Vyšetření ženských vajíček, jak probíhá?

krausule
14. říj 2013

Ahoj holky-mimo toho,že přítel dostal dneska žadanku na spermiogram,tak mne gynekoložka řekla,že příští mesic jak dostanu MS.a budu třeba 6DC-tak ji mám zavolat-a podívame se, jak jsem na tom ja s vajíčkama..nevite co je to za vyšetření a jak to probíhá?Jsem z toho "celá Tumpachova"..na netu jsem četla,že se neco vyšetřuje i s krve,ale to se dela pry i v prubehu menstruace nebo je to jedno kdy..ale mne vyslovene řekla že hned po MS se ji mam ozvat..

krausule
autor
19. pro 2013

@janinkapet ahoj,skusím si o ni říct pokud bude vše v pořádku,tak jak píšeš ona sama by mne ji nedala..ale jinak je fajn 🙂 vždycky se snaží mne uklidnit..at to ješte vydržím s nervama..a nestresuju..jsem moíc ráda že jsem k ni přešla-muj byv.gynekolog byl hroznej morouz..no na hematologii velice nic..krome toho že jsem tam stvrdla tři hodiny,mne vlastne ani nic neřekli..takže vysledky jsou v norme a pichat musím dal..jinak docela to štípne..jsou to takove mršky palive-navic po nich zustavají modraky..ted momentalne mne trapi,žaludek a neustale mne pálí žaha..nemužu nic pojest,ty nevolnosti mam celej den..a dolu 4 kila..ne že by mne to vadilo 😀 ale ty nevolnosti jsou hnusne..je mne ze všeho blbe..takže žvíkam zeleninu..no muj si se mnou moc srandy ted neužije ☹ jsem chodici "mrtvola"..mam hrozny strach z dnešní kontroly..už at to mam za sebou..

krausule
autor
19. pro 2013

@janinkapet ahoj-tak srdíčko zatim bije..hematom vypada že se zmenšuje..domluvila jsem se s Brychtovou že za ni přijdu za tyden do porodnice v nedeli,slouží celej den..a koukne opet jak to pokračuje..ultrazvukem..pry pořad čekat..a myslet pozitivne..tak uvidime..

janinkapet
20. pro 2013

@krausule tak to jsou dobré zprávy! nejdůležitější je to srdíčko! 🙂 a to je Dr. hodná, že si tě tak "objednala" na neděli - chápeš, taky by si mohla hodit nohy navrch a ne si tě zvat do služby, kde toho může mít i tak dost 😨stejně je zajímavé, že i když máš tu hematolku opakovaně v normě, tak chcou, abys to pichala? 😒 jinak ty nevolnosti znám-já jsem tehdy zhubla asi 2kg, což je u mě už hrůza, protože i tak mám podváhu, takže to už se pak sotva vleču...celkem mi pomáhaly ty zázvorové lízátka z lékárny a jinak si prostě musíš vysledovat, co ti nedělá tak moc špatně a jest to v malém množství a často. Jinak na žáhu jsou dobré rozkousat neoloupané mandle a jinak mi pomáhalo Rennie..a bereš ten Femibion?

krausule
autor
20. pro 2013

@janinkapet ahoj..jojo beru pořad Femibion,a taky mne včera muj donesl s lekarny to Rennie..tak to cucam..jo to ona je hodna Brychtova..i když mne zas mati řikala,že taky není dobre když se vyšetřuje ultrazvukem ze začatku pořad..vlastne tím vnitřním..že..a cpe se tam 😀 ale tak zas Brychtova ví co je dobre a co ne..a taky to dela myslím kuli mne..abych nestresovala třeba 14 dnu..no ja mam dolu 4 kila..ne žeby mne to nejak vadilo..jsem "rada" za každe kilo dolu,než začnu "kynout"..ale i tak..je to na nervy..nic nemužu pojest..ze všeho blee..hlavne ty štavy žaludeční pořad je mam v krku.. 😝 s tou hematologii nevim,proč pořad trvaji na tech injekcich..ale tak znam kolem sebe holky,ktere si taky pichali injekce..jedna mnela dokonce taky hematom jako ja a pak se ji rozpustil..třeba je to na to dobre,jak se vlasne ředí ta krev..jinak u mne je kriticky ten 8 tyden..kdy přestalo bit srdíčko-tak si dokažeš představit jak jsem napjata.. 😒

