Z dlouholetých snažilek - těhulky

reniikk
23. zář 2017

Ahojky holky.. Moc by mě zajímalo, co si myslíte, že Vám nejvíce pomohlo při snažení? (Kdy se vám zadařilo?) Zkoušeli jste nějaké alternativní metody (čaje apod.)? Co Vám prosím pomáhalo, když už jste to chtěly vzdát? My se snažíme v podstatě 3 roky, máme toho za sebou už hodně, teď to necháváme chvíli "hnít" - miminko samozřejmě pořád chceme, ale máme teď toho tolik (stěhování, svatba apod.) tak nemáme ani kdy sledovat ovulaci apod. Třeba se zadaří teď, když na to nebudem myslet..?

Děkuji za všechny tipy 🙂

kajka750
23. zář 2017

Ahoj, nam se povedlo po 5letech,nebrala jsem nic ani caje,uz jsem to vzdala,doma mela papiry na umely, na spermio a dalsi vysetreni a termin na klinice. Ten mesic se povedlo a jedine,co jsme delali jinak bylo,ze sex byl rano,jinak stejne casto ( nikdy jsem to nehrotila). Nevim,jestli to bylo tim,ale krom uplnyho vzdani se moznosti normalne otehotnet to bylo jedine,co bylo jinak. Drzim palce.

barboralauren
23. zář 2017

Ahojky nejlepší je opravdu na to vůbec nemyslet snad dokonce si říkat ,,ze ani nechceš,, a přijde to hned🙂 My se snažili rok, přišlo to ale bohužel v 5 týdnu se přestal vyvíjet... teď po necelém roce jsem znovu těhotná a musím říct , kdybych se na to dříve tak nesoustredila jsem už dávno v tom. To se mi prave stalo teď opustila jsem od toho zaměřila se na něco jiného mimo jiné i sex byl lepší a sup jsem v tom jinak jsem užívala před asi půl rokem s přítelem Ferrility Blend ale ani jsme to nedobrali tak nevím zda to tomu pomohlo🙂 hlavně být v klidu a miminko přijde samo ve správný čas 🤗

jaaj87
23. zář 2017

Ahojky. Urcite maji holky pravdu v tom, ze nejlepsi je na to proste nemyslet, ovsem z vlastni zkusenosti vim, ze to nekdy proste nejde. Ja si i zkousela rikat, ze vlastne otehotnet nechci, ale mozek jsem osalit nedokazala a stejne si trval na tom, ze otehotnet chci. A nekdo ti rika "nevzdavej to" a nekdo ti rika "nemysli na to". Coz se vubec dohromady neslucuje 🙂. My jsme se snazili 2,5 roku, kdy nam ani doktori nedokazali zjistit pricinu. Otehotnela jsem po prvni inseminaci a ted jsem v 38.tydnu 🙂. Dle nekterych doktoru muze byt pricina i v pateri, ze tam dole proste neco "blokovalo" pristup spermiim k vajicku, proto jsem otehotnela hned po 1.IUI, kdy spermie k vajicku priblizili co nejvic, ale to jsou jen domnenky, ktere se nepodarilo prokazat. Kazdopadne s pateri mam problemy od malicka, takze mi to prijde nejvic pravdepodobne... kazdopadne vsem moc drzim palce, jednou se urcite zadari, jen to chce mit hodne trpelivosti a snazit se tim moc netrapit, ale sama vim, ze to moc nejde. Hezky den 🍀

akankeo
23. zář 2017

mam problematicka zada, kdyz uz jsou fakt spatna a je to na vyhreznuti plotenky, zacnu vzdy cvicit mojzisovu metodu, jako vedlejsi efekt mam vzdy tehotenstvi i pres antikoncepci, proste jakmile uvolnim panev, jsem v tom, i kdyby se na me manzel jenom usmal... Snazilka jsem nikdy nebyla, myslim si, ze si zeny neustalyma tehotenskyma testama pripadne ovulacnima testama tak maximalne skodi, je to stres, o planovanem sexu ani nemluve... Kamaradka, ktera nikdy v zivote prirozene neotehotnela otehotnela kolem 40tky, nebrala antikoncepci, na co, kdyz sou oba neplodni, jenze jak uz neresila deti, mela dve pres in vitro, byla v tom ani nemrkla...

