Spermiogram. Po jaké době snažení?

olivie
17. led 2007

Ahojte holky, chtěla bych si vyměnit pár názorů a dozvědět vaše zkušenosti.
Po jaké době snažení by jste se s manželem dohodli, že podstoupí toto vyšetření???
My se snažímě 6 měsíců a pomalu o tom začínám uvažovat.
Nevíte na jeké odd. nemocničním se toto vyšetření provádí v Ml.Boleslavi a okolí???
Děkuji za Vaš názory.

jana71
18. led 2007

My jsme na tom trochu lépe. Spermiogram prý ktastrofální-90%poškozených spermií a i ten zbytek pomalých , ale prý metodou ISCI by se to mohlo povédst. Příští týden půjdeme do CARU Natalart v Plzni, tak uvidíme. Jsme z toho moc špatní.

majenka
18. led 2007

Holky, nás speriogram čeká tak cca za 2 měsíce.Když jsme se začali snažit o mimi, tak jsme se dohodli, že pokud do 1/2 roku neotěhotním, tak půjde manžel na spermiogram. Docela se toho obávám, protože v době dospívání mu selhaly játra (má velmi vzácnou nemoc) a putoval z jedné nemocnice do druhé. Snad to bude v pohodě...nebo už to třeba nebudem potřebovat 🙂

makal
18. led 2007

Tak připíšu i já svoji zkušenost.Dva a půl roku jsme se s manželem snažili o miminko,ja si měřila BZ a při každé návštěvě u gynekologa jsem se dozvěděla,že MOC chceme a že jde hlavně o psychiku.Nakonec nás kamarádka přesvědčila,ať se obrátíme na CAS.Byli jsme prvně v Hradci Králové a pak jsem si to zařídila v Jihlavě.Vzali nás po telefonické dohodě i bez doporučení mého gynekologa.Manžel podstoupil spermiogram/3x/,já laparoskopii,oba jsme byli v pořádku,ale miminko ne a ne přijít.Nakonec se nám to podařilo až na třetí pokus po inseminaci a teď už se těšíme na 15.duben,kdy se nám má narodit naše zlatíčko 🙂 .Chci Vám jenom říct:"Nenechte se odradit žádným doktorem a otravujte a otravujte".Kdybych to nechala na mém doktorovi,tak to mimčo určitě ještě neni. 😉

adus22
18. led 2007

makal gratulujem. To je priklad toho, že všetko je možne a netreba to vzdavat.
Mufy skus pozriet stranku www.andromeda.cz tam je toho o mužskej neplodnosti dost popisane. Dočasne ma to ukludnilo. Asi tam zavolam.

mufy
18. led 2007

Adus, manžel neměl taky žádné spermie a i když se tam nějaká našla tak byla defektní.No prostě nechceme riskovat to,že by se mohlo narodit nemocné dítě.To jsme raději řekli,že půjdeme do dárce.No budeme čekat ještě na ten kontrolní spermiogram,podle toho jak dopadne,tak nám navrhnou další postup.
Chodíme do CAR v Olomouci.
Ten kdo tam má aspoň minimum spermií je na tom pořád líp, než ti co tam nemají vůbec nic a to je zrovna můj manžel.Ale toto všechno je i o důvěře ve vztahu a je to velká zkouška.Snad se to povede a budeme mít vlastní miminko. 🙂

adus22
18. led 2007

Mufy, tak to sme na to fakt rovnako. Je sice fakt, že laborantka čo vyhodnocovala spermiogram nam povedala, že niekedy sa to stane na prvykrat a preto treba urobit kontrolny. A v olomouci vam povedali, aky bude dalši postup? Tam by sme to mali bližšie ako do Prahy. A mysliš, že to može mat suvis s tymi infekčnymi ochoreniami?
Ja na darcovstvo spermii ani nepomyšlam. Povedali sme si, že najskor podstupime všetky vyšetrenia a potom sa uvidi. Verim, že naš vzťah to vydrži a my sa dočkame.

