Těhu se nedaří a nedaří. Jsem z toho docela špatná

peetta
13. říj 2011

už 5.měsíc zkoušíme a nic!! jsem z toho docela špatná,Barunka se podařila hned po vysazení ale to druhé nejde a nejde.jsem asi moc na to upnutá a proto se nedaří,nebo nevím čím to je?koupila jsem si poprvé v životě ovu testy tak zkusíme podle nich.všichni říkají nemysli na to,ale copak to jde???
moc se těším na a proto se to zřejmě nedaří...
děkuji že jsem se vám mohla trochu vymluvit..
ahojki snažilky

blondatabruneta
26. srp 2012

@solteeskaa a přítel byl na spermiogramu?

solteeskaa
26. srp 2012

@blondatabruneta tak ja mam prej vse ok a pritel nevim a ani nevim kde to mame zjistit...pak mne napadlo ze bych zasla na gyndu pro injekci na zesilneni vajicek a pokud ani potom to nepujde tak pak zacnu poradne planovat dovolenou... 🙂

blondatabruneta
27. srp 2012

@solteeskaa no pokud nebyl přítel na spermiu, tak si myslím, že to bude první, kam vás dr pošle 🙂 nic to není, doneseš vzorek a za pár minut víte výsledek 🙂 teda podle toho, kde to budou dělat, nám to dělali přímo na gyndě, takže do půl hoďky jsme věděli, na čem jsme 🙂 Nejspíš ti to řekne i dr jako mně, že je zbytečný cpát do tebe nějaký léky, když nevíš, zda je chlap OK 🙂

hanulajs
6. zář 2012

Ahojky holky 🙂 . Tak my už se s přítelem snažíme přes 5 měsíc a stále nic ☹ . Byla jsem v březnu na operaci,protože jsem měla podezdření na endometriozu,kterou jsem naštěstí neměla. Jenže neustále krvácím i mimo cyklus,brala jsem antikoncepci. Nyní se od dubna snažíme a stále nic ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

mvmartina
15. lis 2012

ahoj holky, mám dotaz, který možná bude zajímat více z vás. S manželem se pokoušíme už 5 měsíc o mimi a zatím nic, a jelikož nejen tady, ale i ve s vém okolí pozoruji, že je čím dál větší problém otěhotnět, spousta holek kolem mě se o to snaží půl roku, rok, i více a až po takové- pro mě dlouhé době- je lékař pošle na nějaká vyšetření- spermiogram, vyšetření z krve atd... a pak se třeba zjistí, že jeden z partnerů není v pořádku a je třeba to začít řešit- hormonální léčba, léčba partnera atd...tak mě napadlo, proč by měl člověk čekat a v podstatě se pokoušet o nemožné (pokud to třeba bez nějaké léčby nepůjde), jestli si mohu o toto vyšetření říct u gynekologa sama- samozřejmě si ho také uhradím...máte s tím některé zkušenosti, popř. kolik by to tak mohlo stát? díky, a ať se vám "daří"

helen_8
15. lis 2012

@mvmartina Ahoj, my se snažíme půl roku a nehážu flintu do žita, je to fakt krátká doba, a určitě sama budeš znát dost párů, které byly v pořádku a otěhotněly až po dlouhé době. Někdy je to prostě něco mezi nebem a zemí, proč to nejde. Já fakt věřím, že často prostě hraje roli psychika nebo není vhodná doba. Navíc ty jsi mladá, opravdu bych to zkusila ještě nechat být, pokud máš alespoň pocit, že jsi v pořádku. Čím víc se na to člověk upíná, tím víc to má opačný efekt.
Já si říkám, že není třeba nějak extrémně spěchat , důležité je se na to neupínat, na druhou stranu pokud je možné už zjistit nějaký problém, tak proč ne. Záleží na doktorovi, moje gynekoložka, když jsem se zmínila, že se snažíme půl roku, tak mi aspoň udělali z krve hormonál. profil a vyšetření štítné žlázy, teď jdu ještě na UZ, abychom věděli, zda mi funguje ovulace (ale já ji na sobě poznám, tak doufám, že jo). A upřímně, i kdyby měl můj muž horší spermiogram, nepoletím hned na umělé oplodnění. To totiž pořád neznamená, že je neplodný a jak všichni víme, umělé oplodnění je i jeden velký byznys.
Tak hlavu vzhůru! 😉
Mně prostě přijde, že dnes je doba, kdy si holka uvědomí, že je jí třicet (to není samozřejmě Tvůj případ) a chce rychle dítě, jenže to nejde na povel a fakt je hrozně moc případů, i já znám z okolí, že se to povede až po roce nebo člověk nějak tu snahu vypustí a ono se to najednou povede. Jo, jsme netrpělivé, ale to nám nepomůže. Ale rozumím ti, občas si taky říkám, jakto, že někomu to jde hned a nám ne. 😉

helen_8
15. lis 2012

@hanulajs Prosím Tě, jak jste zjistili, že by mohlo jít o endometriózu? Byla jsi na laparce, že?
Já trpím na velmi silné křeče při menstruaci, ale jinak mi nic není, ani ji nemám silnou, jen čtyři dny, z toho ty první dva dny jen takovou středně silnou. Díky.

