Spermiogram. Po jaké době snažení?

olivie
17. led 2007

Ahojte holky, chtěla bych si vyměnit pár názorů a dozvědět vaše zkušenosti.
Po jaké době snažení by jste se s manželem dohodli, že podstoupí toto vyšetření???
My se snažímě 6 měsíců a pomalu o tom začínám uvažovat.
Nevíte na jeké odd. nemocničním se toto vyšetření provádí v Ml.Boleslavi a okolí???
Děkuji za Vaš názory.

majenka
24. kvě 2007

Ahoj Zajinko: Mikulka má pravdu-vitamíny tvému manželovi určitě pomůžou. Řiď se dávkováním na obalech 😉 . Pokud máš alespoň nějaké cykly ovulační, tak si nedělej starosti-s tím si lékaři hravě poradí 😉

mikulka
24. kvě 2007

Tak hlavně by měl jíst dost čerstvé zeleniny, kde je vit, C (pomeranče, grepy, citrony), pak si může koupit třeba Centrum A-Z, a v lékárně ať se zeptá, zda k tomu může ještě vit. E, selen a zinek. Nebo je také pro muže dobrý Koenzim Q10.
Na pytlíka ať si občas pouští studenou sprchu, né ledovou... To také pomáhá.

kata76
24. kvě 2007

ahoj Zajinko - taky je vyborny L arginin a L carnitin. Leze to dost do penez, ale u nas to melo velky vliv na motilitu, morfologii i imunitu 🙂
Jinak manzel taky moc nebyl na zeleninu, ale pak jsem nasla clanek, kde vedci potvrdili, ze to hodne zlepsuje motilitu a najednou to slo 🙂
No co, rikam mu, ze alespon bude zdravy a bude moct mit sex i v 90 😀
Ohledne davkovani vitaminu: podivej se na internet, urcite to tam najdes. Muj manzel to nasel myslim v anglictine, tak jestli vladnes anglicky, napis mi IP, ja to zkusim najit..

A horsi spermiogram je dobre trochu vybalancovat vyssi fertilitou u Tebe - doporucuju cviceni Mojzisove! A zadny stresik 😉

mikulka
24. kvě 2007

Kato, myslíš, že svičení Mojžíšové je vhodné i před IUI a IVF?

kata76
24. kvě 2007

ano!!! myslim, ze by to v CARech meli povinne rikat, hodne lidi to nevi.. ale nezacinej s tim Tesne pred IUI nebo IVF.. Mne to treba trvalo tak 3 mesice ty zada a vsechno uvnitr trochu porovnat, takze v te dobe bych do niceho nesla

sonica
24. kvě 2007

a skuste treba selzink, je tam selen zinem, vit. C i E, a hlavne je to v jednom prasku, co si budem povidat aby ty nase polovicky toho nemuseli moc, protoze to vsechno obkecaji. 😀

gimulka
29. čer 2007

Holky poradíte mi kam v Brně na spermiogram? Mému manželovi napsal onkolog lékařskou zprávu a řekl mu ať si to nechá udělat v Brně a na lísteček mu napsal jenom FN Bohunice, ale já tam žádné oddělení kde se to dělá nenašla. Co takhle Repromeda? Máte někdo zkušenosti? A bude si to platit sám nebo to bude platit zdravotní pojišťovna? Díky moc.

pavlinka3
29. čer 2007

gimulka - pokud manžel dostal přímo žádanku na provedení spermiogramu, tak to hradí pojišťovna - pokud mu to onkolog jenom řekl (doporučil), tak si to asi budete muset uhradit sami - jedině mě napadlo, že bys o tom měla říct svému gyngr. aby ti tu žádanku kdyžtak napsal on - co se týče oddělení, kde se spermiogram dělá, tak my jsme byli na sexuologii a někde to snad dělají na urologii - tak hodně štěstí

minda
29. čer 2007

Gimulko, já sice nejsem z Brna, ale mrkla jsem na www stránky Bohunické nemocnice a řekla bych, že by měli spermio dělat na urologické klinice nebo by Ti tam měli aspoň poradit, kam se máš obrátit. Když si klikneš na urologii, ve výčtu činností, které vykonávají je i "diagnostika a léčba mužské sterility" a tam podle mě spermio patří.

