Utrogestan - je lepší ho polykat, nebo zavádět?

panisnazilka
30. dub 2012

Ahoj holky, hledám na netu a pořád se názory rozcházejí, jak to máte (měly jste) vy? Zaváděly jste, nebo polykaly? Asi každé má svoje pro a proti, u toho zavádění by mi asi vadilo, že to pak ze mě bude vytékat, nebo ne? U polykání je zase riziko, že mi bude špatně a prý účinek není takový, jako při zavádění. A teď babi raď 😖

petulak1988
16. kvě 2012

Ahoj holky ja polykam dva na noc....uz asi tri roky na srovnani cyklu a ted mam problem ze jsem 9dni po brani a ms nikde....cipek dlouhy tvrdy tak nevim co si mam myslet

angebot
16. kvě 2012

@brnanda na já jsem hlavně na modré střeše a byla jsem na beremku, a my původně chtěli prcka, jenže pak jsme to museli odložit kvůli práci, a mám tu moc známých, tak sem chodím na tu diskusi hlavně o tom cvičení a sleduju jak rostou prcci od holek a tak.. 🙂 Ale jsem ráda, že jsme s tím zatím počkali, asi se na to ještě uplně necítím 🙂

audi1986
16. kvě 2012

V příbalovém letáku utrogestanu se píše, že v těhotenství pouze zavádět.

smudlinka2019
16. kvě 2012

Ahojky.Já ho dostala na špinění v 7tt a doktor mi doporučil zavádět,že se to nějak líp vstřebá 🙂

alzbeta.hod
16. kvě 2012

já dostala poprve Proveru ale po 3 měsících mi ji dr vyměnil za Utrogestan. Po proveře jsem nabrala 7kg. Po Utrogestanu 5kg za 1,5roku ale pomohl mi. Dr mi řekl ať ho zavádím aby mi nešel přes žaludek a nenabírala jsem tak na váze. Ale zase jsem nevyšla ven bez intimky... má to své pro a proti

momani3o
3. čer 2012

ahojky děvčata nezlobte se že Vám sem lezu ale zbyly mi po IVF nějaké léky - Estrofem , Pentomer retard, Utrogestan, prednison tak kdyby někdo měl zájem prodám po domluvě 😉

hance09
19. lis 2012

Ahoj holky,když Utrogestan zavádíte,jak je to pak se sexem? Smí se, nesmí?

cassis1
10. kvě 2013

Ahoj taky by mě zajímalo jak je to se zaváděním a sexem, já polykám ale docela přemýšlím o zavádění jen by mě zajímalo zda to pak neškodí třeba sperniím a dostanou se tam kam mají?

hankamisa
7. črc 2013

mám napsaný utrogestan 18-25dc s tím,že bych měla být už po ovulaci.ale co když se ovu zpozdí a já ho začnu brát před ovu,může to ovu zastavit jako provera? co je učinnější zavádět nebo polykat.to mi dr. neřekla,zjistila jsem to až tady z netu,že jdou oba způsoby.

elana
7. črc 2013

@hankamisa pořád se o tom vedou debaty, ještě to nikdo nerozhodl na 100% a asi to ani nejde, každá žena je jiná a reaguje trochu jinak, ale jelikož žádná z nás neví, co se týká konkrétně jí, tak je asi lepší počítat s tím, že ovu zablokovat může-stejně, jako působí gestagenní antikoncepce pro kojící ženy. Účinnější je rozhodně zavádět, na tom se shoduje většina odborníků (např. dr. Koucký od Apolináře, odborník na předčasné porody, jejichž je Utrogestan ve II. trimestru taky prevencí, říká doslova, že perorálně užívaný Utrogestan je pouze placebo), ústy se doporučuje brát spíš výjimečně (při silném krvácení, kdy by se hned vyplavil nebo u žen, podstupujících IVF těsně před transferem, protože pochva musí být čistá), ostatně ústy má i víc nežádoucích účinků, takže ta volba je poměrně jasná. Vytékání při vaginálním podání vyřeší intimka (která je v těhu obvykle stejně nezbytná), ležet není třeba-vstřebává se při rozpouštění, takže ve chvíli, kdy odchází ven, tak už je účinná látka v místě působení.

hankamisa
7. črc 2013

@elana -díky 🙂

miskulle666
13. lis 2013

Ahoj holky, mam prosím dotaz.uzivam utrogestan -zavádím jeden rano,jeden večer.ted se mi objevilo mírný paleni(z utrog.ne) spis naka menší mykoza..nic co vy se nedalo vydržet,ale vzhledem k tehu jsem zasla k doktorovi,měl tam bohužel zaskok,ten mi řekl a to začnu polykat a dal mi na večer na to paleni Globulus cum natrio tetraborico🙂 (neudělal mi ani stery na rozbor atd.,navic díky rozpustenymu utro.se mu to blbe urcovalo)ted kdyz ale čtu ty diskuze tak to polykani je naprd co se účinnosti tyče. Přemýšlím stále pokračovat jako doposud a pokud by problém neustal,tak se řídit jeho doporučením. Co myslíte?? Dekuju za rady🙂)

jana21278
14. lis 2013

@miskulle666 já jsem měla problémy se zaváděním /za 3 dny mi spodek vždycky otekl a pátý den jsem už bolestí skoro ani nechodila/ i s polykáním /za tři dny velký motolice, nechuť k jídlu, velká únava/. musela jsem to střídat. jinak bych to nedala. podle mého doktora je jedno kudy se ten hormon do těla dostane.

