Spermiogram. Po jaké době snažení?

olivie
17. led 2007

Ahojte holky, chtěla bych si vyměnit pár názorů a dozvědět vaše zkušenosti.
Po jaké době snažení by jste se s manželem dohodli, že podstoupí toto vyšetření???
My se snažímě 6 měsíců a pomalu o tom začínám uvažovat.
Nevíte na jeké odd. nemocničním se toto vyšetření provádí v Ml.Boleslavi a okolí???
Děkuji za Vaš názory.

ilci
14. říj 2007

sasulko - manza ma spatny spg, sli jsme na genetiku, kde udelali ruzna vysetreni (mj. karyotyp) a vysledkem je, ze jde o genetickou vadu
jen se divim, ze vam spg neudelali hned na zacatku

onno
14. říj 2007

Ahoj jsem po umělém oplodnění.V sanatoriu Helios dělají spermiogram za ůhradu.Hodně štěstí 🙂

sasulka28
14. říj 2007

chodila jsem jen ke gynekoložce.to spermio bylo až v Car.A co se s tou genetickou vadou dělat? doporučili vám něco?Manža to má asi v rodině, rodičům se taky nedařilo, před ním byli 2 samovolné potraty a jedno mrtvé ☹

kalerat
14. říj 2007

Když budeš mít žádanku, tak ti to udělají zadarmo!!!

ilci
14. říj 2007

sasulko, s genetickou vadou neudelas nic, ta je vrozena, k chybe doslo uz v prenatalnim vyvoji
nas poslal na spg uz muj gynekolog, teprve na zaklade vysledku jsme sli do CAR
ale pokud meli problemy v rodine, urcite bych zkusila i tu genetiku + dalsi vysetreni, treba vam doporuci, jak dale postupovat

sasulka28
14. říj 2007

No v Heliosu nám právě dělali ten první 🙂 , tak jsme to chtěli zkusit jinde

kalerat
14. říj 2007

sasulko taky jsme měli první spermiogram v heliosu a teď si půjdeme nechat udělat do repromedy

sasulka28
14. říj 2007

Kal, taky jsem se dívala na tu repromedu, takže to asi zkusíme tam.Odběr byl proveden doma, jen po 46 hodin abstinenci 😒 , protože jinak by to bylo zase moc dlouho, ale myslím si, že na tvar spermií to vliv asi nemá, to spíš na počet a pohyblivost

kalerat
14. říj 2007

sasulko já jsem dostala od svého gynekologa žádanku a bude to zadarmo, v heliosu jsme museli zaplatit 1000 kč

imca
14. říj 2007

ahojky holky, nevíte některá, zdali je nějaká šance, že se zlepší SPG, resp. výsledek týkající se pohyblivost? Můj manža měl jen 10 procent ☹. Četla jsem, že na množství a kvalitu má vliv abstinece (2až 7 dní před vyšetřením), zatímco u pohyblivosti je to spíš naopak. Myslíte, že když bychom se s manžou snažili, aby "to".-) bylo častěji, že by se mohla i pohyblivost vylepšit??? Díky za každičkou odpověď.
PS: ostatní hodnoty SPG vyšli manželovi nadprůměrné (a to tu abstinenci nedodržel), ale ta pohyblivost asi hraje hodně důležitou roli...

imca
14. říj 2007

dočetla jsem se tu, že pohyblivost spermií hodně ovlivňuje (ve špatném slova smyslu)přílišné teplo (teplé či horké koupele) a doporučuje se studená sprcha. myslíte, že negativní vliv na pohyblivost může mít i solárko?

gimulka
15. říj 2007

Sasulko mi byli poprvé na spermiu ve FN Obilní Trh, na kontrolní jedeme příští týden do Repromedy...Manžel dopoval ty tři měsíce různé vitamíny tak jsem zvědavá a hrozně se toho bojím

sasulka28
16. říj 2007

ahoj holky dnes mi v Car napsal dr na spermio tuhle kombinace Vitamin centrum 70 dní 1 denně, Carnitargin 30dní 1 amp ráno, tribulus terestris 3x denně 3 týdny. V pondělí si jdeme udělat nový spermiogram, nějak tomu 1 nechceme věřit 😒 😒

pejty
16. říj 2007

imca,na pohyblivost opravdu může mít vliv solárko,varlata se zahřívají a tím klesá pohyblivost.Taky není vhodná sauna,upnuté trenýrky nebo slipy,horká vana.Nejlíp se zvýší pohyblivost tak,že si každý den bude sprchovat varlata chladnou vodou,bude nosit volnější oblečení a je dobré taky užívat selen a zinek..nám to pomohlo..

gimulka..my jsme byli v Repomedě,ale nemáme nejlepší zkušenost,je to drahá klinika a přístup je hrozný..třeba na vás budou milejší,ale my jsme odtud vyšli úplně k.o.
vyšel nám hodně zle spermiogram a během minuty nám řekli,že nikdy přirozeně nepočnem,že s tím nic nenaděláme..a hned po pár sekundách nám dr.spočítala kolik by jsme u nich za IVF/ICSI zaplatili aniž by jsme ze sebe vydali slovo,natož řekli že chceme UO,prostě hrůza.
No a po 2 a půl měsíci jsme otěhotněli a přirozeně!!mám to popsané v diskuzi zázraky se dějí a neplodnost u muže..

