Spermiogram. Po jaké době snažení?

olivie
17. led 2007

Ahojte holky, chtěla bych si vyměnit pár názorů a dozvědět vaše zkušenosti.
Po jaké době snažení by jste se s manželem dohodli, že podstoupí toto vyšetření???
My se snažímě 6 měsíců a pomalu o tom začínám uvažovat.
Nevíte na jeké odd. nemocničním se toto vyšetření provádí v Ml.Boleslavi a okolí???
Děkuji za Vaš názory.

adus22
19. únor 2007

Barca pre nas to bol tiez riadny sok. Na opakovanom spermiograme sa opat nenasli ziadne spermie. Nepomohlo ani mesacne dopovanie vitaminmi. Ked to tak sledujem, je strasne vela parov, kde je problem v zlom spermiograme. Aj my sa chystame do CAR, ale este predtym ako pristupime na umele oplodnenie, by som chcela, aby zistili, koli comu tam nie su ziadne spermie. Tych dovodov je vela. Ale asi to nebude take jednoduche ☹ . Budem rada, ak sa pri MESA/TESA zakrokoch najde aspon par, aby sme mali sancu na vlastne mimino.

buresinka
19. únor 2007

Barco,určitě to musel být šok, ale nepropadej panice. POkud najdou aspoň pár živých spermií tak pomocí metody ISCI (vpíchnutí spermie do vajíčka) máte velikou šanci na vlastní miminko.

Adus, mlj manžílek, také nemá žádné spermie, ten to má způsobené tím, že neměl sestouplá varlata a museli jsme využít dárcovské spermie. Teď jsem 13. den po ET, vypadá, že to asi bohužel nevyšlo, ale máme ještě 12 zmrzlíků, tak snad to příště vyjde.

marinka
19. únor 2007

barco neboj, my jsme měli spg taky dost mizerný a teď čekám po prvním IVF mimíska 🙂 Umělé oplodnění není žádná hrůza a i kdyby na něj došlo, dá se to to zvádlout a ten výsledek stojí za to, ne?

adus22
19. únor 2007

Marinka co znamena mizerny spermiogram vo vasom pripade? Asi sa nejake spermie nasli a tie pouzili. Dufam, ze vsetky budeme mat take stasie ako ty 🙂
Buresinka, ak to nevyslo na prvykrat, podari sa nabuduce. Zatial este o darcovstve nerozmyslame, uvidime, co ukazu vysetrenia.

barca28
19. únor 2007

Taky nám doktor říkal,že se dají spermie ještě vydolovat TESA/MESA,stačí prý jedna jediná spermie.Taky by mě zajímalo,co je to Marinka mizerný spermiogram?Znamená to ani jedna pohyblivá spermie?Já se tak modlím,aby se ty mršky rozhýbali.Dnes jsme se objednali do CAR na 22.3.Bude to hrozný měsíc.Týden před tím jdeme na ten kontrolní,tak nám držte palečky.Adus tvůj manžel nemá vůbec spermie,nebo má,ale špatný?Musíme věřit,že se nám to podaří,protože naděje umírá poslední!!!Kdy jdete do CAR?

adus22
19. únor 2007

Manzel nema ziadne spermie. Vysledky obidvoch spermiogramov rovnake - hrozne. Stale si hovorim, že tam predsa musia byt. Este neviem ci pojdeme do CAR v Olomouci alebo v Martine na Slovensku. Zajtra pojde manzel k svojej lekarke, aby ho poslala na nejake vysetrenia. Ak sa nebude dat inak pomoct, posledna nadej bude MESA/TESA, a verit, ze sa aspon ta jedna najde. Snazime sa nestresovat z toho. Ako dlho sa snazite?