eliza1
23. zář 2017

S ex jsem se snažila 7 let.. každý měsíc jsem brečela u MS, pomohlo až když jsem to úplně vypustila z hlavy, nic jsem nehlídala a myslela na úplně jiné věci... sice s partnerem už nejsem .. ale i tak ..... 🙂 hodně štěstí, třeba se teď povede 🙂

labijoux
23. zář 2017

Ahoj, shoda okolností , cvicila jsem jogu a břišní tanec pravidelně, poté díky opakující se zánět zubů jsem brala kyselinu listovou na doporučení zubaře a prodělala jsem2x kůru kapky Gynex z bylin kvůli prodelanemu zánětu mocaku, později jsem se dozvěděla, ze např. V číně je běžné, ze se žena rok před plánovaným otehotnenim čistí bylinami.

medulinek
23. zář 2017

My se snazili 3 roky,6x byli na IUI,4x se zadarilo a 3x jsem potratila,pref poslefnim udpesnym pokusem jsrm rikala,ze uz je to fakt naposled a brala jsrm wobenzym. Kbuli protilatkam jsrm brsla kortikoidy a po // jeste pichala cely tehu clexane. A ted mam skoro 4mes

medulinek
23. zář 2017

Icni zlobidlo. Jinak zadny caje,kapky,vitaminy,nic mi nepomohlo

aklin
23. zář 2017

My se snazili 2 roky a 7 mesicu. Mela jsem ji na iui a zadarilo se prirozene. Mezitim bylo vice faktoru, ktere mi pomohly vypustit (ac nechtene) myslenky na prirozene otehotneni. Prestala jsem se soustredit, uz mi na tom nezalezelo.

journals
23. zář 2017

@akankeo presne to si myslim taky... cim vic se testuje a pozoruje kazdy naznak tehotenskeho priznaku, tim vetsi stres to je (aspon pro me by byl). A kdyz to pozoruju, tak mi to tak dost na MK i prijde. Cim vic se testuje, tim vic se do toho zabredava a tim vic se tlaci na pilu, coz ma uplne opacny efekt.

teri3553
23. zář 2017

Ahoj, taky přidám svojí zkušenost. Snažili jsme se o miminko 3 roky. Během této doby jsem nakonec po roce marného snažení 2x otěhotněla a 2x o miminko přišla na přelomu 1 a 2 trimestru. První bylo přirozeně počaté a druhé po IUI. Nakonec přišlo třetí těhotenství těsně před IVF, ale povedlo se doma 😀
Vlastně se povedlo, ikdyž jsme nechtěli, protože nám doktoři doporučili jak já říkám "výběr toho nejlepšího z nás " na Petriho misce. Byla tu pravděpodobnost, že by to zase mohlo dopadnout špatně. No a teď... hladím si teď bříško a čekám kdy se malá slečna uráčí vylézt na svět. TP jsem měla 21.9. a v pondělí nastupuju do nemocnice na preindukci porodu.
Myslím, resp. jsem přesvědčená, že nám pomohla reprodukční imunologie, tedy kortikoidy a anopyrin (zasvěcené určitě vědí).
Všem co se snaží, strašně držím palce. My co se o ty miminka s tím naším osudem musíme trochu poprat, budeme určitě ty nejlepší mámy 👍