janinkapet
21. pro 2013

@krausule vyšetřování vnitřním UZ je uplně v pohodě...čípek je zavřený, takže na mimi to nemůže mít negativní vliv...když si vezměš, že některé ženy ani na začátku neví, že jsou těhu a normálně sexujou a je to v klidu...Tak se třeba na ten hematom zeptej i Dr. na hematolce-docela by mě zajímalo, jestli ty injekce na to mají vliv, ale jdeš tam asi zase za 3 týdny, že? a ty jsi teď 7 tt.? neboj, to bude dobré! já v to věřím! 😉

krausule
autor
22. pro 2013

@janinkapet Jojo jdu tam až 7 ledna no..ja nevim ona cosik říkala 7+5..ale to je blbost že?Co znamena to +..to jako že tyden a plus dni?No mesíčky jsem mnela naposled 27.10..

janinkapet
22. pro 2013

@krausule 7+5 je 7 týdnů a 5 dnů, takže už jsi 8tt, tzn. že nejhorší máš za sebou! 😉 jaký máte stromeček? my máme živý smrček a už opadává 🙂 zatím je na balkoně v kýblu s vodou. To bude asi masakr, až ho dáme do obýváku a malý se na něho vrhne 😝

krausule
autor
22. pro 2013

@janinkapet no nevím..pořád se bojím.. ☹ ja jsem hroznej pesimista co??Snažím se myslet pozitivne..ale šílene se bojím za tyden v nedeli na ten ultrazvuk..no my máme živý..kupovali sme ho ve Fryštáku..stříbrný smrček..už i nazdobený 😀 joo..to ti veřím..s malinkyma detma ty Vánoce stojí zato..muj synator si dneska v T-mobilu vybral novy telefon,takže u nas je to už spíš na "domluve"..ty rozzářené detske očka..bych chtela ješte jednou zažít 😕

janinkapet
25. pro 2013

@krausule ahoj...trochu jsem teď pár dní nestíhala...malý si vymyslel, že bude spat už jen 1x denně a to jenom hodinu, takže se nedá skoro nic udělat 😒 ale jinak mě mile překvapil, protože stromeček zvládá perfektně-vůbec ho neničí 😀 to jsem ještě neviděla, že by se dal koupit živý nazdobený stromek, ale každopádně musí být krásný, když je to stříbrný smrček - my máme zelený, ale hlavně, že tak krásně voní 🙂 ozdoby máme červené a zlaté 😎 a jak ti je? co podbřišek-už snad nebolí 😨

krausule
autor
25. pro 2013

@janinkapet jee ja to blbe napsala 😀 jasný že sme si ho zdobili doma..se musím smát..ja myslela že stromek už mame a i nazdobený 😀 no..mnela jsem tyden klid..ani jsem nešpinila..včera jeden den trochu opet..jako vždycky jsem hysterčila..a dnes už opet nic..nevím jestli to ma spojitost s hematomem..třeba se rozpouští..no a podbřišek ješte občas..třeba jednou za den začne pobolívat jako u MS..tak si lehnu..masiruju trošku bříško..a do pulo hodky to povolí..sama nevím..jak se blíži ten ultrazvuk..tak opet nervičky..v nedeli ti dam vedet..pudu do špitalu tak kolem jedne..jinak mne byva pořad blbe..ale už ne celej den..jenom třeba po nejakem jidle..je mne blivno..nebo k večeru..ale už jsem po mesici schopna aspon do sebe neco natlačit..tak malej musí byt pekny čislo..ale co ja bych za takoveho roštaka dala..a uplne nejradši malou roštandu 😀

