Stále sa nedarí, už to psychicky nezvládam. Poraďte

nika1412
4. kvě 2012

ma niekto rovnaky problem? 😢

slundo
4. kvě 2012

A jak dlouho se nedaří ?

nika1412
autor
4. kvě 2012

@slundo je to asi 8 mesiacov

stavba
4. kvě 2012

@nika1412 ahoj, myslím si, že tu nejsi zdaleka jediná. Podobných témat je tu více. Také se nám dlouho nedařilo, psychika dostala také hodně zabrat, kolikrát je to hlavní problém, proč se nedaří. Jak dlouho se snažíte?

pajiskazemlyna
4. kvě 2012

@nika1412
Ahoj, asi se na to právě psychicky moc upínáš ...
Já vím, že je to těžké, nemyslet na miminko, když jsou všude vidět maminky s kočárky a těhulky s bříšky ...
Chce to jet na dovolenou, věnovat se koníčkům, práci a uvědomit si, že nejsme stroje .... Nemůžeme mít všechno tak, jak se nám to hodí ..... ☹
Miminko si k vám cestu určitě najde, uvidíš 😵

P.S. jak dlouho se snažíte a řeší to nějak tvůj lékař ?

consti
4. kvě 2012

Jo jo, to znám. Psychika je na tom to nejhorší, i když teda nevím, jak dlouho se snažíte. My už 3 roky. Mrkni na můj článek, tam jsem tak nějak popsala své pocity a to jak jsem to hodila za hlavu. Každý si na to musí přijít sám a pokud by tě to náhodou hodně ubíjelo, tak radím zkusit psychologa 😉 .

nika1412
autor
4. kvě 2012

@stavba ja to viem, ze je to u mna hlavne psychika,som uz ako posadnuta.. neviem to dostat z hlavy von. 8 mesiacov

stavba
4. kvě 2012

@nika1412 holka hlavu vzhůru, do 1 roku je to v normě. Snaž se nad to povznést, udělej si občas nějakou radost, s manželem(přítelem) zajděte na večeři, do kina, divadla, určitě máš i nějaké bezdětné kamarádky ve svém věku. Zkrátka snaž se zaměstnat hlavu něčím jiným. Máš pravidelný cyklus?

consti
4. kvě 2012

Tak 8 měsíců je krátká doba, do roka to neřeší ani lékaři, dřív se to dokonce řešilo až po dvou letech. Myslím, že není absolutně důvod k panice 😉 . A samozřejmě to může být psychicky, ale taky nemusí...Však to zjistíte, pokud se po roce vydáte k lékaři a projdete si pár vyšetřeními. Držím pěsti 😉 .

ivana21m
4. kvě 2012

Určitě nestrácej hlavu! Měla jsem stejný problém, jenže nám se nedařilo víc jak rok .... když už jsem se s toho pomalu začínala hroutit, nechala jsem si od doktorky vypsat papír na spermiogram pro přítele, v tu chvlíli se mi ulevilo, protože jsem věděla že když budeme mít nějaký problém, tak nám ho už konečně někdo dokáže prolomit a vyřešit .... a hned ten měsíc od toho, se nám zadařilo, ted jsem v 11 týdnu a je nám fajn, takže určitě zůstan v pohodě,a ono to příjde, až to budeš nejmín čekat 😉

nika1412
autor
4. kvě 2012

@pajiskazemlyna no na tu dovolenku ideme v auguste, priatel sa uz na mna nemoze pozeat aka som zdeptana slubil nejaku peknu dovolenku.. no ved to je to,v rodine je milion deti z kazdej strany pocujem ze je niekto tehu a mam pocit ze len MNE sa to nedari..idem sa z ttoho zblaznit,nejak v nicom nevidim zmysel..

nika1412
autor
4. kvě 2012

@pajiskazemlyna snazime sa 8 mesiacov a doktorka mi dala orgametril na upravu cyklu na 3 mesiace pretoze mrcha si robila co chcela uz som ich dobrala tak som zvedava ako sa s tam telo vysporiada a povedala ze som mlada zacne to riesit p roku..

nika1412
autor
4. kvě 2012

@stavba ja mam toho naj priatela on ma podporuje, stale ma niekam vezme ale mna v podstate nejak nic nebavi ked sa niecim zamestnam stejne nakoniec to skonci depkou. praveze nemam,teraz po orgametrile ktory mi dala gyn to bolo super ale uvidime za mesiac ci mrcha dorazi.

stavba
4. kvě 2012

@nika1412 a ty jsi předtím brala hormonální antikoncepci?

pajiskazemlyna
4. kvě 2012

@nika1412
No vidíš to, na dovče se pořádně zrelaxuješ a třeba se vám konečně poštěstí ! 😵
To, že v ničem nevidíš smysl je normální, ale neměj strach, jak říkám, tvoje vysněné miminko si k tobě cestu najde, a rozhodně to bude ve chvíli, kdy to budeš nejméně čekat nebo kdy se ti to bude nejméně hodit 😵
držím palce ! 😵

