Zbývá jenom doufat v zázrak. Adopci ne

pigy
8. říj 2010

Zakládám toto téma, jelikož jsem v diskuzích podobné nenašla. Pro všechny doufalky, kterým nepomohlo umělé oplodnění, další si už nemůžou, nebo nechtějí dovolit a o adopci nemají zájem. Pro všechny, které už doufají jen v zázrak a stále věří, že je naděje

zelvik
31. led 2011

@cincinnati No tak to je úžasná zpráva, jsem moc ráda. Snad už tě konečně taky budeme následovat.

zelvik
31. led 2011

@lola22 No jo no:( Ale už MS končí, byla tak 3 dny, nějak krátká, ne? Ale je fakt, že než jsem ji dostala, měla jsem dva dny dost velký stres, tak to třeba taky mělo vliv.

zelvik
31. led 2011

@andrejda AHoj, taky tě vítám mezi námi. A jak na tebe pan Hakl působil? Co máš za problém?Držím palce, ať je návštěva u něj už zúročena. Já byla dvakrát a zatím nic:(

andrejda
31. led 2011

@zelvik Díky za přivítání 🙂 Čekáme na miminko - už skoro rok....naštěstí jedno děťátko už máme, 3-letou princeznu. Ale zdá se, že na sourozence bude ještě chvíli čekat. Zatím jsme po doktorech neběhali, protože na Andrejku jsme čekali skoro 10 měsíců, tak jsem nechtěla plašit... Pan Hakl mi přišel jako taková přijatelná, bezbolestná varianta. Tak stále doufáme 🙂 Zdá se, že má s miminkama úspěšnost 😵

slunickosedmitecn
31. led 2011

@cincinnati ahoj, gratuluji k holčičce a přeji aby i nadále bylo vše super 😉 .
@andrejda vítej mezi námi. Přeji, aby jsi se dočkala též vytouženého zázraku v podobě 2. miminka. Držím palečky, aby pan Hakl pomohl.

Holky, u mě bohužel mrška jedna dorazila dnes. Ale tedy také je úplně jiná než jindy, slabá a bezbolestná....že by pan Hakl????? 😉 🙂 , tak nynější nový cyklus to už určo jistí. No nechci nic říkat, ale moje dvě kamarádky otěhotněly injekční stříkačkou a jedné se už minulý týden narodil chlapeček a druhá má rodit za tři měsíce. Nemohly přijít do jiného stavu ani po IVF a doma injekční stříkačkou se jim to povedlo. My to doma snad taky vyzkoušíme, já tomu nevěřila, že to fakt jde a podívejte, opravdu jo. A jedna tím čekala dokonce dvojčata, ale nakonec má jen jedno, ale je tááák šťastná. To je jen TIP 😉 🙂 😉

petra.happyday
1. únor 2011

Ahojky holky! Moc vám všem držím palečky, aby se na vás také usmálo štěstíčko co nejdříve 🙂 My jsme si na to naše zlatíčko museli počkat nekonečných sedm let,ale dočkali jsme se......a dá se říct, že nám naší milovanou dcerunku nadělil přímo ježíšek 🙂 Narodila se právě na štědrý večer 24.12.2010 ve 23.45hod....nejnádhernější dáreček v našem životě 🙂

lola22
1. únor 2011

@slunickosedmitecn Dobre ranko, jak to myslis strikacku? Zni to docela dobrodruzne🙂 Jako ze nasajes sperma nekde mimo a das si do pochvy strikacku a striknes si to tam? A co myslis ze se tim zmeni? Vlastne IUI je neco takoveho, akorat, ze tam je prave ten rozdil, ze ta strikacka ma na sobe jeste nejakou kanylu, kterou se dostanes az do delohy. Fakt by me zajimalo jak to myslis🙂

lola22
1. únor 2011

@petra.happyday Diky🙂 Sedm let je hodne dlouha doba. A jak se Vam to nakonec povedlo?

lola22
1. únor 2011

@slunickosedmitecn Zda se, ze vetsine, co byly u pana Hakla se menstruace hodne usnadnila a zkratila, to vypada nadejne🙂 Co bude asi nasledovat 😉

petra.happyday
1. únor 2011

@lola22 Nakonec se nám zadařilo přirozenou cestou....a to už jsem podle lékařů neměla žádnou šanci otěhotnět přirozeně. Měla jsem údajně neprůchodné oba vejcovody, endometriosu, potrat, čtyři neúspěšné pokusy inseminace a dva neúspěšné pokusy IVF.

