Spermiogram. Po jaké době snažení?

olivie
17. led 2007

Ahojte holky, chtěla bych si vyměnit pár názorů a dozvědět vaše zkušenosti.
Po jaké době snažení by jste se s manželem dohodli, že podstoupí toto vyšetření???
My se snažímě 6 měsíců a pomalu o tom začínám uvažovat.
Nevíte na jeké odd. nemocničním se toto vyšetření provádí v Ml.Boleslavi a okolí???
Děkuji za Vaš názory.

alusa
31. črc 2007

Gimulko, od doktora neměl vůbec nic, ale ode mě dostal naordinované C, ale teď už si nevzpomínám, jestli to náhodou nebylo až po otěhotnění...
Nám se totiž nedařilo asi 9 měsíců, tak jsem šla ke gynekologovi a první kam nás poslal, byl právě ten spermio, ale já už jsem v té době byla těhu.

broskef
31. črc 2007

jo, no já u toho nebyla, byl tam jen manža, řekl mu že to bude chtít asi? spíš? jedině?, težko říct.... umělé oplodnění, posali ho na urologii, tak řekli vpodtatě to samé, a za další měsíc jde na další spermio, takže už se to tahne přes 3-4 měsíce a jme tam kde jsme byli na začátku

gimulka
31. črc 2007

no tak to je super, že Vám to vyšlo. 🙂

alusa
31. črc 2007

Gimulko, super to bylo jen 3 měsíce, v 11tt jsem byla na kyretáži, protože se miminko přestalo vyvíjet 😢 Ale teď už jsem 2 měsíce po zákroku a začínáme to znovu zkoušet, tak snad se to povede dřív a my se dočkáme štěstíčka 😉

gimulka
31. črc 2007

tak to promiň to jsem nevěděla, ale aspoň že víš, že to jde...určitě se brzy zadaří!!!

gimulka
31. črc 2007

Broskef my jsme si říkali, že se budeme snažit max. půl roku a pak si necháme pomoct, naštěstí máme něco zamraženého... 😉

broskef
31. črc 2007

grimulko, já tomu nerozumím, vy se jestě nesnažíte a už byl na spermiu?

gimulka
Autor odpověď smazal
Zobraz
broskef
31. črc 2007

jo. pak mi to došlo...

gimulka
Autor odpověď smazal
Zobraz
chala
2. srp 2007

Gimulko, prosím, to, že pauza před SPG delší než 7 dní je špatná, ti řekl lékař?

gimulka
Autor odpověď smazal
Zobraz
gimulka
Autor odpověď smazal
Zobraz
chala
2. srp 2007

Gimulko děkuju, já jsem četla taky něco podobného, ale od lékaře to nevim. Byla jsem tak mimo, když jsem se ptala na výsledky, že jsem se ho zapoměla na spostu věcí zeptat. Ale kdyby to tak skutečně bylo, tak by tu byla naděje, že za dva měsíce (když si to ohlídáme 😉 ) by to mohlo být mnohem lepší.

gimulka
Autor odpověď smazal
Zobraz
chala
2. srp 2007

My jdeme za dva měsíce. Máme to tak napsaný ve výsledku vyšetření. Dneska jdu koupit vit. E a Energyman (to nám doporučili). Tak doufam, že to pomůže.

gimulka
Autor odpověď smazal
Zobraz
chala
2. srp 2007

A ty jsi nedostala výsledek vyšetření na papíru pro svého gynekologa?

gimulka
Autor odpověď smazal
Zobraz
mobina
2. srp 2007

Holky manžovi taky vyšlo první spermio špatně. Řídké sperma, špatná pohyblivost 😒 Doktorka mi k tomu taky nic neřekla, jen že půjdeme za 3 měsíce automaticky znovu na spermio a kdyby dopadl i ten blbě tak na inseminačku. Začala jsem do manži ládovat selen, zinek, vit E a ještě nějaké komplexní multivitamíny. Taky jsem ho ukecala, aby si chladil varlata studenou sprchou právě kvůli té pohyblivosti. Stačí jen chvilka i když to musí být fakt nářez. No a druhé spermio dopadlo normálně. Měli jsme normospermie a za měsíc // na testu 🙂 Takže já vitamíny můžu jen doporučit a držím palce, aby to u vás mělo podobný průběh 😉

gimulka
Autor odpověď smazal
Zobraz
gimulka
2. srp 2007

mobino a jakou měl tu původní pohyblivost?

