Vitamíny, kyselina listová, těhu čaj. Co berete vy?

petra123
11. led 2009

Zakládám tohle téma pač jsem hledala tohle téma a nenašla ☹ tak se chci zeptat co berete?co pijete ja zkouším už všechno i těhu čaj bo už nevím co brát aby to vyšlo ☹

tak díky za odpovědi 🙂

michelina
12. led 2009

Ahojte holky, pridávam sa k vám s prianím aby sa z nás všetkých stali v tomto roku maminy! Veľa zdravia a hlavne pevné nervy! Ja už som brala všeličo, najprv Gynex, ale ten na mňa nejako neúčinkoval. Potom Femigard a s tým som maxmálne spokojná! Pila som čaj báby Radnické a teraz pijem kontryhel a beriem Gravital. Jasné, že nie všetko naraz, snažíme sa s prestávkami 7 mesiacov. No a ešte meriam BT a začala som cvičiť podľa pani Mojžíšovej. Keď tak sa zatiaľ dám aspoň zravotne poriadne dokopy. Držím vám všetkým palce, nech nezdary zvládate s úsmevom na tvári. Jasné, že to nie je jednoduché, ale treba veriť. 😉 Pa

a1211
13. led 2009

Já jsem brala HA zhruba tak 7 le¨t, právě taky kvůli upravení cyklu a ted po vysazení jsem tam kde jsem byla. Nejvíc mě štve, že doktor sice říká čekat, ale to bych se mohla fakt načekat, a bojím se, že vůbec mít děti nebudu, takže měním ted v unoru doktora za doktorku a doufám, že mi udělá i nějaké pořádné vyšetření, toho mého nic nezajímalo.Peti a jak jsi na tom s ovulací? To já ani nevím jestli ji má, asi nem, když nemám menstr.

katka82
13. led 2009

Ahoj holky 🙂 já jsem brala kys.listovou a vit.E 200 😉 povedlo se za 5 měsíců 🙂 a všem vám držím moc a moc palečky ať se co nejdřív zadaří i vám všem 😉

a1211
13. led 2009

Ahoj katko, a dodržovala jsi nějaké měření bazální teploty nebo jste tomu prostě dali volný průběh?

monulkab
13. led 2009

Ahoj, já beru clibrum babyplan, teď jsem si koupila zinek, a po ms začnu pít kontryhel...
A1211, já taky změnila gyndaře, ale na nějaký pohovor proč to nejde půjdu až tak v březnu, dřív to asi nemá smysl, snažíme se od srpna...

nanai
13. led 2009

Ahoj holky..já toho brala..až jsem si připadala chvílemi jako feťák. Začala jsem Mamavitem, kapslemi rybího tuku a pupalky, a samozřejmě kys. listovou. Kromě toho jsem si taky měřila bazální teploty a sledovala hlen.... a v září jsem našla //, byli jsme hrozně šťastní, ale bohužel v 9 týdnu jsem potratila. Od té doby jsem nasadila vyšší kalibr..já brala Femibion 800, pupalku a rybí tuk, vit. E 200mg denně, selen, vápník hořčík zinek, v první polovině cyklu kontryhel a maliník, po celý cyklus Agnucaston a Pyridoxin/ujistila jsem totiž že mám krátkou luteální fázi a tak jsem si ji chtěla prodloužit/. Manžel dostal selen, zinek, vit. E., C, taky rybí tuk, a zákaz koupelí, slipů.... No a pak v prosinci jsem začala brát po ovulaci Utrogestan.. a na konci prosince jsem našla // 🙂 . Moc doufám že tentokrát bude vše v pořádku!
K té nemocnosti-já teda bohužel nemůžu potvrdit že bych s tím braním vitamínů byla nějak méně nemocná..nějakou drobnou virózu mám snad každý měsíc, v krku mě bolí skoro pořád..to je ale asi dáno hlavně mou prací, pořád na mne někdo prská 😒

katka82
13. led 2009

A1211 žádné měření nic 😉 jen volný průběh 🙂 ze začátku jsem to trochu řešila ale pak jsem mávla rukou a povedlo se 😉

kapunka
13. led 2009

ahoj holky - já jdu tento měsíc na KEt - dneska přišla ms - takže bych měla začít pít kontryhel dnes? jinak beru babyplan - přibíram taky..

