Utrogestan - je lepší ho polykat, nebo zavádět?

panisnazilka
30. dub 2012

Ahoj holky, hledám na netu a pořád se názory rozcházejí, jak to máte (měly jste) vy? Zaváděly jste, nebo polykaly? Asi každé má svoje pro a proti, u toho zavádění by mi asi vadilo, že to pak ze mě bude vytékat, nebo ne? U polykání je zase riziko, že mi bude špatně a prý účinek není takový, jako při zavádění. A teď babi raď 😖

jitushkam
30. dub 2012

mě dr. řekl jednoznačně zavádět, samo že to uniká když se to rozpustí, ale pokud to má vyšší účinek, není o čem debatovat ;)

kamino
30. dub 2012

Bylo mi tez doporuceno zavadet,vytekani pomuze vlozka😉

panisnazilka
autor
30. dub 2012

A po zavedení mám chvíli ležet, nebo jste hned fungovaly?

wrtulka
30. dub 2012

když se to polyká tak se po tom chce strašně spát..zkušenost nejen moje. Myslím že když si to zavedeš dostatečně "hluboko" tak i to že trochu z té tablety odejde..na vložku nebo intimku nevadí.

jitushkam
30. dub 2012

@panisnazilka ja fungovala hned a intimka stačila

ckei
30. dub 2012

Nejlepší je zavádět, ale nesmí se zavádět v případě, že krvácíš, což byl můj případ, to se musí polykat (mně po něm bylo hrozně špatně, ale že by se mi po něm chtělo spát, to vůbec), ale jakmile krvácení ustalo, zase jsem zaváděla...

ckei
30. dub 2012

@panisnazilka jinak jsem též fungovala hned a při zavádění ze mě teda nikdy nic nešlo..asi jak u koho. Nepotřebovala jsem ani intimku.

panisnazilka
autor
30. dub 2012

@ckei
@jitushkam
@kamino
@jitushkam
Ještě mi děvčata povězte, jak jste ho v cyklu braly. Já ho mám brát 17-27DC - 1-0-1

ckei
30. dub 2012

@panisnazilka tak já ho brala až v těhotenství od 6tt do 13tt, 0-0-2.

jitushkam
30. dub 2012

@panisnazilka ja take v tehu az.

luciusek
30. dub 2012

@panisnazilka já jsem brala 16-25 DC a já teda nejprve polykala,ale to jsem byla strašně ospalá a jak pytlem praštěná.Když jsem zaváděla,tak ok,jen trochu teda šlo ven.Ale intimka stačila.A brala jsem po otěhu po celý 1 trimestr. 🙂

jana21278
30. dub 2012

já jsem brala od konce 5tt do 12+4. prvně jsem zaváděla, ale měla jsem problémy s tím, že jsem dole otíkala a nemohla jsem ani sedět jak to řezalo. tak mi doktor řekl ať to střídám s polykáním po pár dnech. jenže ze žaludku mi to rozdráždilo žlučník a během 4 dnů jsem měla 3 záchvaty. a navíc teda mi bylo strašně špatně, nemohla jsem jíst a prospala jsem i 20 hodin za den. nakonec jsem přišla na to, že když zavádím spodem tak mi docela pomáhalo se neutírat papírem, ale lactacyd ubrouskem, po čase jsem zjistila, že mi stačí i dětské ubrousky bez vůně - sensitive. nebylo to teda 100%, ale tak na 75% se to výrazně zlepšilo a dva dny po vysazení jsem měla pokoj úplně.

simca31
30. dub 2012

ja taky zavidim a beru ho 17 den od posledni ms deset dni pak cekam az dorazi ms ale jak rikali holky kdyz sem polikala tak sem byla strasne ospala a bylo mi spatne od zaludku

kamino
30. dub 2012

Ja ho dostala hned po IUI a brala jsem ho do 12 tydne 2-0-2.

verry
30. dub 2012

taky jsem pro zavádění. a mě řekli, zavést a na 15min ležet. Pak to trošku odtýká to jo, ale ne tak jako kdyby si chodila rovnou po zavedení

prdecek
8. kvě 2012

já zavádím, má to lepší a rychlejší účinek

jasminy
9. kvě 2012

Já jsem celou dobu zaváděla, ale to by ti měl dr. říct, ne?