janinkapet
27. pro 2013

@krausule já myslím, že to špinění má souvislost s tím hematomem-škoda, že nevíme, jestli na to pomáhají ty injekce 😨 jsem samozřejmě zvědavá, jaký budeš mít ten UZ v neděli, ale jsem už teď přesvědčená, že to bude dobré 🙂 když je ti pořád blbě, tak je to pro těhu dobré znamení! 😉 jinak já bych taky radši brala rošťandu 🙂

krausule
autor
27. pro 2013

@janinkapet no uvidíme..no hormony taky delají svoje-to je pravda..dneska jsem se rozbrečela u pohádky 😀 no špatne je mne pořad to je pravda..určite ti dam vedet..kéž by jsi mnela pravdu.. ☹

janinkapet
29. pro 2013

@krausule jo a u které? já se vždycky rozbrečím u Malé mořské víly a u Jak si zasloužit princeznu 🙂 a to nemusím být ani těhotná 😀 držím moc pěstičky na dnešní UZ! 😉

krausule
autor
29. pro 2013

@janinkapet tak dneska na ultrazvuku vcelku dobry..hematom se pomalu rozpouští..a taky jsem slyšela srdíčko a videla malinkate ručičky i nožičky..jak se to "šmrdolilo"..to bylo tak krasny 🙂 😵 kéž by šlo vše dobře..je to malinke 2,5 cm..a přitom už bylo i když nejasne ale bylo videt končetiny..muj byl se mnou..doktorka skvela..dala mne kiontakt na Oscar zítra se budu objednavat..na krev mužu jit pry i ted..a když pujdu na ten velky ultrazvuk-kolem toho 12 tydne-tak už budou vysledky genetiky hotove..takže..za tyden opet v nedeli mam přijít na ultrazvuk..je hrozne zlata..aspon nemusím na Tomašove pořad čekat..a veme mne hned..v nedeli tam je docela klid..

janinkapet
31. pro 2013

@krausule tak to je supééééér! vidíš, já říkala, že to bud dobrý! 😀 to jsem moc ráda! Dr. Brychtová je vážně super! jsem ráda, že k ní taky chodím a doufám, že v příštím roce k ní budu chodit na těhu kontroly, jako ty! Do nového roku ti přeji zdraví pro celou rodinu, pohodový zbytek těhotenství a rychlý a málo bolestivý porod! 😉

krausule
autor
1. led 2014

@janinkapet jee..víš že na porod jsem ješte ani nepomyslela???Ja tomu pořad totiž tak nejak nemužu veřit..a tak se takovyma vecma ješte ani nerozptyluju.. 😀 nevím proč ale mam takovy zvlaštní pocit,že pokud to opravdu vyjde..bude to ta vymodlená holčička..a hotovo 😀 ..to víš že se ješte bojím..ale nejak mne uklidnuje ten ultrazvuk každy tyden..nevím proč ale jsem trochu klidnejší když mne kontroluje každy tyden..jinak už tyden jsem nešpinila..ale deloha mne pobolíva pořad..hlavne v noci mne to nekdy vzbudí..nekdy mne i pichaj vaječníky..ale tak pokud mimi žije je to dobre že jo?Taky mam strach s tech genetickych testu.jinak dekuju mooc za psych.podporu..moc mne pomahaš..snad ti to nekdy oplatím.. 😝 držím palečky at vam mimčo brzo vyjde..a taky přeji moc zdravíčka a štestíčka do Noveho Roku 😉

janinkapet
1. led 2014

@krausule to je jasný, že se ještě nezabýváš porodem, ale když jsem to psala jako přání do celého roku, tak mě to tak napadlo 🙂 je určitě moc prima, že můžeš na UZ každý týden...zlomový bude ten velký UZ ve 12. nebo 13.týdnu-tam už ti i řeknou, jestli by to mohla být ta holčička 😉 to pobolívání ti už snad brzy opravdu zkončí-já tohle neměla, ale myslím, že si tvoje tělo zvykne a přestane být tak citlivé...já jsem hlavně ráda, že mi píšeš dobré zprávy...asi se už objednám k Dr. Bry, ať na mě kukne, protože u nás mimi zatím "nepřichází" 😨

