Spermiogram. Po jaké době snažení?

olivie
17. led 2007

Ahojte holky, chtěla bych si vyměnit pár názorů a dozvědět vaše zkušenosti.
Po jaké době snažení by jste se s manželem dohodli, že podstoupí toto vyšetření???
My se snažímě 6 měsíců a pomalu o tom začínám uvažovat.
Nevíte na jeké odd. nemocničním se toto vyšetření provádí v Ml.Boleslavi a okolí???
Děkuji za Vaš názory.

mufy
17. led 2007

Ahoj Olivie, my jsme šli s manželem na spermiogram po půl roce a dobře jsme udělali.Zjistili mu minimum spermií,takže chodíme do Caru a bylo nám navrhnuté um.oplodnění.Teď to alespoň můžeme nějak řešit,takhle bychom se snažili a nic z toho.
V mládí měl příušnice a prodělal si těžkou mononukleózu,takže to přičítáme tomuto. 🙂

olivie
autor
17. led 2007

Ahoj Mufy.Děkuji za odp.A to jsi šla nejdříve ke svému gynekologovi a on doporučení na spermiogram tvému manželovi napsal??Co je to CAR?

mufy
17. led 2007

Ano můj gynekolog mi napsal potvrzení na spermiogram.Ale když ho požádáš,že by jste to chtěli absolvovat,tak by ti ho měl napsat taky.
CAR je centrum asistované reprodukce - tam dělají umělé oplodnění.
Jistota je jistota. 😀

olivie
autor
17. led 2007

Děkuji ti moc.Na jakém odd v nemocnici to dělají?Anebo přímo tvůl gynekolog?To je asi blbost,viď..

mufy
17. led 2007

To ti už všechno řekne tvůj doktor a ten tě tam s manželem pošle.Jen se toho nebát. 😀 🙂

len
17. led 2007

Olivie, spermiogram je jedno z nejzákladnějších a taky nejjednodušších vyšetření, takže myslím, že po půlroce snažení by neměl gynekolog dělat problémy, kdybys ho poprosila o vypsání žádanky. Mám pocit, že když bude mít manžel doporučení, proplatí to pojišťovna, kdyby se tam vypravil na vlastní pěst, udělali by mu ho taky, ovšem musel by si ho zaplatit.
Nás na spermiogram poslali taky po půl roce, i když já za tu dobu stihla osm neúspěšných pokusů, mám rychlé cykly 😉 Ale pozor, jsou tam hodně dlouhé čekací doby, takže nežli tam manžela vezmou, budu už mít za sebou těch cyklů deset 😝 I když v menším městě by to snad tak dlouho trvat nemělo 😉
Jinak mě doktor řekl, že to dělají na libovolné sexuologii, ale nakonec jsme se stejně dostali do toho CARu...
Takže opravdu doporučuju zajít za svým gynekologem a poprosit ho, ať ti vypíše pro manžela žádanku, a on už vám poradí, kam se objednat 😉
Taky má tohle vyšetření tu výhodu, že jak se musí sperma zkoumat ještě čerstvé, výsledky jsou hotové velice rychle a nemusíš na ně čekat třeba týdny jako u jiných vyšetření 🙂

allena
17. led 2007

Taky se přidám. Nám doktor napsal po cca půl roce žádanku na spermigram a mohli jsme si vybrat kam chceme a jelikož se nám nejvíce hodila Apolinářská v Praze, tak jsme se objednali a vzali nás do týdne a výsledky nám sdělili hned ten den. Takže super rychlovka a dopadla navíc velice dobře. Takže máme radost!!! 🙂
Určitě se toho nemá cenu bát, naopak. Je lepší znát zdrav. stav a možnosti. 😉

len
17. led 2007

Hele, Alleno, nám u toho samého Apolináře minulý týden řekli, že mají volno nejdřív na konci února, to je nějaká spravedlnost? 😀

allena
17. led 2007

Len, tak to je fakt divný. Já tam volala hned první týden v lednu a nebyl problém. Skoro mi to příšlo, že můžeme přijít kdykoliv i bez objednání předem. Ale byli jsme jen v laboratořích a ne u žádného lékaře. Tak třeba proto. Nevím...
On ten odběr může chtít v podstatě kdokoliv a kdykoliv. I bez žádanky, když si za to zaplatí, tak asi proto to jde i bez objednání a s tím, že si počkáš na výsledek.

