Utrogestan a Clostilbegyt. Jak je snášíte?

lenicita
25. lis 2011

Ahoj snažilky,těhulky a maminky, kdo má zkušenost s těmito léky...kdo to jak snaší, komu to pomohlo k otěhotnění a po jakém čase jste otěhotněla....
a na co vám to gyndař/ka napsala...
díky moc za odpovědět

marketa137
25. lis 2011

@lenicita mě tyhle léky pomohli u prvních dvou těhu 😉 . mam málo hormonů a bez léků ani ovulace nebyla, po otěhotnění cca do 14tt jsme brala utrogestan na udržení. U obou se povedlo až 6 cyklus léčby 😉 . Jsou to hormony takže k tomu musí být důvod, clostík bohužel rád dělá cysty 😒

elana
25. lis 2011

tak Clostil nikdy víc-lékař chtěl jen "podpořit" normálně probíhající ovulaci (já mu to nemám za zlé, je to běžný postup u nevysvětlitelné sterility), dosáhli jsme toho, že jsem přestala na rok ovulovat úplně, navíc se mi hned další cyklus po tříměsíční zkoušce Clostilu udělala cysta (naštěstí odešla těsně před plánovanou operací sama)

Utrogestan má význam pouze tehdy, když má žena málo progesteronu a upřímně-takových je málo (zjistit to jde pomocí měření bazální teploty, že je křivka hodně plochá nebo je krátká luteální fáze, nebo přesně samozřejmě odběrem krve ve 2. fázi cyklu), ale jako placebo, proč ne 🙂 Já ho brala docela ráda, neměla jsem během jeho užívání vůbec MS bolesti.

lenicita
autor
25. lis 2011

Díky za odpovědi... Utroš beru ted 2 cyklus a citím ovulaci....bolí mě v podbříšku a citím se jako kdybych měla zánět močáku.... takže plodné dny jsou hned po ovulaci? clostik budu teprve brát poprvé a mám z toho strach....

marketa137
25. lis 2011

@elana a o tom to je, clostík pomůže ale jen těm kteří vůbec neovulují pak se to nastartuje ale pokud je vše ok- hormonálně tak spíš ublíží 😒 . Utroš je fajn, po něm jsem hned měla pravidelnou MS a v těhu ho taky musim brát pravidelně ale kolikrát mě přijde že ho píšou už automaticky 😀

ajerdna
26. lis 2011

@lenicita brala som oboje a mne pomohli. Utrogestan som brala dlhsie (po vysadeni antik. som vobec nemala cyklus a to dlho) a clostil som dostala, ked som doktorke povedala, ze by som chcela otehotniet.Podarilo sa hned v druhom cykle, takze mne pomohol, tak sa nemozem stazovat. No pokial mas ovulaciu aj spontanne, tak nerozumiem, preco by si ho mala brat. Napada ma asi jediny dodov, ze sice ovulujes, ale folikul praska pri mensej velkosti (nedorastie), aj vtedy sa zvykne davat clostil. Ale Tvoj doktor urcite ma nejaky dovod, preco Ti ho napisal.Je to silny liek, ja ked som ho mala brat som si prebehla diskusie a bola som dost vystrasena, co to so mnou urobi, ale zo svojej skusenosti mozem povedat, ze vela zensky dost prehana zbytocne, alebo sa moc pozoruju, take zle to rozhodne nebolo.Brat ho mozes beztak maximalne 3-4 cykly, chodis pri tom pravidelne na folikulometriu, nic strasne 😉

bureska
26. lis 2011

Ahoj holky, ja jsem taky tyhle leky brala. Napred jen utrogestan, ale to mi nedelalo dobre na psychiku, tak mi to doktorka vymenila za duphsston, ale je to vpodstate totez. K tomu jsem na zacatku cyklu brala clostylbegyt a po 3 cyklech brani jsem otehotnela. Snazili jsme se predtim rok a nic, az po nasazeni techto leku se to povedlo

lenicita
autor
26. lis 2011

@ajerdna
@bureska holky,,,,první cyklus mi Utroš nic nedělal a brala jsem ho 1-0-1, 18-24DC...a stejně MS nedošla hned jak měla..musela jsem si přít pro injekci na vyvolaní...a ted druhý cyklus 1-1-1 se mi po něj točí hlava 😒 a dneska mám 23DC, díky tomu ted jsem pocitila ovulaci...předtím jsem to nepoznala...citím při OVU bolesti v podbříšku a taky mám husty hlen,který je dobrý pro spermie i vajíčko, myslím....pokud mi dostavi MS začnu brát.v 5DC clostík...ale z něj mám strach..prý u něj vznikaj cysty...a ten clostík mám pry na tvoření širší flotikuly...nebo jak....tak snad MS nedojde....musím už otěhotnit.....zdůvodu HPV 😒

ajerdna
26. lis 2011

@lenicita. No, ja som utogestan brala 17-26 (10dni, 1-0-1) a vzdy zabral.Ovulacia som pri nom nemala, az pri clostile a ta bola bolestiva.S tymi cystami - je to bezne uvadzany negativny vedlajsi efekt, ale je to individualne, vela zenskym sa ziadne cysty neurobili, nebala by som sa dopredu a na otehotnenie je dost ucinny.Budem Ti drzat palce, aby vam to vyslo, co najskor 😉 ! inak pokial Ti nie je dobre po utrogestane, tak sa kludne doktora opytaj na iny preparat, ja som vyskusala aj proveru, duphaston a najlepsie mi sadol prave utrogestan (vsetky tri maju rovnaky ucinok priblizne), kazdemu sadne nieco ine.