sirka1
23. zář 2017

U nás to bylo dost složité. Brali jsem se v roce 2011, v lednu 2012 jsme se s manželem dohodli, že vysadím antikoncepci. V půli ledna 2012 jsem onemocněla - onemocnění nervosvalového přenosu. Na květen mi naplánovali operaci, brala jsem dost léků, takže těhotenství bylo nemožné. Po roce a půl mi léky konečně vysadily, takže jsem konečně vysadila antikoncepci. To byl červen 2013. Nijak jsme to nehrotily, žádné plodné dny, sex byl když byla chuť. Když ani po roce nic, tak jsem to začala s gynekoložkou řešit. Což byl podzim 2014. Podstoupila jsem test průchodnosti vejcovodů. V únoru 2015 nám zase někdo hodil klacky pod nohy, protože si manžel zlomil 12-tý hrudní obratel po pádu. Takže jeho hospitalizace, operace atd. Když byl manžel doma půl roku na neschopence, tak jsem začala chodit na rehabilitace podle Mojžíšové, pila jsem čaje a podobně. Až v listopadu 2015 jsme se mohli pohnout dál a jeli jsme na imunologické vyšetření. Tam bylo zjištěno, že mám protilátky proti oocytům, takže v podstatě přirozeně otěhotnět nemůžu. Zadařilo se po druhém IVF. V červnu se mi narodil synek. 😉 Mezitím jsme ještě předělávali bydlení, od základu nová kuchyň, koupelna, obývák i ložnice. Čas bez dětí jsme využili beze zbytku. Aby toho nebylo málo, tak jsme když byli synkovi 2 týdny předělávali topení do mědi. Rozhodně se nenudíme. Když to shrnu, nám k vytouženému miminku pomohli lékaři, nic jiného nefungovalo.

reniikk
autor
24. zář 2017

@jaaj87 Týýjo, já mám taky docela problémy s páteří.. Náběh na skoliózu, tak možná by třeba IUI pomohlo.. Každopádně děkuji 🙂

reniikk
autor
24. zář 2017

@akankeo Tak Mojžíšovu metodu jsem ještě nezkoušela, pravda.. cvičím hormonální jógu, tak bych mohla vyzkoušet i Mojžíšovu 🙂 Děkuji

reniikk
autor
24. zář 2017

Děkuju moc holky za všechny odpovědi, zkušenosti.. 🙂

marticcelli
24. zář 2017

Co nam pomohlo..? Vira!! Bez Boha bych to nezvladla... Po 10 letech mame dvojcata 🙂

monenta
24. zář 2017

ahoj, opravdu je nejlepší totálně vypnout, my se začali snažit 07/2015, v prosinci mi začali šílené bolesti břicha se kterýma jsem byla 07/2016 byla na laparce - zjištěná endometrióza a adenomyoza s otazníkem. Doktorka mi po probuzení řekla, že děti mít přirozeně už nejspíš nebudu, náš primář - kapacita na tuto nemoc, to tak neviděl a dal nám rok. Potom buď umělé oplodnění nebo tělísko, abych neměla MS. Pořád se nic nedělo, tak jsem v 05/2017 prodala kočárek, nosítko, pleny, začali jsme dělat kuchyň, obr plány co vše opravíme a buch...06/2017 jsem objevila pozitivní test 🙂. Otěhotněla jsem překvapivě přirozeně i s cyklem 28-58dní. Začátky byly krušné, ale už jsem v 18tt, tak snad bude vše ok. Nikdy bych tomu nevěřila, že nemyslet na to a smířit se s tím pomůže. Zkoušela jsem bylinky - kontryhel ne, ten nesmím, jógu, fyzioterapeutku a stejně prd. Držím moc palce a věřím, že se také brzo dočkáte 🙂

jaaj87
24. zář 2017

@reniikk jj skoliozu mam taky. Ja ale nikdy nezkousela Mojzisovku, mozna by to mohlo taky pomoci treba.. kazdopadne IUI je nejmensi zlo, nebere se to jako umele a opravdu to nic neni, za mne mohu jedine doporucit

fandysek_1
24. zář 2017

@reniikk já popsala tu naší 4 letou cestu ve svém článku na profilu 🙂 hodně štěstí a nevzdávat to 🙂

luciebx
24. zář 2017

U nás pomohlo až Ivf. Et nevyšel hrozné sem se na to upnula a soustředila. Dala půl roku pauzu šla do ket ale brala sem to jako ze nic ze to nevyjde a ono vyšlo. Psychicky sem se upnula na novou práci a snažení bylo nesnazeni. Opravdu psychika děla hroooozne moc.

