Toužíme po miminku a stále se nedaří

veverka.terka
16. led 2012

Ahojky, necelý rok se nažíme o miminko a stále se nedaří. Už sme se i vydali hledat pomoc v Sanatoriu Helios.Právě nás čeká série vyšetření. Jste na tom někdo podobně? Moc ráda bych si popovídala o tomto tématu, o vašich zkušenostech, názorech, radách. Moc po miminku toužím, myslím na to snd 24h denně 🙂 . Vím, že to asi není dobře, že psychika je taky moc důležitá, ale nejde na to nemyslet. Zkoušela sem také brát bylinný sirup Femigard, který mi byl doporučen od známé, ale nějaký extra efekt nevidím. Ale kapku mi upravil měsíčky, taky poctivě jím kys.listovou. Jinak další nějké vit.zatím nechci, nechci do sebe ládovat tolik chemie. Budu moc ráda, když se ozvete, budu se těši 🙂

jahudka1812
16. led 2012

@veverka.terka Ahoj, my se zatím snažíme půl roku a taky nic... Už jsem z toho též zoufalá, ale na žádné vyšetření zatím nechci.. Všude by mi řekli, že je to brzy... Tak snad se nám brzo zadaří! 🙂

veverka.terka
autor
16. led 2012

jahudka 1812: No, oni mi říkali, že vyšetření se dělá nejdřív po půl roce, ale taky si myslím, že je to brzo,ten rok je takovej hraniční.Půl roku je normální doba na čekání na mimčo. Já sem si dávala pořád termín do konce roku 2011 a pokud se nezadaří, tak že to půjdem řešit, ať víme, na čem sme. Třeba se tím i uklidním a pak se zadaří. Snažíte se nějak intenzivně? Počítáš plodné dny,provádíš ovu testy?

adenka84
16. led 2012

@veverka.terka my jsme to také začali řešit až po roce sanžení..Můj gyndař mi pak řekl, že pokud je praidelný nechráněný pohlaní styk déle než půl roku a nedaří se, tak je potřeba to nějak řešit..první se vyšetří partner a až pak se začne léčit žena...
my jsme na děťátko čekali 4 dlouhé roky a zadařilo se nám až na 4 pokus IVF..3x jsme před tím byli na IUI a 3x na IVF 1x na KET..zadařilo se na 3 pokus IVF..bylo to těžké, ale stálo to za to..dnes máme doma téměř 3 měsíční, zdravou, krásnou, čilou holčičku...
takže holky hlavu vzhůru nezoufejte určitě se brzy dočkáte..
hlavně se hoďte do klidu na psychice hodně, ale opravdu hodně záleží..
držím vám moc palečky..

zabula
16. led 2012

@veverka.terka ahojky,já vysadila HA na konci srpna,tedy je to ted 5měs.po vysazení a po 3snaženích a nic,chystám se taky do Heliosu do Brna,nechci to odkládat,pač už sem byla 3krát těhu,a ted nic,takže se asi něco může dít,už jednou sem tam měla srusty,tak jeslti tam nebudou zase,dle dokt.se to může taky stát.A manžel má sedavé zaměstnání,a to taky udělá prý hodně.
Jinak si dělám ovu testy,sou fajn,viz album,takže když bylo snažení,bylo v ovu a nic,a to je i dle dokt.už divný.
Nejspíš nás oba čeká ted vyšetření,a pak dle toho se uvidí.

veverka.terka
autor
17. led 2012

@adenka84 božínku, to ste teda čekali pěkně dlouho!to doufám, že nám se zadaří dřív...no, můj gynekolog mi řekl, že i rok je normální čekací doba a tak sem se sama rozhodla a šli sme to řešit sami do Heliosu a nečekali na mýho gynekologa. zrovna dneska byl mažel na spermiogramu, mohl se "vyspermit" doma, tak to bylo fajn, protože to jako chlap nebere zrovna nejlíp, ale drží se...pak jdem příští týden na genetiku a pak já na hormon.testy, sem zvědavá, co nám vyjde a jak se to bude řešit dál. a ty tři pokusy sme měly hrazené pojišťovnou? a dopláceli ste si na nějakou podpůrnou léčbu? jak ste na tom byli psychicky? musí to být hrozný takový dlouhý čekání...

veverka.terka
autor
17. led 2012

@zabula ahojky, taky se chystáte do heliosu? máte odtam už nějaké zkušenosti nebo od známých? my sme byli u doktora Texla a přišel mi fajn.
Taky si dělám ovu testy a snažíme se přidat víc milování v období, kdy sou pozitivní, ale i tak nic ☹ No, myslím si, že asi bude taky nějaká chyba u nás obou, za chvíli se to uvidí.