brnanda
14. kvě 2012

Ahoj holky, chceme druhé mimčo,ale jelikož kvůli mé nemoci máme problémy a utroš jsem jedla minelé těhi až do konce druhého trimestru a jen sem nakukla do této diskuze ,neboť mě třeba doktorka vůbec neřekla, jeslti zavádět,nebo jíst a já brala automaticky ,že jíst... a teprve te´d se dočítám,a už chápu jak sem byla totálně v řiti... byla sem unavená,pořád sem spala a fungovala od dvou hodin od odpoledne a vnoci zase nemohla spávat!Úplně ztoho mám hrůzu už te´d a úplně sem se zaradovala ,když Vás tady čtu,že u zavádění to na člověka tak nepůsobí,jakopři polykání 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

angebot
14. kvě 2012

@brnanda určitě zavádět. Za prvé účinnost je mnohem vyšší a za druhé při polykání způsobuje dost nepříjemné pocity na zvracení. Stačí použít nějakou intimku, a problém je vyřešen 😉

brnanda
14. kvě 2012

@angebot nějak mi to problém nedělalo 😀 ale působilo to na mne,jak sem už psala a jelikož intimku nosím furt,není to pro mne problém...ale mám dotaz- dá se to zavádět i na noc?nebo musím vždy ráno??není to na noc třeba lepší??

angebot
14. kvě 2012

@brnanda a kolik tbl máš indikováno zavádět denně? Jen jednu? právě že člověku je po tom zle, a je furt unavenej atd... Proto je to polykání až jako druhá, horší varianta.. 🙂

brnanda
14. kvě 2012

@angebot ještě ani jeden...psala jsem , že jsem polykala v prvním těhu,ale od června ho zase budu mít,potřebuju něco na udržení,protože jsem nemocná ..a právě sem si nedokázala představit,že doma syn v červnu 2roky, do toho já zmátořená voblbnutá práškem,do teho píchání heparinu, mám MTHFR,Trombofílii,PCOs .Tak jsem si jen tak zašla semka na MK,abych jukla,co se za ty 2 roky změnilo 😀 a dozvím se tady toto 😀 doufám,že budu mít zase jen jeden.

angebot
14. kvě 2012

@brnanda tak pokud jen jednu tbl, tak zavádět na noc 😉 To bude oběžovat nejméně 😉 Pícháš Clexane, nebo něco takovýho? To nezávidím, ale hold bez toho to nejde. Ale že zase ti chlapi nic, že? Všechno odtrpí ženská 😀 Jo a já jsem z Vyškova 😉

brnanda
15. kvě 2012

@angebot jj clexane před minule sme museli píchat před,celé těhu a do 6ti nedělí ... mazec,v červnu wem rodila a v září měla žlučník a ledv.koliku 😀 😀 😀 😀
jé super,že si z vyškova 😀 chodíš někam do skupiny jiné,než semka? myslím,že další rozhovor bych měla jít do jiné skupiny ,-)

angebot
15. kvě 2012

@brnanda já jsem jenom v diskusi "Cvičební program 30 day shred" jinak zatím nikde 🙂 Řešíme s holkama, jak zhubnout a občas poradím něco kolem těhu, IVF atd, protože jsem z oboru 😉

brnanda
15. kvě 2012

@angebot aha🙂 tak to já musím nějakou najít a nebo udělám Těhulky vyškov a okolí 🙂) 🙂

brnanda
15. kvě 2012

@angebot snažíme se květen 2012 😉

angebot
15. kvě 2012

@brnanda my budem těhotnět až tak za rok 😉 ještě musím dodělat nějaký věci v práci a pak asi na to skočíme 😀 Každopádně tady ve Vyškově moc lidí neznám ☹

bohuli
15. kvě 2012

Já jsem jej měla nasazený na udržení těhotenství a gynďaři mi říkali, že jednoznačně zavádět!!!! Po perorálním příjmu ( spolknutí ) se do dělohy nakonec dostane jen asi 10% !

brnanda
16. kvě 2012

@angebot aha,takže ty jsi tu tak nějak z nudy? 😀 nebo si střádáš rady do budoucna 🙂