misak33
15. lis 2012

ahoj holky, chtěla bych poradit. s přítelem se snažíme už od léta. doma mám už 14ti letého puberťáka, tak jsem si myslela, že to půjde snadno, a ono ejhle... Jenže čím delší dobu se snažíme, tím víc tomu já podléhám. říkám si, že už nejsem nejmladší, tak čas tu hraje trochu proti nám. Teď hodně dělá psychika, každou MS obrečím. Nic mi nejsou platný rady, že na to nemám tolik myslet...

mvmartina
15. lis 2012

@misak33 mrkni se co jsem psala výše, nijak to nehrotím, spíš mi to vrtá hlavou, proč to nejde, ale ty už doma jedno dítko máš, taky by z tvojí strany neměl být problém- pokud chodíš pravidelně ke GYN...spíš bych být tebou zašla na gyndu a ať ti udelají aspoň nějaké základní vyšetření z krve, ať můžeš být trošku v klidu...ono je nejhorší, že dřív se to nehrotilo, nebyla skoro žádná antiko., holky byly těhotné na první ranu- většinou neplánovaně, a my tím že to plánujeme, tak to chceme hned...já třeba bych ráda šla na mateřskou i kvůli práci- jedna kolegině se na jaře vrací z mateřské a já i když jsem nebyla nabraná jako zástup, tak nás tam bude hodně, tak nechci aby nám posniživali úvazky nebo jiný čachry...zkoušela sis dělat ovu testy? to je taková první jistotka že něco funguje!

helen_8
15. lis 2012

@mvmartina Marti, mám to stejně, občas mi to prostě vrtá hlavou. Spíme spolu celkem pravidelně, mám typické příznaky ovulace, už předloni mi dělala doktorka hormonál. profil a testy na chlamydie (kvůli těm křečím) a bylo to o.k. Manžel byl kvůli operaci před lety na spermiu a taky fajn, takže si říkám, co je špatně? Ale většinou jsem v pohodě a neřeším to.
A kvůli práci bych to taky ráda, sice mě to tu baví, ale už bych prostě ráda změnu. 😉
Já si myslím, že i ta antikoncepce dělá své, že když ji holky berou třeba deset let, chce to chvíli čas, aby se tělo pročistilo. I když jak u koho, někdo vysadí a je to!

@misak33 Prý je hodně případů, kdy první se povede v pohodě a nemusí být pravidlo, že první máš a druhé jde snadno. Ale třeba to chce jen čas, od léta je krátká doba. Máš stejného partnera jako je tatínek malé?

mb85
15. lis 2012

ahoj holky já jsem po vysazení HA vždy otěhotěnla po třech měsících ,ale poslední těhu skončilo zamlklým potratem, od té doby také nemůžu otěhotnět , můj problém je jasný anovulace beru utrogestan ted mě čeka hormonální profil a dlaší vyšetření.normálně bych to taky tak brzo po antikoncepci neřešila že ot nejde ,ale u mě je příčina jasná a je třeba s tím něco dělat, a hlavně není pravda že když už dítě máš tak žé to další budeš mít bez problémů taky a znám spoustu ženských ,které mají už jedno či více dětí a další mít nemůžou at už jim nejde otehotnět nebo udržet těhotenství

mb85
15. lis 2012

@mvmartina psala jsi o ovu testech ,ale jistota to taky není já si ho dělala a přitom mi vyšel pozitivní ,ale byla jsem na ultrazvuku a ovulace se nekonala, takže ani v tom není jistota

misak33
15. lis 2012

Ahoj, jo díky za rady. Já vím, že to moc hrotím. Tatínka jsem změnila, ale ten už taky jedno dítko má, tak snad by to taky mělo být ok. Teď jsme se zrovna bavili o přípravku gynex pro oba, ale mám strach aby nám to spíš neublížilo. Zkusím spíš ty ovu testy.

mvmartina
15. lis 2012

@mb85 no asi není, ale kamarádce třeba pořád vycházel negativní, tak šla k Mudr a začali to řešit

@misak33 jinak začala jsem pít prvních 13 dní cyklu 2 krát denně kontryhelový čaj, a jím GS mamavit s prefolinem, jsou to vitamíny, tak to snad nemůže být na škodu, možná jde o placebo efekt, ale člověk má pocit že něco bere a něco pro sebe dělá

misak33
15. lis 2012

@mvmartina díky, taky to zkusím. myslím nějaké ty vitamíny. Doufám že ten předvánoční shon mi pomůže se trochu odreagovat. i když jak to tak vidím, tak hned jak mi skončí MS tak začnu zase bláznit... Někdy si říkám, že čím je člověk starší, tím by měl mít víc rozumu a u mě je to právě naopak. a jak ty? jste teď ve fázi snažení, nebo už netrpělivě čekáš jak to dopadlo?

misak33
15. lis 2012

@mvmartina jinak jak si psala, že to je kvůli práci... já mám sice práci bezvadnou, ale jak čím dál tím víc už chci být na mateřské, tak zjišťuju, že mě to tam štve.

