Spermiogram. Po jaké době snažení?

olivie
17. led 2007

Ahojte holky, chtěla bych si vyměnit pár názorů a dozvědět vaše zkušenosti.
Po jaké době snažení by jste se s manželem dohodli, že podstoupí toto vyšetření???
My se snažímě 6 měsíců a pomalu o tom začínám uvažovat.
Nevíte na jeké odd. nemocničním se toto vyšetření provádí v Ml.Boleslavi a okolí???
Děkuji za Vaš názory.

marinka
23. únor 2007

len, tak to vám moc držím palce!!! Pak určitě napiš, jak jste dopadli.. Budete mít výsledky na počkání?

len
23. únor 2007

Marinko, snad jo, já se pak pochlubím, snad bude čím 😀

buresinka
23. únor 2007

Barco, měla jsem jiné zdravotní komplikace, které zabraňovali tomu, abych mohla podstoupit hned umělé oplodnění. Poprvé jsme byli v centru v říjnu 2005 a až na konci listopadu jsem stimulovala na svoje první IVF. A během toho roku jsem se pořád doufala, že bude manžel moci mít biologicky vlastní dítě. Ale pořád jsme o té možnosti dárcovských spermií mluvili, a tak jsem se s tou myšlenkou postupně smiřovala. Pak, když už bylo jasné, že bez dárcovských spermií to nepůjde, tak jsem probrečela dva dny a po těch dvou dnech jsem řekla, jdeme do toho. A teď už mi to ani nepřijde.

divabara
23. únor 2007

Ahoj holky!
Tak my dochazime do CAR v Brne.Manzel byl na spermiogramu primo tam.Poprve z toho byl docela nervozni,protoze moc nevedel do ceho jde a ja samozrejme taky.My meli vysledky do tydne,ale v podstate to muze byt i driv,zalezi na doktorovi,kdy ma cas a tak.JInak nam delali spermiogram az jako temer posledni,a ani nam ho puvodne nechteli delat,protoze jsem jaksi otehotnela docela brzo,ale pak to bohuzel s mimiskem nevyslo.A holky, doslo ke zlepseni!Sice trochu,ale pro me je to obrovsky krok vpred!Mame konecne i progresivne pohybujici se spermie (minule nebyly zadne) a i vice tech neprogresivnich.Dokonce se zlepsili o 2% i ty morfologicke odchylky.A celkove mnozstvi z puvodnich 26000000 na 87400000 cehosi.
Jinak len,drzim moc pesti!
Bara

buresinka
23. únor 2007

Jinak souhlasím s Len. Určitě je dobré, když jde chlap na spermiogram co nejdříve, protože když je problém na jeho straně a je vážný, nemusí jít ženská na ostatní vyšetření. Když u nás zjistili ten katastrofální spermiogram, tak jsem já už nikam nemusela.

A stejně, i když nebude problém na jejich straně, ale na straně ženské, tak se stejně nevyhnou tomu, aby šli do kabinky. 😀 A zvyknou si, pak už jim to nepřijde divné. Já jsem také dřív nebyla nadšená z gynekologických prohlídek a teď když jsem byla před Ketem třikrát na UZ během jednoho týdne, mi to přijde naprosto normální. 😀

Len, držím palečky. 🙂

mufy
1. bře 2007

Ahoj ráda bych se zeptala na to, jestli vadí,když není sex víc jak týden,protože jdeme s manžílkem na první inseminaci a bohužel to vyšlo tak,že nemůžeme mít sex, jelikož je nemocný a do té doby to nějak nezvládneme.Nebude to horší?Nebo lepší,že jich tam bude hodně? 🙂 Najdou tam něco?

majmuna
1. bře 2007

Mufy ja si myslim ze to problem byt nemuze...oni si to sperma v CAR presne upravi....No a jestli mas obavy tak at si manzilek pomuze sam....alspon bude natrenovano 😉 Nelam si tim hlavinku bude jich tam maximalne vic! 😉 a jeste k tomu to pak povetsi abstinenci nebude milackovi tak dlouho trvat a bude si pripadat pred sestrickama jak spravnej geroj! 😉

mufy
1. bře 2007

No jo Majmun když on leží v horečkách a pochybuji,že se mu bude do neděle chtít sexovat a pak musí být 3 - 4 dny půst,takže to nestíháme.No uvidíme,třeba to vadit nebude.Díky za radu. 🙂

len
1. bře 2007

Mufy, já myslím, že říkají 3-5 dní, ale snad by to nemělo vadit i dýl, holt ty spermie, co jsou dlouho nevyužitý, tak asi pomřou, ale zase se tam vytvoří jiný 😉 (čistě moje teorie 😀 Kdyžtak tam radši zavolej, já bych se spíš bála těch horeček než dlouhé abstinence)

mufy
1. bře 2007

Len já nevím, no zkusíme to nějak přejít a buď se tam nějaké najdou nebo ne.Je to jen IUI.Horší by to bylo před IVF.Když ne tento měsíc,tak příští to snad už bude v pořádku.

barca28
1. bře 2007

No já bych neúspěšnost rozhodně přikládala k horečkám,ty spermijky zabíjí.Tak uvidíte.Držím palce.

