Spermiogram. Po jaké době snažení?

olivie
17. led 2007

Ahojte holky, chtěla bych si vyměnit pár názorů a dozvědět vaše zkušenosti.
Po jaké době snažení by jste se s manželem dohodli, že podstoupí toto vyšetření???
My se snažímě 6 měsíců a pomalu o tom začínám uvažovat.
Nevíte na jeké odd. nemocničním se toto vyšetření provádí v Ml.Boleslavi a okolí???
Děkuji za Vaš názory.

alusa
29. bře 2007

No já mám obavy, že dojdeme taky až k té laparoskopii ☹ Snažíme se 9 měsíců a pořád nic... 😢

mufy
29. bře 2007

Nám dali podruhé v centru nádobku a když jsme na spermiogramu byli poprvé,tak jsem to vzala do kelímku od přesnidávky.Ale nebyla vyvařená,tak asi proto tam byl tak špatný výsledek.Pak už to bylo lepší. 🙂

pavlinka3
29. bře 2007

alusa - my se snažíme už rok a 3 měsíce - ale až minulý cyklus jsem začala měřit BT a tento cyklus k tomu sleduji i hlen - už rok beru hormony (Estrimax a Proveru) na urovnání cyklu, ale vzhledem k tomu, že celý rok nic a minulý cyklus jsem měla 16dní zpoždění a taky nic, tak jsem tento cyklus ty hormony přestala brát - jen tak, sama od sebe - na doktorku kašlu, ráda bych jí vyměnila, ale zatím jsem nesehnala někoho schopného kdo by neměl stop stav pro nové pacientky. Takže čekám do té laparky a pak uvidím. My jsme si mysleli,že asi bude chyba v manželovi (má jen jedno varle - když byl malý, tak mu jedno přestalo růst a "uhnilo"), ale nakonec mu spermiogram vyšel dobrej. No uvidíme, uvidíme.

alusa
29. bře 2007

Pavlinka-já si naštěstí na doktora nemůžu stěžovat, přešla jsem k němu teprve na podzim 2006, ale byla to náhoda, že otevíral novou ordinaci a bral nové pacientky... Jinak je vyhlášený a dneska už bych se k němu nedostala. Mimo jiné se specializuje na sterilní páry, kterým se nedaří mimčo, tak doufám, že to s jeho pomocí nějak zvládneme 😉

pavlinka3
29. bře 2007

To, že se snažíte 9 měsíců ještě neznamená, že jste sterilní pár!!! Co bych měla říkat potom já s manželem 🙂
Prostě se zatím tvoje uvolněné vajíčko a manželovi spermie nepotkali v ten správný okamžik 🙂 nic víc - hlavně si nevsugeruj, že dítě mít nemůžete, protože to pak hodně ovlivňuje otěhotnění. Tak hlavu vzhůru a ať vše dobře dopadne. 🙂

barca28
29. bře 2007

Holky jsem tu zas.Náš kontrolní spermiogram dopadl lépe 😎 .Už máme nějaké živé spermíky. 😝 Před tím byli všechny nepohyblivé.Naše první návštěva v CARu nás zatím moc nenadchla. 😒 Strašně rychle na nás všechno chrlili a bylo to tam jak na běžícím páse.Jinak příští týden jdeme na další spermiogram,protože ten náš je moc stručný.Takže manža si teď užívá 😀 Musí nám zjistit,jestli těch pár dobrých co máme se dá použít na IVF tak držte palečky 😉

kata76
29. bře 2007

ahoj Barco, gratuluju ke zlepseni (jinak ja se docetla, ze krome toho, co tu bylo jmenovane, se doporucuje L-arginin, mivaji ho v prodejnach pro sportovce).
Co to znamena, ze jdete na dalsi spg, protoze ten vas je strucny?
Ptam se, protoze manzel byl na jednom spg a kdyz ctu ty vysledky, tak nevim, jake se delaji varianty tech testu, vypada to, ze nekdy se dela jen takovy zakladni spg a jindy vic dopodrobna..
Vite nekdo vic informaci?

Jinak jeste zminim, ze u nas se na vyzadani delala kultivace a zjistil se streptokok, takze manzel bral antibiotika. Snad se ted zlepsi pohyblivost.. holky, drzte palce, my uz se taky takhle probijime nekolik let

vsechny zdravim!

barca28
29. bře 2007

Kato to znamená,že jsme tam měli napsáno ojediněle pohyblivé a ojediněle nepohyblivé.Na to nám v CARu řekli,že je to hodně stručné,že se musí podívat,jestli ty pohyblivé mají správnou hlavičku a ocásek 😀 Tento spermiogram pro ně není směrodatný.A také kolik jich je.Podle toho budou postupovat dál.Mě se to tedy taky zdálo stručné.No tady už si s tím nějak poradí,tak uvidíme 😉

kacka2
30. bře 2007

Tak jsem dneska koupila manželovi selen, zinek a vitamin E, uvidime co na to řekne 🙂

kim
30. bře 2007

Kači: můj to jí už 3.měsíc a vždycky má průpovídky, že už aby jsme to baby zplodili, že si připadá jako důchodce 😀 😀 😀 😀

zenuska
30. bře 2007

Holky no u nás je to stejný 😀 Taky se mi vždycky snaží utíct, když mu to chystám 😀 A to chudák ještě neví, že něco přikoupím 😀

alusa
30. bře 2007

Holky tak jsem dneska ráno odvezla spermijky do laborky a teď se chystám zavolat na výsledky 😒 Jsem pěkně nervózní. Jinak mi v laborce řekli, že mi výsledky neřeknou, musím přes mého gynekologa...

