Spermiogram. Po jaké době snažení?

olivie
17. led 2007

Ahojte holky, chtěla bych si vyměnit pár názorů a dozvědět vaše zkušenosti.
Po jaké době snažení by jste se s manželem dohodli, že podstoupí toto vyšetření???
My se snažímě 6 měsíců a pomalu o tom začínám uvažovat.
Nevíte na jeké odd. nemocničním se toto vyšetření provádí v Ml.Boleslavi a okolí???
Děkuji za Vaš názory.

kim
30. bře 2007

Alusa: jj pro chlapy, ale myslím, že nemá smysl jen před stykem.Měl by se koupat pořád v chladnější vodě nebo teda spíš by se neměl koupat v horké 😀 😀 to nemá dobrý vliv na spermíky

kim
30. bře 2007

Kačko: můj to dělá sám od sebe ono ho to nějak víc rozproudí 😀 😀 Akorát já pak nadávám, že je jako kdyby vylezl z mrazáku 😀 😀

mobina
30. bře 2007

Mufy a jak dlouho by je měl mít pod studenou vodou?

zenuska
30. bře 2007

mobi, no dokud mu neumrznou 😀 😀 😀 Ne to byl vtip. Já bych do toho asi manžu nedonutila 😔 škoda

zenuska
30. bře 2007

kim 😀

mufy
30. bře 2007

Kacko manžel to zkusil jen jednou a víckrát jsem ho nedonutila,když jsem viděla,jak tam skáče a klepe se,tak jsem se hroutila smíchy.No teď raději papá aspoň ty vitamíny.Ale měl by si je proplachovat hlavně před stykem.No a když to dělá i během dne,je to jen dobré.Ale ráda bych viděla chlapa,kterej to dělá sám bez donucení,takovej asi ani není. 🙂

Mobi měl by je tam mít jen chvilku tak 3 sekundy ( víc by ani neunesl ) a pak na střídačku s teplou vodou.

leamaria
30. bře 2007

ahoj holky,můj manžel byl na spermiogramu v pondělí(tento týden),tak čekáme jak to dopadne,šel tam po roce a půl snažení.Tak snad vše dobře dopadne,když už sem těhu jednou byla ☹ 😉

kacka2
30. bře 2007

No já to možná někdy zkusím, ale musím postupně, teď vitamíny a pak ta sprcha. Aspoň budeme mít podobnou teplotu, já jsem totiž pořád zmrzlá

kim
30. bře 2007

Mufy: jak píšu, můj to dělá sám od sebe a to se snažíme teprve 3 měs. takže na spermiu nikdy nebyl.Ale zase naopak nadává na to jíst každý den vitamíny, že do sebe cpe chemii atd... 😝

kacka2
30. bře 2007

no jo, chudáčci chlapi 😠 😀

mufy
30. bře 2007

Kim, tak to teda tvýho chlapa chválím,že to dělá sám a ne z donucení.Takových je málo. A to ještě ani nebyl na spermiogramu.Hm. 🙂
No jo,naši manžílci by si z něj měli vzít příklad.
Ten můj aspoň papá ty vitamíny. 🙂

mobina
30. bře 2007

No mě řekl, že až budou vedra, protože to se sprchuje studenou celý, ale já jsem nějaká nedočkavá 😀
Zen no to bysme pak měli po ptákách 😀

divabara
30. bře 2007

Ahoj holky,muj manzilek taky dela sprchu studenou vodou.Sice asi ne kazdy den,protoze ma rad spise teplicko 🙂 , ale po nasich nezdarech k tomu dosel sam.Nam poradili,ze ma sprchovat sudenou vodou ony partie 20 sekund 😉 JInak nam doktori nabidli,aby jedl L-carnitin a wobenzym,ale ze mu to stejne nepomuze 😠 Tak jsem to vzala spise do svych rukou a ono to pomohlo 😎 Papa dynova seminka a prostacare od himalaya,ted uz to dobira...Tak uvidime.

len
30. bře 2007

Tak já se taky přidám se zkušeností svého muže 😉 Ledovou vodu nesnáší, ale kvůli mně udělal pokus (no jo, jsme oba stejní 😀 ) a zjistil, že když si v té sprše šikovně dřepne, dokáže se osprchovat jen na těch nejdůležitějších partiích, a ačkoli třeba na zádech by tu ledovou vodu nevydržel ani vteřinu, "tam" mu to prý vůbec nevadí, tahle místa jsou prý na zimu mnohem míň citlivá 😉 Akorát si musí dát pozor, aby mu studená voda netekla po noze 😀 Ale je pravda, že ačkoli pokus byl úspěšný, moc často ho neopakuje (obzvlášť po dobrém spermiu). Ale po 12 neúspěšných cyklech už zobe selen a zinek - měl podmínku, že nebude muset jíst víc jak jednu piluli denně, tak jsem koupila selzink a když ho před něj přímo položím spolu s velikou sklenicí vody, tak ho i pozře 😉

divabara
30. bře 2007

No, predstavte si,ze ja manzilkovi koupila taky selzink,ale on na to mel alergii a otekly mu oci,tak proto ji misto toho ta dynova seminka. 🙂 Taky zkusil selen a zinek od nordpharm,ale vysledek byl stejny.Asi je fakt divny,ale je fakt,ze on obecne trpi na ekzemy.