len
17. led 2007

Hm, tak to máš asi pravdu, my jdeme k tomu ještě do poradny, tak se to asi rozhodli spojit všecko dohromady a ve skutečnosti čekáme na tu poradnu a ne na ten spermiogram 😉

simus
17. led 2007

u nás to dělají i v nemocnici na gynekologii 1x za týden, aby se tam nepotkávalo moc lidí. Měla jsem žádanku od gynekologa a manžel neplatil nic

jankar
17. led 2007

Ahoj holky,my byli na SPG v Brně v Heliosu a výsledky byly až do 10 dnů,protože se dělalo kompletní vyšetření a to je i morfologie(tvar a deformace)a to prý není hned,tak nám to tam řekli 😉 naštěstí bylo vše OK,ale těch 10 dnů čekání bylo na prd 😠

petul.a
17. led 2007

Ahoj, holky, taky se přidám. Nás poslal gynekolog na spermiogram hned (ale já šla za gynekologem až když se nám už rok nedařilo ☹). Byli jsme v Praze na "Karláku", čekací doba byla myslím kolem měsíce. Výsledky nám řekli asi za hodinu, pak si s námi ještě pan doktor popovídal. Fakt se není čeho bát. Jo, a u nás byly výsledky taky v pohodě. Manžel měl největší strach, že bude mít na propustce razítko sexuologie 😀. Naštěstí pro tyto účely mají neutrální razítko. Taky nám pan doktor poradil (a gynekolog posléze také), že na spermijky má dobrý vliv vitamin E, selen a zinek. A někde jsme se dočetli, že i dýňová semínka. Takže manžel papá a papá a papá...

len
17. led 2007

Jak tak koukám, tak tu pěkně mystifikuju - dlouhé čekací doby, výsledky hned... 😀 Co jsem slyšela a zažila, šířím dál, ale teď už budu radši mlčet 🤐

jankar
17. led 2007

jo a zapoměla jsem dodat že mi byli na SPGpo půl roce snažení na doporučení mého gynekologa tak jsme neplatili nic 🙂

mufy
17. led 2007

nás taky vzali na spermiogram hned a výsledky měl můj gyndr.za 4 dny.Teď v tom CARu je to složitější,mají tam plno,takže musíme čekat skoro měsíc.Každé středisko to má jinak. 😎

olivie
autor
17. led 2007

Holky moc všem děkuji za přispění Vašich zkušeností.
Zítra mám 28DC a pokud MS přijde( i když nikdy jsem nemívala zpoždění a teď pár dní u mě nehraje roli????), tak zavolám sestře svého gynekologa a dohodnu se na návštěvě a poprosím ho o tu žádanku....snad to bude vše bez problémů.NAštěstí mi můj manžel řekl, že proti tomu nic nemá.....a to taky každý chlap takový není....

martinka.a.honzik
17. led 2007

Ahojky, můj manžel byl na spermiogramu ještě před začátkem snažení. Napadlo ho to naprosto samo, protože vzhledem k mě endometrioze mě v případě jeho špatných výsledků nechtěl trápit půlročním snažením a vystavovat tak riziku, že se mi endometrioza tak rozeběhne, že pak bude problém i u mě. Doktorka která mě léčí pro nedometriozu (léčím se u Apolináře) nám vypsala žádnku a vzali ho ještě ten den, čekali jsme cca půl hodiny v čekárně a pak 2 hodiny na výsledky. Všichni tam z toho byli paf, že manžel se nabídl sám, že prý chlapi dělají docela drahoty. Naštěstí byli výsledky na jedničku s hvězdičkou. To bylo v 04/2006 a začali jsme se snažit v 07/2006. Bohužel bezúspěšně ☹. V 01/2007 byl spermiogram zopakován, ale to už díky vstupní konzultaci v CAR, výdledky naštěstí vyšli ještě mnohem lepší. Bohužel 10.1. pan doktor v CAR u Apolináře konstatoval, že mám díky endometrioze unavené vejcovody, takže teď čekám na MS a pak začne stimulace na IVF ☹((. Ale to už jsem odbočila od tématu.