mufy
18. led 2007

Teprve minulý týden jsme byli na první schůzce v CAR.Poslali nás na různá vyšetření a pak koncem února půjdem na další schůzku a tam nám řeknou další postup.Záleží na tom spermiogramu.A prý by to,že tam nejsou žádné spermie mohlo být tím infekčním onemocněním.Měl to prý strašně zlé.
Víš v tom CARu udělají všechno pro to,aby měli všichni manželé své dítě,ale bohužel když tam nenajdou ani jednu spermii ani metodou MESA a TESE, tak nezbyde nic jiného než dárcovské spermie.Je to lepší než adopce.Měli by jste si o tomto problému raději promluvit, i když se to stát nemusí,protože pak reakce chlapů jsou různé.Musí si na to nejdřív zvyknout.Můj zpočátku taky nechtěl,dala jsem mu čas,ale pak se mu to v hlavě rozleželo a souhlasil s tím. 🙂

kacabacka
18. led 2007

len: proč chodíš do poradny? Myslela jsem, že do poradny chodí jen těhotné...

len
18. led 2007

Kacko, to je poradna pro sterilitu v CARu 😉 Postěžovala jsem si při prohlídce, že se nám nedaří 8 cyklů otěhotnět a pan doktor se to rozhodl řešit hned a to značně radikálně, takže nás kromě toho spermiogramu ještě oba poslal do téhle poradny 😉

kacabacka
18. led 2007

a ještě by mě zajímalo, proč, když nemá na spermiogrami jednou žádný sperma, proč pak jde třeba za měsíc znova? To se může to množství nějak měnit?

len
18. led 2007

Já myslím, že když je obecně špatný, tak se za čas zopakuje, samozřejmě se může v průběhu času vyvíjet... Nebo taky v některém CARu, když tě mají léčit, tak moc nedůvěřují výsledkům odjinud a radši test zopakují ve vlastní laboratoři...

kacabacka
18. led 2007

len: aha, tak to je jiná poradna... 🙂 Co když by manžel chtěl jít na spermiogram ještě než se začneme snažit? Napíše nám doktor doporučení? Vím, že si to můžu jinak sama zaplatit....

len
18. led 2007

Kacabacko, ještě než se vůbec začnete snažit dost těžko... Ale pokud si to chcete sami platit, tak jeho doporučení nepotřebujete, prostě zavoláš do CARu a manžel se objedná 🙂
Oni jsou doktoři logicky omezovaní pojišťovnou, takže problém prostě řeší, až když to vypadá, že nějaký je, to by za chvíli lidi mohli chtít preventivní prohlídky úplně na všecko... Pokud nemá manžel podezření, že by mohl být problém (nějaká závažná nemoc v minulosti), asi vás tam dřív jak po šesti cyklech snažení nepošlou 😉 Ale proč taky? Proč řešit problém, dokud ještě nenastal? Pokud ti netáhne na čtyřicet a každý měsíc se počítá pomalu dvakrát 😉

kacabacka
18. led 2007

len: hihi, no ne, táhne mi na 23 hoho, takže čas mam, já jsem jenom strašně zvědavá - strašná to vlastnost 😀 teď začneme stavět domek, takže min. rok ještě budem muset počkat... Mononukleozu neměl, snad jen příušnice ve 22 letech, nevim přesně, ale prej to postihuje jen malý kluky (pozdější neplodnost z příušnic), tak nevim...

veerunka
18. led 2007

Ahojda holky, my jsme už taky začali uvažovat, že manžel půjde na spermiogram. Teda přišel s tím on sám. Hodně mile mě to překvapilo. I když jsme se domluvili, že to necháme na jaro. To bude rok, co se snažíme. A třeba to do té doby vyjde... 😅

veerunka
18. led 2007

Kacabacko, ty přiušnice bych si raději zjistila. V žádném případě Tě ale nechci děsit. Když je měly neteře, tak jsem manžílka držela pěkně stranou, pro jistotu. 😀 😀

pavlinka3
23. led 2007

Ahoj holky, my jsem se s gynekologem dohodli,že na spermiogram nás pošle cca po roce snažení. Nejdříve mi udělal všechna možná vyšetření a odběry krve. Když zjistil, že je u mě po této stránce vše OK, tak jsme se pokoušeli cca ten rok. Teď 3.ledna byl manžel na spermiogramu a 31. ledna je objednán na kontrolní odběr - tam mu prý řeknou výsledky toho prvního. Je to strašná doba, divím se, že vám to řekli tak brzo a mi musíme čekat měsíc. Asi to tady v Ústí nad Labem je jiné než třeba v Praze. Manžel je docela špatný z toho, že by byla chyba na jeho straně, ale říká, že pokud je nějaký problém, tak ať je to raději ON a ne já - právě kvůli případnému mimi díky dárcovství.

