Vyšetření ženských vajíček, jak probíhá?

krausule
14. říj 2013

Ahoj holky-mimo toho,že přítel dostal dneska žadanku na spermiogram,tak mne gynekoložka řekla,že příští mesic jak dostanu MS.a budu třeba 6DC-tak ji mám zavolat-a podívame se, jak jsem na tom ja s vajíčkama..nevite co je to za vyšetření a jak to probíhá?Jsem z toho "celá Tumpachova"..na netu jsem četla,že se neco vyšetřuje i s krve,ale to se dela pry i v prubehu menstruace nebo je to jedno kdy..ale mne vyslovene řekla že hned po MS se ji mam ozvat..

krausule
autor
4. lis 2013

@janinkapet jee..tak ty si tehotna?Nebo už mate další??No ano..zítra tam jdu..jsem z toho trochu nervozní..ale na druhe strane jsem ráda..že se neco deje..a neco proto to deláme..začínala jsem mit totiž pocit ž se nic nedeje..a to čekaní mesic co mesic mne už i začinalo ubíjet..tak snad brzo otehotním..a hlavne už i donosím ve zdraví.. 😝

krausule
autor
5. lis 2013

@janinkapet Takže dostala jsem injekci..a zítra se máme "přitulit"..jinak pani doktorka vstřícná a vecna jako vždy..vajíčko videla pry pekne,zrale..tak urychlila ovulaci..no uvidíme..

janinkapet
6. lis 2013

@krausule nee, ještě nejsem těhotná 😒 tak to je moc príma, že ti UZ vyšel - bylo teda potřeba ho udělat dřív...díky injekci máš ovulaci jistou, takže se pěkně tulte a ještě zítra taky a uvidíš, že se zadaří! V tomhle hnusném počasí se stejně nic moc jiného dělat nedá 😀

krausule
autor
6. lis 2013

@janinkapet no už je to podruhe..jednou to nevyšlo..tak snad budeme mit vetčí štestí..ted sme tři dny abstinovali.. 😀 ..tak uvidime..no byla bych moc ráda ..a tobe samozrejme držím taky pestičky

janinkapet
8. lis 2013

@krausule joo, tak to jste dobře udělali s tou abstinencí, alespoň bylo nachystaných hodně spermiek a ta nejšikovnější určitě našla nachystané vajíčko 😉 teď budeš muset bohužel čekat takových 12 dní, než bude mít smysl si udělat test, tak snad ti to bude utíkat 😕

krausule
autor
8. lis 2013

@janinkapet Ja vím..takže ted čekání..ale kdyby to vyšlo..a ja dala mojemu pod stromeček tehotensky prukaz-bylo by to krasne 😀 ja večný romantik..ale zas se nechci na to nejak upínat-to sklamani by bylo hrozne..a ty jsi na tom jak?Vy se snažite..nebo jak to s tebou vypada??ja mam Brychtove brnknout jestli to pry dostanu..tak nevím co pak bude v planu..

janinkapet
8. lis 2013

@krausule jj my se snažíme, ale zatím jen tak light...nic neberu, neměřím a tak...pokud by se ale nezadařilo do jara, tak na tom budu podobně jako ty...jinak si myslím, že pokud bys to přinejhorším dostala, tak to bude chtít Dr. Bry ještě zopakovat, ale snad to nebude potřeba 😎

krausule
autor
8. lis 2013

@janinkapet taky si to myslím,že to budem skoušet víckrát..a že proste pujdem na "jistotu"..s tema injekcema..tak uvidime..ted jenom čekat.. 😀

janinkapet
11. lis 2013

@krausule ahoj...jak ti jde čekání? 😉 máš už koupené nějaké těhu testy? já jsem si tehdá koupila nějaké levné a stačilo to - asi i proto, že jsem testovala až 4 dny po termínu menzes 🙂 a co teď bereš za vitamíny?

krausule
autor
11. lis 2013

@janinkapet Ahojj..no snažím se na to nemyslet..ale vnitřní pocit mne "napovídá"..že to nevyšlo..ja pokažde jak otehotnela to cítila v podstate hned..boleli mne šílene prsa ablila jsem pomalu hned od prvního týdne..ted vubec nic..asi to bude chtit vic tech injekcí..bohužel..nevím kde je chyba..ale třeba se pletu..(kéž by)..takže testy nekoupené..to sklamani je opravdu pak grozne..jinak beru už dva mesíce Gynex..ted jsem to tedy flákala..a brala ho tak obden..rok už piji Kontryhel..do ovulace..a cpu sebe i mojeho kyselinou listovou..tedy Femibion..taky rok..vlastne od března jak sme se rozhodli se snažit..předtím jsem ho taky brala..loni..a stejne byli dva potraty.. ☹ upřimne bych si moc přála kdyby to vyšlo..ale na druhoui stranu se bojím..což je asi normální..po tech skušenostech..ale jak jsem sedela v te nemocnici a koukala na ty tehule s obrovskyma břiškama..najednou jsem cítila šileny strach..myslíš že je to normální??sama už se v sobe nevyznam..akorat vím-že kdyby to opet dopadlo blbe..asi by mne to už položilo..ten strach je hrozný.. ☹

