Těhu se nedaří a nedaří. Jsem z toho docela špatná

peetta
13. říj 2011

už 5.měsíc zkoušíme a nic!! jsem z toho docela špatná,Barunka se podařila hned po vysazení ale to druhé nejde a nejde.jsem asi moc na to upnutá a proto se nedaří,nebo nevím čím to je?koupila jsem si poprvé v životě ovu testy tak zkusíme podle nich.všichni říkají nemysli na to,ale copak to jde???
moc se těším na a proto se to zřejmě nedaří...
děkuji že jsem se vám mohla trochu vymluvit..
ahojki snažilky

krista1
19. led 2012

Ahoj holky,tak koukám,že některé už děti máte,takže máte vysněné přání mít s mužem,kterého milujete dítě,já si třeba nedovedu představit,že bysme děti neměli a moc se toho bojím,protože můj manžel je úžasný a za nic nasvětě bych ho nevyměnila,bohužel už máme i výsledek spermiogramu a nebyl moc dobrý,ale taky neznamená,že se nám to nikdy nepodaří,u mě je nejhorší to,že se mi nechce čekat třeba pět let,do té doby zešílím,to bych asi nedala,prostě bych si už přála v našem vztahu postoupit jiným směrem a mít prostě kolem sebe veselou s dětmi,samozřejmě i s těmi starostmi a vším,s manželem už jsme skoro 4roky svoji a až před rokem jsme se domluvili na dítěti,no já už jsem ho chtěla dřív,ale pořád jsem čekala na manžela,kdysi jsem si přála,otěhotnět ve 25(to ještě můžu,ale jen do dubna 🙂 )a porodit ve 26,kéž by se to podařilo,ale už tomu moc nevěřím ☹ Jinak já jsem měla už vyšetření hormon.profilu a je to v pohodě,jen mě zlobí nepravidelná MS,tak mi doktor napsal Proveru,ale vůbec mi nezabírá.Je lepší se tím moc neužírat a hlavně se nepozorovat a měřit si BT,co jsem si už pročetla diskusí,tak je prý nejdůležitější to nechat přírodě 😉

adenka84
19. led 2012

@krista1 nezoufej..dnešní medicína dokáže zázraky..my jsme na naši vytouženou holčičku čekali 4 dlouhé roky..zadařilo se nám na 4 pokus IVF...věřím, že se tu všichni dočkáte ať už přirozeně nebo za pomocí lékařů..moc vám to všem přeji..není na světě nic krásnějšího než být maminkou, zdarvého, krásného a spokojeného děťátka... 🙂

krista1
20. led 2012

@adenka84 Ahoj díky za podporu,ale já pořád doufám,že by se to mohlo povést přirozeně,nechci za to platit,když je tam šance,ale taky se mi nechce tak dlouho čekat,jak říkáš ty,4roky je fakt dost,jak si to zvládla tak dlouho čekat?A po jaké době snažení jste šli na IVF?

adenka84
23. led 2012

@krista1 bylo to těžké, ale už je to za námi a ikdyž se zadařilo tak se velice rychle na vše zlé zapoměla..hodila jsme to zahlavu a jen a jen si užívala..
do centra jsme šli po 2 letech a do IVf cca po 3 letech..

krista1
24. led 2012

@adenka84 Tak to je hlavní,že všechno vyšlo,my zase dneska došla mrška,takže zase nic,no uvidíme do konce roku a co a jak dopadne manželův kontrolní spm.Tak si užívej života a holčičky 😉

adenka84
25. led 2012

@krista1 děkuji ti moc...Budu na tebe myslet a držet palečky... 🙂

maximka33
29. led 2012

ahoj holky, tak mám dvakrát za sebou pozitivní ovulační test, tak snad se zadaří.. přeji to vám všem 🙂

euka85
30. led 2012

ahoj, nam se prvni podařilo ani nevime jak a druhé už rok a pul pořad nic. Cvičim a s manžel pijeme bylinky tak uvidíme.

krista1
31. led 2012

@maximka33 Ahoj tak co jak si dopadla?myslíš,že se zadařilo?Prý to žena cítí...sice jsou teprve dva dny po,ale jaký máš z toho pocit?Já jsem si koupila taky ovu testy,tak jsem zvědavá jak mi výjdou,zatím nevím jestli mám vůbec ovulaci,myslím si to.Tak hodně štěstí.

