Spermiogram. Po jaké době snažení?

olivie
17. led 2007

Ahojte holky, chtěla bych si vyměnit pár názorů a dozvědět vaše zkušenosti.
Po jaké době snažení by jste se s manželem dohodli, že podstoupí toto vyšetření???
My se snažímě 6 měsíců a pomalu o tom začínám uvažovat.
Nevíte na jeké odd. nemocničním se toto vyšetření provádí v Ml.Boleslavi a okolí???
Děkuji za Vaš názory.

luzza
22. lis 2007

Ahoj 🙂 Leuko by tam prý být neměli.. 😒 Vzorek poslali ještě do Chomutova na kultivaci a za 14 dní si máme zavolat... tak nevím...Jinak děkuju 🙂 Jdu odvézt malého do školy a pak se ještě ozvu... 🙂

jmisa
22. lis 2007

Luzza, tak to by třeba byla jen nějaká infekce a dalo by se něco dělat.

luzza
22. lis 2007

Už jsem zpět.. 🙂

luzza
22. lis 2007

V to doufám, že se s tím dá něco dělat... Jinak myslíš, že je ten spermio ok? Nám se to na první pohled zdálo docela blbý... A manža byl z toho takovej divnej...

jmisa
22. lis 2007

mám tu tabulku s normou:
koncentrace - 20 mil v ml
pohyblivost - 50% pohyblivých nebo 25% progresivně pohyblivých
morfologie - 30% normálních.

jmisa
22. lis 2007

už jsem našla i normu pro leukocyty - do 1milionu

luzza
22. lis 2007

No ty jsi ale šikulka! 🙂 Tak leuko máme 2,3 mil...A norm. morfologii u 25% spermošů...

luzza
22. lis 2007

Tak jsem zvědavá, co nás teď čeká dál... 😕 A manžu musím uklidnit, že je ten spermiogram celkem gut...

luzza
22. lis 2007

Možná koupíme ještě nějaký vitamíny... a ono se to vystříbří... 😉

jmisa
22. lis 2007

Luzza, z jednoho spermia se nedaj dělat definitivní závěry, ono to má výkyvy a třeba to za 3 měsíce bude už OK, fakt to máte relativně v normě, jsme tu podstatně horší případové 😀

luzza
22. lis 2007

Ale ještě že tu jste!!! 😅

luzza
22. lis 2007

jmis.. půjdu si lehnout, jsem po noční.. mám už dost.. 🙄 Mimojiné-ty jsi taky 77 ročník???

jmisa
22. lis 2007

Luzza, jsem 1971

luzza
22. lis 2007

00000 😨 Tak to sem se někde překoukla... Ti říkám, že si musím jít lehnout.. 😀 Já si vás pak někde najdu... 😉 Zatím dobrou...

baca
27. pro 2007

Ahoj holky, dr. nás poslala na spermiogram.Manžel před několika lety prodělal zánět varlete. Myslíte, že by to mohlo zanechat nějaké následky? To postižené varle mu odoperovali a řekli mu, že na plodnost by to nemělo mít vliv. Nemáte někdo podobné zkušenosti?

leamaria
30. led 2008

ahoj holky,chtěla bych se zeptat,dá se jít v Jihlavské nemocnici na spermiogram.Zabývá se vůbec tahle nemocnice neplodností? díky všem za odpovědí lea

jmisa
30. led 2008

Lea, myslím, že v Jihlavě je přímo centrum asistované reprodukce.

gucci
12. únor 2008

ahoj holky, máte některá zkušenosti s PROVIRONem? manža má líné pulčíky...na prvním spermio to bylo ještě v normě i když na hranici, pak užíval proviron a ted vyšel spermio ještě hůř. Dr. znovu napsala proviron, ale nevím, jestli je to OK

beli
22. únor 2008

Ahojte doporucili mi tuto stranku a som moc rada aj mi mame ist na spermonogram pretoze mam PCO a chcu zistit ci je manzel O.K no poviem vam ze on je z toho uplne hotovy je trochu konzervativny a nevie si predstavit ako to bude prebiehat mam z toho trochu strach.Preto som rada(kedze ani ja som netusila ako to bude)ze som si mohla precitat vase nazori mozno ked mu poviem kolko chlapou to museli absolvovat tak sa trochu ukludni takze vam chcem podakovat a prejem uspesne snazenia

zednik
25. únor 2008

ahoj gucci,manželovi taky dr. napsal proviron,ale užívá ho teprve krátce,takže zatim nevím 😢
Jakou měl manžel pohyblivos spermoušů?Ten můj 44%.Je to hodně špatný?

jmisa
25. únor 2008

44% pohyblivost, co by můj manža za to dal 😕

jmisa
25. únor 2008

Zednik, jinak norma je 50%, tak to má trochu horší, ale může to být jen výkyv, byl manža prvně nebo na kontrolním už?

zednik
25. únor 2008

Ted byl prvně.Máme to zkoušet ještě 3měsíce a pak nás prej dr.někam pošle.Kam,to zatim neřekla.

zednik
25. únor 2008

jmisa,kolikrát se chodí na ten spermiogram?Protože dr. mi ani nenaznačila,že by tam musel ještě jednou.

jmisa
25. únor 2008

Zednik, tak aby mohla udělat závěr, tak by měl jít 2x s nějakým odstupem, mohl to být jen výkyv v důsledku stresu, nemoci atd.
Když vás pošle do CAR, tak si budou nejspíš dělat svůj. Neznám ostatní parametry, ale myslím, že s tím by mohlo jít i IUI - inseminace.

zednik
25. únor 2008

jmisa,díky moc za odpověd.Teprve začínáme běhat po dr.,takže toho moc nevím.Ta inseminace se platí,nebo něco hradí pojištovna?

jmisa
25. únor 2008

Zednik, IUI je skoro zdarma, doplácí se jen něco na léky a za nástroj, ale to záleží jak kde.

zednik
25. únor 2008

jmisa,tak to je fajn.Ale přeci jen bych byla ráda,kdyby to šlo přirozenou cestou.
Mám už dvě děti a to třetí ne a ne přijít.Snažíme se rok.Koukala jsem,že jsme stejnej ročník.Jak dlouho se snažíte vy?

jmisa
25. únor 2008

Něco kolem roku. U nás podchytil gyndař spermio dost brzo, v našem věku není na co čekat, pro nás je to první mimi.

lussa
9. bře 2008

Ahoj, my se snažíme o mimi rok a teď se chystáme na spermiogram, jenže ten můj se tak nějak stydí, tak ho tam snad dotáhnu ☹