janinkapet
12. lis 2013

@krausule zatím se hlavně netrap, že ti není špatně od žaludku, to bývá většinou, až se začne hodně zvyšovat HCG (zhruba od 6.tt), ale někomu není špatně vůbec. Nevím, jestli to dobře chápu, že máš strach z toho, že to vyjde-budeš těhotná, ale skončí to potratem? Jako co pak bude? 😕

krausule
autor
12. lis 2013

@janinkapet přesne tak..si "dobrý psycholog" 😀 ano..bojím se,že si opet budu muset projít tím čím loni..ve 12 tydnu zamlkly potrat..to bylo šílené,protože jsem vubec o ničem nevedela atešila se na ultrazvuk..a prvni fotku mimi..a to co jsem videla naultrazvuku bylo hrozne..plod v rozkladu..a pak ten spontanni potrat vzapeti tři mesice po tom,ten mne dorazil..to jsem si odbila doma..a odmitla kyretaž..vím,že doktorka říkala at udelam tlustou čaru..a snažim se..ale stejne nekde hluboko ve mne to zustalo..takže se v podvedomí hrozne bojím ..i když vysledky nic špatneho neukazali..a tentokrat si to opatřime hned ze začatku na hematologii injekcema..myslím si,že proto se telo brani otehotnet..ale to je jenom muj osobni nazor..proste strach,že se neco opet stane..nevim jestli potřeti bych to zvladla..psychicky myslím..to sklamani.. ☹

janinkapet
12. lis 2013

@krausule díky! škoda, že nejsem dobrý psycholog taky pro sebe, jenže sobě tak člověk neporadí 😖 nemůžu úplně říct, že tě chápu, protože já jsem si potrat neprožila. Poprvé to musí být strašné, ale když pak člověk čeká, že už má to špatné za sebou, tak přijde druhá rána 😢 Myslím, že teď by bylo dobré si uvědomit, že smůla nemůže trvat věčně. Většinou se střídají lepší a horší období v životě, takže to horší máš už za sebou a můžeš se těšit, že zákonitě musí přijít lepší období. Možná to nebude hned tenhle měsíc, ale dlouho to už trvat nemůže. Užívej si každý den, ať ti to líp utíká a netrap se předčasným strachem 😎

krausule
autor
13. lis 2013

@janinkapet Tak to bývá..taky umím poradit spíš druhym než sobe 😀 ale opravdu díky moc za povzbuzení..jinak jsem teprv 18DC..a už dva dny mne pobolíva v podbřišku..jako před MS.. 😖 kolik ti vubec je?Že máš všechno tak nastudované..a nepamatuju si..jedno dítko už máš nebo ne? 😝

janinkapet
13. lis 2013

@krausule je mi 28 let a máme jednoho syna-včera mu bylo 10 měsíců, tak doufám, že příště se podaří sestřička, ať mám nějakou princezničku, které budu moct česat culíky 😀 to pobolívání v podbřišku nevadí, pokud to nejsou nějaké silnější křeče+špinění nebo krvácení...vzhledem k tomu, že ti to začlo tak brzo, tak by to podle mě nemělo značit přicházející menstruaci...zkus víc odpočívat a třeba ti to odezní 😉

krausule
autor
13. lis 2013

@janinkapet jee..tak to máš doma malinkatého prcka..ja mam doma 12 l.syna-a taky bych si moc přála holčičku 😝 tak snad se brzo zadaří a budete čsat culíčky obe 😀

janinkapet
14. lis 2013

@krausule já budu určitě hodně napjatá, až otěhotním a budu se chystat na 1. velký ultrazvuk, kde většinou už naznačí pohlaví - sice to ještě není jistota, ale s těma dnešníma supr ultrazvukama toho vidí opravdu hodně, takže to pohlaví asi není tak těžké poznat. A jak ti je? Bolení v podbřišku už přestalo? 😉