adus22
23. led 2007

To je divne, že vam vysledky nepovedali hned. Nam ich oznamili ešte v ten den. A o mesiac ide manžel na kontrolny spermiogram, lebo vysledky z prveho neboli dobre. Potom daj vediet ako ste dopadli. Držim palce.

luciakubista
24. led 2007

ahoj pavlinka,
ja byvam v prahe a akurat sme boli na spermiograme a kedze sme boli v piatok,tak vysledky nam povedali v pondelok.
Pride mi divne,ze vas nechali cakat rok,to mi pride ako dost dlha doba,my sme zacali liecit moju neplodnost v rijnu a to bez nejakeho rocneho snazenia,ale preto lebo chceme dieta a vedeli sme ,ze problem je u mna.
Inak ked ti mozem poradit,spermiogram sa moze urobit na vlastnu ziadost,nemusis mat doporucenie lekara,mne to povedala lekarka,ale je to v sukromnom centre a stoji to asi okolo 500kc a zevraj je to aj s nejakym vysetrenim.(muza)Tak sa skus pozriet ,ci v usti nieje nieco podobne.

😉 😉 😉 😉 😉 😉 🙂

kuzelka
24. led 2007

Ahoj holky chtěla jsem se Vás zeptat jak probíhalo vyšetření sperma. Manžel se bude objednávat a bylo mu řečeno že si má donést vzorek už sebou. A že nesmí být starší 4 hodin, co jsem tak slyšela byli ostatní v kabinkách na místě. Tak jestli s tím má někdo zkušenost. Moc děkuji 😉

romcatko
24. led 2007

Pavli, někde to tak dělají, že výsledky řeknou až po tom kontrolním. výsledky mají hned, ale prý jedno spermio není rozhodující. A pokud ti to přijde jako dlouhá doba, tak mi na kontrolní čekáme 3! měsíce. (první vyšlo špatně) a do té doby mě Mudr. naopak skoro žádné vyšetření nedělá. jen horm. profil. A jednou folikumetrii. ☹

Kuzelko - 4 hodiny? To mi přijde dost dlouho. Skoro všeude říkají max. do hodiny. 😝

kalerat
24. led 2007

ahoj kuzelko, musím souhlasit s romcatkem, spermio je potřeba zavést na místo do hodiny a hlavně musí být v teple. Já ho měla schovaný u srdce 😅
My jsme základní spermio výsledky věděli ještě ten den. Na další si musíme počkat teď do pondělí. Výsledky budou do 10 dní 😉

kuzelka
24. led 2007

Já jsem z toho jelen, radši se ještě jednou zeptám jak dlouho může být ten vzorek starý 😒 😒

kalerat
24. led 2007

kuzelko to se radši zeptej,ale myslím,že to všechny centra mají stejný 😉

pavlinka3
25. led 2007

Romcatko - tak to ti nezávidím ty tři měsíce.
No, v Ústí n/L je možná dobrá porodnice, ale se sexuologií to nevidím tak růžově. Ani na netu jsem nenašla žádné info o centrech pro umělé oplodnění tady v Ústí nebo v okolí. Chtěla bych vědět ceny, jestli něco pojišťovny proplácí atd. Kdybyste něco věděly, tak to sem hoďte. Díky

mimmix
31. led 2007

Holky nevíte čím se dá spermiogram vylepšit?
Zkoušely jste třeba vitamíny?

mobina
31. led 2007

mimmix selen, zinek....

len
31. led 2007

Já myslím, že když bude špatný, určitě samotní doktoři něco doporučí... Taky takové ty osvědčené triky jako nenosit těsné slipy nebo džíny...

mufy
31. led 2007

A taky éčko, to teď dávám tomu svýmu manžílkovi, co kdyby se tam něco našlo. 🙂

mimmix
31. led 2007

díky holky, něco mu musím koupit.
len-vitamíny nám lékař nedoporučil žádný, jenom přestat s horkou vanou,tím by se mohlo z části vysvětlovat proč to má špatný, dává si jí čtyřikrát týdně a hooodně horkou, to prý škodí.
jinak nekouří a je hodně mladej, proto se ptám na ty vitamíny, abysme to měli šanci trochu zvednout.