Spermiogram. Po jaké době snažení?

olivie
17. led 2007

Ahojte holky, chtěla bych si vyměnit pár názorů a dozvědět vaše zkušenosti.
Po jaké době snažení by jste se s manželem dohodli, že podstoupí toto vyšetření???
My se snažímě 6 měsíců a pomalu o tom začínám uvažovat.
Nevíte na jeké odd. nemocničním se toto vyšetření provádí v Ml.Boleslavi a okolí???
Děkuji za Vaš názory.

calu
25. bře 2008

ahoj holky, tak si vas tady ctu, taky ted resime problem se spermio...lussa, ikdyz si myslim, ze tady neni vubec na miste se stydet, tak teoreticky tam partner nemusi jit, staci kdyz vzorek do hodiny dorucis do laboratore

dablikolik
25. bře 2008

Ahoj holky
Lusso není proč se stydět. My jsme se snažili rok a nic. Manža šel na spermiogram a zjistili nám jen 10% zdravých spermií a po vitamínech se nám to zlepšuje. Už tam byl tak třikrát a bere to statečně. Jen se doktoři potřebují ujistit zda jste oba v pořádku.

juni
25. bře 2008

čau holky,
příští týden se chystáme na spermio. Ale mám smíšené pocity, když nebudou OK je to špatně, když budou v poho......... ☹ trošku začarovaný kruh. Ale tak snad se mi podaří být nad věcí.

To Lussa: myslela jsem, že budu mít podobný problém, ale manža to vzal velice dobře. Tak vám budu držet palce a pak nám dej vědět jak ti dopadly výsledky.

l26
6. dub 2008

ahoj,nás poslala moje gynekoložka na spermiogram po roce a půl neúspěšného snažení.Byli jsme v Praze v Pronatalu,tam je super přístup,hlavně si tam nepřipadáš jako ve špitále,takže tě to prostředí tak nestresuje,manžel měl výsledky po 45 minutách,fakt super

l26
6. dub 2008

stydění v tomto případě musí stranou,jestli chcete miminko,tak přeci nemůžete koukat na to,jestli se tam někdo stydí nebo ne a hlavně těch případů,co tam je je strašně moc,když jsme tam s manželem do Pronatalu šli,taky jsme měli obavy,jak tam na nás budou ty lidi koukat,co tam sedí,ale berou to úplně v pohodě,každý kdo tam je,má přesně tyhleproblémy,buď jde chlap na spermiogram nebo ženská už na zákroky,tam nikdo nekouká na to,kdo tam s čím jde,naopak každý má svých starostí dost a všímá si sebe,alespoň v tom Pronatalu to tam tak funguje.

petra2000
6. dub 2008

ahoj, chtěla jsem se zeptat, jaké vitamíny má brát chlap, pokud výsledky spermiogramu nejsou úplně o.k., případně co dalšiho můžete doporučit na zlepšení výsledků spermiogramu. díky za odpověď.

marrei
11. dub 2008

Ahoj holky, potřebovala bych nějaký info:
přítel byl v lednu na spermiu, měl množství spermií těsně pod hranicí - 18 mil. (min. je 20 mil.) a 50% pohyblivost. Doktor mu doporučil brát 3 měsíce vit. E a pak jít znova - a teď má ještě míň... 15 mil. a 30% pohyblivost...... Ještě se o mimi nesnažíme, až po svatbě v červnu, a pak doktor doporučil nějaký centrum asistovaný reprodukce - no a moje otázka - co se tam děje?? Předpokládám, že by přítele nejdřív nějak léčili, hormonama? Nebo nějaký jiný prášky na zvýšení produkce spermií? Nebo snad hned IVF???? To snad ne...... 😒

len
11. dub 2008

Marrei - s těmahle hodnotama to určitě na IVF není, neboj 😉 Ono bohužel nějaké léky na zlepšení spermia moc nejsou, všelijaké vitamíny možná, ale sami jste zjistili, že to třeba moc fungovat nemusí... Každopádně hodnoty se mění a klidně se to může změnit samo od sebe 🙂 Kdyby ne, předpokládám, že byste podstoupili inseminaci (IUI) - to není zdaleka tak náročné jako IVF a může se to obejít i bez jakékoli hormonální podpory...