krausule
autor
14. lis 2013

@janinkapet Ahoj,jojo přestalo..začínám být trochu nervozní jak se blíží MS..ale jinak zatim nepozoruju žadné zmeny.. 😀 vím,je ješte brzo jak si psala..jsem teprv 20 DC..takže ješte si počkám..no ja se prvního ultrazvuku i docela bojím..mám na to špatné vzpomínky..na Oskaru ve 12 tydnu..ale to jsem ti psala..takže pro mne bude tehotenství psych.dost náročné.. ☹ jedinou utechou je pro mne to,že tentokrat budu pod dohledem..jenomže nekdy ani to nestačí..ale musíme myslet pozitivne že ano..tak snad i tvuj "špunt" dostane brzo sourozence.. 😉

janinkapet
16. lis 2013

@krausule no jo, ty bys mohla dostat MS už tak 26 DC, takže za týden už možná budeš vědět, jak to dopadlo...s tím UZ to máš blbé, ale zase bych to brala tak, že jak překonáš tohle, tak už to bude v pohodě - potraty po 12.tt jsou výjimečné. Jinak já tomu našemu čertíkovi musím pořídit sourozence, protože vyžaduje neustálou pozornost a to je hrozně náročné-naštěstí, jak začal dobře lozit, tak je to o něco lepší, protože si doleze tam, kam chce a vybere si hračku, kterou chce 😀

krausule
autor
16. lis 2013

@janinkapet Ahoj,tak tomu rozumím..ja mám jedináčka..takže vím jaké to je..když jsou ty deti dve-tak si aspon občas vyhrajou..takto si ten jedináček vyžaduje neustálou pozornost..jinak jsem sama zvedava-zatim mne nebolí prsa..vubec nic..a to mne tyden před MS už pobolívaj..jsem jakasi divna.. 😀 možna i nervičky ..stres..mnela jsem to tento mesic psych.naročne..ja dnes byla nakupovat na Čepkove..a když jsem videla toho naroda..jak už lidi blbnou s Vanocama..šílene..ty už maš nakoupeno?? 😀

janinkapet
17. lis 2013

@krausule nene, nakoupeno nemám nic...musím dokonce říct, že už mě to nakupování dárků na povel přestalo bavit...všichni jen řeší kdo dostane kolik dárků a za kolik... 😠 ale samozřejmě něco nakoupit musím, ale s manželem už to tak 2 nebo 3 roky moc neřešíme a dáváme si maličkosti. Letos to bude hlavně úplně jiné, protože budeme u stromečku 3 a kdyby se moc zadařilo, tak třeba 4 😀 hlavně to přeju tobě...doufám, že jsi už víc v klidu...těhu test zatím pořád nemáš žádný?

krausule
autor
17. lis 2013

@janinkapet Ahojky..ja Vánoce taky moc neřeším..když byl syn malej ty Vánoce mneli kouzlo..detske očička rozzářené..tešila jsem se jak si rozbalí dárečky..ted-když už je vetčí mne to tak nebere..dárky jsou spíš na domluve 😀 tudíž tá radost není už taková spontánní 😀 kdyby vyšlo mimi..vrátili by sme se oba opet o pár let zpátky..jak já-tak i muj přítel..a třeba i synátor..i když zatím sourozence rezolutne odmíta 🙂 ale myslím si,že by se to časem zmenilo.a u nás ta domacnost trošičku "ožila"..takovyma malyma roztomilýmy vecičkama..dekuji moc,že na mne myslíš..no prozatim nic..ani vaječníky mne nebolí,ani prsa..nic..obávam se,že to opet nedopadlo..a "mrcha"..dorazí..jako obvykle..

janinkapet
18. lis 2013

@krausule já myslím, že i když tvůj syn teď sourozence odmítá, tak potom otočí, až uvidí toho malinkatého bezbranného tvorečka 🙂 bude jeho velký starší brácha - ochraňovatel 😎 "mrcha" ti snad nedorazí, ale i kdyby jo, tak se ještě nic hrozného neděje a do konce roku můžeš mít pozitivní test! U nás zatím nic, takže manželovi koupím taky vitamínky, ať má lepší spermijky. Jmenujou se Reproman-mají je na Klinice v lékárně. Kromě toho, že celkově zlepšují kvalitu spermií, tak zvyšují i libido, takže by to snažení mohlo začít být intenzivnější 😀