krausule
autor
1. led 2014

@janinkapet no to se objednej co nejdřív 🙂 ja zbytečne dlouho čekala..pak mne pichla injekci..před ovulací a bylo zadelano..šak víš..nekdy je opravdu potřeba telu pomoct 😀 určite dam vedet jak dopadl ultrazvuk v tu nedeli..doufam,že "bublinka" bude v pořadku.. 😝

janinkapet
2. led 2014

@krausule šak jo, budu tam muset zavolat 😝 Když jsem čekala malého a byla jsem těhu asi jak ty, tak jsme mu říkali "fazolka" 🙂 protože nám to tak připadalo z UZ fotky 🙂 když nám pak Dr. řekla, že to bude kluk, tak už jsme mu říkali jménem, protože to jsme měli hned vybrané, takže už v bříšku to byl náš Tomášek 😉

krausule
autor
2. led 2014

@janinkapet no ja "ji" říkam bublinka..už i muj se toho chytnul..a jinak ji neřekne.. 😀 no dnes i včera jsem mnela blee den..pořad špatne..a taky mne pobolíva v podbříšku takže dneska jenom ležím..mam strach jestli je to normalní že mne to pořad pobolíva jako u MS..ja to fakt neznam!Už at je nedele.. ☹ ja nemnela ponetí že v 10 tydnu mne muže ješte bolet podbříšek..chjoo..drž palec..

janinkapet
3. led 2014

@krausule "bublinka" je moc hezké 🙂 chápu, že to bolení podbřišku je už dost otravné...já to taky neznám, ale vím, že to na začátku těhu bývá 😒 budu držet všechny palce, co mám 😉

krausule
autor
5. led 2014

@janinkapet ahojky..tak dnešní ultrazvuk zatím o.k..srdíčko bije a "bublinka se pekne šmrdolila"...porostla..už ma 3,86...proti min.tydnu porostla o cm..jinak to špinení pry muže byt..muže prdnout cevka,nebo tak...jinak jsem ji dneska vzala i kafe..je hrozne zlata..mam opet přijit za tyden..

janinkapet
6. led 2014

@krausule to jsem moc ráda, že mi píšeš takové dobré zprávy...myslela jsem na tebe a doufala, že to bude takhle! to teda za týden pěkně vyrostla-teď se vlastně zvětšuje nejrychlejc-před tím to byly spíš milimetry a teď už centimetry a než se naděješ, tak bude mít 50 cm 😉 a už jsi objednaná na Oscara?

krausule
autor
6. led 2014

@janinkapet říkala mne doktorka že to špinení mam ignorovat..pry jak se překrvuje deloha..tak mužou praskat cevky..tentokart jsem ji vzala i kafe..pač byla hrozne mila a pry opet za tyden mam dojit..pry ji to neobtežuje je to v nedeli rychlovka,když na mne koukne a ja budu klidnejší..taky už mne ultr.delala přes bříško..a jsem rada,ono ten vnitřni je nic moc..človek už je tam stejne takovy citlivy uboíleny..a ješte "toho kousek" v sobe 😀 akorat ty nevolnosti..uff..na Oscara jdu 21 na tu genetiku..a taky mne řikala,at se objednam na krev tyden dřív..at mne vemou..že to jde...a když pak přijdu na 3D ultrazvuk už budou zrovna hotove i krevni testy..no a sestra v telefonu..nene to nejde..to my vam krev vemem zrovna když si přijdete na ultrazvuk..jmeno vaši doktorky?A ja že Brychtova..ticho v telefonu..a najednou..no ale mužete přijit dřiv na tu krev tedy..jestli chcete..ale to budete muset tedy přijit dvakrat..jednou na krv a pak na ultrazvuk..jsem se musela v duchu smat..najednou to šlo.. 😝 joojmeno Brychtova je asi opravdu kapacita..zítra jdu na hematologii..při tech mych nevolnostech je to opet parada..tam tvrdnout..