P.S. co tvůj cyklus ? jak ho máš dlouhý ? Měříš bazální teplotu ? Prrobíhá u tebe jistě ovulace? bereš nějaké léky ? Piješ třeba kontryhelový čaj ?
Nezlob se, že jsem tak zvědavá ....jen bych ráda malinko pomohla ..kdyby to šlo ..

nika1412
autor
4. kvě 2012

@consti dakujem,no ved uvidime..

lucifereeek
4. kvě 2012

my se snažili dva roky, než to konečně vyšlo, a to jsme neměli vůbec žádné problémy, že bych musela brát nějaké léky, nebo tak, prostě někdo otěhotní hned, jiný později.
@nika1412

slundo
4. kvě 2012

@nika1412 Tak to ještě není důvod věšet hlavu 🙂 I úplně zdravýmu páru to může trvat dlouho. Velkou roli hraje psychika, chctělo by to se nějak odreagovat a nemyslet na to, že sex=snaha o mimi ( lehce se to říká, hůř dělá, ale psychika je v tomhle hodně důležitá). Přeju hodně štěstí a věřím, že až bude ten správný čas, mimi přijde ;)

nika1412
autor
4. kvě 2012

@stavba brala som ale uz je to docela davno asi rok potom nic a teraz ked sme sa rozhodli ze chceme mimi tak mrcha sa uuuuplne zblaznila,zacala vynechavat stale som sedela na gynde aby mi pichli vyvolavacku zmenila som doktorku lebo som mala pocit ze tam ta nic so mnou nerobi.. tato mi dala lieky na upravu a vraj uvidime..

nika1412
autor
4. kvě 2012

@pajiskazemlyna dakujem no stale dufam,ja by som sa chcela naladit na pozitivnu vlnu len ono to nejak nejde.. a ide mi to pekne na nervy ze sa len lutujem ved kto to ma stale pocuvat.. no ale co uz..
cyklus je taky kadejaky bol vzdy ale to som neriesila a odkedy chceme mimi sa to zblaznilo uplne.. dokina mi dala na 3 mesiace orgametril na upravu cyklu a teraz som dostala mrchu tak som rozhodnuta zacat nmerat BT ale bojim sa ze ma to bude deptat este viac.. robievala som ovu testy nikdy nebol pozitivny to bol dalsi stres.. nakupila som si gynex kys listovu a vitaminy a uz mi pride ze zbytocne placam jedno cez druhe a nepomaha nic... pila som alchemilku aj to som vzdala uz..

nika1412
autor
4. kvě 2012

@slundo dakujem aj ja dufam.. uz aby to bolo..

pajiskazemlyna
4. kvě 2012

@nika1412
Moc dobře vím, jak je to těžké ....
Když to takhle píšeš s tím cyklem a ovulkou, je to docela problém ...
To měření BT mi u tebe teď přijde jako nejvhodnější prostředek, jak zjistit, jak jsi na tom ....
Když měříš, dá se vypozorovat to, jestli probíhá ovulace, jestli jsi těhotná, jestli máš dostatečně dlouhou luteální fázi a jako bonus většinou poznáš, kdy přesně dojde menstruace ...
A když už mluvíš o tom kontryhelu, ten všude doporučují jakoby na úpravu cyklu a nárůst sliznice .... Zkus ho zase začít pít a uvidíš ... 😵

consti
4. kvě 2012

A ještě jedno povzbuzení. Pokud nemáš cyklus ok, může být problém tam a to je jeden z těch menších problémů, který se dá v pohodě upravit. Já mám třeba cyklus jak hodinky, ovulaci bez problémů, manžel spermio v pořádku a stejně se nedaří. Doktoři nad tím jen kroutí hlavou, že nechápou, že my dva nemáme děti...A to je potom teprve depka, protože ze všech stran slyšíme, že my dva bychom problém mít neměli a o to míň se nám chce do umělka, když je tu přece šance, že to vyjde přirozeně 😉 .
A další věc, kterou mohu doporučit, je navšívit kamarádku se dvěma dětmi a strávit tam pár hodin, kdy si nejste schopné říct souvisle větu 😀 a pak až přijedeš domů do toho klidu, tak věř, že si řekneš, že se máš vlastně dobře 😀 😎 . Někdy se hrneme do něčeho, co si malujeme růžově a realita je pak jiná. Jednou budeš určitě vzpomínat na bezdětná léta, jako na krásné období klidu 😉 😀 . A navíc pokud jsi mladá, tak bych se nehroutila už vůbec 😉 .

consti
4. kvě 2012

Ber to jako radu od starší, zkušenější a dlouhodobější snažilky 😉 .