krista1
31. led 2012

@euka85 Ahoj,hlavně,že máte to jedno,to je důležité,na to druhé se tak nesoustřeď a příjde to,je hlavní,že jste oba plodní a to ostatní příjde!Hodně štěstí 😉

maximka33
31. led 2012

@krista1 tak vzhledem k tomu, jak mi bylo včera špatně, tak jsem si myslela, že jo. ale vyklubala se z toho střevní příhoda, tak zas nic nevím. jen si říkám, aby to neohrozilo vajíčko.. musím říct, že když jsem byla těhotná, tak jsem to nepoznala... spíš podle nálady, byla jsem podrážděná a manžel se mnou nemohl vyjít.. no necháme se překvapit..

maximka33
31. led 2012

@krista1 a u vás tedy hrozí IVF? a kolik myslíš, že se za to připlácí? u nás fakt nevím, rok a půl se snažíme, předtím to bylo 2x bez nějakého většího snažení. když to teď nevyjde, pošlu manžela na spermiogram a uvidíme, co dál... co IUI, to by vám neudělali?

krista1
31. led 2012

@maximka33 no my se snažíme teprve 14měsíců,tak doufám,že do půl roku nebo do roka se to povede přirozeně,no ono totiž dal doktor na špatný spermiogram od manžela a mě neřeší,jen mi upravuje cyklus Proverou,no zatím to je nic moc,tak v březnu se chystáme na kontrolní spm. a pak k doktorovi a zeptám se ho na folikulometrii,ať vím,že mám v pořádku vajíčka,co kdyby náhodou,na to jsou taky hormony.Ne na IUI jsme ještě nebyli,myslím si,že je na to brzo,uvidíme jak se ty vyšetření prokážou do toho března,já si teď měřím BT a mám ovu testy,ať vím,že mám ovulku no a jak to nevýjde,tak budu vědět,kde je chyba.Ta Provera je na úpravu cyklu,tak uvidím.Zkus koupit manželovi Selezink,to pomáhá na mužské spermie,když máte už jedno mimi,tak se zadaří i druhé,uvidíš a ty už si byla u doktora jestli jsi v pořádku?A MS máš pravidelnou?

krista1
31. led 2012

@maximka33 jinak nejbližší centrum je v Olomouci a platí se za to 7tisíc,takže celkem dost,my tomu necháme ještě volný průběh,tak snad do konce roku se zadaří,ještě máme čas...teda doufám 🙂

maximka33
31. led 2012

@krista1 tak právě kvůli špatnému spermiogramu by ta IUI nebyla špatná, když se chytne ovulace. máš ovulaci pravidelnou? já jsem brala duphaston na nepravidelný cyklus. ale sama jsem zjistila, že jeden vaječník ovuluje o 6 dní dříve než druhý, což ukazuje na nepravidelný cyklus, ale asi to tak není. fakt se divím, že tohle doktor nezjišťuje dřív, než dá léky. co se týče IUI, je to bez hormonů, bez doplatku, pravděpodobnost menší než u IVF, ale taky znám děti, co byly takto počaty. rozhodla jsem se, že když se to teď nepovede - do konce cyklu, že o to požádám doktora.

maximka33
31. led 2012

@krista1 dík za ten selezink, zkusím to. jo dvakrát jsem si teď dělala ovulační testy, tak vím, že ovuluji, i když z každého vaječníku jiný den. a to mi trochu prodlužuje cyklus. jsem ale šťastná,ž e tam vůbec ovulace je. bez ní by to bylo horší. jinak ty jsi ještě mladá, tak si klidně ještě dejte čas. u mně to už celkem hoří.

krista1
31. led 2012

@maximka33 Já beru Proveru,ale prý není moc dobrá na otěhotnění,nevím jestli mám ovulaci,teď jsem si koupila ovu testy a testnu to a taky si měřím teplotu,tak uvidím 🙂 No já bych šla taky nejdřív na IUI,ale doufám,že to půjde přirozeně.No hormony mi nasadil hned,co zjistil,že mám nepravidelnou MS,většinou tak jednou za půl roku mám cyklus delší tak 42dní.Jinak je to kolem 30-35dní.No já právě nevím jestli ovu mám,proto se teď měřím a zkusím ten test.No tak pokud to hoří,tak nečekej a zkus to,za to nic nedáš a manžel byl na spermiogramu?Mladá,no já jsem si plánovala těhotenství na 25rok,tak mám ještě do dubna čas,tak snad se to podaří,chtěla bych do 30 dvě děti,tak snad aspoň to jedno bude.Držím pěsti,ať se ti zadaří bez IUI,je to myslím stres,takhle chodit po centru a tak,nebo myslíš,že to dělá přímo gynekolog?

krista1
31. led 2012

@maximka33 dneska mě nějak bolí vaječník a i výtok mám,myslíš,že bych mohla mít 8DC ovulku?