janinkapet
7. led 2014

@krausule tak to je príma, že už jí stačí UZ přes bříško..aspoň se nemusíš celá vyslékat a je to celkově příjemnější 😎 s tou genetikou je to sranda - ono je to skoro na stejno - buď tam jdeš na dvakrát a v den UZ to máš rychlejší nebo tam v den UZ musíš přijít dřív na tu krev a pak stejně čekáš 2h, než tě vemou na UZ 😖 doufám, že na té hematolce zas nebudeš tak strašně dlouho čekat! 🤐

krausule
autor
7. led 2014

@janinkapet ahojky..no dnes vyjímečne jsem tam šla na 10 h a v jednu byla doma..čili rychlovka 😀 ..jinak mne moc nepotešili..pry si ten Fraxiparine budu pichat až do šestinedelí..pry se to tak dela..cele tehu..a ja si myslela že už pomalu budu mit klid..nevím proč?Vysledky mam v norme..ale asi jak se ředí ta krev tak se musí ředit už cele tehu..tak hlavne aby to k nečemu bylo žejo..i kdyby jenom preventivne..kde vubec bydlíš ve Zlíne?A chodila si i na nejake cvičeni v tehu?Ješte je brzo..ale tak přemylela jsem nad nejakym lehkym..třeba tehu jogou nebo tak..

janinkapet
8. led 2014

@krausule já bydlím na Jižňákoch na Podlesí - a ty? Já jsem chodila cvičit na balony k por.as. Křemenové a plavat taky s ní. Bylo to moc super!! Začala jsem nějak v 16.tt - hned, jak mi přestalo být špatně 😉 chodila jsem celou dobu a poslední plavání jsem měla týden před porodem 😀 myslím, že i díky tomu jsem měla uplně suprový porod - asi nejlepší z mých kamarádek, co mi říkaly. Tu těhu jogu jsem nezkoušela, ale bude určitě taky dobrá. Podstatné je, se v těhotenství hýbat, chodit často na procházky...teda, když nejsou nějaké potíže.

krausule
autor
8. led 2014

@janinkapet jee..no ja taky bydlím na jižnakach..na Vetrne..to je naproti kostelu salesianu 🙂..no a maš nejaky kontakt na tu pani?Taky jsem si řikala,že bych nekam začala chodit..ješte je čas..ale jen tak preventivne si to zištuju..kde jste chodili plavat?jsem si řikala,že bych se třeba i seznamila z nejakyma maminama..moc jich tady neni v mem okoli..spíš duchodci..už jses objednala na tu gyndu?

janinkapet
9. led 2014

@krausule jo, mám...telefonicky jsem se objednávala na 1. lekci - na ty balony je omezená kapacita. Mgr. Jana Křemenová- mobil: 736 520 479. Plavat jsme chodily na staré lázně do 25m bazénu. Voda sice nebyla nejteplejší, ale to by zase nebylo ve vyšším stupni těhotenství dobré. Objednat na gyndu jsem se zapomněla, ale teď jsem stejně v půlce cyklu, tak to už nechám a objednám se, jak dostanu MS, abych mohla jít na UZ tak 12DC. Co tvůj podbřišek-ještě pobolívá?

krausule
autor
12. led 2014

@janinkapet Tak dnešní kontrola "narychlovku"..pani doktorka ani nehledala srdíčko..protože videla že se "bublinka" hybe..dostali sme fotečku no a ted nas čekají ty geneticke testy..takže uvidíme pak..ale jsem rada,že jsem videla jak je "bubli" čila a hybe tam ručičkama a nožičkama..zatím o.k..zítra se vletím na tu krev-aby ten příští tyden na ultrazvuku už byli vysledky..co ty,jak jste stravili víkend?U mne byla kamoška v patek s ročním chlapečkem..myslela jsem,že ho sežeru..ja už i zapomela jake to je mit takove male dítko 🙂