chanel
13. led 2009

Ahoj holky, zdravím Vás všechny, podívejte se na www.nemoci.abecedazdravi.cz a tam si najdete neplodnost u žen, jsou tam zajímavé věci.

petra123
autor
13. led 2009

ahojte holky jsem moc ráda že jsem píšete své skušenosti a jsem za to moc ráda a přeji co nejdříve dvě // u každé z nás bo už to není možné 🙂

a1211
13. led 2009

Ahoj holky, už nevím co bych si koupila a četla jsem, že Drmek neboli vitex je super bylinka na ovulaci, pomáhá dostat ovulaci, vypadá jako kuličky pepře a vůbec není drahý, takže to zkusím🙂jinak máte nějaký tip jak dát do rovnováhy cyklus a ovulaci?

petra123
autor
13. led 2009

A1211 tak to je super nápad podívám se na to za kolik to je popřípadě zajdu do lékarny koupím bo taky nemam pravidelny cyklus mám zpožedění už pomali půl roku 8-11 dní a to pravidelně a ted doufám že se to změní a otěhotním a uvažuji že jsi udělám zítra ovu test bo jsem se dočetla o tak dlouhém cyklu že býva ovulka až kolem 18-19 dne tak zkusím jeden možna pomůže.

Pač dnes jsem asi na hraně v práci má se hodně propuštět a na konci ledna mi končí smlouva tak se bojím a pokud bych konečně otěhotněla přišlo by to vhod a byla bych štasná a hned by to vyřešilo tuhle šílenou situaci pro mě ulně se bojím jako mala holka. ☹

a1211
13. led 2009

petra 123: taky mě to zaujalo, já mám teda vážný problém, nemám to už od léta, asi bude na vině štítná žláza, ale objednaná jsem až na duben, nikde mě nechtěli vzít:(takže čekám, a beru gynex zatím žádná změna, i čaj piju, ale je to asi slabé na mě. A můžu se zeptat co ti na to dal doktor? Bereš nějaké léky na cyklus?

petra123
autor
13. led 2009

hahaha můj doktro skončil tím že mi dal vyvolavačku a říka že se to stáva ale pokud to nepříjde v čas tak zajdu na gyndu at mi hned pichne vyvolavačku a můžu začít s ovu testy,a štítnou žlázu mam v pořadku tu jsem si nechala z krva vyšetřit jak mi brali krev na boreliozu tu totiš mám ale neovlivnuje to to že chci dítko a nebraní ta nemoc abych dítě měla to jsem moc ráda.

monulkab
14. led 2009

nanai: tak to jsi se do těch vitamínů pěkně opřela, jak tak koukám! pomalu začínám mít špatný svědomí, že toho užívám tak málo! 🙂 U mě to vypadá taky na krátkou fázi, ale o tom jak se dá posunout nic nevím, dá se na to pít ten kontryhel??????

a1211
14. led 2009

ahoj holky, která z vás zkoušela ten femigard, můžete poradit jestli je lepší než gynex? Ten mi totiž vůbec nezabírá

monulkab
14. led 2009

Mnoho žen používá ke zjištění ovulace domácí testy, ale když dojde k ovulaci, je už vlastně pozdě. Podle studie 221 žen ve věku od 25 do 35 let je nejvhodnější dobou k otěhotnění pět dnů před dnem ovulace. Sexuální styk v jinou dobu pravděpodobně nepovede k těhotenství.

