kvě 2007

Soniko ještě selen,dá se to koupit dohromady se zinkem 😉

olina02
7. kvě 2007

Ahojky! Manžela můj doktor poslal na spermiogram až po roce snažení.. Ale u nás je to zřejmé.. Problém je na moji straně.. Netvoří se mi vajíčka.. Musí do mě házet několik hormonů denně... Už doufám, že to dopadne.. Je to už hodně únavné.. Hlavně se šíleně trápím!!! Všem Vám přeju aby vše dobře dopadlo!!!!

sonica
7. kvě 2007

tak holky jen pro info, koupila jsem to vsechno uplne dohromady. menuje se to zinselk plus, a je tam i E-cko a C-ko. 🙂

sonica
8. kvě 2007

🙂 hups chybicka se vloudila, je to obracene, selzink plus. 😀 omlouvam se. 😅

kata76
9. kvě 2007

ahoj vsem! tak manzel byl na kontrolnim spermiu a je to lepsi: 14 mil., 60% pohyblivych, pH 7.4 atd. Takze se to vsechno zlepsilo 🙂
Bohuzel ale porad ma toho streptokoka, i kdyz min.
Fakt doporucuju, nechte si udelat kultivaci z ejakulatu, muze to mit vliv na morfologii i pohyblivost, jak jsem se docetla.
Ja uz zacinam po tech vsech zkusenostech byt fakt asertivni. Naposledy kdyz manzelovi zjistili toho streptokoka, tak mu dali antibiotika na 5 dni. Na internetu psali, ze se to dava spis na 10. Volala jsem tam, abych se ujistila, ze to ma opravdu byt jen na 5. Rekli, ze se spletli, at si vyzvednu jeste druhou krabicku. Jedu tam pres cely mesto a reknou mi, ze 5 dni staci. No skripala jsem zubama. Doktorka rekla, ze na kontrolni kultivaci neni potreba chodit. Ja jsem na ni manzela normalne objednala (nastesti nechteli zadanku, kdyz tak bych to zaplatila, lepsi nez treba ztratit pul roku a mit infekci) a streptokok tam porad je !!!

Clovek fakt nikomu nemuze verit, ted aby to bral znova, vyssi davky a zase dva mesice cekat, jestli je to ok. No jim je to asi fuk..

A to je prosim IVF Podoli, kde maji byt udajne dobri. Ja teda mam zkusenosti smisene (chodime tam treti rok), vetsinou maji sice profesionalni chovani, ale tohle je uz asi potreti, co jim neco ujelo nebo nejsou dusledni. Nad plno vecmi jen mavaji rukou, i tu prvni kultivaci jsem si vymohla jen proto, ze to doporucil doktor, ktery manzela operoval v Nemecku..

Priznam ze uz uvazuju o zmene CARu. Muzete nekdo doporucit nejake v Praze? Slysela jsem chvalu na Apolinare, jsou tam dobri pres muzske problemy apod?

Diky za odpovedi a moc vsechny zdravim!!!!

fialkas
10. kvě 2007

Ahojte kocky! Nemate niektora skusenost ci po jednom teplom kupeli uhynu uplne vsetky spermie? Alebo musia byt tie kupele pravidelne, aby tam neboli ziadne pohyblive spermie? Myslite, ze jeden teply kupel moze zlikvidovat vsetky oplodnenia schopne spermie? Pytam sa preto, lebo nam SPG dopadlo vynikajuco, tak ci nam jeden takyto kupel moze zmarit sance na otehotnenie...

kata76
10. kvě 2007

ahoj Fialkas, ja myslim, ze vsechny to zabit nemuze, spermie jsou hodne citlive ale takhle strasne zas byt nemuzou, tomu se mi nechce verit.
Co takhle studena sprcha po te koupeli? 😀