mikulka
30. bře 2007

Myslíte, že je dobré, aby muž baštil také vit. E? Nebo je lepší ten selzink? Že bych také něco zakoupila...

divabara
30. bře 2007

Ja myslim,ze tady holky radili i to E-cko,ale sama s tim zkusenosti nemam.Ja jsem ho taky jednou brala ale tehdy mi v lekarne rekli,ze to nemam brat dele nez mesic,ze se to pak v tele nejak kumuluje,ale jak je to u chlapu,tak to nevim, vlastne ani nevim,jak je to u zen, proste toto mi rekli v lekarne,ale ne zadny doktor.

len
30. bře 2007

V selzinku je kromě selenu a zinku taky C a E a další kopa antioxidačních vitamínů v plných denních dávkách 🙂 Ale on to stejně nebere denně, navíc do něj cpu takové zeleniny, že mu určitě jeden prášek za pár dní stačí 🙂 těch 30 tablet bral přes dva měsíce 🙂 Ale je pravda, že některé léky některým lidem můžou vyvolat alergii, stačí, když někdo nesnese ta pojiva 😒

barca28
30. bře 2007

Holky já jsem z těch vašich příspěvků ůplně rozčílená 😠 Já teda nevím,ale můj muž je taky cíťa a to myslím doslova,ale pro to,aby jsme měli mimčo,udělá cokoliv 😉 Rozhodně není lepší si raději podložit zadeček polštářem,nebo si sprchovat studenou vodou jen před stykem.To už vám asi moc nepomůže,když spermíky prý dozrávají něco kolem 20 dní.Takže když je máte uvařený s horkých koupelí,tak už je to k ničemu.Manža to dodržuje každý den.Napustí si teplou vodu jen pár cenťáků do vany,aby je neměl ponořený ,rychle se umyje a ve finále si je osprchuje studenější vodou.Nikdo neříká,že můsí být ledová,prostě studenější!On si dopřával horkou vodu každý den tak půl hodiny.A výsledek?Žádné pohyblivé spermie!Teď už to dodržuje 2 měsíce a už máme nějaké živé. 😎 Já mít ty vaše chlapy po ruce,tak jim dám sodu 😠 A ty vitamíny přeci není žádný problém.My užíváme E a pomohlo to.Když si vzpomenu,kolik let jsme třeba braly antikoncepci a taky jsme neremcali 😀 To by byl oheň na střeše,kdyby jsme tenkrát zapoměli jeden prášek,no řekněte!Tak teď ať pro to taky něco udělají!!!!!Nejspíš mám nejskvělejšího chlapa pod sluncem a taky si ho za to vážím. 😀 Tak jim pěkně domluvte ať hamaj vit.a žádný horký koupele,jsem přesvědčená o tom,že to hodně pomůže. 😉

mobina
30. bře 2007

Mikulko, manžel zobe selen, zinek, vit. E (ten i já 😉 k baby planu) a pak si ještě koupil nějaké multivitamíny. A taky papáme hodně zeleniny a ovoce, tak doufám, že toho není zbytečně moc a většinu toho nevyčůrá 😀
Barnčo nerozčiluj se 😉 Můj manžel pro mimi dělá taky co může. První, co mi odmítl, jsou tyhle skotské střiky, ale já ho ještě zpracuji. Taky bych nebyla odvařená sprchovat si každý den pohlaví studenou vodou 😖 A spermije dozrávají tuším až 70 dní. 🙂

mikulka
30. bře 2007

Mobi, a na co bereš to éčko? Já zatím baštím jen listovku, ale o éčku taky uvažuju...