nika1412
autor
4. kvě 2012

@pajiskazemlyna mohla by si mi prosim nejak v skratke vysvetlit ako funguje BT kedy je ovu a tak pretoze ja sa v tom nejak nevyznam 😅

nika1412
autor
4. kvě 2012

@consti no ten moj yklus je nestastie ved uvidim ako to bude teraz ked uz nebudu lieky zacnem merat bt a ked vlastne nebude uvula pojdem otravovat dokinu nech daco vymysli... no ja to poznam velmi dobre ake to je ake su deti, zazila som to vela krat ked mi slahli na krk decka a bola som vystavena ale mega takze viem do coho idem.. vies ze ked to raz pride budem lamentovat ze by som ho najradsej niekomu pozicala ale predsa do toho chcem ist..

consti
4. kvě 2012

@nika1412 No tak já právě děti taky kolikrát hlídala a v pohodě, ale to mi bylo mezi 20-25 lety, ve 30 už to člověk holt vnímá jinak a vidí i ta pozitiva, když děti nemá 😉 .Ale tak samozřejmě budu jednou za dítko moc ráda a za nic na světě ho nevyměním 😵 .

nika1412
autor
4. kvě 2012

@consti ten clanok je moc fajn.. musim sa nad nim riadne zamysliet..a veru mala by som si zacat uzivat zivot a nie sa deptat..

pajiskazemlyna
4. kvě 2012

@nika1412
To víš, že mohla... 🙂
Nakonec mého textu ti přidám stránky, ze kterých jsem čerpala, když jsem se to taky "učila" ...
Je to vážně jednoduché, akorát má tohle měření několik pravidel.
1. Měřit nejlépe každý den
2. Měřit ve stejný čas
3. Měřit vždy stejným teploměrem
4. Měřit po minimálně 3 hodinách spánku
5. Měřit vždy předtím než vstaneš z postele (nejlepší je mít teploměr hned u ruky, abys ho po probuzení jen čapla a mohla ho hned použít)
6. Měřit vždy stejně dlouho (pokud bys náhodou používala rtuťový)

Jinak, měří se buď v pochvě, v konečníku nebo ústech. Celý cyklus samozřejmě na stejném místě, v pochv je to nejlepší.
Pokud měříš v pochvě, začínáš 1. den po skončení menstruace, pokud měříš v ústech měříš pravidelně každý den.
Teplota není každý den stejná, hodně věcí ji ovlivňuje - alkohol, léky, prostředí, na to pozor ....
Začátkem cyklu, je teplota nízká (každý jí má jinou, já cca 36,3 - 36,5).
Těsně před ovulací teplota může lehce klesnout. 1 den po ovulaci teplota vyskočí, minimálně o 0,2 nejlépe o 0,4 stupně. Všechno je to hodně individuální, každý si to musí u sebe vypozorovat sám.
Po tomhle výskoku, kdy já mám cca 36,7 - 8 se teplota drží až do dne těsně před menstruací.
Cca 7. - 10. den může dojít k prudkému poklesu teploty, který může znamenat zahnizďování miminka, může být doprovázen špiněním .. Druhý den ale musí zase stoupnout !
No a cca 11. - 16. den většinou 2 dny nebo 1 den před menstruací teplota zase prudce klesne, třeba o 0,2 stupně. Také to není pravidlem, u někoho může dojít k poklesu až po začátku menstruace.

Teploty se zadávají do grafů, pokud umíš anglicky, doporučuji www.fertilityfriend.com
Pokud chceš stránky české www.womenzone.cz

Tyhle stránky jsou chytré a ovulaci ti většinou vyznačí samy 🙂

Tak, není to moc stručné, ale mělo by to být všechno 😀 kdybys cokoliv potřebovala, napiš mi do IP 🙂
čerpám odsud :
http://merenibt.xf.cz/

pajiskazemlyna
4. kvě 2012

@nika1412
Ještě jsem zapomněla dodat, že je důležité, jak dlouhou máš luteální fázi /LF/, měla by být dlouhá minimálně 10 dní, aby se prcek stihl uhnízdit.
A LF = doba od ovulace po menstruaci
Normální rozmezí je cca 11-16 dní
Pokud je teplota po ovulaci 18 dní nahoře a ms nepřichází, většinou z 90% to znamená těhotenství.
A to, že když je žena těhu, má teplotu mít 37,0 je mýtus. Každá jsme jiná a některé z nás na tuto teplotu nedosáhnou ani při těhotenství.

nika1412
autor
4. kvě 2012

@pajiskazemlyna ja ti moc krat dakujem.. naozaj moc 😵 tak od vcera spinim takze ms dorazi a zacnem poctivo merat akurat blbe je to ze mavam aj noicne tak neviem ako to bude vtedy 😖