gimulka
20. únor 2007

Ahoj holky, letos v létě plánujeme s manželem, že se začneme snažit o mimčo. Manželovi (24 let) zjistili v létě 2005 rakovinu varlat a jedno mu vzali, a poradili mu ať s plánováním rodiny 2 roky raději počká. Včera jsem mu po přečtení této diskuse koupila selen a zinek, jinak baští klasické multivitamíny....Zítra jde na kontrolu na onkologii, tak se prý na všechno zeptá, bojim bojim...
Mám strach aby se ty malý mršky po těch všech chemoterapicích nějak nezpykly proti nám...

marinka
20. únor 2007

My jsme měli nějaké živé spermie a i nějaké procento pohyblivých, ale řekli nám, že není jiná možnost než IVF a ICSI.. Naštěstí ale nebylo nutné používat spermie za nadvarlat. Holky, pokud jsou alespoň nějaké živé, tak tak je to dobré! Pohybovat se ani nemusí, když se použije ICSI, kdy přímo vloží spermii do vajíčka. Horší už je to v případě, že jsou všechny mrtvé, ale i tak je velká šance, že nějaké živé budou v nadvarlatech!! Naděje umírá poslední, moc vám držím všem palečky!!

barca28
20. únor 2007

Marinko umělého oplodnění se nebojím,jen mám strach aby se našli ty mršky.Už jsem nás objednala na první pohovor na 22.3. do Hradce Králové.Už aby to bylo.Máme dylema,jestli se dá vložit třeba jedno embryo,nebo dvě?Kolik ti jich dali?Trochu se musím smát,když si představím,že by se mohli chytit dvě.Taky by mě zajímalo,co se stane s tím druhým,když se chytí jen jedno?Adus my se snažíme 8 měsíců,myslela jsem,že je chyba ve mě,mám zakloněnou dělohu,ale teď je jisté,že je problém jinde.Ach jo.Jak dlouho se snažíte vy?Hlavu vzhůru,
musíme věřit,že nám ty spermíky vydolujou.Dnes je to přesně týden,co nám tu zprávu řekli,nejdřív jsem to vzala strašně,ale už se s tím vyrovnáváme.Grimulko,být vámi,tak bych poslala manžela na spermiogram,alespoň budete mít jistotu.Myslím si,že za těchto okolností mu ho udělají.Držím palce.

marinka
21. únor 2007

barco, já být tebou, raději bych si nechala vložit dvě, přeci jen, ta šance, že to vyjde, se zdvojnásobí. Já jsem dostala dvě embrijka a chytlo se jedno. Pokud se to druhé neuchytí, tak to druhé se vstřebá, vůbec nijak to nepoznáš, já jsem ani nezašpinila, ani mně třeba v nějakou dobu nebolelo víc břicho, takže jsem netušila, jestli bude jedno, nebo dvě. Teda vlastě tušila - intuice mi pořád říkala, že bude jedno a taky že jo 🙂

buresinka
21. únor 2007

Barco, já si myslím, že když nějaké spermie máte, tak je opravdu šance, že by se nějaká živá mohla najít. A stačí opravdu jediná živá. My jsem ve spermiogramu neměli vůbec nic ani živou ani nepohyblivou a to už je opravdu mnohem horší. Jinak já bych šla na ten kontrolní spermiogram opravdu do Caru, protože oni si tam budou chtít dělat stejně vlastní, my jsme ani doporučení do Caru neměli, rovnou jsme se objednali a šli.

Jinak co se týče toho vložení počtu embryjek, tak je pravda, že ze dvou je vyšší šance na otěhotnění, ale je tam riziko dvojčat, ale zase není až tak veliké. Já jsme měla také vložena dvě a včera jsem se bohužel dověděla, že se nechytlo ani jedno. Tak musím čekat na další pokus.

