Spermiogram. Po jaké době snažení?

olivie
17. led 2007

Ahojte holky, chtěla bych si vyměnit pár názorů a dozvědět vaše zkušenosti.
Po jaké době snažení by jste se s manželem dohodli, že podstoupí toto vyšetření???
My se snažímě 6 měsíců a pomalu o tom začínám uvažovat.
Nevíte na jeké odd. nemocničním se toto vyšetření provádí v Ml.Boleslavi a okolí???
Děkuji za Vaš názory.

gimulka
1. lis 2007

majky díky 😵

dablikolik
1. lis 2007

holky nebojte já věřím, že ty vitamínky pomáhají. Sice pomalu, ale přece tak vzhůru do boje.

lu777
1. lis 2007

vitamíny určitě pomáhají, můj muž to může potvrdit 😉 ale chce to vitamíny kvalitní, nešetřit na tom (např. přírodního původu) a taky dostatečně silné..
a doplnit i minerály a stopové prvky

jinak muž bral ještě čínskou medicínu a z 0 spermií se dostal na slušný průměr během několika měsíců, ale fakt to byly mega dávky těch bylin od zkušené doktorky 😉 a taky hodně pil vodu na pročištění a jedl zeleninu (zlepšuje pohyb a morfologii)

lu777
1. lis 2007

jinak naše diagnoza taky byla oligoasthenozoospemie 😔 takže fakt to nezvládat..
osobně doporučuju moc se nespoléhat na doktory, my sběhali kde co a o mužské neplodnosti toho většinou moc nevěděli 😝 tak jsme hledali na netu, hlavně v angličtině a tam je hafo doporučení.. zkusili jsme prakticky všechno co doporučili.. první spermiogram byl 0, druhý oligoastehnozoospermie (ale to už vlastně z té 0 bylo zlepšení), tak jsme to nevzdali a pak už jsme byli skoro na průměru... dr. řekla, že to stejně není na přirozené početí - a zatím miminko už bylo v pelíšku 😵 😵

takže to nevzdávejte a nespoléhejte jen na doktory, oni některým metodám nevěří, ale byliny, vitamíny, relaxace, cvičení Mojžíšové atd. fakt pomáhají.. a i kdyby to nakonec miminko nepřineslo, tak aspoň budete zdravější 😉 😉

pejty
1. lis 2007

naprosto souhlasím s lu777.taky nám nedávali absolutně žádnou šanci na přirozené početí a miminko už mám přirozeně v bříšku 😉 diagnóza byla oligo-asteno-teratozoospermia ..počet 10 000,morfologie,pohyb vše úplně špatné,
nevzdali jsme to,zkoušeli jsme to samé co lu777 včetně čínské medicíny,vitamínů,akupresury......něco zabralo,ale dr nám řekla,že nezabere určitě nic na přirozené početí..
držím pěstičky ať vám to vyjde

lu777
1. lis 2007

Pejty, to je supr, gratuluju 😵
já už to teď u dr. i řekla co jsme všechno prováděli, jak u praktické, tak na poradně.. ať se víc ví, že třeba čínská medicína a nebo cvičení Mojžíšové pomáhá, je to fakt škoda, když se člověk léta trápí, píchá si umělé hormony, jde na operace atd. a nic z toho, když to přitom kolikrát jde! 🙂

sarii
1. lis 2007

Ahoj holky, tak já hlásím normální SPG... sice tam prý nějaké odchylky jsou, ale v normě... Byla jsem nachystaná zapsat si všechny hodnoty, ale po telefonu mi to Dr. sdělil jen stručně... Tak jsem ráda... 😀

jmisa
2. lis 2007

Koukám, že tu jsou samá zlepšení, tak jsem zvědavá, co budeme hlásat my po kontrolním, jdeme 21.11.

gimulka
2. lis 2007

Jmiso, určitě to bude taky lepší... 😉

evule
2. lis 2007

Tak já už mám taky výsledky, máme napsané Astenozoospermie a Teratozoospermie a normálních je 28%, takže asi žádná sláva ☹

evule
2. lis 2007

a nikde jsem nenašla pojem astenozoospermie ☹

kiwik
2. lis 2007

Ahoj evule - možná jsi nenašla, protože se to asteno - píše jako ASTHENO 😉 Tady to je: Asthenozoospermie - méně než 50% progresivně pohyblivých spermií

extravaganca
2. lis 2007

evule:Asthenozoospermie
- méně než 50% progresivně pohyblivých spermií

Pohledám ještě něco

extravaganca
2. lis 2007

Asthenozoospermie:
snížená pohyblivost spermií, norma je alespoň 50% spermií s pohybem vpřed nebo rychle vpřed, nebo 25% s pohybem rychle vpřed

evule
2. lis 2007

tak to mají špatně napsané ve výsledku 🙂 Nic méně, díky za vysvětlení, dnes jdeme k urologovi, tak uvidíme co řekne.

evule
2. lis 2007

Máte někdo taky takové zkušenosti? Jak to probíhalo dál?