tynka9
24. zář 2017

@reniikk Mojžíšovou je super si domluvit přes gynekologa přímo na rehabilitacích - prvně si vás tam fyzio hezky uvolní a pak se posiluje + se chodí 1x za měsíc na mobilizace, což je takové "poskládání páteře" od kostrče po hlavu, obratel po obratli, uvolní se navíc svaly, které jsou v napětí... musím říct, že teď, 8 měsíců po ukončení cvičení, bych zase alespoň jednu mobilizaci brala všema deseti...

dendasubaristka
25. zář 2017

Zdravim a pripojuji se ke sledovani rad 🙂 my se snazime uz rok a mesic a jak to tak ctu,tak to bude asi opravdu mnou a tim ze nedokazu uplne se od toho odprostit.

tynka9
25. zář 2017

U nás jsme se teda nesnažili roky, ale asi 10 měsíců. Pomohlo mi dát se psychicky do pohody.
Bydleli jsme u manželových rodičů - jeden pokoj, společná kuchyň, s tchýni složitý, to by bylo na dlouho. Pak se nám naskytla příležitost a šli jsme do podnájmu.
Dlouhodobě jsem nebyla spokojená v práci. Je sice dobre placená, ale šéfka tam tvořila takové klima, že se tam opravdu nedalo dýchat. Funguje tam donášení, pomlouvání, sice 25 dni dovolené, ale je téměř nemožné si je vybrat, k tomu neustálé přesčasy... hodně náročné. A já pořad řešila, že jsme zdraví, dítě chceme, tak proč dávat výpověď, zvlášť když mám smlouvu na neurčito a z platu by byla hezká mateřská. Pak mi jednou manžel řekl, ze řeším hlouposti, že i kdybych otěhotněla ve výpovědní lhůtě, tak by to přeci bylo krásné. Pak už byl jednou v práci přetlak takový, že jsem šéfové řekla, co si myslím, že děla špatně. Sice mi to pak dala sežrat finančně, z téměř nejšikovnějšího zaměstnance jsem byla najednou nepřítel číslo jedna. Pak jsem byla téměř na 100% rozhodnutá, ze ke konci měsíce podám výpověď, ale ještě před tím jsme se s mužem domluvili, že zkusím zkrátit úvazek (jeden den v tydnu jsem měla volno, 6 hod denně by tam nefungovalo). Druhy den po tom, co jsem si domluvila to zkrácení, jsem na testu našla 2 čárky. Po tom hovoru se sefovou se mu tak ulevilo, že to najednou šlo na první dobrou.
Takže za mě opravdu pomáhá psychická pohoda - věděla jsem, že jsem zdravá, vše klapalo jak hodinky. Doktor mi to potvrdil. Odchodila jsem si půl roku Mojžíšové, fyzio taky povídala, že je to dobré. Ale pořad nám to nešlo. Pak už jsme měli i žádanku na spermio, kam muž naštěstí už nemusel 😉.

pmendy
25. zář 2017

když vše shrnu...po 3 letech pomohlo až IVF (napodruhé). Zkoušela jsem mnoho věcí ale nepomohlo nic. Při IVF se přišlo na to, že bych se mohla na hlavu stavět ale problém je ve spermiích i když manžel bral všemožné vitamíny, nekuřák, sportovec (když se přidala mužská DNA, embrijka se začala rozpadat). Teď jsme ve 33 TT, pořád však doufám, že se druhé dítko podaří přirozeně, protože antikoncepci určitě řešit nebudu.

brindik
25. zář 2017

První dcera je výsledkem toho, že mi doktorka řekla že nás po spermiogramu pošle do gennetu. Než byly výsledky, já byla v tom. A druhá dcera je zákon 364/2000, učila jsem se na pohovor, chtěla změnit práci.. takže u mě je problém v hlavě na 100%