gimulka
29. čer 2007

Už jsem tam psala a napsali, že to dělají v Brně na IVF na Obilném trhu. Snad to nebude muset platit, když má to doporučení..uvidíme, těch pár korun za jistotu nás nezabije...

koberuska
3. črc 2007

Ahoj holky, mám dotázek - nevíte náhodou některá kolik stojí peněz zhotovení spermiogramu v případě, že nemáte doporučení od lékaře, tzn. když ho chcete nechat udělat z vlastního popudu? Díky moc.

ljd
3. črc 2007

Nás to stálo 250,- Kč i když jsme to měli napsané od doktora protože to nehradí Revirní bratrská pojišťovna 😉

gucci
17. črc 2007

Ahoj holky. Hlásím, že jsme taky absolvovali s manžou spermiogram, na ul. Apolinářská v Praze. První - minulý týden, nedopadl moc dobře, 58% defektních spermií, málo pohyblivé, ale za to hrozně moc 😀 . Druhý - tento týden, doporučila dr., aby jsem vzorek zpracovali doma a já ho donesla dr. Dopadl mnohem lépe, už jen 44% defektních spermií, pořád méně pohyblivé, ale na hranici normy a 85 mil. spermijáků 😵 . Takže konečný výsledek je normospermie.
Píšu to proto, že je dobré udělat ten druhý pokus pokud první vyjde nic moc. U prvního jsme byli oba spolu v centru a manža šel do kabinky. V druhém jsme "pracovali" v klidu doma 🙂 . Dr. říkala, že chlapi jsou z toho nervní 😀 .
Taky doporučuje nenosit slipy, nekouřit a vypít max dvě piva v hospodě 🙂 .
Také nám doporučila (vzhledem k málo pohyblivým spermiím) strefit se přesně do plodného dne, pak je téměř 100% jistota, že to vyjde.
Máte někdo podobný výsledek?

len
18. črc 2007

Gucci, my jsme na tom byli podobně, taky o trochu větší % těch špatných, ale celkový počet dostatečně vysoký, takže výsledek byl rovnou normospermie 🙂 Mám pocit, že někteří doktoři ta % přeceňují...
Přece když mi nabídnou slevu v jednom obchodě 30% a ve druhém 60%, netroufnu si tvrdit, že je to v tom druhém levnější, no ne? 😉 Dejme tomu, že v tom prvním to stálo původně 1000, takže po slevě je to za 700 a ve druhém 3000, po slevě za 1200, takže ještě pořád je lepší zajít do toho s menší slevou, ne? 😀
Stejně tak chlap s 85 mil. spermií, z čehož je 42% OK, je na tom mnohem líp, než chlap s 30 mil., ze kterých je OK 60% 🙂

gucci
18. črc 2007

Len, asi máš pravdu. Konečný nález máme taky normospermie. Už jsem byla na hormonální profilu a na klasických vyšetření u dr. a dnes k ní jdu na poradu, páč už bude mít všechny výsledky, tak jsem zvědavá co s námi bude dělat. Díkes

len
18. črc 2007

Gucci, můžu sdělit vlastní zkušenost, co s náma dělali, když byly všecky výsledky OK - NIC 😀 Prostě nám dali půl roku, ať se hezky snažíme sami, tuhle jsem četla, že se to nazývá expektační léčba - čekají, jestli náhodou neotěhotníme sami od sebe 😀

gucci
18. črc 2007

a to jako nepočítají ten čas předtím?
já mám naštěstí normální dr., už minule před všemi vyšetřeními mi říkala, že pokud bude vše OK (spermio, profil), tak mě pošle na laparo, že to vypadá na srůsty (mám za sebou operace slepáku a kýly)

