Spermiogram. Po jaké době snažení?

olivie
17. led 2007

Ahojte holky, chtěla bych si vyměnit pár názorů a dozvědět vaše zkušenosti.
Po jaké době snažení by jste se s manželem dohodli, že podstoupí toto vyšetření???
My se snažímě 6 měsíců a pomalu o tom začínám uvažovat.
Nevíte na jeké odd. nemocničním se toto vyšetření provádí v Ml.Boleslavi a okolí???
Děkuji za Vaš názory.

chrobacek
14. kvě 2009

97% imobilních, 3% na místě, 0% pomalý progresivní pohyb, 0% rychlý progresivní pohyb

toto jsme měli my bud v klidu 🙂))

chrobacek
14. kvě 2009

diky moc 🙂 a vám přeju těhu přirozeně 🙂

samson
2. srp 2009

zdravim holky potřebovala bych poradit se spermiogramem...

Objem ( ml )
4ml
Zkapalnění ( N, P, +,++,+++ )
Abnormální / P+++ /
Koncentrace ( mil/ml )
266 mil/ml
Motilita ( % )
73 %
Motilita progresivní ( % )
9 %
Morfologie norma ( % )
12 % hlava: 56 % krk:28% bičík: 4 %
Výsledek:
Asthenotheratospermie

asi špatné, že? 😒 Ale bylo nám řečeno, že normál. otěhotnění to nebraní..jen nevim jaky je rozdil mzi molitou a molitou progresivni - poradite někdo 😨

monulkab
25. srp 2009

Ahoj holky, dneska jsem byla na odběru krve kvůli hormonálnímu profilu, a při té příležitosti jsem se koukla do karty na výsledky spermiogramu. Bylo tam napsáno:
rychlý pohyb 10%
pomalý pohyb 15%
neprogresivní 5%
imobilní 70%
morfologie
normální 29%
špatná hlavička 31%
krk a bičík 30%
bičík 10%
závěr Asthenospermie....sice nemám zdravotnické vzdělání, ale je mi jasné že je to asi hodně špatný že?

monulkab
25. srp 2009

nebo se v té morfologii uvádí dorá procenta...? nějak si to nevybavuju, opisovala jsem to na chodbě do mobilu... 😨

chrobacek
25. srp 2009

Normální hodnoty spermiogramu podle Světové zdravotnické organizace

Objem
2 a více ml

pH
7,2 a více

Koncentrace spermií
20 000 000 / ml a více

Celkové množství spermií
40 000 000 a více

Pohyblivost
50% pohyblivých nebo 25% progresivně pohyblivých

Morfologie
nejméně 30% morfologicky zcela normálních spermií

wobludka
25. srp 2009

samson - znamená to, že jsou spermie pohyblivé, ale pomalejší, než by měly být 😉 ,, Progresivní motilita vyžaduje definici "space gain", tj. vzdálenosti, uražené za časovou jednotku. Stanovuje se v "head lenghts" (délkách hlaviček spermií), které spermie urazí za sekundu, a rovná se 5 mikrometrům za sekundu." Žádnou tragédii bych v tom neviděla, otěhotnět můžeš normálně přirozeně, jen to nebude hned na první pokus no... jestli se snažíte už hodně dlouho, tak bych hledala ještě další příčinu, jinak to chce jen trpělivost 😉

monulko, zase tak hrozný to není - většina je nepohyblivá, ale dost jich je ok, tipuju to na přehřívání - vypněte vyhřívání sedaček v autě, zahoďte slipy, nedávejte notebook do klína a vyvarujte se teplé koupele, přidejte vitamíny a myslím, že za 3 měsíce by se to mohlo výrazně zlepšit 😉 i s tímhle se dá otěhotnět přirozeně, ikdyž to chce čas 😉

chrobacek
25. srp 2009

ahoj wobludko jak je? co dělají miminka v bříšku?

wobludka
25. srp 2009

Ahoj chrobi 🙂 cítím se dobře, tak snad se jim tam líbí, těžko říct 🙂 a nějaký zkoumání se stejně nemá velký smysl... prostě se musí snažit, jak říká manžel, za ručičku je celý život vodit nemůžeme 🙂 Držím pěsti, ať vám to tentokrát vyjde 😉

wrtulka
25. srp 2009

Ahojky Woblud 😵
taky jsem koukala jak bojujete a že máte 4 mrazáčky myslím? To je super🙂 TAkže po 3 tím dnu to zvládla většina viď?🙂

wobludka
25. srp 2009

Ahoj wrtul 🙂 jj, zvládli to - měli jsme 24 vajíček, 16 zralých, 11 oplozeno, 3 vyřazeny z kultivace pro genetické vady, 6 zůstalo hezkých do transferu a dvě nám vrátili, 4 jsme šoupli do mrazáku 🙂 myslím, že potvůrky měli opravdu jen problém se tam zavrtat, protože se nevyvýjeli jen 2. Tak snad to bude jen otázka času 🙂

chrobacek
25. srp 2009

jejda to určitě žádné zkoumání 🙂) spíš jak se cítíš ty jestli hypers. zaženán přece jenom jsi měla urodu 🙂

děkuju za pěsti, ale začínám být opět trochu skeptická ....

