Toužíme po miminku a stále se nedaří

veverka.terka
16. led 2012

Ahojky, necelý rok se nažíme o miminko a stále se nedaří. Už sme se i vydali hledat pomoc v Sanatoriu Helios.Právě nás čeká série vyšetření. Jste na tom někdo podobně? Moc ráda bych si popovídala o tomto tématu, o vašich zkušenostech, názorech, radách. Moc po miminku toužím, myslím na to snd 24h denně 🙂 . Vím, že to asi není dobře, že psychika je taky moc důležitá, ale nejde na to nemyslet. Zkoušela sem také brát bylinný sirup Femigard, který mi byl doporučen od známé, ale nějaký extra efekt nevidím. Ale kapku mi upravil měsíčky, taky poctivě jím kys.listovou. Jinak další nějké vit.zatím nechci, nechci do sebe ládovat tolik chemie. Budu moc ráda, když se ozvete, budu se těši 🙂

hapovab
29. zář 2014

@pine Já mám z nemocnice panickou hrůzu a narkózu jsem nikdy neměla, tak vůbec nevím co by se semnou dělo, ani manžel nechce, abych to podstupovala. Já jsem v únoru potratila (jestli se tomu tak dá říct, bylo to úplně na začátku tzv.biochemický těhotenství) tak mi doktorka říkala, že si myslí, že průchodnost by měla být dobrá, když už to "tam jednou bylo" , takže těžko říct. Taky se doktorka hned zmiňovala o umělým, ale proti tomu mám zatím jakýsi blok. Nejhorší je ta naše psychika, ta bude asi největší problém, ale takový ty řeči "nemysli na to" úplně nesnáším, to prostě nejde. Tohle říkají jen ty, co otěhotněli ani nevím jak, nebo ty co se otěhotnět rozhodně nechystají.

pine
29. zář 2014

@hapovab Přesně tak!! Jako samozřejmě, že na to nemyslím 24 hodin denně, ale prostě při sexu nebo po sexu si vždy říkám, že by to mohlo vyjít a tak...Fakt nechápu, jak to ty holky udělaly, že na to vůbec nemyslely, jak říkaj... To nejde... I když mám práce nad hlavu, pracuju někdy doma až do noci nebo o víkendy, do toho ještě studuju, mám různý koníčky, jezdíme na výlety, dovolený, prostě všechno, co ty chytračky doporučujou, tak stejně to nejde, aby na to člověk úplně přestal myslet, to je prostě hovadina podle mě. Takže takovýhle řeči fakt taky nesnášim 🙂

hapovab
29. zář 2014

Tak ty to toho máš opravdu hodně 🙂 . To já zase tak aktivní nejsem ale mám spíš ještě ten problém, že poslední třičtvrtě rok to v práci nesnáším a každý měsíc si říkám ať mi vlezou na záda, vždyť já budu za měsíc určitě těhotná .....no a pořád nic. Taky jsem vyzkoušela jednu "zaručenou radu" pořídit si štěně, aby měl člověk něco jinýho na práci. To jsme si pořídili a nic .....ale je pravda že ho máme místo miminka 🙂 .

netanel
29. zář 2014

My jsme zatím v CARu nebyli, byla jsem jen u mojí doktorky, ta mi vzala krev a řekla, že podle ultrazvuku to vypadá, že ovulace proběhla. Doporučila mi Inofolic a přijít na další vyšetření, tam jsem měla jít dneska, ale nešla jsem. Včera mi švagrová řekla, že je v tom, bylo mi to hrozně líto (vám se přiznat můžu) a dneska jsem nebyla schopná k tý doktorce jít a zase něco řešit. Inofolic mám koupenej, kontryhwl taky, ale začnu až po příští MS, tento měsíc je ještě poslední s úplně volným průběhem. Snažíme se přes 14 měsíců, mně je 25, muži 31... A pomalu vybíráme CAR v Brně. ☹

pine
29. zář 2014

@netanel Já si vždy koupím Nosifol, piju ho měsíc dva, hrozně natěšená, že mi určitě pomůže a konečně to vyjde, no a když to nevyjde, tak ho zase pít přestanu, protože mě to nebaví...Vím, že by se měl pít třeba tři měsíce a víc, ale mě to vždy naštve, že je to k ničemu.....
V práci jsou kolegyně pořád těhotné, a to i takové, které děti ani nechtěly, nemají k nim žádný vztah a pořídily si je jen, aby "měly splněno". Je to prostě hrozně nespravedlivý....