chala
2. srp 2007

Mobi, děkujem za podporu a přejem jen to nejlepší 🙂

Gimulko, my to měli tak: V ráno jsme šli (teda přítel) na spermio, do dvou hodin
jsme veděli výsledky a do druhýho dne nám poslali celkový výsledek vyšetření se kterým jdu já ke svému gynekologovi. No a tam právě máme napsáno vše, mimo těch odborných věcí i to kdy máme dorazit na kontrolu, co a kolik toho brát a tak. Ještě kdyby ten výsledek byl lepší... Sle snad příště 🙂

gimulka
2. srp 2007

tak to my tam měli jenom ty výsledky....

chala
2. srp 2007

Musim říct, že tam byli moc fajn lidi. Čekala jsem to mnohem horší. A neboj, nebude to trvat dlouho a přesunem se do těhulek 😉

gimulka
2. srp 2007

Chalo to doufám 😉

lendiiik
12. říj 2007

Ahojky, tak se s Váma musím podělit o zážitky z dnešního rána. Kvůli tomu, že se lečím s ledvinama mě můj nefrolog poslal na konzultaci k Apolináři, tam mi před půlrokem doktor řekl, že chem. těhotenství (který už jsem měla dvakrát) může být způsobené i špatnýma spermijkama. Moc jsem tomu nevěnovala pozornost, protože na spermiogram bylo ještě brzo. Teď už mi to nedalo a v úterý jsem si zjišťovala, kde se u nás spermiogram dělá. Nakonec jsem se dovolala přímo doktorce na sexuologii, která mi řekla, že k ní můžeme přijít (i bez doporučení). Tak jsme tam dneska ráno byli.
Paní doktorka byla hrozně milá, ptala se nás na všechny nemoci co jsme prodělali, jak na tom je partner po sexuální stránce, já po gynekologický apod. Dotazy jako jestli nemá problémy s předčasnou ejakulací, jestli má obě varlata v šourku, jak často se milujeme atd. Teď když to píšu, tak mi to připadá takový divný, ale bylo to fajn, byla opravdu super a vůbec nás to nestresovalo. Manžu si pak prohmátla. Odvedli ho na krev. Pak vyšel ven se skleničkou na sperma. Šla jsem tam samozřejmě s ním. Byla to stará koupelna, nic moc, ale doktorka už se nám předem omlouvala za prostředí (no hlavně že jsme nemuseli do Prahy). Když jsme vylezli, tak jsme měli dát sperma na poličku a už tam jedno bylo. Tak manža samozřejmě jako typickej chlap začal porovnávat :o).
Prej on toho tam má víc , ale pak si všiml, že má o polovinu menší skleničku . A prej, že on to nemá opatlaný po stěnách , mluvili jsme docela dost nahlas a vůbec jsme si nevšimli, že jsou otevřený dveře vedle do čekárny a tam sedí nějakej pán. No asi se bavil

dablikolik
12. říj 2007

Ahoj holky, tak dnes byl můj manžílek po 3 měsících na kontrolním spermiogramu a já si jdu pro výsledky 25.10. Mám nervy na dranc, pořád řvu když jsem sama doma. Nevím jsem úplně psychicky na dně. Nikdo totiž kromě nás dvou o tom neví. Před tím měl jen 10% zdravých spermií jedl teď vitamíny a tak uvidíme. Jsem hrozně nervózní. Nevím jak to vydržím. 😢

sasulka28
14. říj 2007

ahojky, tak se k vám přidávám.Už asi 9 měsíců se nám nedaří.Problémy byli na mé straně, neovuluji.Takže jsme zašli do CAR a tam jsme začali se stimulací.Na spermio nebyl nějak čas, tak se dělalo teprve před pár dny.Výsledek nás ovšem doslova šokoval.Morfologie je 1,2% dobrých a ke všemu těch rychlích je jen 22%.Jsem z toho moooooc špatná 😢 😢 .Bodou nám dělat karyotyp a mutační analýzy genu.Dělali vám to taky?

sasulka28
14. říj 2007

Stále tomu nějak nemůžeme uvěřit a chtěli bychom si spermio udělat i jinde, samozřejmě že si ho zaplatíme, nevíte kde dělají v Brně za úhradu spermio?