kacka.va
11. dub 2008

kamarádce řekli, že by měl její partner přestat kouřit a změnit jídelníček, že prý to taky ovlivňuje kvalitu spermatu

marrei
11. dub 2008

No přítel hlavně pije hodně kafe, klidně 4x denně a takový smrťáky, takže to podle mě taky hodně škodí.... kouří jen občas, alkohol nepije vůbec...

len
11. dub 2008

No tak to kafe i kouření asi omezit, no 😒 A pokud má rád horký koupele, tak to si bude muset odpustit, taky ne těsný džíny a trenýrky, ale nějak jsem předpokládala, že tohle všecko vám pověděli, ještě než začali doporučovat jakýkoli vitamíny... Správná životospráva a dost pohybu taky můžou pomoct 🙂

baca
16. dub 2008

Ahoj kočeny, tak jsme dnes byli pro výsledky kontrolního spermie po 3 měsících. Výsledek: normospermie (v lednu těžká astenospermie). Dvojnásobný celkový počet spermii, morfologie z 16 na 20% (dle mě stále nic moc, ale prý normo), ale hlavně z progresivně pohyblivých 0% na 13%!!!!!!!!!!!!!!!!!!! , což nám dělá asi tak 15 milionů super rychlých spermií. Mi neříkejte, že ani jedna se nedoplazí do cíle!!!!!!!!! 😎 😎 😎 Bral 3 měsíce selen, zinek, vit E a C a Eregmu (je v tom spoustu dobrých věcí, např. indiánský kořen Maca, l-arginin,....
Takže v lednu mi řekli, že jedině to vypadá na ivf+isci, inseminace je prý zbytečná při této zdechlosti spermií a dnes zase řekli, že už jsou tak rychlé, že je to taky zbytečné a že se máme snažit normálně a uvidíme, jen doporučili styk načasovat správně do ovulace!!!!!!!!!!§tak si vyberte, ach jo. Za týden zjistím, jestli zase nic, nebo už konečně něco. Snažíme se sice jen 8. cyklus (od srpna), ale 2 byly anovulační- 😠 Tak snad jsem vás taky povzbudila! 🙂

andara
24. dub 2008

Ahojky holky, jak probíhá ten spermiogram? Manžel se na to nějak netvářil 😉

martina.bebe
24. dub 2008

andara:spermiogram probíhá tak že se muž dostaví do centra nebo nemocnice nevím kam chodíš ty a provádí se masturbací v klidné místnosti někdy je možné i s partnerkou 😉

andara
24. dub 2008

Díky,toho právě děsí, že by měl někam jít a masturbovat tam 😀 Jinak ani nevím, jestli nás to čeká, snažíme se skoro rok a teď na prohlídce to doktorce řeknu, tak uvidim co bude dál. 😉

dablikolik
2. kvě 2008

Ahoj manža má Theratospermie. Doporučili mu papat vit. E, selen, zinek a Q10. A spermiogramu se nebojte. Chlapi to přežijou, jestli chtějí mimi.

peige
2. kvě 2008

Nám pomohl vit. E 400mg a profertil 😉 . Myslím si, že je to hodně o životním stylu, tzn. vyváženou stravu, žádná sauna, upnutý boxerky 😀 , po ránu kafe s cigaretou a tak. Těm chlapům to moc po týhle stránce moc, ale nedochází. Držím palečky všem 😵

wrtulka
28. srp 2008

Ahojky všem,
ráda bych trochu obnovila tohle téma..
My byli na spermiu také po 8 měsících snažení a ejhle je tam problém.
bohužel zatím nevím hodnoty ty mi mudr řekne až příští týden, ale holky co všechno se pro tu kvalitu dá dělat?
Vitamínky, co se může, nemůže?
Můj manža totiž kafe pije jen občas (2 za týden max), nekouří, nepije (donedávna si nedal ani jedno pivo za měsíc, teď max. 2 za týden) snažíme se zdravě jíst - tmavý pečivo, ovoce, zelenina..
Je zdravý, nemá nadváhu..
No a prý jich tam má málo.. to je jediná informace kterou jsem ze sestřičky dostala ☹ ☹