len
18. črc 2007

No, mně průchodnost dělali kymoinsuflací (profuk plynem, taky jsem po slepáku) a všecko OK 🙂 Oni ten čas samozřejmě počítají, ale prostě to berou tak, že většina lidí otěhotní do roka a většina z té většny, co se jí do roka nezadařilo, tak přirozeně do dalšího roku... A pokud nezjistili žádnou poruchu, tak vlastně nemají co léčit, naprosto jim ten postup schvaluju, přece mě nebudou dopovat hormonama, když si jich mé tělo samo vyrobí to správné množství 🙂

gucci
18. črc 2007

Len: tak to určitě, já se budu chtít vyhnout i té laparo, tedy aspoň vyčkat třeba do konce roku a když to nepůjde tak pak třeba jo. A jaká byla ta kymoinsuflace? Je třeba u toho hospitalizace?

len
18. črc 2007

Vůbec ne 🙂 Trvalo to asi pět minut, vůbec to nebolelo, vlastně klasická gynekologická prohlídka, akorát do mě pouštěli ten vzduch a poslouchali, jak to tam probublává 🙂 Pak jsem hned šla do práce. Problém je, že na většině míst to nedělají, oficiálně to považují za zastaralou metodu, ale bylo mi řečeno, že to vyžaduje nějaké speciální zařízení, které skoro nikde nemají 😉 Samozřejmě to není tak přesné jako laparka, ale pokud to správně bublá, tak se průchodnost potvrdí a laparka už není třeba. Pokud by se jim něco nezdálo, tak se jí člověk nevyhne 😒 Ale vzhledem k tomu, že u většiny lidí stejně nic nenajdou, tak je to super nenákladná a bezbolestná metoda, se kterou si člověk ušetří dost nepříjemných věcí 🙂

gucci
18. črc 2007

Len: no super, díky za info, určo se na to dneska poptám. Kdes na tom byla? U Apolináře?

len
18. črc 2007

Jojo, u Apolináře 🙂 Tam to snad dělají standartně 🙂

gucci
18. črc 2007

no na Apolinářské ul. jsme byli i na spermio, takže uvidíme
díky za info

gimulka
23. črc 2007

ahoj holky, je možný že nám v Brně v CAru řekli, že výsledky budou do 14 dní? Já myslela, že je to hotový hned....

mikulka
23. črc 2007

gimulko, podrobnější výsledky někdy bývají teřba za týden, 14 dní (i když to se mi zdá dlouho). Ale ten základ, jako jestli tam jsou nějaké ok spermie, by měli říct ještě ten den, když si to vyžádáš...

gimulka
23. črc 2007

No oni to prej pošlou obvodní lékařce, ta napsala manželovi žádanku, zkusíme tam zavolat už po týdnu, třeba už to budou vědět...

len
24. črc 2007

Gimulko, mně řekli, že až při další prohlídce za tři týdny 😝 Tak jsem se dle hesla líná huba - holý neštěstí drze zeptala, jestli by to jako nešlo dřív 😉 No, prý asi šlo, do dvaceti minut jsem je měla 😀 A podrobné byly určitě dost (celkový počet, počet živých, počet pohyblivých, počet morfologicky vyhovujících...).

gucci
24. črc 2007

Ahoj Gimulko, nám řekli rovnou, že si můžeme počkat a za 20 minut byly výsledky. Při druhé návštěvě dokonce za cca 5 minut 😉

len
24. črc 2007

Jestli to nebude tím, že jsme obě byly ve stejném "podniku" 😀

grej
24. črc 2007

No, nás to čeká taky a jsem zvědavá, jestli bude manža takovej frajer a na výsledky si počká 😉 Nevím totiž, jestli tam s ním ten vzorek povezu já nebo to tam poveze sám...