zenuska
30. bře 2007

alesa, tak co jak jsi dopadla s telefonátem? 😕

alusa
30. bře 2007

zenuska, teď jsem volala... V laborce mi sice řekli, že vyšetření je během dvou hodin hotové a odpoledne můžu zkusit zavolat k doktoru, ale sestřička mi řekla, že je ještě moc brzy, že oni budou mít ty výsledky až tak v úterý ☹ To budou nervy celý víkend...

mufy
30. bře 2007

Holky ten můj manžílek to do sebe láduje taky už asi 3 měsíce,ale musím říct,že poslouchá a bere si to skoro každý den a když vidím,že krabičky zůstali neotevřené,tak mu je hned chystám.Ti chlapi přece pro to musí taky něco udělat ne?A taky mi říká,už aby se to povedlo, jinak se z těch léků zblázní. 🙂

Aluso,jak dopadly výsledky?Už je víš?
U mě to byl snad nejhorší den v mém životě,když jsem volala doktorovi pro výsledky spermiogramu.V životě by mě nenapadlo, že se něco takového může stát i nám.Mám to úplně před očima když mi to říkal.Málem jsem se z toho sesypala, když mi řekl, že je manžel neplodný.Neměla jsem slov a brečela jsem a brečela.Bylo to fakt hrozný a ještě když jsem si uvědomila, že mu to musím říct večer.Nikomu to opravdu nepřeji.Nakonec to dopadlo tak,že se mu spermiogram zlepšil a teď chodíme na IUI,tak snad z toho nějaké miminko brzo bude. 🙂

alusa
30. bře 2007

Mufy, na zlepšení spermiogramu dostal nějaké léky? Vysvětlovala jsem mu jaké můžou být výsledky a dneska se mi manža zeptal, jestli se dá něco dělat, kdyby tam žádné nebyly...

mufy
30. bře 2007

Od doktorů nedostal nic, když tam nic nemá,tak to ani prý nejde zlepšit.No kvůli tomu nás poslali do CAR a navrhli nám dárce.No a já mu sama naordinovala Éčko, Céčko a koenzym Q10.No a zlepšilo se to.Ale u každého je to jiné. 🙂

A když by tam náhodou opravdu nic neměl,tak se to dá řešit metodou Mesa a Tese a nebo dárcem.

alusa
30. bře 2007

Jéé to jsou složitosti... No uvidíme příští týden, snad tam něco najdou 😉

kacka2
30. bře 2007

No koukám že všichni chlapy jsou stejný! 🙂
My teprve začínáme, a doufám že na spermiogram nedojde, to bych musela manžu dlouho zpracovávát 😠

mobina
30. bře 2007

Holky tak můj pocitvě zobe, to mu problém nečiní, ale máme řídké sperma a ještě jsou líné, tak ho přemlouvám ke studeným sprchám před stykem a zatím nějak bez výsledku 😀 Na kontrolní jdeme v květnu.

alusa
30. bře 2007

Kacka,jak dlouho se snažíte? Ty už si podstoupila nějaké vyšetření?

kacka2
30. bře 2007

ahoj Alusa, snažíme se od nového roku, ale já teď beru estrogen a utrogestan (sice jsem měla hormonální profil v normě, ale neměla jsem OVU a hrooooozně dlouhý cyklus).
No a teda studený sprchy rozhodně nehrozí! 🙂

alusa
30. bře 2007

Tak to si ještě v pohodě, já myslela, že Vám to nejde delší dobu 😉 My chceme mimčo od července 06 😢

mobina
30. bře 2007

No taky to vidím spíš na podložení zadečku po styku. Ta studená voda je trochu brutál 😅

kacka2
30. bře 2007

já vím, pořád si řikám že je dost času, že jsme teprve začali. Ovšem vitamíny manžovi jen prospějou 😉
Tak ať vám to všem vyjde!

alusa
30. bře 2007

Holky ta studená voda jako pro chlapy nebo je to něco nového?

kacka2
30. bře 2007

jo jo, už jsem o tom tady někde četla, rozhodně se nedoporučuje horká vana, což mi docela rádi. Ach jo, myslela jsem že je problém neotěhotnět a teď zjišťuju, že je to opačně 😠

mufy
30. bře 2007

Alus tu vodu nám doporučil doktor taky, je to pro chlapy.Měli by si každý den proplachovat varlata pod studenou vodou.A na teplé vany zapomenout úplně.

kacka2
30. bře 2007

Tak to bych opravdu chtěla vidět co by na to můj manža, denně studený proplach varlat 😀 😀

kacka2
30. bře 2007

Mufy a tvůj manžel to podstupuje?
Jestli jo, tak to je frajer!!! 😵