wrtulka
25. srp 2009

Chrobi pamatuješ která z holek to měla 3 super kvalitní vajáčka? z jednoho je těhule a má jednoho mrazáčka? TAk přestaň být skeptická povede se to!
Woblud a v jakém stádiu vám je zaváděli? co mě mrzí že v Sanusu standardně nekultivujou do morulek a blaktocist...

chrobacek
25. srp 2009

wrtulko jojo já vím .... musí se hlavně dělit a ne se flákat jak minule 🙂

wrtulka
25. srp 2009

Chrobi uvidíš po 3 tím dnu kultivace... 😉

chrobacek
25. srp 2009

no v za týden budeme mít jasno 😉

wobludka
25. srp 2009

no mě zaváděli 10ti a 12ti-buněčné, to je jaké stadium? Jejda pes mi sežral těstovinový salát 😠 a to byl samá zelenina 😅 holt si udělám polívku 🙂

wrtulka
25. srp 2009

woblud 😀
no to není žádný stádium to je prostě 10 a 12 ti buněčné no 😲

wobludka
25. srp 2009

ahá, a odkdy je to morula?

wrtulka
25. srp 2009

woblud nevím kolik je to buněk..ale kolem 100 myslím.
Ono v těhle fázím už se na počet buněk už moc nehraje víš.. už splívají.. jde o tvar a charakteristiky embrijka..

veria
25. srp 2009

Holky, morula je od 16 buněk. 100 buněk, to už se ani snad v laboratoři nevypěstuje.

wobludka
25. srp 2009

ahá, děkuji 🙂 já jsem si dala do alba nějaký obrázky, takže blastocysta je mi jasná, ale nevyčetla jsem, odkdy byla ta morula 🙂

wrtulka
25. srp 2009

jo jo woblud hezký obrázky..
morulku sem nevěděla.. ale ta blaktocista mívá i kolem 100 buněk.. teda v Heliosu mi to tvrdili 😀

veria
25. srp 2009

Wrtulko, tak možná blastocysta jo, když jí nechají až do 6. dne, to někdy v Heliosu dělají, nám je nechávali do 6. dne a už to prý byly expandující blastocysty, že se jako vyklubávaly.

wrtulka
25. srp 2009

jo vario takovou mi ukazovaly na konzutaci na obrázku.. 😵 to už jsou šikovný velký embrijka..
no bohužel žádný takhle daleko nedošlo ☹

veria
25. srp 2009

Hm, ono to stejně není zárukou ničeho. Mně takhle dvě došly, a stejně to nedopadlo.

monulkab
25. srp 2009

wobludka, děkuju za uklidnění, nejhorší ale je to, že nemáme vyhřívaný sedačky v autě, manža nesnáší teplou vodu na sprchování, noťas nemáme a slipy nenosí snad od patnácti. Navíc pravidelně bere vitamíny pro muže, žije zdravě, sportuje - posilovna a fotbal, žádný kolo nebo něco podobného co by mohlo škodit... 😖

olusenka
11. zář 2009

My jsme preventivně koupili tinkturu z Kotvičníku pozemního od firmy Naděje. zatím to nemáme vyzkoušeno. tahle firma má dost pozitivních ohlasů. Je prý dobrý i pro ženy, konkrétně se tam píše:

Kotvičník pozemní
Vyznačující se mimořádnými účinky při podpoře tvorby počtu spermií a jejich životnosti. Přispívá k dozrávání vajíček. Nadějný regenerační prostředek pro osoby středního a staršího věku. Účinný prostředek proti hučení v uších, závratím a poruchám vědomí. Regeneruje svalové vlákno, rozpouští ledvinové a žlučníkové kameny, zlepšuje peristaltiku střev. Dále řeší: cévy, hemeroidy, impotence, imunita, klimakterium, krevní tlak nízký, krevní tlak nízký, ledvinové kameny, ledviny, močový měchýř, menopauza, menstruace, neplodnost, plynatost, pocení, prostata, žíly.

xhanys
17. led 2010

ahoj devčata mam na vas prosbu,v listopadu jsme prisli o mimco v 8tt zastavil se vyvin,dr rekl ze lepsi ted nez kdyby dele a bylo nemocne,pry asi melo spatne dna.myslite si ze by mel jit muzsky na spermiogram,stejnak jsme tam meli namiřeno ja pry jsem ok,tak nevim.budem se casem pokoušet znovu,ale kamaradka mi rikala at tam radsi zajdem 🙂 😉 diky za info všem

len
17. led 2010

Xhanys, takhle - spermiogramem se nikdy nic nezkazí, je to nenáročné a levné vyšetření. Ale pokud jste neměli problém s otěhotněním, asi tam problém nebude. A bohužel zjistit z něj nějaké genetické informace se nedá, dozvíte se jenom - kolik spermií je, jak jsou pohyblivé a jestli mají správný tvar, "do hlavy na DNA" jim nikdo nevidí, nehledě na to, že MA bývá většinou dáno zcela náhodnou mutací, prostě se našla jedna blbá spermie, blbé vajíčko, nebo došlo k chybě kdekoli potom, na tohle spermiogram neodpoví 😔 Takže klidně bych na něj zašla, ale nečekala, že najdu odpověď, proč k MA došlo (pokud jsem teda správně pochopila a tohle si od toho slibujete?) 🙂