hapovab
29. zář 2014

@netanel A jak vám vyšlo spermio? Já jsem byla na preventivce zrovna když jsem měla ovl. a doktorka říkala že folikul byl ukázkový, a příští týden jdu znovu až budu mít ovl. aby se doktorka podívala jestli je takhle jak říká ukázkový 🙂 každý měsíc. Říkala že u mě je všechno perfektní ( to fakt řekla 🙂 , že jsem prý fyziologický nález 🙂 ), tak jsem se bála že bude špatný spermio, a ono ejhle manžel vyšel taky super, hmmmm tak teď babo raď že.......

netanel
29. zář 2014

@netanel on ještě nebyl, měla jsem si dneska vzít žádanku na gyndě, ale jak říkám, nešla jsem, půl dopoledne jsem probrečela a druhou jsem se nutila, abych došla aspoň do práce, byla jsem z toho tak unavená a naštvaná... ale vy to všechny znáte.

hapovab
29. zář 2014

@pine jojo, taky mám kolem sebe samý těhule, je mi 26, takže většina spolužaček zakládá rodinu. Moje nejlepší kamarádka už mi ani neříká kdo je kde těhotný ( i když někdy jsou to teda pořádný jobovky 🙂 ), ale ví že to blbě snáším. Já to všem přeju, ale sobě taky ☹

netanel
29. zář 2014

@hapovab chápu, mám to podobně.

netanel
29. zář 2014

@pine to je, ale nic s tím nenaděláme, musíme čekat.

pine
29. zář 2014

Je to hrozně zvláštní, ale popravdě, než jsme se začali snažit, tak mě nikdy nenapadlo, že by to nešlo....a teď po dvou letech snažení, už mi naopak připadá úplně bizarní a sci-fi, že bych měla pozitivní test a byla těhotná...ach jo

hapovab
29. zář 2014

@netanel spermio je základ, tak uvidíte až po něm, bez něho bych se do CAR na umělý rozhodně nehnala. Už jsem si psala s PINE o té metodě podle Mojžíšové, nezkoušela si ji?

helen_8
29. zář 2014

Maminky, mrkněte sem, jsou tu užitečné rady, pokud se vám nedaří otěhotnět. Taky se nám nedařilo a nakonec se po roce povedlo, i když vím, že to je ještě brzy. Přeju všem hodně štěstí! 🙂
https://www.modrykonik.cz/forum/jdeme-na-to/snaha-otehotnet-bez-hormonu-umeleho-oplodneni-apod/

netanel
29. zář 2014

@hapovab my chceme jít na spermio už do CARu, a na další vyšetření taky tam, protože když by to mělo dojít tak daleko, že bude potřeba umělý, je podle doktorky lepší to řešit tam už od začátku.

danielka82
29. zář 2014

Ahoj holky, jsem na tom podobně. Snažíme se už rok a půl a stále nic. Chytré rady - je to o psychice, nemysli na to, mi už taky lezou krkem . Snažím se zabavit, mít 1005 aktivit, myslet na něco jiného,ale jak jste psaly vy - úplně na 100% to samozřejmě nejde. Jsou dny, kdy to snáším dobře a dny kdy je mi do breku. Moje všechny kamarádky už děti mají, nebo jsou minimálně těhotné, a teď otěhotněla i moje ségra - a to se nesnažila, vlastně omylem.Samozřejmě ji to přeju, je to přece moje sestra, ale zároveň mi to prostě bylo líto. Prostě kdo nezažil, nepochopí..

hapovab
29. zář 2014

@netanel aha, no moje doktorka je spolumajitelka Repromedy v Brně, takže to řeším všechno přes ní. Teď se mi hodně ulevilo, že manžel je v pořádku, protože už těch chlapů to bývá většinou pak dost průšvih a většinou se to u nich ani nedá nijak léčit a nemluvě pak o jejich psychice - jsou to přeci páni tvorstva 🙂 , tak jsem na druhou stranu rádu, že problém bude někde u mě, jen nikdo neví kde ☹

netanel
29. zář 2014

@hapovab a bylas už na laparce?

hapovab
29. zář 2014

@netanel myslíš kvůli průchodnosti vejcovodů? Nebyla. My jsme se minulý dozvěděly že je manžel v pořádku, a tak teď to teprve začneme u mě. Já se na tohle rozhodně nehrnu, je to pod narkózou atd.,Jinak mám všechno ok, MS mám jak hodinky, ovulaci prý ukázkovou, tak zkusím nejdřív tu metodu podle Mojžíšové, ta prý taky pomáhá na tu průchodnost a budu pít kontryhelový čaj, dám tomu 3 měsíce a uvidíme.