barca28
30. bře 2007

Omlouvám se,ale byla jsem fakt rozčarovaná 😀 Nám gynekolog říkal,že je to podobné jako u žen,tam taky dozrávají vajíčka každý měsíc a u chlapů je to prý nějak kolem 20 dní.Tak nevím.Prostě si jenom myslím,že by člověk měl pro mimi udělat maximum,horší je,když už se s tím nedá nic dělat.Myslím,že by si pak člověk řekl,že ty skotské střiky 😀 proti tomu nic nebyly.Nepřála bych vám potom slyšet větu,která mě na pár dní úplně zlomila v kolenou.Když jsem zjistila,jak jsme dopadli na prvním spermiogramu,byla jsem úplně zničená.Bylo to na Valentýna,kdy manžel přišel domů s kytičkou a já mu s breky oznámila tu špatnou zprávu.Když mě viděl ve dveřích,bylo mu vše jasné.Věřte mi,že to byl jeden z nejhorších dnů v našem životě.

sonica
1. dub 2007

Ahojda holky mozna ze se to tady jiz zminovalo ale prolitla jsem to tak nejak cele ale stejne nevim co je to ta metoda Mesa a Tese. 🙂 Jsem zvedavka obecna. 🙂 Nas spermiogram jenom ceka.

barca28
2. dub 2007

Sonico to znamená,že v den odebrání tvých vajíček půjde manžel na chyrurgický zákrok,kde mu spermie dokážou získat z nadvarlat.Možná to neříkám úplně přesně,ale takto nám to říkali.Dělá se to v těch úplně nejhorších případech,kdy nejsou žádné spermie,nebo žádná vhodná pro oplodnění.Dnes už dokáží úplné zázraky. 😀 Ale neznamená to,že to musí být úspěšné.Potom už zbývá jen dárce.Ale to se vás určitě netýká 😉 Také nám říkali,že tato metoda není hrazena pojišťovnou a stojí kolem 15000Kc.Kdyby jsme došli k této metodě,tak nás to společně s IVF a ICSI bude stát 35000Kc.Ale co se dá dělat,mimi za to stojí 😉

sonica
2. dub 2007

tyyyyyy jo tak to je fakt supr, holky ktere po miminakovi touzi tak moc ze pro to udelaji skoro cokoliv tak si musi platit takovyhle sileny penize a na druhe strane jsou holky ktere plati proti tomu minimum za potraty protoze mimisky nechteji. hruza. ale to je zivot. 😖

barca28
2. dub 2007

Joo... tak to máš pravdu,taky jsem z toho rozčílená. 😠 Ale my jsme rádi,že alespoň nějaká možnost je.Kdyby jsme žili třeba před 30 lety,tak by jsme byli prostě v háji.Byli by jsme bezdětný pár.Já se vždycky musím smát,když někdo řekne,že naflákat děti není žádný problém 😀 No jak pro koho.Myslím,že spousta lidí si na to musí půjčit,aby mimiska vůbec mohli takto splodit.U nás penízky snad nebudou tak velký problém,alespoň zatím ne.Držím ti palečky,abys nic takového nepotřebovala 😉 Určitě nám dej vědět,jak jste dopadli 🙂

kacka2
3. dub 2007

ahoj holky, tak hlásím že i můj manža je zlatej, nejen že se vůbec necukal, ale prášky si vzal do práce a dal si na počítač i budíka aby na to nezapomnel. No, asi to mimčo taky moc chce. O horkych koupelych jsem ještě nezačla, zkusím to omezit tak nějak sama a uvidíme. 🙂

barca28
3. dub 2007

Kačko super,vidíš a ani ho to nebolelo 😉 Ty horké koupele taky zajeď,určitě jo,jsem si jistá,že to má velký vliv.Držím palečky 😀

sonica
4. dub 2007

Tak to ani moje polovicka se nebrani, dokonce se uz ptal jestli jsem byla pro tu zadanku pro nej. 😀 ja vam dam urcite vedet, i kdyz ted tak nejako doufam ze by to mohlo konecne vyjit. proto bych i rada aby se mi nase len - odbornice pres ty krivky ozvala. 😅

pavlinka3
4. dub 2007

tak vidíte holky, ty naši chlapi ty mimča prostě chtějí a udělají pro to taky "všechno" a bez keců (no někdy s kecama, ale je to s vtipem 🙂 ) - včera jsem manželovi oznámila, že příští pátek jdeme do do jednoho centra v Teplicích a že sebou musíme vzít jeho spermio, že se na něj kouknou a kdyžtak udělají nové - jéžiš to bylo jako když šťouchneš do vosího hnízda 😀 "já už jsem si pytlík 2x vyklepal a to snad stačilo, ne? 😀 a když už jsem si zvyknul na odběr na sexuologii, tak si teď mám zvykat na odběr v nějakym centru? 😀 já se pos..u co všechno já pro to mimi neudělám - ale až jednou vyleze, ten/ta dostane" 😀 - jsem z manži vždycky vyšokovaná ale takhle vlastně zjišťuju, jak mooooc ho miluju 😀
tak ať vám to holky dobře dopadne 🙂