Spermiogram. Po jaké době snažení?

olivie
17. led 2007

Ahojte holky, chtěla bych si vyměnit pár názorů a dozvědět vaše zkušenosti.
Po jaké době snažení by jste se s manželem dohodli, že podstoupí toto vyšetření???
My se snažímě 6 měsíců a pomalu o tom začínám uvažovat.
Nevíte na jeké odd. nemocničním se toto vyšetření provádí v Ml.Boleslavi a okolí???
Děkuji za Vaš názory.

zenuska
4. dub 2007

soni, hoď nám sem tu křivuli koukneme 😉

zenuska
4. dub 2007

pavli, tedy ten tvůj muž je ale srandista 😀 😀 😀 Je prima, že nebrble moc 😉

pavlinka3
4. dub 2007

zenuska já jsem tak ráda, že není mrzout a většinu věcí bere takhle s nadhledem - jenom někdy nevím, jestli je to sranda nebo to myslí vážně 🙂 - ale když mě vidí, jak tápu, tak se začně děsně chlámat a je mi to jasný 🙂 - to na něj vlítnu a snažím se ho těma mejma malejma pěstičkama zmlátit - ani se nebrání, jenom se směje - pak mě čapne a dá mi pusu a je vymalováno 😀

zenuska
4. dub 2007

No hlavně, že se vždycky dohodnete 😀 😀 😀

barca28
4. dub 2007

No já se musím smát,tak to má být,s humorem jde všechno líp.Manžel jde na třetí spermiogram v pátek,ale s tím rozdílem,že vždycky si to mohl přinést z domova,ale teď to bude poprvé v CARu a tam je to v kabince 😀 Vůbec o tom nemluví,bere to přirozeně,ikdyž mu to určitě bude nepříjemné.Však to znáte,na povel to jde špatně 😝

pavlinka3
4. dub 2007

barca to já teda neznám, že na povel mu to jde špatně, protože my jsme byli 2x na odběrech na sexuologii - manža vlítnul do kabinky a za chvíli byl zpátky a další odběr to samé - když jsem se ptala jakto, že mu to šlo tak rychle, tak jen řekl "jakýpak s tím sra.í, přece tady nebudu tvrdnout" a bylo to 😀

sonica
4. dub 2007

zenusko tak to byla fakt legrace abych ji sem vlozila. 😀 jelikoz jsem uplny ale uplny antitalentik pres pocitac asi, 😀 tak se nedostanu ani abych se registrovala na FF takze ji mam jenom v excelu a poslala jsem ji na len, tak treba z ni neco vykouma a kdyz tak ji sem klidne muze hodit. 😀 😀

len
4. dub 2007

Tak, je to 🙂
Sonica - vytvořila jsem ti stránku na http://prikladybt.xf.cz/index2 - pod přezdívkou Sonica 🙂 Máš tam dva pěkné ovulační grafy, u té horní bych ovu viděla na 12.DC, u té spodní na 13-14.DC 🙂

len
4. dub 2007
kim
4. dub 2007

Leni, tak ani ta Sonica se mi tam neukazuje!!!!!Já to tady pořád zkouším a nechápu to!!!!!!A strašně mě to žere 😀 😀 😀

len
4. dub 2007

Kim, tak snad se to do zítra spraví 😀
Doufám, že aspoň Sonica se vidí 😉

sonica
4. dub 2007

len ja je vidiiiiiiiiiiiiim 😀 😀 😀 vazne dik. je uzasne pozorovat jak nekoho ten pocitac poslechne na slovo. ja se s nim porad peru kto vyhraje. 😀 😀 😀

sonica
4. dub 2007

jinak mne asi chytnul nejaky bacil. silene mne boli v krku tak si jdu lehnout a jsem moc rada ze rano nemusim vstavat, akorat reknu polovicce rano pa a zmerim teplotku a muzu spinkat dal. moc se na to tesim. od kdy jsem vezla sveho milacka na kryti minuly tyden a spala jen styri hodky tak se nemuzu dospat. 😅 a ja tak rada spinkam. ale konecne muzu sledovat jak to tady zije pres den. takze zatim jdu si uzit tu postilku. pa zitra. 😀