krausule
autor
18. lis 2013

@janinkapet taky si říkam,že ted si to nedovede představit-protože byl 12 let sám..mnel vše pro sebe,pokoj..veci..všecko-a obava se že o to svoje soukromí přijde..a že se budem točit kolem mrnouse jenom..ale taky doufam,že až ten malej bude vetčí tak ho veme pod svoje ochranné křídla 😀 taky mu říkam,že mu budou všechny spolužačky zavidet..maleho bratříčka nebo setřičku a budou chtit jit vozit 😀 on je ve veku že jenom obrati oči v sloup..puberta no..a taky si říkam,že je fajn i to to,že mne pomuže..už jenom když skočí do obchodu nebo tak..mne to ulehčí..no ja mojeho cpu už rok..femibionem,a selénem..ten je taky dobry jak na prostatu tak na spermie..a je pravda,že spermio mu vyšel nadprumerne.. 😀 takže ty vitaminy maji neco do sebe..takže tento tyden čekam..už mne pobolivaj i vaječniky jak před MS ☹

janinkapet
19. lis 2013

@krausule no já jsem zvědavá, jak bude třískat puberta s tím naším, ale ještě před tím nás čeká období vzdoru...teď měl 10 měsíců a vzdoruje celkem slušně, když mu chci vyčistit zuby nebo mu utřít nos-má zrovna rýmu ☹ je to dost naprd a k tomu ještě kašel ☹ to je fakt, že ty máš vyzkoušené, že ty vitamíny fakt zabírají!...jinak uvidíme koncem týdne-zatím se drž a užijme si ještě sluníčka! 😵

krausule
autor
19. lis 2013

@janinkapet jojo dekuji..jinak už týden mne pobolívaj vaječníky..šílene..a mam pocit,jakobych to mnela každou chvíli dostat....a dva dny mne tak bolí prsa že si říkam,že mne snad upadnou 😀 tak bud dorazí mrcha..koncem tyden..nebo se zadařilo 😀 víc možnosti není 😀 myslím..to jo,ja si říkala at už je malej velkej,at už aspon sedí..pak at už aspon stojí,pak at už aspon leze a chodí..a když lital..tak bych dala nevím co za to,aby zas jenom ležel v postylce 😀 a hups..a najednou je v šeste třida..uvidíš jak ti to uteče..

janinkapet
20. lis 2013

@krausule podle toho jak to píšeš, si myslím, že je to ta druhá možnost...máme středu, tak ještě 2 nebo 3 dny a budem chytřejší! jinak to s malým je úplně přesné! chtěla jsem, aby se naučil sedět, aby mohl pěkně jezdit ve sporťáku a koukat ven (předtím v kočárku moc nechtěl být) a pak jsem strašně chtěla, aby se naučil lézt, protože začal být pořád rozmrčený a nechtěl si na zemi vůbec hrát, no a za chvíli bude chodit!!! 😀 pak bude asi největší sranda, až začne říkat nějaká slova-to se moc těším! 😅

krausule
autor
20. lis 2013

@janinkapet no ba..to je teprv nejvetčí sranda..pro mne bylo uplne nejhezčí období kolem toho roku a pul,když už tapkal,vše ho zajímalo,žvatlal..to byla nejvetčí sranda..nejkrásnejší období..opravdu..zrovna jsem se vratila s cukrárny..byla jsem tam s kámoškou na zákusek-a kámoška ma termín v lednu 😀 to bříško mne fascinovalo..tak jsem na nej pořád šahala,aby se to na mne nalepilo 😀 kéž by jsi mnela pravdu..s tou "druhou možnosti" 🙂uvidíme..začínam byt trochu nervozní 😀

janinkapet
21. lis 2013

@krausule jj, to bude super, protože rok a půl mu bude v létě, tak budem furt venku, teda pokud zas nebudou vedra 40 stupňů 😖 teď se nejvíc těším, jak začne jezdit na malé motorce - dostane ji pod stromeček, tak myslím, že nejdřív začnem jezdit po bytě a pak hurá ven! jinak předpokládáš, že menstruaci bys dostala zítra nebo pozítří? 😕

krausule
autor
22. lis 2013

@janinkapet ahojky,no ja mívala cyklus 28 dnovy..jak jsem začala brat Gynex tak jsem to ten prvni mesic dostala už 26 den-takže mne skratil cyklus-ten další mesic jsem to dostala 27 den cyklu,no a dneska jsem zrovna 27 den cyklu a zatim ješte nic..tedy krome šílenych bolestí vaječniku..ty mne pobolivaj už tyden jako pri MS a taky prsa..žeby dobre znamení?Tak si rikam,že počkam ješte do nedele..a pokud nic.udelam si testíček 😀 drž palec..at ta mrška nedorazí..