pejty
2. lis 2007

přesně tak lu777,taky jsem to dr všechno řekla,jen si nejsem jistá jestli to všechno doporučí i ostatním,spíš si myslím,že se o tom ani nezmíní...přece jenom jsou k těmto metodám skeptičtí a radši do člověka valí tunu umělých hormonů..Ale když se na ten problém neplodnosti člověk podívá z jiné stránky(i duchovní),tak mu to hodně pomůže..tomu věřím.. 😉

slunickooo
2. lis 2007

ahoj holky,
mohla bych se jen zeptat? máme za sebu 3 neúsp. IUI, já jsem v pořádku, manžel má prý 18 mil/1 ml. prý to je horší ale zase ne úplně, nevíte???? Jiný údaje bohužel nevím.... no IUI se nepovedlo , tak jsme objednaný do sanusu HK, takže počítáme asi IVF... Dík za odpověd

zuzannes
2. lis 2007

ahoj holky, jdu vás jen podpořit naší zkušeností - miláškovi před cca 2 měsíci sdělili, že má asthenospermii, pohyb je docela špatný a množství taky nic moc. No a dnes jsem volala na výsledky kontrolního spg a množství zas nic moc, ale prý to spermoníci doženou tím pohybem, který je výborný. Výsledek je tedy prý norma 😉 Takže vitamínová kůra, volný gaťky a studený sprchy zabíraj (teda alespoň u nás). Teď jen abych byla v pořádku i já, ale to je jiná kapitola. Drrrržim palce!!!

evule
2. lis 2007

to zuzannes: díky za podporu, vitamíny jsem nasadili, tak už zbyvá jen zatrhnout horké koupele 🙂 TAky nejsem úplně v pořádku, takže si říkám, že to je horší než u mé drahé polovičky. Tak snad to bude dobré. Držím palce nám všem

zuzannes
2. lis 2007

evu, ty horký koupele to je fakt prý smrťák pro spermoše, tak pár stupňů ubrat! 😉

lu777
2. lis 2007

Pejty, já vím, oni doktoři jsou skeptičí ke všemu, co se vymyká tomu, co se naučili kdysi ve škole 😝
my jsme pochopili, že na doktory nelze moc spoléhat po týdnu, kdy
- v CAR řekli, že spg není dobrý a není to ani na IUI, takže musíme na IVF
- na imunologii řekli, že moje výsledky nejsou dobré a chce to nejdřív imunoterapii, jinak to není možné
- na ortopedii řekli, že potíž je v mé páteři a chce to nejdřív RHB

>> z toho plyne poučení, že každý doktor hledá problém jen ve svém sektoru působnosti.. a nevidí souvislosti.. a o těch to často je!

takže my byli STOPR0 přesvědčení, že to není možné.. ale protože jsme tvrdohlavci, tak jsme si pokračovali v tom svém (byliny, cvičení, strava, podkládat zadeček).. a pak jsme zjistili, že v tom týdnu, kdy nám vedoucí celého IVF řekla, že to v ŽÁDNÉM případě není na přirozené početí, ať si fakt neděláme zbytečné naděje.. tak já už byla těhu 😅
mimochodem to v tom CARu doteď nevědí.. já se tam chci stavit, až s maličkým, až se narodí 😵

holky, nedejte se zdeptat, oni doktoři fakt nevědí všechno 😉 😉 😉 a dobrý doktor vám to i přizná 😉

lu777
2. lis 2007

jo - a horký koupele fakt neee!!!!!! naopak, dřepnout si ve vaně a dát si na varlata studenou vodu, každý den tak 2x a před každým sexem 😉 zvyšuje to pohyblivost a prokrvení a tím i vyživení spermií

jmisa
2. lis 2007

Mně v Pronatalu řekla doktorka, že už viděla těhu přirozeně i s tak blbým spermiem jako máme my, že to je prostě hodně o štěstí a načasování a že někdy je příroda mocná. Ikdyž nám taky doporučuje IVF +ICSI hlavně kvůli našemu věku. Takže než budeme mít všechny výsledky, což bude někdy koncem ledna, tak se prostě dál snažíme přirozeně. A třeba to vyjde 🙂

slunickooo
2. lis 2007

Holky proosím prosím,, jak myslíte těch 18 mil/1ml????? Je to hodně špatný???? Prosím prosím .... dík

jmisa
2. lis 2007

Slunickoo, řekla bych, že je to lehce pod normu, ale záleží jak hodně rychlé tam jsou, jak deformované atd. ono se to posuzuje komplexně.

slunickooo
2. lis 2007

aha,, dík za odpověd, no uvidíme co nám řeknou v sanusu, ale vidím to na ISCI ☹

jmisa
2. lis 2007

slunicko a tu rychlost a morfologii nevíš?

slunickooo
2. lis 2007

to nevím ☹ byli jsme na 3 IUI a říkala nám laborantka, že to je pod normu trošku ale IUI nám dělali... tak snad kdyby to bylo na nic. tak by to snad nedělali... v mikroskopu jsme viděli jak se tam nějaký hýbou 🙂 , nějaký se i nebýbali..

jmisa
2. lis 2007

no ono stačí, když jich je 50% živých