barca28
21. únor 2007

Buresinko jen nevím ,jestli to vydržíme nedělat ten kontrolní až do toho 22.3.Dohodli jsme se,že na něj půjdeme ještě týden před tím.To přeci nevadí,když ho pak budou dělat zas.Jsme nejdřív objednaný na pohovor,takže tam s nami ještě nic dělat nebudou.Dnes jsem začala chodit na cvičení podle Mojžíšové,chci se na to co nejlépe připravit.Je mi líto,že vám to nevyšlo,vždycky zajásám,když se dočtu,že to nějaké vyšlo.Pořád se snažím zvyknout si na tu myšlenku dvojčat,mám strach,jestli bych to zvládla.Je to pro mě úplně neuvěřitelné,kam bych je v tom bříšku dala.Vážím 53 kg a ten pupík si neumím představit.No co ten pupík,ale potom.Všechno 2x.Určitě je to psych. i finanční zátěž.Můj děda byl z dvojčat a potom sám měl taky dvojčata.Tak to máme trochu v genech.Ha ha.

marinka
21. únor 2007

buresinko, to mně moc mrzí.. Máte mrazáčky?

barco, neboj, i hubeňouři zvládnou dvojčátka. Jedna moje kamarádka měla 50 kg a skoro 170 cm a naprosto v pohodě dvojčátka odnosila. Pupík ale měla obrovský, to teda jo 🙂 Jestli se toho ale tak moc bojíš, tak si radši nech zavést jen jedno embrijko, ale ta šance se opravdu dost snižuje a když už tím člověk prochází a je to celé hodně fyzicky i psychicky náročné a dává do toho ty peníze, tak si chce co nejvíc pojistit, aby to vyšlo. A nezapomeň, že máte jen 3 pokusy hrazené státem (teda ne uplně, my jsme i tak dopláceli 24 tisíc, ale ty nehrazené stojí kolem 80 tisíc).

buresinka
21. únor 2007

Barco, já jsem si to špatně přečetla, teď jsem si všimla, že na ten kontrolní jdete dříve. Tak to určitě běžte.
Jinak manžel má v rodině také dvojčata. 🙂

buresinka
21. únor 2007

Marinko, máme ještě 12 mrazáčků, tak jsem moc ráda. 🙂

barca28
21. únor 2007

Marinko stejně je to hrozný,že člověk musí tolik platit za to neštěstí které ho v životě potkalo,viď? 😢 U nás ty penízky naštěstí budou,ale co ty ostatní,kteří takové finanční možnosti nemají? ☹ A pak,že nezáleží na penězích. 😠 Buresinko jak to vzal tvůj manžel,že jste museli přistoupit na dárce?

marinka
22. únor 2007

buresinko, tak to je super, tolik mrazáčků!! To se určitě nějaký chytí. My jsme neměli žádné..

barco, máš pravdu, je mi líto všech, kdo se kvůli tomu musí třeba zadlužit. V tomto případě hrajou peníze opravdu velou roli. My jsme měli našetřeno na tři pokusy, věřili jsme, že se to nejhůř dotřetice povede, doktoři nám dávali šanci 50-60% a měli jsme veliké štěstí, že se to podařilo hned napoprvé 🙂

luciik
22. únor 2007

Ahojte holky, po jak dlouhé době jste šli na spermiogram?

buresinka
22. únor 2007

Barco, vzal to dobře. Manžel se s tím vyrovnal mnohem lépe než já. 🙂 Mě to trvalo skoro rok.

buresinka
22. únor 2007

Luciik, můj manžel byl po dvou letech, ale všeobecně se doporučuje po roce snažení.
My jsme to nějak nehrotili, ale kdybych pak věděla jaké nás čekají komplikace, tak bych šla také po tom jednom roce.

luciik
22. únor 2007

Nám už doktor taky říkal, že by jsme s tím to meli začít..snažíme se už třičtvtě roku...

barca28
22. únor 2007

Lucíku my jsme se snažili osm měsíců a doktor nás na ten spermiogram poslal.Vidíš a teď jsem ráda,že jsme šli.Manžel má hodně špatný spermiogram, k otěhotnění přirozenou cestou nemůže dojít.Takže jsme se objednali do CAR.Jiná možnost u nás není.Neumím si představit,že by jsme se snažili a stresovali třeba 2 roky a pak přišli na tohle.Po této zkušenosti bych na nic nečekala.Alespoň budete mít jistotu,že je vše OK.Řeknu ti,že i těch osm měsíců bylo pro mě stresujících.Marinko kde jsi byla v CAR?Buresinko znamená to,že jste se rok rozhodovali jestli dárce?

