Spermiogram. Po jaké době snažení?

olivie
17. led 2007

Ahojte holky, chtěla bych si vyměnit pár názorů a dozvědět vaše zkušenosti.
Po jaké době snažení by jste se s manželem dohodli, že podstoupí toto vyšetření???
My se snažímě 6 měsíců a pomalu o tom začínám uvažovat.
Nevíte na jeké odd. nemocničním se toto vyšetření provádí v Ml.Boleslavi a okolí???
Děkuji za Vaš názory.

gimulka
24. črc 2007

No my počkáme do tohoto pátku a manžel zavolá své obvoďačce jestli už to neví. Dokud nebudeme vědět výsledky tak se snažit nemůžeme 😢

mobina
24. črc 2007

Gimulko naše výsledky posílali gyndařce, takže první se někde zpozdily a byly až po měsíci a druhé kontrolní dorazily do 14ti dnů 😉 Asi záleží jestli přímo tam navštěvuješ lékaře, protože sestra by ti možná výsledky dala, ale nic ti k tomu neřekne 😒

len
24. črc 2007

No, to je taky pravda - jakmile se někde vyskytuje nějaká přeprava, je to kámen úrazu 😝 Mně občanku dali se 14denním zpožděním, protože ji musí vozit až z Prahy (15 minut busem). V CARu bylo štěstí, že nám tam přímo provedli odběr a dr. nám pak hned osobně výsledky přečetl a zhodnotil, co všecko to vlastně znamená 🙂

gimulka
24. črc 2007

No snad to brzy pošlou....jsem nervózní jak sáňky v létě 😀

gucci
24. črc 2007

Len přesně, nám řekli výsledek hned a napsali nám pro dr. nález, který jsem pak nesla své dr. já

ljd
24. črc 2007

Když jsme byli mi na spermiu, respektive manža 🙂, tak jsme taky čekali na výsledky a řekli nám je hned a zprávu nám dali ať ji předáme mému dr., takže jsme všechno věděli ještě ten den... 😉

gimulka
24. črc 2007

tak to jsme na ně měli taky zatlačit. I když my jsme byli rádi, že jsem od tud vypadli. Těch pár dní už to hold vydržíme 😉

gimulka
25. črc 2007

Nevydržela jsem to a volala k té doktroce a výsledky tam už prý má, takže si tam pro ně zítra manžílek jde, bojim bojim....

len
25. črc 2007

Tak držím palce 🙂 Divím se, že to neřekli po telefonu, aspoň něco jako - je to OK, nebojte se... Já si o výsledky na gyndu volám docela často, teď jsem si nechala poslat výpis z VZP a zjistila, že za jednu tuhle telefonickou "konzultaci" (je to OK, přijďte za půl roku) si dr. dle sazebníku účtuje kolem 50,- Kč 😀

ljd
25. črc 2007

gimulka: my když byly na spermiu tak si tam zavolali taky jenom manžela, protože se vlastně jedná o něho a mě nechali čekat venku, takže taky vcelku nervák....no a ten pár který to měl špatný, tak si do ordinace pozvali ženu i muže.... 😉 takže to bude všechno určitě v pořádku 🙂
Teď když nad tím tak přemýšlím, tak by nám to jako manželkám mohli přece řict 😖 no asi je to jinak... 😕

len
25. črc 2007

Nás tam zvali oba, brali nás jako neplodný pár, navíc jsme manželé 🙂

gimulka
25. črc 2007

Hned zítra dám vědět... 🙂

mikulka
25. črc 2007

U nás to bylo tak, že manžel tam byl ráno a v poledne znovu - pro výsledky. Jenže nám zjistili azoospermii (absence spermií), tak to byl šok nejdřív pro mnažela a pak pro mě, když mi to volal. Brrr 😖 Výsledky poslali mé doktorce.

gucci
25. črc 2007

my jsme byli spolu, ale mě nechali čekat v čekárně a dr. mluvila jen s manžou, dokonce se i ptal, jestli mám jít s ním a prej ne. Brali to jako velice soukromé záležitosti. Až pak, když jsme se domlouvali na tom, kdy budou výsledky a manža tam nemohl čekat, tak se ho dr. přede mnou ptala, jestli mi ty výsledky může říct 😀 . Mazec

Len: já si ten výpis z VZP nechala poslat taky, ale moje si to neúčtovala 😀

jana71
25. črc 2007

Ahoj holky nedá mi to abych se vám nepochlubila. Patřila jsem do zimňátek, ale v 11 týdnu jsem musela na zákrok - zamlké těhotenství. Byla jsem těhotná po IUI, z důvody velmi špatného spermia. Dokonce nás strašili, že IUI určitě nevyjde, že budeme muset absolvovat ISCI. V březnu, při inseminaci mi řekli, že přítel má jen 10 % zdravých spermií a ty jsou ještě pomalé. Dnes jsme byly v Plzni na genetice, kde nám dělali spermio a výsledky : NORMOSPERMIE a prý dokonce na dnešní dobu nadprůměrné hodnoty. Oba jsem ještě teď v šoku, radostí. Snad se budeme moct snažit normálně.jen vám chci říct-neházejte flintu do žita 😉 , šup do lékárny a nakupte vitamínky 🙂

