Už nevím jak nemyslet na to, že nám miminko nejde

ivana21m
25. led 2012

Ahoj jsem Iva a je mi 21,už nejakou dobu se snažime o miminko to ale stale neprichazi, kazdý mi rika jak na to nemam myslet, ze to je pak duvod proc to nejde, ale uz mi nikdo nerekne jak se toho pocitu mam zbavit, uz jsem s toho bez radna ☹ neumim si pomoc, nic mi nepomaha ☹ s kazdym mesicem kdy se mi dostavi MS prozivame s pritelem strasny smutek. Je nekdo kdo poradí jak si vyčistit hlavu?

consti
25. led 2012

Ivčo, neporadím. Přestat na to myslet nejde. Když mrcha přijde, tak mě to mrzí, ale mnohem hůř snáším situace, kdy mi kamarádka, kolegyně nebo známá či příbuzná oznámí, že čekají mimčo (a většinou po pár měsících snažení)...To je pak hodně těžké. Možná zkusit psycholožku, taky jsem už nad tím uvažovala... 😎

adenka84
25. led 2012

@ivana21m ahojk...je sice pravda, že pokud se na to moc upínáš, může to být důvod proč se nedaří..ale také to může být úplně jinka..pokud se o dě%tátko snažíte víc jak půl roku..a máte pravidelný nechráněný pohlavní styk..měla by jsi s tím něco dělat...
já jsme svého gynekologa navštívila po roce snažení. byl to právě on, který mě řekl, že hned po půl roce marného snažení by se měla žena obrátit na svého gynekologa...dnes je naprosto normální, že spousta párů má problémy pořat dítko... jmy s manželem jsme nebyli vyjímka...prostě to tak bohužel je.... o děťátko jsme se sanžili přes rok přirozenou cestou..pak jsme navštívila svého gyndaře, ten nejdříve na vyšetření poslal manžela (spermiogram( úplně běžné vyšetření...není čeho se bát a už vůbec se nemá cenu za to stydět..pak začal léčit mě... naší milované dcerunky jsme se dočkali po dlouhých a velice těžkých zejména psychicky těžkých dlouhých letech...podstoupili jsme 3 IUI (inseminaci) a 3x IVf (umělé oplodnění( 1X KET..(zavedení zmryžených embrií( podařilo se nám dítko na 4 pokus...všechno bylo Ok..těhotenství sice vysoce rizikové, ale absolutně bezproblémové..Mudr říkal po IVF naprosto ukázkové.. tkže pokud se už dlouho snažíte neboj se požádat o pomoc svého gynekologa..držím palečky..určitě se brzy zadaří jsi ještě velice mladounká.. .)

ivana21m
autor
25. led 2012

@consti uz me to taky napadlo .... ale porad se snazim to nejak zvladat, cteni, sport prace atd ... jo, to je to co me na tom stve, zrovna v sobotu mi porodila dalsi kamaradka a ja uz myslela, ze se zblaznim 😅

consti
25. led 2012

Ivčo, kdybych to měla vše spočítat, tak se jen mým nejbližším kamarádkám a příbuzným za tu dobu, co se snažíme, narodilo tak 15 dětí a některé kamarádky jsou právě těhotné, tak další přibydou 😉 . Ale prostě to jednou přijde a ty jsi nesjpíš mlaďoučká, tak opravdu není kam spěchat 😉 . Jak dlouho se snažíte?

ivana21m
autor
25. led 2012

@adenka84 ahoj, snazime se o to uz rok, a ano prave proto ze jsem mlada me desi, ze to nejde :-/ prodelala jsem mimodelozni tehotenstvy kde mi pak doktor rekl,ze mam stocenou delohu do leve strany, ale moje doktorka s tim absolutne nic nedela ... uz jsme s toho unaveni, pristi mesic se nechavame vysetrit na gennetu v Liberci, tak se dovime konecne jak se veci maji

consti
25. led 2012

@ivana21m No Ivčo, ten rok je taková normální doba...Ale tak uvidíš, co vám řeknou. My se snažíme už 3 roky, ale k doktorům se chystáme až na podzim/zimu. Jinak všechna vyšetření nám vyšla v pořádku, tak prostě tak nějak pořád věřím či doufám, že to vyjde bez lékařů. A když ne, tak na podzim, ještě si chceme pořádně užít dovču 😉 .

adenka84
25. led 2012

@ivana21m já mám zase děloho převrácenou.. na tom zase až tak nezáleží..je sice nikdy s tím větší problém otěhotnět, ale není to důvod proč vůbec neotěhotnět..určitě se nech vyšetřit...
holky moc vám držím palečky a hrozně moc vám to přeji..vím co prožívíte a o to víc vám přeji, ať se vám brzy zadaří a jste šťastné amminky jako jsme právě já

ivana21m
autor
25. led 2012

@consti 🙂 my taky stale doufame, ze se nam to do te doby povede samo, uvidime, ted si hledame nove bydleni. chcem jit do neco lepsiho takze mame myslenky jinde a kdo vi, treba je to zrovna to co by nam pomohlo 🙂

ivana21m
autor
25. led 2012

@adenka84 moc dekujem 🙂