Stále se nedaří, mohu si vyžádat Clostilbegyt?

lennyve
22. bře 2013

Ach jo holky, tak tady máme další " sanžící" ovulační cyklus :( Už mě to skoro ani nebaví...:( Jsem z toho smutná. Možná i kvůli manželovi, který si vyčítá, že je starý :( (45) je fakt, že teď už začínám řešit s doktorkou, že nám to rok nejde. V úterý jdu na první ultrzvuk. Dobrá zpráva je, že snad poprvé nemám zánět ani kvasinky ani nic. 🙂
Ale bolí mě bříško :( ovulační test je bílý, tak nevím no.
Hodně tady píšete o clostíku a jiných lécích. Mohu si ho od doktorky vyžádat, nebo musím počkat až mi ho ona napíše ?
Moc Vám všem děkuji za případné rady 🙂

lucyvivien
22. bře 2013

Bolo by dobré keby ti doktorka urobila hormonálny profil a na základe toho by sa zistilo, kde može byt chyba. Aj ked je pravda, že mne lekar dal Clostillbeghyt na moje požidanie, bez vyštrení a po 6 mesiacoch snaženia. Ale u mna bolo evidentné, že mám anovuláciu a mala som aj dlhé cykly cca 60- 80 dní. Clostillbeghyt som brala 6 mesiacov, z toho posledné tri dvojitá dávka, otehotnela som až mesiac po dobraní poslednej dávky, tak neviem či je to zásluhou Clostíku alebo nie. V každom prípade držím palce a nemyslím si , že vek 45 rokov hrá nejaku významnu uholu 🙂

sisidani
22. bře 2013

@lennyve Je dobré mít podrobnější vyšetření, já měla hormonální profil, rentgen vejcovodů a manžel spermio. A až jsem měla výsledky tak se mudr. rozhodl co dál.

lennyve
autor
22. bře 2013

No to asi všechno bude to vyšetření si myslím. Manžel jde na spermio příští pátek. jsem zvědavá co nám oběma najdou. První mimi se nám podařilo za 3 měsíce bez problémů a teď je to tak na prd 😒

ratatooy
22. bře 2013

vek manžla určite nehraje roli,u chlapu je to prakticky jedno,faktem ale je ž jsou na tom chlapi čim dál víc mizerně

lennyve
autor
22. bře 2013

No má 5 dětí celkem, tak si myslím, že u něj by problém být neměl. DOufám 🙂

amabilis
22. bře 2013

@lennyve Tohle je scestná myšlenka, bohužel. A platí to nejecn pro chlapy, ale i pro ženský. my máme s manželem dvě zdravé děti počaté přirozenou cestou a třetí se ne ane podařit. Pokaždé ve třetím měsíci potratím, takže kromě různých krevních testů, které mi dělal gynekolog (zjištění chorob, mutací apod a vše bylo v pořádku), za sebou máme čerstvě imunologické vyšetření a jsem zvědavá na výsledky. Je totiž dost dobře možné, že se v průběhu let u mě vyvinula nesnášenlivot toho nejtěžšího kalibru a moje imunita zabíjí naše společné děti, přestože předtím to nedělala. takže když pominu to, že se tvému muži mohla zhoršit kvalita spermií, tak klidně může být problém i v tom, že jsi na jeho spermie alergická. Každopádně to tak být nemusí.
Jinak pokud píšeš, žes často trpěla na záněty, tak pak můžeš mít třeba srůsty na vejcovodech atd. Těch příčin může být fakt hodně, tak držím palce, ať se co nejdřív přijde na to, čím to je! Hlavně si nenech psát žádnou léčbu naslepo a nech se vyšetřit.