1velrybka
15. lis 2013

@miskulle666 Já ho brala docela dlouho a hodně. A zaváděla jsem - doktor mi říkal, že pokud bych měla vyloženě problém se zaváděním, tak v nejhorším to lze polykat, ale zavádět prý je lepší. Navíc prý u polykání bývá blbě od žaludku (to mi potvrdilo i pár holek). A nemůžeš mít to pálení ze zavádění? Jako třeba trochu odřené nebo tak něco? Kdy jdeš ke svému MUDr.?

miskulle666
15. lis 2013

@jana21278
@1velrybka holky dekuju za názor, myslim,ze zavádění by to nemelo byt-poranění,spis jestli to neni mykoza naka,coz po tablete blbe poznám nebo reakce na nej,ale začlo mi to az po 3tydnech užívání,zatim si ho ale porad zavádím,ale nedalo mi to a napsala jsem mail svýmu MUDr.,tak odepsal,ze pokud se to nebude stupnovat,at přijdu az za tyden v rámci kontroly. Udělá pak stery.Tak uvidime,neni to nic co by se nedalo vydržet,spis se bojim,abych neco nezanedbala..

vanule
15. lis 2013

@miskulle666 před těhu jsem ho polykala a musím říct, že tak se mi v životě nemotala hlava jako po tom utrogestanu. Po IVF jsem měla zavádět a bez problémů, i dr říkal, že je lepší zavádět prý se to dřív "dostane" tam kam má 🙂

miskulle666
15. lis 2013

@vanule oki 🙂 furt mi vse nahrává taky zavádět a přežít nepříjemný pocit 🙂 vyčkam ten tyden uvidím. dekuju za zprávu🙂

doko
23. lis 2013

já ho tedy polykala a zabral 😉 a nic mi po něm nebylo- ale je fakt, že mi můj mudr. vyloženě řekl, že jsem drsná, že tohle ještě neviděl 😀 polykala jsem dva ráno a dva večer 😉

pegynka
23. lis 2013

Ahojky,taky jsem zavadela...Doktor mi rekl,ze je lepsi zavadet,ze pri polykani trva dyl,nez se to dostane na to spravne misto a ze pri polykani mi muze byt zle...A pri zavadeni jsem nemela zadne problemy...

misulenka_pepousek
17. pro 2013

@pegynka : Mně včera doktorka řekla, že můžu polykat i zavádět a zavádění mi napsala tak, že mám dávat dva na noc. Tak uvidíme, no, jak to budu snášet. Sama mi říkala, že to polykání je příjemnější, ale jak tady čtu o těch motolicích, tak to teda potěš 🙂

misulenka_pepousek
17. pro 2013

@miskulle666 : Jak to teď snášíš, Miško?

pegynka
17. pro 2013

@misulenka_pepousek Ja nemela vubec nic,jen jak se to rozpoustelo,tak jsem si pripadala porad takova spinava a mokra 🙂

jana123123
29. pro 2013

Ahoj holky mam prosbu muze mi nekdo z vas rist jak vam trvalo otehotnet s utrogesanem jaho beru na pripravu tehotnestvi dekuji moc predem za odpoved jana 😉 😒

miskulle666
4. led 2014

@misulenka_pepousek pak už to bylo lepší...ale nakonec jsem potratila,ten první trimestr je v tomhle naprd..takže na jaře "snažení se" znova 🙂

kacita
27. kvě 2014

Dobry den holky potrebovala bych poradit kamaradka s pritelem se snazi o mimi a zatim jim to nejde zkopiruji jeji dotaz mohla by jste prosim poradit predala bych rady moc moc dekuji 🙂 ( jak nevím když beru ten Utrogestan, kdy se máme snažit o to miminko, jestli vždycky v té pauze kdy ho neberu a nebo můžu pořád, ale nepoznám ovulaci ) moc dekuji za karramadku 🙂

konig
19. zář 2014

Ahojky všem, jak tak čtu, můj pan doktor mi taky neřekl, že utrog. můžu polykat, nebo zavádět, ještě, že jste tady 😉

miska8757
26. pro 2014

ahojky;) chtěla jsem se zeptat mám od doktora předepsaný utrog. ale nevím zda ho můžu zavádět když trochu krvácím? nevadí to ničemu?

zabickaaa
11. led 2015

Nejlépe zavádět 2 na noc!

sabinkak2
26. led 2015

Já ho beru už 3 mesíc na srovnání menstruace,vždy 17 den od začátku MS a ted je to 20den a já to znovu dostala ☹,tak ani nedoberu celých 10dní,na gyndě mají zrovna volno tak se ani nemůžu optat co dál,už jsem zoufalá snažíme se přes půl roku a pořád nic ☹

veronicka89
26. led 2015

Mi doktor rekl ze zavadeni je mnohem vic ucinne ...
Hlavne se pry nesmi zavadet kdyz nekdo krvaci ...
To radeji polykat .
Jinak bych se urcite zeptala lekare + v lekarne 😉