zabula
17. led 2012

@veverka.terka ahojky,popravdě já o Heliosu nevím nic,nikdy sem to nepotřebovala,tak sem se o to ani nezajímala,a nevím jestli tohle, nebo Repromeda,a jaký je v tom rozdíl,ale vyčetla sem že hodně holky psali,že Helios je levnější.
Takže taky žádné zkušenosti nemám a zajímalo by mě to.Ve čtvrtek budu volat mýmu dokt.co a jak,a pak dle toho se budu tam objednávat,ani nevím jak to tam chodí.
Fakt moh i manža doma 😕 to je tedy lepší,to v Heliosu tak je?

jika10
17. led 2012

@veverka.terka Ahoj, my v listopadu 2011 zacali 3 rok snazeni. prvni rok jsem na to vubec nemyslela a doufala, ze se to povede, prvni pul rok v druhem roce jsem byla na clostiku, merila BT, curala na ovu testy .... No a vysledek nic. Ted opet nedelam nic z toho, pouze cvicim mojzisku a kdyz se nezadari, tak nas ceka v breznu nebo dubnu (jak vyjde MS) IVF .... Uz trochu zacinam propadat panice kvuli veku 😅 Kdybych vedela, ze budu takhle dlouho cekat na vytouzene miminko, tak jsem s tim snazenim zacala driv. Jen bohuzel nebo bohudik by se to v tu dobu urco povedlo na prvni sup .... Tohle je hold proste neco, co clovek neuspecha. Ale ja verim tomu, ze i na nas jednou dojde ta rada a budeme mit miminko. Tak drzim palce at nemusis dlouho cekat

consti
17. led 2012

@jika10 Tak to jsme na tom hodně podobně 😉 . Jen teda my to IUI případně IVF necháváme až na podzim/zimu. Mojžíšovku cvičíš jak dlouho? Já teprve druhý měsíc a prý se daří těhotnět cca po 6 měsících cvičení 😉 .
A holky, problém nemusí být ani u jednoho, což je možná ještě horší. Tak to máme my, všechny testy ok a přesto už 3 roky nic. Myslím, že hodně je to pak už o psychice, ale nemyslete na to, to se snadno říká 😝 . Pokud by u nás problém byl, tak už dávno na umělé jdeme, ale takto když jsme zdraví si pořád říkám, že by to mohlo vyjít přirozeně 😉

jika10
17. led 2012

@consti No tak to jsme na tom hooodne podobne. Mojzisku cvicim 2 mesice. U nas taky nevime, kde je problem. Muj dr si mysli, ze mam PCO, ale MS chodi dost v pohode a ovulka taky byva, protoze v dobe ovulace citim brisko. Takze si myslim, ze PCO nemam. No proste nekde soudruzi z NDR udelali chybu. A myslim, ze prvni rok jsem na to rozhodne nemyslela, a stejne se nepovedlo. Takze podle me to jsou pekne kecy. Ja taky porad doufam, ze to pujde prirozene. IVF uz jsem 2x odlozila ..... Ale na jare uz to bude na 100%, uz taky nejsem nejmladsi

consti
17. led 2012

@jika10 No já to právě taky pořád odkládám. a co přesně je PCO a jak se to projevuje? Já mám ms přesně na den a ovu taky, takže tam problém taky nevidím. A první rok jsem to taky nehrotila, tak nějak jsem s tím rokem snažení počítala 😉. A kolik ti je? Mně čerstvých 30 😀 .

veverka.terka
autor
17. led 2012

@zabula no, já sem od známých tak nějak slyšela, že Helios je dobrý. Jj, může i doma, nevím, jestli to jde i jinde, ale tam ano, akorát s emusí splnit určité požadavky, jako doručení do 1h od odběru, musí být v teplotě 20stupNů, takže přenést třeba pod bundou, jinak je to určitě lepší a pro mýho mažela to bude super, protože v klidu doma je to přece jenom lepší a bez napětí a ne tolik ve stresu.

veverka.terka
autor
17. led 2012

@jika10 můžu se zeptat, kolik vám je,pokud to nevadí? no, to on člověk nikdy neví, jak to půjde nebo nepůjde, je to na prd....v dnešní době málo komu to jde rychle a snadno

jika10
17. led 2012

@consti No PCO jsou polycysticke vajecniky. A to by nemela chodi ovulka a mely by byt treba dlouhe cykly. Jenze ja mam cyklus 33 nebo 34 dnu, coz je myslim OK. No a me je 32 a za pul roku mi bude 33, takze uz by to nejake to mimco chtelo. A kam chodite do CARu ...... My jsme v ISCARE v Praze

jika10
17. led 2012

@veverka.terka jak jsem psala je mi 32 za pul roku 33 let 😅

veverka.terka
autor
17. led 2012

@consti to je pravda, taky mám známou, která je úplně zdravá, i její přítel a 2 roky nic, už byli i na umělých oplodnění a taky to envyšlo.no, já bych teda asi nečekala, když by se pořád nedařilo...vím, že je to lepší přirozeně,ale ty nervy a stresování a když dojdou měsíčky, tak akorát smutek...sem zvědavá, co řeknou nám

veverka.terka
autor
17. led 2012

@jika10 jj, tak to je už asi o kapku horší než u mě, sice se říká že do 35 je to v pohodě,a le přece jenom po té třicítce je to asi horší....