imca
17. říj 2007

Ahojy Pejty, moc děkuji za info - udělala jsi mi radost tím, že je možné s tou pohyblivostí něco dělat 🙂. Se sprchováním už manža začal, vitamíny jsme koupili, oblečení snad příliš těsné taky nenosí, tak budeme doufat, že se to vylepší 🙂. pa

pejty
17. říj 2007

tak hodně zdaru a pohyblivé ocásky🙂)!!!

imca
17. říj 2007

pejty - budu těm ocáskům fandit!!!! 😅

lendiiik
19. říj 2007

Ahoj holky, dneska ráno jsme si byli pro výsledky spermiogramu. Manžel má prý méně spermíjí něco kolem 24.mil (což už je ale teď v normě, protože se snížila hranice ze 40mil. na 20.mil.) a má je i pomalejší. Doktorka nám předepsala Medoniptin nebo Medociptin (nemůžu to z toho receptu přečíst 🙂 ,ještě jsme to nevyzvedli) a máme si koupit Karnitargin,selen a zinek, studené sprchování,zdravá strava atd. Za 3 měsíce půjde znova na spermio.
Říkala nám, že vzhledem k výsledkům bude otěhotnění složitější (já mám ještě nepravidelnou ms), ale není vyloučené. Akorát nám neřekla nakolik procent se to může podařit. Vím, že to nikdy neřeknou přesně, ale nevím jestli se máme nebo nemáme zneklidňovat. Samozřejmě existují ještě horší výsledky, ale.. Kolik má být normálně spermijí? Někde jsem asi četla že 60mil? Je to tak?
Snažíme se od ledna.

macc
19. říj 2007

četla jsem, že pohyblivost zvyšuje častý sex, čím častější, tím je pohyblivost větší 😉

lendiiik
19. říj 2007

macc: tak to nevím, jelikož jsme šli na spermiogram v mém plod. období, takže jsme sexovali obden 😉. Doufám, že na výsledky nemělo vliv to, že jsme ve ST sexovali a na spermiogram jsme šli ráno v PÁ, někde jsem četla, že by předtím měli být alespoň dva dny s. půst. 😲

grej
19. říj 2007

Lendiik - píše se 3 - 5 dní půst... Ale my měli taky jen dva a dopadlo to dobře🙂

lendiiik
19. říj 2007

grej: my měli jenom jeden, tak teď nevím, o kolik to může být horší, aby se ušáček zbytečně nenervoval. ☹

kiwik
19. říj 2007

Ahoj holky,
můj manžel byl dnes na spermiogramu a má prý vše o.k. "Papír" mu na to sice nedali, ten posílají mému gynekologovi, ale jen slovně mu zatím řekli, že co do četnosti, pohyblivosti a rychlosti má vše o.k. Jen tvar spermie není takový jaký má být. A že to bývá většinou u kuřáků (manžel nekouří),pak stresem (no toho má dost) a životním prostředím, kde žije(to je snad také o.k.). Je mi jasný, že mi k tomu poví víc doktor, až k němu za týden půjdu na prohlídku. Ale nechce se mi čekat tak dlouho - proto nevíte prosím jestli i na tvar spermií by mohly mít vliv vitamíny, jak už jsem tu v diskuzi pročítala nebo zkrátka kdyby bylo méně stresu (i když to se docela těžko ovlivní), že by mohly mít zase ten správný tvar ? A domnívám se správně, že pak je při oplodnění vajíčka problém ten, že když nemá spermie správný tvar, tak se právě do vajíčka nedostane ? Nevíte některá ?? 😕

jmisa
19. říj 2007

Lendiiik, nám řekli v Pronatalu 1-2 dny abstinence, měli jsme už po ovulaci, takže manža si dal klídek 5-6 dnů si to přesně nepamatuju. No ale my dopadli zle.

len
19. říj 2007

My se pomilovali ráno a za pár hodin šel manžel na spermio (dělali nějaké testy, takže nám to takhle doporučili). A všecko OK, čili pokud je vše v pořádku, ani dvě milování za sebou to nerozhází 😀

grej
19. říj 2007

Lendik - já myslím, že pokud má spermio dobré, tak se mu zmátoří i za ten den. A pokud tam nějaký problém je, tak by tam byl i za ty 3 dny abstinence. Takhle to ber🙂
Kdy budete mít výsledky? Zkus si tam zavolat, mě je řekli hned asi za 2 hodiny... Teda jako jsetli OK nebo ne. Podrobnosti poslali až na papíře...

jmisa
19. říj 2007

Nám dali papír do ruky za půl hodinky, jsme si tam čekali.

suzanna
19. říj 2007

Jmiso cetla jsem,ze pauza 5-6 dni neni dobra....uz je tam hodne mrtvych...

jmisa
19. říj 2007

Suz, no píšou většinou na stránkách 3-5 dní, no tak nevim, no 🙂 každopádně teď už s tím nic nenaděláme a v lednu dáme pauzu o malinko kratší a uvidíme.