mobina
4. dub 2007

Mikulko, éčko je dobré ke správné funkci pohlavních orgánů, k dobrému prokrvení a pomáha i při menstruačních poruchách.
Holky tak se musím pochlubit, že manžel začal i se studenými sprchami 😵 Tak uvidíme, jeslti to přinese vytoužené ovoce 😉

alusa
5. dub 2007

Dobré slunečné ráno 🙂 Holky pořád ještě vstřebávám výsledky SPG, v úterý jsem tam volala, nic moc podrobného nevím, spermijek bylo málo něco říkal pan doktor o 36mil., je to prý na hranici, ale víc to rozebereme až tam přijdu na ultrazvuk a pak prý se domluvíme co dál... ☹

leamaria
5. dub 2007

ahoj holky,manžel byl na spermiogramu právě sme se dozvěděli výsledek,nějak to nemůžeme rozchodit,ach jo ☹ .Zjistili mu,že má pomalý spermie,když otěhotní´m tak zase potratím,ty spermie když se prej dostanou k vajíčku se tam prostě neudrží.Tak bude následovat léčba,pak možná um.oplodnění.Mám fakt dost ☹ ☹ ,já budu bojovat až do konce.Manžel o sobě teď říká,co s chlapem,kterej nedokáže splodit potomka,prej je úplně na ho... ☹ .Nevím,to je hrozná beznaděje,sakra copak toho špatnýho už nebylo dost!!!! ☹ ☹ ☹

kim
5. dub 2007

Leo: je mi to moc líto, držte se.Zkus manžovi vysvětlit, že na ho... určitě není, že to není ani tak chyba jeho, dneska je kolem nás takových škodlivin, že se bohužel stává normálním, že to takhle u chlapů dopadá!!!!!!!Neztrácej hlavu, dneska už medicína umí zázraky!!!!!
Asi to s ním budeš mít chvilku krušné, dokážu si představit svého manžu, že by to taky takhle bral.Chce to čas a pak se vrhnete do dalších pokusů, i když s pomocí doktorů!!!!Miminka se dočkáte!!!!

majenka
5. dub 2007

Leamaria: nezoufej,holt máte cestu k miminku trnitější než jiné páry, ale určitě se dočkáte. Také byste nemuseli mít žádné spermie...umělé oplodnění dneska není nic hrozného! Nás čeká spermio 17.4.-dnes jsem manžela objednala a mám z toho stažený žaludek už teď.Musíš manžela podpořit a pomoci mu, aby se s tím vyrovnal (pro chlapy je to hodně těžké).My už jsme s manželem mluvili o řešení případné neplodnosti, ale když to pak člověk vidí na papíře a slyší, je to určitě šok.Teď se vám to zdá hrozné, ale za pár dní si utřídíte myšlenky a budete na to koukat jinak. Spermijkám prostě pomůžete (tedy lékaři) a miminko mít normálně budete! 😵

len
5. dub 2007

Mně není jasné, proč by měly pomalé spermie vést k potratu 😕 Jasně, že to není OK, ale brání to tomu, aby se spermie vůbec dostala k vajíčku, čemuž se ale dá napomoct (IUI, IVF a při hodně špatném výsledku ICSI), ale ke správnému oplodnění a vývoji miminka je důležitá nikoli pohyblivost spermie, ale genetická informace, kterou nese, a pardon, to se ze spermiogramu určitě určit nedá 😉
Takže Leo, hlavu vzhůru, nic se nejí tak horké, jako se to uvaří, určitě to nějak půjde, uvidíš 😉

divabara
5. dub 2007

Ahoj Leo,se spatnym spermiogramem mam take zkusenosti,ale nam teda rekli,ze to muze byt pricina opakovanych potratu,ale nikoli proto, ze jsou pomale ale proto,ze predpokladaji,ze jsou pomale kvuli nejake gen.chybe,ktera je uvnitr.U nas spise mluvili o tech abnormalitach v souvislosti s potratem.SPG je pouze pomuckou, nikoli neco smerodatneho, pokud se tam tedy aspon nejake rybicky najdou...Ja si tedy vubec nepripoustim,ze prave ty moje opakovane potraty souvisi s pomalosti spermii...Takze hlavu vzhuru!