petra123
23. bře 2013

@lennyve ahojky tak po roce nevěš hlavu 🙂 ne fakt ja už se snažím 7 let mám za sebou všecno a nic.
Tak rada první neroď to ja to přestala hrotit až ted a možna to mi nejvíce ubližovalo pořád čekat na něco ted nečekam na nic.
Rada druha zajde´ěte si oba na pořádne vyšetření jak spermatu tak i ty jesli je vše ok zkus třeba laparoskopii.
Rada 3 pokud obě vyšetření nic neukažou zajděte už do CARu a necte si udělat genetiku a uplně vážně apelujte na imunologii.
Rada 4 pokud aji to vše dopadne jak má zkuste IUI a pak když nic IVF.
Rada 5 začněte už ted a do roka jsi těhu 🙂 moc ti to přeji 🙂

Mě čeka to poslední vyšetření co nemame imunologie 🙂 tak a pak do druhého IVF tak se drž a nevěš hlavu vše dobře dopadne a nezapomen chlap může vždycky jen ženska někdy nemůže.

amabilis
26. bře 2013

@petra123 Já bych ještě přehodnotila tvé rady - udělat imunologii je základ. Takže po vyštření na gynekologii (počítám i s odběrem krve na nemoci a mutace) by další cesta měla vést na imunologii a pak teprve laparoskopie apod. Protože laparoskopie daleko horší zásah do organismu. Na imunologii se odevzdá pouze krev a sperma a udělá se genetický pohovor. Samozřejmě pokud by se nakonec ukázalo, že má dotyčná třeba endometriozu, tak jí vyšetření na buněčnou imunitu moc nepomůže, ale asi chápeš, jak to myslím. Doktoři na vyštření buněčné imunity neustále zapomínají a je to docela škoda peněz, pokud se udělá několik IVF, které k ničemu nevedou a pak se teprve začne řešit imunita...

petra123
26. bře 2013

@amabilis to ano imunologie je základní vyšetření ale věř že některé CARy to odmitají děch argumentace aspon u mě je to zbytečné proč to dělat stačí genetika a imunologie je zbytečná to mi bylo řečeno přednostou CARu a jo prí je to hodně drahé ale proč mu to vadí když to hradí pojištovna????Tak nakonec můj novy gynekolog nevahal a hned mi to napsal a ani nic neříkal jen mi říka at to stihnem co nejdříve a budem aspon konečně vědět co bude.Tak ja nakonec po 7 letem marném snažení jdu až ted na imunologocké vyšetření ☹

amabilis
26. bře 2013

@petra123 To je důvod, proč to sem píšu... Jde o to, že IVF je velmi nákladná záležitost a oni z toho mají dost peněz. Když mi kamarádka říkala, kolik je vlastně jedno IVF, ač hrazené pojišťovnou, stojí... Pak je samozřejmě v zájmu CAR umělé oplodnění dělat. Na imunologii může poslat i gynekolog. Takže než jde člověk někam do centra asistované reprodukce, je lepší, aby předtím měl žádanku od gynekologa na tu imunologii. Bohužel to dělají zatím jen dvě centra - jedno v Plzni a jedno v Praze. Ale dr v Praze říkal, že už se zavádí i jedno centrum v Brně, takže možná že už tam funguje. Fakt to stojí za to, než si zbytečně "vyplácat" pojišťovnou hrazené IVF, protože hradí jen 3 (a i tak si to člověk řádně zaplatí, protože pojišťovna hradí jen základ).

petra123
26. bře 2013

@amabilis jj jak říkáš ale ja měla před tím gyndaře na baterky ten měl rád jen holky které byly bez problému hned těhu a jak jsem přišla ja tak dával odemne ruky pryč a hlavně ani blbý hormonalní profil mi neudělal pač prí je miu k ničemu tak hned mě fouknul do CARu a nakonec po těch letech jak jsem přešla i za novým gyndařem tak jsem se dozvěděla že tato možnost je že ti to nabídne i gyndař a ja jedu právě do Brna ještě že tak bo jsem fakt myslela že musíme do Praglu ale chvála bohu od jedné holčiny tady jsem dostala info a zavolala a jedem 🙂 tak uvidíme.

PS:jsou gyndaři i centra která ti imunologické vyšetření nenapíšou pač prí je to hodně moc peněžně náročné proto mi to taky nikdo nechcěl napsat ☹aspon to jsem vždycky slyšela z úst lékařů ☹