--------------------------------------------------------------------------------

len
25. črc 2007

Jano, super 🙂
Jinak k tomu, komu to říct - přece se léčíme jako neplodný PÁR! To jako by přede mnou tajili, že manžel má špatné spermio, i kdyby věděli, že chci otěhotnět? Prostě by mi nic neřekli, ani jak léčit budou mě, i když léčba navazuje? Tohle je přeci záležitost dvou lidí 😕

gucci
25. črc 2007

Len: naprostý souhlas. Na obranu dr. musím říct, že byla fakt hoooodně stará 😅 , takže asi stará škola. Ale jinak byla moc fajn.

gimulka
26. črc 2007

Jančo a jaké vitamíny manžel baští? Můj selen, zinek, E, C.

jana71
26. črc 2007

Můj to samé, zinek, selen a vitamin E400. Já věřím, že pomohly ty vitamíny, ale že to bude takové zlepšení to jsem nečekala ani v těch nejrůžovějších snech 😉

gimulka
26. črc 2007

Holky tak volal manžel, že už výsledky má, byl u té obvoďačky, ona že mu to jenom dala a když se jí ptal, jestli mu k tomu může něco říct, tak mu řekla, že ona se v tom nevyzná, no a jak se v tom teda máme vyznat my. říkal, že tam jsou nějaká procenta a že tam má u něčeho že je to dobré, ale stál na zastávce tak to nechtěl říkat nahlas, takže na to doma mrknem a zítra to vezmu do práce a napíšu sem ty hodnoty, snad se v tom tady někdo vyzná....

gimulka
26. črc 2007

Nebo myslíte že mám zavolat do toho Brna aby nám řekli, jesli je to v pořádku? Já fakt nevím , takhle je nám to na nic, když k tomu nic neřekli.

gimulka
26. črc 2007

Tak už to vím, měl tam slovo Oligoasthenoteratozoospermie - a našla jsem na netu, že je to snížená koncentrace, menší pohyblivost a snížený podíl spermií normálního stavu. No tak to je fakt v ....Ach jo, za to může ta chemoterapie 😢 😢 😢

konka
26. črc 2007

gimulko: ten muj ma stejnou diagnozu, muj gynekolog ho poslal na urologii a ten mu predepsal hormony proviron 25, bere je 2xdenne a za 14 dni jdeme po dvou mesicich na kontrolni spermiogram.. ja na netu zjistila, ze je to pomalu nemozna počít normální cestou, ale ten urolog rekl, ze je to v pohode.. tak uvidime, kazdy rika neco jineho... tak pak napis, co dali tomu tvemu..

broskef
31. črc 2007

Ahoj, gimulko, konko :i my máme stejnou diagnozu tak jsem zvědavá co bude dál.....

gimulka
31. črc 2007

Ahoj, konko a broskef: jaké máte procento pohyblivých spermií, my jenom 5, navíc konecentrace jenom 10 mil./ml, v morfologii se nevyznám. Já jdu na za svým gynekologem až za 14 dní, teď má dovču a pak mám dovču já - měla to být oplodňovací dovolená, ale teď vím, že to nebude. Zatím jsem hledala info jenom na netu, takže jsme nasadili selen, zinek, C, E a studené sprchy. ☹

alusa
31. črc 2007

Ahoj holky, chci Vás trochu uklidnit a povzbudit, my jsme byli /teda samozřejmě manža 😉 /na spermiogramu letos v dubnu a řekli nám, že manžel je na spodní hranici a přitom já jsem právě ten měsíc otěhotněla 🙂
Chci tím říct, že pokud máte výsledky pouze z jednoho vyšetření, tak se toho nelekejte, nemusí to tak být...

gimulka
31. črc 2007

Aluso tak to moc gratuluju 😵 , my jsme se včera poprvé snažili na ostro. Pořád se uklidňuju tím, že před SPG měla být pauza 3-5 dní a my měli 7, po 5 dnech se prý pohyblivost rapidně snižuje, ale že by jenom na 5%, to asi zase ne. ☹ . Alusko bral manžel nějaké vitamíny nebo měl něco speciálního od doktora? Díky

broskef
31. črc 2007

grimulko uplně stejně.

ljd
31. črc 2007

Holky manžovi výsledky byly: 75% živých spermií a koncentrace 64 mil./ml
ale norma je prý kolem 20-30mil./ml.... 😉
A přesto se nám už osm měsíců nedaří, takže i s takovým "nadsamcem" jako je můj muž to vždycky nejde 😒 😅

gimulka
31. črc 2007

Broskef to jste měli opravdu stejné hodnoty? A co vám o tom řekli? Nám nic, oni poslali výsledky obvoďačce a ta manželovi řekla, že ona tomu nerozumí.