Za jak dlouho po revizi jste se snažili otěhotnět?

alca22
28. zář 2010

Zajímalo by mě za jak dlouho jste se začali snažit. Já bych chtěla co nejdřív. Vadolo by, když bych začala hned po první MS?

svoba
6. říj 2010

Každý tvrdí něco odlišného. Jeden doktor mi říkal, že pokud budu bez komplikací, můžem se začít snažit hned (po první porevizové menses). Jiný zase počkat tři měsíce. My čekali 4měsíce. Ale záleží taky na tom, v kolikátém týdnu jsi potratila. Držim palce! 😉

zanet2009
6. říj 2010

Já jsem potratila ve 12tt. Dr. mi ríkal počkat 3 měsíce, my jsme se začali snažit po 2.porevizní MS a zadařilo se nám až po 6.porevizní MS.
Mám kamarádku,ta byla na revizi a otěhotněla ještě v těch 6 týdnech po revizi a má teď úplně bezproblémové těhu a vše je v pořádku.
Můj názor na toto je takový, pokud se žena na to cítí fyzicky i psychicky a nemá nějaké zdravotní komplikace, tak po první porevizní MS se klidně může zase začít snažit. 😉

jitunkav
6. říj 2010

ahoj, já jsem byla na revizi v 8 tt, čekali jsme po 2 MS, protože bylo všechno v pořádku - MS pravidelná, žádné cysty, tak mi doktor dovolil po 2MS nové snažení, ale po první MS bych to radši neriskovala, to je fakt dost brzo, můj Dr. byl výrazně proti, taky jsem to chtěla urychlit ....

alcatko.j
12. lis 2010

Alci, co lekar, to jina odpoved na tuhle otazku, obecne se rika, ze pockat 3 ms. Nektere holky rikaji, ze se pokusily otehotnet hned po revizi, ze pokud preci telo neni pripravene, tak by neotehotnelo...ja si ale myslim, ze obzvlast, pokud probehla revize, ze by mel probehnout nejaky cas, aby sliznice znovu dobre narostla...sice treba se vajicko oplodni ihned po revizi, ale aby se taky uchytilo...za me rikam, ze pockat 2 menstruace a pak, pokud nic jineho nebrani, sup na to🙂

kopretina82
13. lis 2010

Já byla narevizi ve12tt(resp.v 9tt mi těhu zamlklo), přešla 1MS a v 2. cyklu se nám povedlo,jenže mimi se neudrželo-mikropotrat, hned další cyklus byly // znovu a tentokrát, přes spoustu komplikací s krvácením, to zatím táhneme úspěšně směrem k porodu .
takže moje taktika byla nechat přejít 1.MS a pak tomu nechat 2-3 cykly "volný průběh" pak se začít "opravdově" snažit...
Držím palečky, ať se brzy zadaří a vše je ok 😉

karotky
13. lis 2010

Já potratila v 9tt,dr. mi nařídil,že nesmím půl roku otěhotnět a vnutil mi HAK.Pak to trvalo 2,5 roku,než jsem znovu otěhotněla.Takže si myslím,že ty 3 měsíce jsou tak akorát. 🙂

jankabry
13. lis 2010

Já myslím, že záleží na tom, jak tělo revizi snáší.
Moje to snášelo špatně ☹ Byla jsem na revizi v 9tt pro MA v 6tt. Hrozila mi další revize pro sraženinu, zbytky sliznice a td. pak se mi špatně zavinovala děloha, musela jsem zpět do nemocnice a pod. ☹ takže my počkali doporučovaných 6 měsíců 😉 a neměnila bych .. neměli jsme kam spěchat a těď čekáme zdravého chlapečka - ťuk ´tuk 😉

vecernice
14. lis 2010

zalezi i na psychicke pohode, aby clovek byl pripraven. ja byla na revizi v 10tt pro MA v 6tt. vse probehlo ok, ac tedy dalsi ms se dostavila jen po agolutinu po 75 dnech. ale hned po prvni porevizni jsme dostali zelenou (poprve nam to trvalo pres pul roku, tak jsem neverila, ze by to slo rychle) a otehotnela hned prvni porevizni. sice mam komplikace (krvaceni a hematom), ale nemyslim, ze to souvisi s predchozi revizi. mozna je to spis tema dvema zizalama, co se tam roztahujou 🙂
drzim palce, at to brzy klapne 🙂

pavcza
14. lis 2010

Já byla na revizi v 9. týdnu, v nemocnici mi doktor doporučil těch 6 měsíců, pak tedy řekl, že alespoň 4 menstruace by měly proběhnout. Na kontrole moje gyndařka řekla, že když jsem byla bez porevizních problémů, není důvod čekat, že naopak je nejlepší období, aby se zadařilo. Začli jsme tedy hned po první ms, s tím, že jsem věděla, že hned se to nepovede, nakonec se zadařilo přesně po té 4. porevizní ms. Sice pár malých zádrhelů bylo, ale nic vážného, tak snad se brzy dočkáme zdravého chlapečka. 🙂

crca
14. lis 2010

Já měla revizi v 8tt pro ZT to bylo v únoru 08 a na další pokus(jsme po IVF) jsme šli v srpnu 08,ale jinak doporučují 3 měsíce ,záleží i na okolnostech.Já jsem mohla taky začít dřív,ale měla jsem problémy s menstruací-nepravidelná,a než jsem se k tomu dostala tak byl srpen-ale úspěšný 😀