medakote
30. lis 2011

Ahoj, brala jsem utrogestan asi půl roku (kvůli špinění v druhé půlce cyklu a zřejmě kratší luteální fázi a pro podporu udržení případného těhu). Clostylbegyt jsem brala dva cykly (nastartování nefunkčního vaječníku) Otěhotněla jsem na páté IUI (druhý cyklus s Clostylem). Samotné léky jsem nesnášela dobře, utrogestan jsem měla 1-1-1, objevily se nějaké nepříjemné vedlejší účnky, nevolnosti, závratě, mdloby, ale poté, co jsem přešla na zavádění, to bylo už lepší. U Clostylu taky nějaké podobné účinky, ale to bylo jen pár dní v cyklu. Dalo se to vydržet, co by člověk pro mimi neudělal, že? 🙂

jasekd
30. lis 2011

Brala jsem U. pred otehotnenim a pak 3 mesice na udrzeni tehotenstvi. Udelali mi nejdriv hormonalni profil. Protoze jsem nemela ovulaci, dostala jsem i Clostil, bylo mi po nem strasne zle (po U. jsem byl ahodne unavena, ale slo to), je to silnej lek,ale zabral a ja otehotnela hned prvni cyklus s nim 🙂

lenicita
autor
2. pro 2011

@marketa137
@jasekd
@medakote
@ajerdna
@bureska
tak holky....Utroš asi zabral...dneska mám 29DC a dělala jsem si test a? byly tam // sice slabší,ale je tam.... 🙂 na to že mivám cyklus 31 - 37 tak to je nějak brzo...a nebo jsou tam dvě mimi... četla jsem že je vyšší HCG když jsou dvojčata a to je je pravděpodobné u Utrogestanu...

marketa137
2. pro 2011

@lenicita tak gratuluju, utroš zkracuje cyklus právě na 28-30DC 😉 Mě test vyšel vždycky už cca 27-28DC a ted jsem brala jen utroš a 32DC docela silné // 😀

lenicita
autor
2. pro 2011

aha...minulý cyklus MS nepřišla a musela jsem jít pro injekci na vyvolání....

bureska
2. pro 2011

@lenicita tak budu drzet pesti aby carky silily!!

lenicita
autor
2. pro 2011

@bureska děkuji,,,,doufám že budou...už nechci být zklamaná

jasekd
2. pro 2011

@lenicita taky drzim palce 🙂

lenicita
autor
2. pro 2011

@jasekd děkují moc

hanulkavelunka
2. pro 2011

Holky mi taky pomohly tyhle léky k těhu a za tři měsíce jsem byla těhu ale taky 14 kg díky nim břibrala do ted je nemůžu dát dolů, v těhu co jsem nabrala bylo fuč ale těch 14 ne a ne se zbavit 😠

bureska
3. pro 2011

@lenicita to znam, presne vim o cem mluvis. Tak at to dobre dopadne!!!!

lenicita
autor
3. pro 2011

@hanulkavelunka mi to mluv...jsem z těch hormonu taky přibrala...cítím se jak vorvan...ale ted to můžu svádět na něco jiného.... 😀 pokud se to udrží

lenicita
autor
3. pro 2011

@bureska snad to dopadne..dneska byla // silnější..zítra by mohla být už stejně tmavá jak kontrolní čárka 🙂 ....tento test jsme dnes dala manželovi k dnešním narozeninám 😀

ajerdna
3. pro 2011

@lenicita tak to gratulujem a drzim palce ! 😉

bureska
3. pro 2011

@lenicita tak to je supr! Jen at carka sili...a manzel bude mit krasny narozeniny 😉

lenicita
autor
3. pro 2011

@ajerdna děkujííí

lenicita
autor
3. pro 2011

@bureska jj, manžel říkal,že je to nej dárek 🙂

bureska
3. pro 2011

@lenicita no to teda je, lepsi ani nemohl dostat 🙂 Tak doufam, ze k Vanocum dostane fotku z ultrazvuku. Moc ti to preju!

lenicita
autor
3. pro 2011

@bureska moc díky... přece jen je to první mimi

medakote
4. pro 2011

@lenicita Gratuluju! Taky jsem pár kilo přibrala. Další přibírání už bude mít na svědomí prcek, už mám i přes stálé zvracení kilo nahoře 🙂 A muž mi posledně řekl velrybko, prý abych si zvykala napřed 😀 Tak ať se vede as mimi roste!

ivetm
4. pro 2011

Ahoj holky,taky se podelim o zkusenost-clostil jsem brala 2mesice a jsou z toho dvojcata 😀

lenicita
autor
4. pro 2011

@medakote juj, díky... snad se to jen udrží...zítra řeknu at mi dá raději něco na udržení.....jen mě trápí ty bolesti břícha...je to jako před MS, tak se bojím....snad je to jen tím rostahovaním dělohy....jinak ty blahopřeju....