miluse
28. srp 2008

jak a čím zkvalitnit sperma, tak na to je tu někde čerstvá diskuse 😉

l26
29. srp 2008

ahoj holky,tak čtu po dlouhé době příspěvky a taky jeden dodám,my se snažíme o mimi už 2 roky,prošla jsem krevníma testama na hormonální hladiny,ty byly doooost špatné 😨 ,měřila jsem si teplotu,to vyšly anovulační cykly,nasadili clomhexal,píchala si pregnyl,pak brala duphaston a po 8 měsících takovéhoto braní neúspěch,pak jsem šla na laparoskpii a hysteroskopii,kde zjišťovali průchodnost vejcovodů,výsledek? vejcovody průchozí,tak nás přeřadili do Pronatalu,tam jsme čekali snad 2 měsíce na vyjádření pojišťovny na výkon IUI,na operaci jsem šla v květnu a teprve teď jsem se po tom všem dostala na kliniku,kde mě nastimulovali,píchala jsem si týden injekce a šla jsem po 8 dnech na první ultrazvuk a ejhle,...... v levém vaječníku 4 vajíčka v pravém8,doktor byl překvapený,že jich je tolik,ale byly malé,jen 10mm a to prý na ovulaci nestačí,tak jsme ještě 2 dny počkaly a po dvou dnech mi přibily v levém další 4,takže dohromady 16 vajíček,bohužel v levém nevyrostlo ani jedno do správné velikosti a v pravém naštěstí naše 3 vajíčka o velikostech 16-18 mm,prý ještě dorostou,ale už konečně jdeme na IUI,takže první stimulace hned zabrala,teď aby nám to dopadlo na IUI,úspěšnost je jen 10-15%,tak jsem zvědavá,manžel.jde znova na odběr spermatu,tak jsem zvědavá na výsledky,v březnu jsme měl 3mililitry a 95mil/mil,z toho 89% motilita, a morfologie 25% normálních,výsledek teratospermie,ale prý to otěhotnění nebrání

spagatice
13. lis 2008

Ahoj holky, nečetla jsem celou diskuzi, tak nevím, jestli je to tu někde napsané, ale mám jeden malý dotaz. Museli jste platit za spermiogram doktorovi? Po nás chtějí 600 Kč. Díky

barbora.s
8. dub 2009

Ahojky všichni, včera nám přišli přítelovi výsledky ze spg a musím říct, že mě ještě teď z toho mrazí. ☹ Výsledky: progresivní pohyb rychlý 14%, pomalý 15%, normální morfologie 17%. Výsledek asthenozoospermie. Máte někdo zkušenost? Poradíte mi, jak se dají ty děsný čísla zvýšit? Děkuji

mes
13. kvě 2009

Holky poraďte, doktor to manžovi nevysvětlil a my nevíme na čem jsme - umíte to někdo přečíst?? Díky

Počet 140 mil/mililitr
20% propulsivních
ostatní nepohyblivé
morfologie - 55% defektů
příd.bb. +
vzhled normální
Závěr: S ohledem na počet dobře mobilných a tvarově nedefektních spermií, hodnotím jako normozoospermie

chrobacek
13. kvě 2009

mes máte normální spermiogram 🙂 spermie v normě 🙂)) gratuluju 🙂

chrobacek
13. kvě 2009

tech 140mil na ml jste snad rekordmani, pohyb je teda horší, ale vzhledem k tomu množství to je OK

mes
13. kvě 2009

Chrobaček - děkuju moc, jsi mě uklidnila, když jsem viděla těch 55% defektů, tak jsem si už řekla, že je to v háji. ☹
Je ta pohyblivost hodně špatná? A dá se něčím napravit? Nějaké vitamínky?? Děkuju, že jsi mi odpověděla..jsem z toho vyjukaná 😕

chrobacek
13. kvě 2009

mes my mám po tříměsíční kůře na zlepšení 97% defektních takže bude v klidu 🙂

no měli by jste tam mít víc udajů o tom pohybu dělí se to na a-d) nevyčteš tam víc??

po jaké době abstinence šel na odběr? my bereme multi macu a multák, můžete zkusit carnitin na ten pohyb

chrobacek
13. kvě 2009

ale ani pohyb vám v závěru nevytkl, takže jste opravdu v klidu manžel je OK neboj

mes
13. kvě 2009

Chrobi - abstinoval 4 dny.., nic víc tam napsaný není, jen to co jsem psala, taky mi to přijde málo údajů...tak nevím..Já jsem to pochopila tak, že má prostě jen ty pohyblivý a) a všechny ostatní jsou mrtvolky ☹
Díky za ty rady - hned naběhnu do lékárny a koupím carnitin a nějaké vitamínky..
Děkuji moc! A držím palečky ať se Vám povede IVF a je brzy miminko.. 😉 😵