veverka.terka
autor
17. led 2012

@jika10 tak to já mám bohužel taky polycystické vaječníky, což je problém, měsíčky po 37-40 dnech, nepravidelně, ovulka sem tam,..děsný bolest na začátku měsíčků,

veverka.terka
autor
17. led 2012

@zabula a vy to budete řešit přes svýho gynekologa? necháte si vypsat nějaký žádanky nebo spíš jenom se optáte, co on by vám poradil za zařízení? s mým gynekologem o tomto nebyla vůbec řeč, pořád by jenom čekal, tak se se na něho úplně vykašlala a právě i proto přemýšlím, že se přehlásím k někomu jinýmu

jika10
17. led 2012

@veverka.terka No ja nevim jestli mam opravdu PCO, protoze u me ovulka snad probiha kazdy mesic. Teda jeste v dobe kdy jsem merila BT, tak 100% byla, tak snad je i ted. Do 35 je to sice v pohode, ale kdyz chci 2 deti, tak to abych pak vzala hopem a nebo rovnou dvojcata 😀

veverka.terka
autor
17. led 2012

@zabula teda, koukám na vaše fotečky a máte nádherný dětičky 🙂 ty si asi hodně mladá mamča, žejo? avy chcete 3. mimčo jo?

jika10
17. led 2012

@veverka.terka Ty jo, tak to ja mam super gynekologa. Ba prave naopak on je nestastny z toho, ze to porad odkladam. A navic spolupracuje s CARem, takze cele IVF mi bude delat on 🙂

zabula
17. led 2012

@veverka.terka no muj dokt,by taky čekal rok,ale je sním domluva,já mu oznámím že rok čekat nebudem,jak sem psala už sem 3* byla těhu,a nebudu to odkládat,tak mu to oznámím,a bud to napíše,nebo ne,pač se tam dá jít i bez doporučení lekaře 😀 😀 😝

zabula
17. led 2012

@veverka.terka děkuju 😉 no mladá 😀 😀 😀 ted 27.1mi bude 29 😀 😀 😀 😀 takže ve 30ti mimčo 😀.jj,chceme,i tchýně se těší 😀 a už máme postavený tři pokojíčky,leda že by ten jeden byl trucovna 😀 😀 😀 😀

veverka.terka
autor
17. led 2012

@jika10 tak to asi nemáš PCO, jinak by byla ovulka jenom občas a nepravidelný měsíčky, to jsou hlavní příznaky...
no, tak to asi ano, to by chtělo dvojčata nebo hnedka po roce další mimi...já bych chtěla stinout dvě děti do 30 let, ale to asi nepovede, to bych musela už hnedka otěhotnět a pak taky by to muselo jít rychle, za pár měsíců mi bude 27

veverka.terka
autor
17. led 2012

@zabula jj, my sme šli taky bez všeho...a ke komu chodíš, někde do blanska?
teda, to vypadáš úžasně!!tipovala sem tak 25 let, fakt 🙂 ale 29 určitě nee, i manžel nebo přítel vypadá mladoučce 🙂

zabula
17. led 2012

@veverka.terka a ty si odkud,jezdíš do bozaka?

zabula
17. led 2012

@veverka.terka hihihi,to dávaáš ještě hodně,všichni říkaj že 20 😀 😀 😀 😀 ,manžel je o 3měsíce mladší než já 😀 😀 😀 😀 😀

veverka.terka
autor
17. led 2012

@zabula jj, jezdím do boskovic k mosterovi, bývá i v rájci

consti
17. led 2012

@jika10 My byli v Pronatalu, ale tam jen manžel na vyšetření, mně dělal vyšetření doktor tady u nás. Pak jsme se s Pronatalem nepohodli a od té doby jsme to už neřešili...Já mám cyklus 26-28 dní, v podstatě ukázkový.
Mně se do umělka nechce hlavně proto, že jsem byla dvakrát v nemocnici na gyn. zákrocích a tak nějak jsem pak měla doktorů a nemocnice plné zuby 😎 . A když ti každý doktor, ale i léčitel a paní přes horoskopy (jo jo, to vše jsme vyzkoušeli 😀) řeknou, že je vše ok a že mimčo bude, tak se prostě do toho nehrneme. Ale být mi o dva či tři roky víc, tak do toho jdu, to zase jo. Takže my máme zatím plán užít si tento rok ještě dovču, cvičit tu Mojžíšku a pokud se nepovede, tak podzim/zima vyrazit do boje...a půjdeme nejspíš k Apolináři.