Jinak, rikas, ze spg je vynikajici, jake jste meli presne vysledky jestli se muzu zeptat? (me vcera dorazila jedna holcina na IVF kdyz si sla pro vysledky a meli pres 120 milionu, to byl teda nejaky borec 😀 )

fialkas
10. kvě 2007

trosku si ma ukludnila, caka nas totizto plodny vikendik a mame naplanovany taky relaxacny pobyt, kde su samozrejme zahrnute aj termalne kupele, tak preto ma to tak zaujimalo, aby sme nespravili viacej skody ako osohu 😅

tie presne vysledky Ti ja veru neviem povedat, my sme len doniesli vzorku k mojmu gynekologovi. Ten to pozrel pod mikroskopom a povedal ze je to uplne super. Dal mi nahliadnut a skutocne, len sa to tam tak "hemzilo" spermiami, jedna vedla druhej, behali ako splasene, a to uz som vlastne ten ejakulat mala nejaku tu hodinku v nadobke, cize urcite ich vela uz aj odumrelo.

len
10. kvě 2007

Taky si myslím, že kdyby horká koupel měla zahubit úplně všecky spermie, tak by už lidstvo dávno vyhynulo 😉 Určitě jim to moc dobře nedělá, ale obzvlášť, pokud je spermiogram OK, vůbec bych si s tím hlavu nedělala - i když moc často bych to teda neopakovala 😉

majenka
10. kvě 2007

Len, prosím tě, ty jsi taková "badatelka"...manžel pořád "otravuje", že by chtěl ty svoje spermie vidět na vlastní oči 😀 ...a ty pod mikroskop strčíš také lecos...nevíš náhodou, jestli jsou vidět ty potvůrky nějakým "běžným" mikroskopem, nebo to musí mít extrazvětšení???

len
10. kvě 2007

No jasně, že jsou (vyzkoušeno) 😉 Myslím, že stačí nějakých 150 - 500x zvětšení 🙂

majenka
10. kvě 2007

Tak super...asi budeme "bádat" 😀 Díky 😉

len
10. kvě 2007

Tak hezké bádání přeju 😉
Tohle jsem samozřejmě musela vyzkoušet dávno předtím, než jsme se začali snažit 😉

krista
10. kvě 2007

Jé holky škoda že jsem vyhodila svůj dětský mikroskop, asi si ho budu přát k vánocům 😀 🙂

kata76
11. kvě 2007

😀 😀 Jeee, tohle by se manzelovi taky libilo, kolik tak takovy mikroskop stoji, Len? 😉

fialkas
11. kvě 2007

Ahojte,

inak baby je fakt zazitok tie spermie vidiet, mna to tak vzalo, ze som normalne v ten vecer nemohla zaspat a ked som aj zaspala, tak sa mi o snivalo 😀

Len, diky za ukludnenie, snad nam tych spermii zostane dostatocny pocet 😉

mikulka
11. kvě 2007

Holky, poraďte. Stalo se vám některé, že manželovi nenašli na spermiu nic, vůbec nic? Tedy žádnou spermii, ani živou ani mrtvou? Co to znamená, a jak k tomu vůbec dojde??? ☹

len
11. kvě 2007

Mikulko, vám se to stalo? 😕
Myslím, že ve výjimečných případech se to opravdu stává, příčin může být mnoho, od nemocí či operací v dětství přes současné infekce, chemoterapii... A stejně tak to může být nevratné jako se to může zlepšit, asi teda ne na vzorný spermiogram, ale na IUI snad jo 🙂

mikulka
11. kvě 2007

Len, ano, stalo se to. právě jsme se dozvěděli výsledky, celá se klepu. Manžel nikdy nestonal víc, neměl závažný úraz, nic prostě.
Len, znamená to, že za 1. přirozeně neotěhotním ani náhodou, a za 2. asi to nebude manželovou spermijkou, kdybychom šli do umělého?
Za měsíc jde na kontrolní spermio. To jsem nečekala ani v nejhorším snu. ☹