mikulka
5. dub 2007

Tak nás spermio čeká, ale také nevím, proč potraty způsobují špatné spermie. Ale začínám se toho dost bát. V prosinci se nám neudrželo vajíčko. V únoru a teď březnu mám pocit, že také mohlo dojít k oplodnění - nějaké nevysvětlitelné příznaky vymykajííc se normálu byly - a pak následovala velice silná MS. Než jsme se začali snažit o mimi, měla jsem MS naprosto v pohodě, ani jsem o ní skoro nevěděla. Zato teď si to teda vyžírám.
Ale říkám si, jestli se dá na spermiu skutečně zjistit, že spemie muže způsobují, že se neudrží vajíčko?

len
5. dub 2007

No jasně, jak píše Bára, geneticky špatná spermie se může projevit jako pomalá, ale naopak to rozhodně neplatí (tzn. pomalá spermie může být naprosto OK a taky určitě existují geneticky špatné spermie, které jsou vzorně pohyblivé). Podle mého se prostě nedá říct, že pomalé spermie způsobují potrat, to je blbost 😉

mikulka
5. dub 2007

leo: manželovi řekni, že dneska je hodně chlapů, co mají šptané spermie, je to civilizační. Dá se to už naštěstí řešit.

majenka
5. dub 2007

Holky moc se omlouvám za tak intimní dotaz 🤐 : je pravda, že při vyšetření spermatu v něm nesmí být obsaženy žádné jiné látky, jako např. lubrikační gel nebo sliny??? Musí se ten muž snažit "na sucho"?...pardon 🤐

len
5. dub 2007

Majenko, tak to netuším, ale řekla bych, že by mělo být sperma vážně bez příměsí, některé lubrikanty opravdu spermie minimálně zpomalují a sliny... No, na rány je to slušná dezinfekce 😉 Dokonce když ho máš přinést z domova, mělo by být ve sterilní lahvičce.

majenka
5. dub 2007

Len, díky...to bude mít manžel radost 😀 ...no což...my ženské musíme absolvovat různé "procedůry", nic moc příjemné, takže jeho jedna jediná "snaha na povel" nezabije, že?! 😝

mikulka
5. dub 2007

Holky, když budeme mít výsledky spermia, podle toho se tedy dá zjistit, že se třeba vajíčko neudrží, protože spermie jsou takové či makové? Nebo je to fakt o náhodě, když se některé spermie tváří jako zdravé, ale uvnitř jsou špatné a zrovna těm se podaří oplodnit vajíčko?

majenka
5. dub 2007

Mikulko, já tedy nevím, ale "vnitřek" spermie, tedy její schopnost/neschopnost, zjistí asi genetika, ne??? Spermiogram podle mne ne...ten jen pod mikroskopem zkoumá ty malé mrskavky, jak se hýbou a jak vypadají-jedna hlavička šišatá, kulatá, dvě hlavičky...na to, co se ptáš, podle mne odpoví genetické vyšetření...ale nevím to jistě 😉

mikulka
5. dub 2007

Majenko, a gen, vyšetření se dělají jak? To je jako analýza rodiny a nějaké odběry, nevíš?

len
5. dub 2007

Mikulko, spermio ti zjistí - celkové množství spermatu (mělo by být minimálně 2 ml), počet spermií na ml (min. 20 miliónů), jejich pohyblivost (% závisí od celkového počtu, pokud jich má manžel výrazně víc, může mít i vyšší % nepohyblivých) a morfologii (jak vypadají zvenku, jestli nemají deformované hlavičky či více ocásků... Kritérium opět závisí i na celkovém počtu). Takže ti perfektně zhodnotí, jak vypadají spermie zvenčí, jestli je jich dost na první pohled zdravých a dostatečně pohyblivých na to, aby k vajíčku doplavaly bez pomoci (samozřejmě, že nakonec stačí jedna jediná, ale od jisté hranice už je pravděpodobnost mizivá). Ovšem do hlavy (lépe řečeno do hlavičky, kde nesou genetickou informaci) se jim při spermiogramu nikdo podívat nedokáže 😉

Majenko, nojo, představ si, že když jsem tomu svému popisovala, jak to probíhá, taky padl dotaz, jestli to může ženská do té kádinky vyplivnout 🤐 🙄 Zatvářila jsem se patřičně pohoršeně 😉 a nakonec to zvládnul sám, byť s patřičným trpitelským výrazem 😉