len
1. bře 2007

Jo, jinak jsem vlastně slíbila, že taky poreferuju 🙂 Takže zkušenost z Prahy od Apolináře - výborný přístup, akorát se čeká pěkně na chodbě, takže moc tajné to teda není 😉 Výsledky mi slíbili, až tam půjdu na další kontrolu 9.DC (normálně se chodí později, ale mám krátké cykly), tak jsem se zeptala, jestli to třeba nejde už dřív 😉 Takže - jde, akorát je třeba se zeptat - výsledky byly za 20 minut - počet, pohyblivost, morfologie 🙂 Jo a náš výsledek - normospermie, takže OK, opakovat už to manžel nemusí 🙂

barca28
1. bře 2007

Len tak to je super. 😉 My se tý první návštěvy taky nemůžeme dočkat. 😅 U nás je jasno,tak doufám,že alespoň já budu v pořádku. 😉 Ještě 3 týdny ach jo 😖

mobina
11. bře 2007

Ahojky. V pátek nám přišli výsledky prvního spermia. Doktorce budu volat zítra. Poradíte laikovi:
viskozita ejakulata normální, objem 6,8 ml. Koncentrace 49 mil/ml., progresivně pohyblivých 49%. Po centrifugaci v hustotním gradientu získáno 18 mil/ml, z toho progresivně pohyblivých 90%. Autoaglutinace spermií ani protilátky proti spermiím nezjištěny.
Závěr: ASTHENOSPERMIE (snížená pohyblivost spermií, dolní hranice normy - 50% progresivně pohyblivých spermií). Kvalita nevylučuje normální koncepci a umožňuje všechny formy asis. repro.
Já bych si to přeložila jako, že jsou trochu líné, ale jinak v poho. Díky za odpovědi 😉

majmuna
11. bře 2007

Mobi tak nejak ale i tohle se meni ...pri dalsich testech byl ten muj uz v poradku!A ted mame i jasnej dukaz... 😀

len
11. bře 2007

Mobi, já bych si to vyložila podobně 😉 Objem máte ohromný (my měli 2,6 ml, ale normální je snad 2-4), koncentraci trochu nižší, ale stále OK (my měli 66 mil. pohyblivých a 22 mil. nepohyblivých, minimum je 20 mil./ml), taky je důležitá morfologie, tu u tebe nijak nevidím... Ale co já si pamatuju, tak procenta sama o sobě jsou důležitá, ale ještě důležitější je, z jakého počtu jsou. Čili rozhodně je lepší mít 50% pohyblivých z 50 mil. nežli 70% pohyblivých, ale jenom z 10 mil. (protože v prvém případě je 25 mil. OK, zatímco ve druhém pouze 7 mil. OK). Takže my i když měli ta procenta morfologicky špatných mimo normu, nakonec nám v klidu napsali normospermie, protože jsme jich zase měli větší počet.

mobina
11. bře 2007

Holky tak to jste mě trochu uklidnily. Uvidíme, co řekne zítra doktorka. Jinak MS stále nikde. Zítra to bude 40 DC, takže se asi rovnou optám na tu vyvolávačku 😝 Oj oj...další hormóny. A ty já nerada 😖

alusa
29. bře 2007

Chystáme se na spermiogram, ale nikde jsem se nedočetla, zda je třeba nějaká sexuální abstinence před tímto vyšetřením???

mobina
29. bře 2007

Aluso 3-5 dní před návštěvou a také by se měl vyhýbat alkoholu ve větším množství 😉

mufy
29. bře 2007

Aluso, měla by být asi 3-5 dní před spermiogramem. 🙂

alusa
29. bře 2007

Uf 😕 Tak to asi teda dneska raději nic, pokud tam chceme zítra nést vzorek 😉

zenuska
29. bře 2007

alusa, v Brně 2-3 dny 😉

alusa
29. bře 2007

No tak to ještě, že jste mi to napsaly. Můj gynekolog mi to zapoměl říct nebo já se spíš nezeptala a teď mi to tak napadlo...

mufy
29. bře 2007

Aluso no tak dneska by sexík být neměl, ať tam má spermijek co nejvíc.Musíš to vydržet.My jdeme na IUI v úterý a sex před tím nebude 10 dní,tak snad jich tam bude co nejvíc. 🙂

alusa
29. bře 2007

Mufy, držím palečky ať jich tam je určo co nejvíc 😉
Musí být vzorek ve skleněné nádobce nebo může být plastovka?

zenuska
29. bře 2007

alusa, no hlavně musí být sterilní. Dají ti ji v kterémkoliv centru 😉

alusa
29. bře 2007

Nestačilo by nějakou skleněnou vyvařit nebo neprodává se to v lékárně?

pavlinka3
29. bře 2007

v lékárně by měli prodávat takové ampulky - řekni jim přímo na co to chceš a oni už budou vědět 😀 hlavně se nestydět 😀
my jsme sice šli do akce přímo na sexuologii a tam manža dostal takovou malou baňku - hlavně to musí být sterilní jak říká zenuska 🙂

alusa
29. bře 2007

Pavlinka a jak jste dopadli?

pavlinka3
29. bře 2007

no my dopadli dobře - manžel má NORMOSPERMIE a tak mě čeká laparoskopie při které budou zjišťovat co teda způsobuje moji "neplodnost"