fori
15. lis 2012

Ahoj holky.. náhodou jsem narazila na tuto diskuzi.. nám to trvalo rok a půl než jsem otěhotněla.. ale nakonec teda uměle.. -IVF. příčina proč to nejde přirozeně se nezjistila tak jsme šli do toho umělého.. mám za sebou veškerá vyšetření co jsou možná i nemožná kvůli otěhotnění 🙂 🙂 ... velkou roli sehrála imunita... ( která je velmi podceňována) až budeme chtít chtít druhé mimčo tak to zkusíme párkrát doma a když to nepůjde, tak si pro něj zase dojedeme do Prahy 🙂 jinak spermiogram vám udělají kdekoli v CARU... cena je myslím od 500 - 1500 podle toho kam se objednáte... jinak všem přeji aby jste byli co nejdřív těhotný.. 🙂

helen_8
15. lis 2012

@mvmartina Piješ ten čas sáčkový nebo vyloženě bylinky? Ten ze sáčku není tak silný. Pije se to jen od 1. dne cyklu do ovulace. Mně docela pomohly na ty bolesti.

Listovku beru snad od února. Někdy si říkám, že se na všechno vykašlu a nebudu to řešit, čím víc, se to řeší a pokud se to náhodně nepovede hned, tak se na to člověk leda soustředí a to asi nikam nevede.

Jinak gynekoložka mi říkala, že se máme snažit spíš před ovulací, při ní je to už spíš pro potěšení. 😀

@fori Co víš, třeba to pak půjde v pohodě, já znám několik holek, které měli s prvním otěhotněním problém, jedna se snažila přes 2 roky, nakonec byli na inseminaci a u druhého to byla skoro náhoda, neplánovaně a bylo to. 😉 Možná jak se člověk uklidní.

fori
15. lis 2012

@helen_8 jo jo to máš pravdu... uvidíme.. hlavně , že jedno štěští máme v postýlce...a druhý?? uvidíme.... 🙂

fori
15. lis 2012

holky ještě vám poradím, to mi říkali v CARU... když se snažíte o mimčo.. tak se máme snažilkovat ob den.. každý den nemá cenu... sperma vydrží cca 3 dny .. a taky se musí jakoby dotvořit...nebo jak to mám napsat... takže my, když se snažili, tak to bylo od 10dc do 20 dc. při cyklu 28dc.. já to měla jak hodinky... 🙂

mb85
15. lis 2012

@mvmartina je to různé mě vyšli pozitivní a přitom ovulace nebyla,takže já to s doktorem řeším

mb85
15. lis 2012

@mvmartina ono je to asi fakt různé

mvmartina
16. lis 2012

@misak33 no snažili jsme se a teď čekám, ale už 5 dní trochu špiním, takže asi nic, stalo se mi to už druhý měsíc, mudr mi řekla že to je v poho, tak nevím...
@helen_8 já mám v práci ten pytlíkový, ten vypiju ráno, a pak odpoledne si doma udělám sypaný

misak33
17. lis 2012

@mvmartina neboj, špinění nic nemusí znamenat. Naopak, říká se, že to může být zahnízdění vajíčka.

maximka33
1. pro 2012

Ahoj holky, zdravím vás. tak mě se už povedlo!! takže těhule 🙂 asi mi pomoohly kapičky Gynex, ani jsem je nestihla využívat. a pokud máte zájem, prodávám gel na početí: - conceive gel, použitý asi 5x, původní cena 449 kč, nyní 250 kč. pokud byste měly zájem, stačí napsat zprávu.

s9480
8. led 2013

holky nevěšte hlavu po pár měsících "nezdaru" a zatím si jen užívejte skvělého sexu, s dr bych začla řešit až po roce, my se o mimčo snažíme marně už 8 let, máme za sebou několik inseminací a 3 IVF a nic, veškeré vyšetření máme ok - holt nám mimi není asi souzeno........... 😢

eiram2010
31. led 2013

@s9480 moje kamarádka má 3 měsíce starou holčičku 🙂 8 let se s manželem snažili a nic, už to obrečela a smířila se s tím, že budou bež dětí a ten samý rok otěhotněla,ani to nepoznala zjistila to ve 2.5 měsíci 🙂

sima666
14. únor 2013

Cauky holky, my se snazime 4 roky a uz takhle mam z toho psychiku pekne pomackanou...je mi 32,mam za sebou 1.pokus ivf pred dvema lety,ted chodim na akupunkturu a beru Femigard,za mesic nas ceka 2.ivf...za sebou mam laparku,hysterskopii,gynex,sarapis,mojzisovku,odstraneni blokace patere i hormonalni jogu...spermiogram,imuno i genetika ok,ja mam nedostatecnou funkci zluteho teliska a na to beru utrogestan ve 2.pulce cyklu...porad verim,ze se stane zazrak..

sima666
14. únor 2013

@s9480

Cauky,my se snazime 4 roky a zatim za sebou 1 pokus ivf a za mesic druhy..ve kterem centru jsi absolvovala tvoje ivf?diky..o my psychice se ani nebudu rozepisovat ☹