hanyka
23. únor 2007

Ahoj holky, ono není špatné, když máte pochybnosti tak partnera poslat na spermiogram třeba i po půl roce. U Dr. se dá vždy říct delší doba. Chlapovi to nic neudělá a vy máte jistotu před sebou. Hlavně v dnešní době, kdy se CAR plní a hodně, hodně je to kvůli špatným spermiogramům. Mám známou, která poprvé otěhotněla ihned a po druhé to teď nejde. Donutila jít manžela tedy až po prohlídce sebe samé na odběry. Ten se zdráhal, že to není možné a bylo. Totální propadák jeho sperm. a teď řeší co dál

divabara
23. únor 2007

Ahoj hanyka a holky,my jsme na tom podobne.Ja taky nejdriv absolvovala veskera vysetreni,a pak mi na hematologii rekli,ze by bylo dobre,aby manzel sel na spermiogram.Tak nakonec sel a zjistili,ze je to hodne spatne.Dnes jdem pro vysledky kontrolniho spermiogramu.

marinka
23. únor 2007

barco, my jsme byli ve Zlíně, bylo to nejblíž a byla jsem tam moc spokojená. Hlavně doktor byl super, až se mimi narodí, tak mu pošlu děkovný balíček 🙂

luciik
23. únor 2007

Ahoj Barus, tak jste mě tady přemluvili a já budu přemlouvat manžela🙂 Už jsme to spolu probírali, tak snad to zvládne. Věřím, že to asi nemí nic moc příjemné, hlavně pak to čekání, ale zase si říkám, že mu to tolik neudělá. Za jak dlouho jsou asi výsledky?

barca28
23. únor 2007

Luciku určitě ho přemluv,myslím,že jestli je rozumný a touží po mimču jako ty,tak to udělá. 😉 Můj manžel byl pro hned,protože tak trochu tušil,že by to mohla být ta příčina.Už se nemohl koukat na to,jak jsem každý měsíc probrečela,že jsem to zas dostala,byli jsme z toho strašně smutní. 😢 Už ani nevím kolik těhotenských testů jsem si udělala. 😝 My jsme měli dobré,že jsme mohli přinést sperma z domu,ale pak rychle do laborky.Stihli jsme to během půl hodinky.Výsledky byli hned druhý den u mého gynekologa,ale všude je to asi jinak.Divabaro napiš jak jste dopadli s tím kontrolním spermiogramem,jestli se alespoň trochu zlepšil.Po jaké době jste dělali ten kontrolní?My půjdem asi za tři týdny,tak jsem taky moc zvedavá když papáme vit. a dáváme studené spršky. 😀

luciik
23. únor 2007

My to taky můžeme přinést z domu. Což je určitě lepší. Takže ho to nic stát nebude. Jen trocha snahy🙂

len
23. únor 2007

Já myslím, že když se dýl nedaří, spermiogram je první vyšetření, které by se mělo absolvovat, už z toho důvodu, že je tak jednoduché a levné a bohužel tak často bývá příčina právě tady ☹ Takže se začíná u těch nejjednodušších vyšetření, určitě je lepší, aby šel dřív chlap na spermio než ženská na laparku. Když bude chyba na straně chlapa, ženská nebude muset absolvovat laparku, a když bude na straně ženy, chlapa to předtím nezabije 😉

Jinak my jdeme příští středu (už máme za sebou 10 neúspěšných pokusů 😝 ) A z domova to poneseme těžko, máme to trochu z ruky 😀

luciik
23. únor 2007

To si taky myslím. určitě to spolu zvládneme🙂