netanel
29. zář 2014

@hapovab jasný, já to chápu, taky to beru jako poslední možnost před umělým. A ty jsi z Brna? Muž byl na spermiu v Repromedě?

hapovab
29. zář 2014

ne nejsem z Brna, jsem od Svitav. Jojo, byl v Repromedě. Je to tam v pohodě.

blauen
29. zář 2014

Ahoj holky. Tak jsem to tady pročítala a jsem na tom obdobně jak Vy tady. My se s manželem "snažíme" 13 měsíc, ale zatím si ani na chvíli nechceme připouštět, že by to nevyšlo. Piju Nosifol už skoro rok s menší přestávkou, čaj kontryhel a nic.... ☹ s @pine jsme na tom hodně obdobně mě bude 31 za tři měsíce a zatím se nedaří, s manželem nejsme příznivci IVF a různých vyšetření...já jsem nikdy nebyla pod narkózou a nedokážu si ani představit ani nechci co bychom všechno museli s manželem podstoupit. Někdy si pobrečím někdy na mě přijde lítost, že všichni kolem mají malé mimiška a my ne. Nezbývá holky než hlavu vzhůru a doufat, že to přijde přirozeně a i nám bude dáno do vínku zdravé krásné mimiško. Naděje umírá poslední 🙂

hapovab
30. zář 2014

@blauen ahoj, a už jste byli na nějakém základním vyšetření?

blauen
30. zář 2014

@hapovab zatím ještě ne, pořád věříme, že se zadaří aniž bychom museli to řešit přes doktory a různá vyšetření

hapovab
30. zář 2014

@blauen No my jsme to nechali rok a pak jsme šli alespoň na ten spermiogram, to si myslím že je fakt důležitý, protože když ten je špatný tak člověk může doufat jak chce a je mu to k ničemu ☹

blauen
30. zář 2014

@hapovab s tím spermiogramem to jsme si říkali, že určitě manžel podstoupí když se nezadaří do Vánoc, ale to je tak vše...pod narkózu nepůjdu a na IVF už vůbec ne.....

hapovab
30. zář 2014

taky nechci jít pod narkózu, u mě to vypadá že je taky všechno ok, jen že by se zjistila ještě ta průchodnost pod narkózou, ale to nechci.Byla jsem na preventivce a zrovna jsem měla ovl. tak to doktorka prozkoumala a říkala že všechno super. Zkusím teď cvičení podle Mojžíšové a uvidíme. S IVF mám taky problém, nechci to tak, chci to prostě od přírody 🙂

blauen
30. zář 2014

@hapovab: taky to chceme s manželem od přírody a když se nezadaří tak radši budeme bez dětí než ryskovat ještě moje zdraví nejsme sobci, ale to co všechno obnáší umělé oplodnění, rvát do sebe hormony a píchat si injekce, dvě narkózy nespočet vyšetření.....mě taky říkala dr. že mám ovulaci při vyšetření ....prostě chce to čas....a ono to příjde...musíme věřit 😉

pine
1. říj 2014

Presne holky.....Ja i pritel nejsme vubec zastanci IVF.Vsichni v nasem okoli,kdo ho podstoupili,tak bud mela zena v tehotenstvi velky problemy (vubec to mimco udrzet apod.),nebo detatko ma nejakou vadu,byt i nepatrnou....Treba je to nahoda,ale stejne....Myslim,ze priroda sama nejlip vi,ktera spermie s jakym vajickem ma byt spojena...Nejsem nejaka prirodni bio zena,ale IVF me osobne pripada obdobne jako transpantace organu....Nadopujete si telo silenou chemii,pak vam do delohy vlozi cizi teleso a snazi se ho tam udrzet...za kazdou cenu....

blauen
1. říj 2014

IVF je krásná věc, pro ty, kteří chtějí urputně miminko, ale nikdo neví co to udělá za x let jak s dítětem tak s matkou......je to "umělé" vypěstované a taky jsem četla, že po IVF stoupá riziko rakovin u žen a jak tady se zmiňovala @pine (vady i skryté dítěte)...já mám z toho velký respekt, a naštěstí s manželem stejný názor....chceme jít v souladu s přírodou ať už je nám to dáno do vínku či ne....naštěstí máme dobrou paní doktorku a manžel doktora, kteří nás povzbuzují....rok je prd a někdy mě tady docela pobaví jak holky tady zprominutím "kňučí" po pár měsících nezdaru oplodnění (3-4 měsíce) to mě někdy pobaví....

pine
1. říj 2014

@blauen To jo, některý holky tady jsou na nervy, když se to nepodaří na první pokus....