Tak to je mazce, všude píšou něco jiného... 😒

misa1982
14. led 2009

AShoj holky ja jsem si koupila v lekarne Acidofolan je tam kyseina listova te tam je nejvic pak železo a vitamin B12 co myslite .....

monulkab
14. led 2009

Misa...to ti doporučili v lékarně??? přiznám se že to slyším poprvé...já jsem si kouipla Calibrum babyplan...brala jsem ho asi 3 nebo 4 měsíce pravidelně každý den, ale když se nedostavoval žádný výsledek, tak jsem to začala flákat, teď si ho pořídím znovu...

silente
14. led 2009

Já před těhu užívala Calibrum Babyplan, který jsem právě v cyklu, kde jsem otěhotněla vyměnila za Femibion 800. Pak kontryhelový čaj a Mastodynon (obsahuje drmek).

http://www.femibion.cz/cs/femibion/femibion-800/
http://www.asiprag.cz/index.php?pg=mastodynon&P...

Držím palečky 😉

Maliník uvedený v názvu tématu si pak schovejte na konec těhu 😉

a1211
14. led 2009

silente a můžu se zeptat zda jde mastodynon koupit i v lékárně nebo jen přes internet? A kolik tě zhrubá stál? Děkuji

silente
14. led 2009

a1211 - kolem 200 Kč, je volně prodejný. Existuje na MK i diskuze ohledně Agnus cactus... mrknu se a hodím odkaz 😉

a1211
14. led 2009

silante moc ti děkuju🙂přečtu si to

silente
14. led 2009

a1211 - přeji brzké // 😉

nanai
14. led 2009

Monulkab: načetla jsem na netu že na krátkou luteální fázi je dobré užívat velké dávky pyridoxinu a výtažek z drmku obecného/ preparát Agnucaston, nebo si člověk tu tinkturu může připravit i podomácku/. Pyridoxinu jsem užívala nejdřív 40mg, později 60mg denně. Na netu psali že nejnižší dávky nutné na prodloužení luteální fáze jsou 40-50mg denně, když to nezabere, má se dávka zvýšit. A Agnucaston jsem brala jednou denně,nevím ale jestli se dá sehnat i bez předpisu.Mastodynon má podobné složení, je jen o trošku slabší než Agnucaston. Luteální fáze se mi během 3 měsíců prodloužila z 9-10 dnů na 11-12. Taky štítná žláza může mít vliv, ale to se neobejde bez porady endokrinologa. Já mám hypofunkci, brala jsem 5O mg Euthyroxu denně, teď v tehotenství mi dávku postupně zvedají.

a1211
14. led 2009

Ahoj nanai, prosím tě a jak dlouho ti trvalo, než se ti srovnaly hormony na štítku? Já mám taky hypofunkci, ale jsem objednaná k endok.až na duben, dříve nebylo místo, a ráda bych běhěm léta otěhotněla, ale nevím jak dlouho musím čekat až se št.žláza dá dohromady..měal jsi nějaké problémy s otěhotněním díky té hypo?

terysek005
14. led 2009

Ahoj holky! Přeju všem co nejdříve krásné // 🙂
A1211 já jsem začala brát Femigard tento měsíc a musím říct, že už cítím účinky, takže mu věřím a můžu ho jen doporučit. Cítím se jakoby lépe, dostala jsem úplně krásnou a vzorovou menstruaci ( po vysazení HA jsem ji měla děsně rozházenou ), mám i větší chuť na milování a i si ho víc užívám... 🙂 a troufám si to všechno přiřadit Femigardu, protože je to od doby, co ho beru. Čekám teď první ovoulaci od doby co Femigard beru, tak uvidíme, neříkám, že je zázračný, ale určitě zatím podle zkušeností co s ním má, ho můžu jen a jen doporučit 🙂
Pak beru ještě kys. listovou a chtěka bych brát vitamín E, prý pomáhá těhu 🙂

a1211
14. led 2009

ahoj terysku, taky o něm přemýšlím, a jak dlouho se snaží¨te o mimi? Bereš i nějaké léky nebo jen tyto bylinky?

terysek005
14. led 2009

a1211, my se snažíme teď 3. měsíc, vím, že to není nijak dlouho, ale po tom Femigardu, no nevím, si mám víc poitivní myšlení 🙂 jinak už nic neberu, jen tu kys.listovou a chtěla bych brát vitamín E

jak dlouho se snažíte vy?