maximka33
31. led 2012

@krista1 tak manžel ještě nebyl, takže ho poženu na spermiogram. jinak já jsem v pořádku, podle utz i hormonálního profilu. jo IUI se dělá přímo v ordinaci, asi jak kde, záleží, jak je gynekolog na to vybavený. byla na tom ségra. musí se stihnout doba, kdy praská folikul, takže pár dní se chodí na utz a sledují to.
myslím, že u tvých dlouhých cyklů by to ovulace neměla být. Já ji mívám 19.-26. den, cykly 32-40 dní.

krista1
31. led 2012

@maximka33 no ten můj doktor má utz přímo v ordinaci,ale nevím jak daleko je vybavený,no zkusím nepít dvě hodiny a pak testnu,no právě já mám ty cykly pokaždé jinak,někdy i 28dní,takže nevím,beru už tři měsíce tu proveru,no a příznaky mám,tak možná to je opravdu ta ovulka...mám takový ten pocit,jak ho mívám při ní...teda pokud to je,zkusím testnout a večer napíšu,nebo dřív,za dvě hoďky,ale bez pití umřu,no já to rozeznávám podle hlenu a ten je..takže je mi to divné,ale někdy to mám i dřív,někdy později...teda co se ten rok a něco pozoruju,tak je to pokaždé jinak.Třeba mi ta Provera pomohla a urovnala mi to,zkusím testnout,mám jich pět,tak když tak jeden vypotřebuju.No ale na to IUI se doktora zeptat můžu...taky tě při ovulce bolí prsa?

krista1
31. led 2012

@maximka33 asi je to pro tebe moc osobní,tak nemusíš odpovídat,já teda mám takové příznaky ovu...jinak jsem četla,že je možné mít ovulaci i den po MS nebo v průběhu MS...tak snad uvidím

krista1
31. led 2012

@maximka33 a ty jsi ještě na mateřské,nebo už pracuješ?

maximka33
31. led 2012

@krista1 mně to vůbec nevadí, klidně ti odpovím. při ovulce mě píchá v podbřišku, na levé nebo pravé straně. díky testům jsem si ověřila, že to je ono. prsa většinou necítím, žádná změna.
od dvou let syna chodím do práce, ale ráda bych už nechodila 🙂

krista1
31. led 2012

@maximka33 aha,tak to je dobře,že víš,kdy ji máš,no já jsem se testla a nic,takže asi planý poplach,netuším,proč mě bolí vaječník,no občas mi to dělá,no tak uvidím za pár dní testnu až podle toho co budu mít za příznaky.To ti věřím,že by sis ráda,malého a případné těhotenství užila v klidu doma.No já až budu těhotná,tak musím na nemocenskou,jelikož pracuju ve fabrice.

krista1
31. led 2012

@maximka33 a tvůj doktor má v ordinaci vybavení na IUI?Jestli jo,tak bych neváhala,no za zkoušku nic nedáš a 6 jich máš za rok zdarma...teda myslím,že to tak nějak je...nebo víc...teď si nemůžu vzpomenout 😒

maximka33
1. únor 2012

@krista1 určitě se na to poptám, tam o nic nejde, nic závažného a vyžadujícího čas 🙂

krista1
4. únor 2012

@maximka33 ahoj,tak co už si byla u doktora,kvůli tomu IUI?Který si den cyklu?Já 11DC,pořád zkouším měřit teplotu,ale je to dost divné,když se měřím pokaždé jinak ☹

maximka33
10. únor 2012

@krista1 ahoj, mám si zavolat v pondělí.. dneska asi první den. ovulaci jsem raději testila...

krista1
11. únor 2012

@maximka33 Ahoj a ovulka proběhla?Jo ta teplota mi nakonec vyšla,takže podle BT grafu jsme se trefili,ale je prý šance jen 1:6,tak tomu moc nevěřím,ale měřím poctivě dál.Ovu testy mi nevyšly,buď jsem se něco špatně udělala,nebo nevím.Ale dělala jsem všechno podle návodu.No a co ty?Jak dopadly testy?Já jsem dneska 19DC a dneska začínám brát hormony Provera a dobrírám teda poslední měsíc,aspoň doufám.Manžel mi vaří oběd a jdu do práce a copak máš ty v plánu na víkend?

maximka33
11. únor 2012

@krista1 jj ovulka byla 19. - 20. dc... jak podle testů, tak podle píchání v podbřišku. testy nic, dostala jsem to 😖 u nás taky vařil manža, já jen polívku. odpoledne půjdem na chvíli sáňkovat a pak nakupovat.. kde pracuješ?