petul.a
17. led 2007

U mého gynekologa mi taky řekli "Tak Vy jste ho tam dotáhla" 😉. Divili se, když jsem řekla, že manžel tam šel v pohodě. Prý to vůbec není obvyklé! Pro muže je totiž složitější než pro nás přiznat si, že by mohl být problém u něj, a navíc hodně chlapů se taky hóóóóóóóóódně stydí.

len
17. led 2007

No, já to beru tak, že přeci může být sám zvědavý, jak na tom je, ne? 😉 A pokud se po mně chce, abych 2x do roka ležela v gynekologickém křesle a nechala na sebe zírat cizího chlapa, tak proč on by se nemohl jednou na chvilku zavřít v soukromí a udělat tam něco, co mu normálně není vůbec proti srsti, no ne? 😀

mori
17. led 2007

len - ani se tam nemusí zavírat sám 😉

len
17. led 2007

No, navíc to 😀 Varovala jsem ho předem, co se po něm bude chtít, a má víc jak měsíc na rozmyšlenou, jak to bude chtít podniknout, jestli se mnou nebo beze mě 😉

mikulka
17. led 2007

Myslím, že dnes už je to běžné, že chlap jde na spermiogram. Dřív když to nešlo, automaticky za to mohla žena, dnes se už ví, že téměř stejným měřítkem mají problémy muži. A je určitě lepší vědět dřív co a jak a pak se podle toho zařídit.

mikulka
17. led 2007

To je jako s rozdělením prací doma - dřív vše odřela ženská, dneska už se to moc moc lepší. I spermiogram bude běžnější a běžnější. Někde dokonce povolují, aby si vzal s sebou do kabinky manželku 😉

len
17. led 2007

No a hlavně většina doktorů stejně navíc nechá nejdřív vyšetřit chlapa, protože je to jednoduché, levné, rychlé a 50% problémů může být na jeho straně 😉 Teprve po spermiogramu se začnou zabývat vyšetřením ženy 🙂

petul.a
17. led 2007

Ano, přesně tak. Pokud by byl problém na straně chlapa, tak proč by měla žena zbytečně podstupovat celé to martyrium. A pokud by byl problém na obou stranách, tak je určitě lepší začít s léčbou u obou najednou.

len
17. led 2007

Tak tak, čili pokud se chlapovi nechce, asi mu leda říct, že bez jeho vyšetření se vám doktor nebude věnovat, že určitě bude všecko OK, ale potřebujete to mít na papíře a potom vy samy podstoupíte daleko nepříjemnější vyšetření... 😝 Prostě že si nikdo ani náhodou nemyslí, že je chyba v něm, ale holt je takový oficiální postup a s tím vy nic nenaděláte 😉

adus22
18. led 2007

Ahojte vsetky. Manžel bol na spermiogram tento tyžden, po roku neuspešneho snaženia. On to bral uplne v pohode, horšie už boli vysledky. Bohužial žiadne spermie. Takže za mesiac ideme znova a podla toho sa uvidi. Bol to riadny šok.

mufy
18. led 2007

adus a řekli vám další postup, kdyby se to nezlepšilo?A jak to bral tvůj manžel?Jsme na tom podobně,manželovi taky zjistili,že nemá žádné spermie a v únoru jde na kontrolní spermiogram,ale prý pochybují,že se tam něco najde. ☹

adus22
18. led 2007

mufy manzela to dost zobralo, obidvaja sme boli z toho nestastni, aj slzy boli. Ale potom som si precitala nejake clanky na nete a hladalo o tom dalsie informacie a zistila som, ze to este neznamena, ze by sme nemohli mat vlastne dieta. Existuju sposoby, ako sa da pomoct aj pri takomto zlom spermiograme. Takze to nas trosku ukludnilo a povedali sme si, ze vyskusame vsetko co sa bude dat. Takze za mesiac znova spermiogram v nemocnici. Ak by bol znova zly, nasla som v Prahe centrum, kde sa specializuju na muzsku neplodnost. Ty si ale pisala, ze nejake spermie mu nasli. Takze sa chystate na umele oplodnenie? A kde? Inak moj manzel tiez prekonal infekcnu mononukleozu.