petra.happyday
1. únor 2011

@lola22hlavní je....nevzdávat se a myslet pozitivně 🙂 Vím, že se to snadno řekne, ale je to tak.... 😉

slunickosedmitecn
1. únor 2011

Ahoj holky 🙂
@petra.happyday, děkujeme za podporu a naději. Máte krásnou holčičku, takovej broučínek maličkej 😉. Je skvělé, že jste to se snažením nevzdali. Stálo to za to, jak je vidět. My to tady s holkama určo taky jen tak nevzdáme, tedy budeme se snažit to nevzdat. A je super, že po tom všem se vám malá podařila přirozeně, to je krásný 🙂. A co jsi pro to dělala ty, že to najednou šlo a přirozeně? Máš nějaký tip? Nebo jsi něco užívala, pila bylinky nebo tak něco?

@lola22 jo jo, přesně jak píšeš, stačí pouze obyčejná střední stříkačka prý, nasaješ sperma a opatrně buď sama nebo partner to stříkne co nejhlooubějc. Takto mi to kamarádka popisovala. Můžeš si na stříkačku klidně nasadit takovou sterilní hadičku, jakoby tu kanylu, jak při IUI, hlavně se to musí opatrně, aby tě to neporanilo a co nejprudčeji stříknout a je to. Dát nohy nahoru a třeba to udělat několikrát v tom samém cyklu a to by prý bylo, aby to nevyšlo, jim se to tak povedlo. A věřim jim, kamarádky byly už v koncích, takže vyzkoušely by asi cokoliv. 😉 .....No, ono se to zdá takové divné, i mě se to nejdřív zdálo proti mysli, ale holky, na jedné diskuzi jsem dokonce četla, že to jedný holčině doporučil přímo i nějaký doktor gynekolog, aby prý neutráceli zbytečné peníze za IUI.

petra.happyday
1. únor 2011

Přesně vím, čím vším si musíte projít a také prožít.....takže mi nemáte vůbec zač děkovat 😉 Ani po pravdě přesně nevím,co že mi napomohlo k přirozenému otěhotnění,ale mohlo to být např. že mi zjistili rozhozenou štítnou žlázu a já začala brát léky(ta prý dokáže nadělat pořádnou neplechu, co se týká otěhotnění) . Jinak co vám můžu doporučit je to, aby jste podstoupili vyšetření na imunulogii, genetice,popř.hematologii....právě na hematologii mi zjistili, že prý mám v krvi nějaké protilátky, které mohou způsobovat potraty a také to prý mohl být u mě důvod neúspěšných pokusů o otěhotnění....po dobu těhotenství až do porodu jsem si musela aplikovat Fraxiparine(tzv.miniheparinové injekce).

lola22
2. únor 2011

@petra.happyday Teda ten tvuj pribeh zni fakt zazracne🙂 Diky za tipy. Nejsi nahodou z Prahy?Nemas tip v Praze na hematologii a genetiku? A myslis, ze na hematologii ti zjistovali neco vic nez na imunologii?
@slunickosedmitecn No teda zni to zajimave, asi to s tou strikackou taky zkusim🙂

slunickosedmitecn
2. únor 2011

@petra.happyday no tak mě štítnou žlázu kontrolovali několikrát v gennetu a na genetice a imunu jsme taky byli, ale na hematologii teda ne. To nám nikdo neřekl ani nedoporučil, že bychom tam měli jet. A já už potratila 3x po přirozeném těhu a 1x po KET. A třeba zrovna v tomhle je ten problém. A to doporučení na hematologii si můžu nechat napsat i u mojí gynekoložky nebo to píšou pouze v CARU? Třeba by bylo vše pak v pořádku. No ale teda neumím si představit, že bych si pak třeba celé těhu musela píchat injekce. Jsem byla pěkně rozpíchaná už i při stimulaci na odběr vajíček. 😒 To jsou petra.happyday asi klasické injekce dlouhé a ne ty pera viď?

petra.happyday
3. únor 2011

@lola22 Ahojky! Jsem ze Sokolova, takže jsem na genetiku i hematologii jezdila do Plzně....já byla pouze na reprodukční imunologii, je to už sice dlouhá doba, ale mám pocit, že tenkrát mi tam taky prokázali nějaké protilátky.
@slunickosedmitecn Já jsem taky vždycky mívala štítnou žlázu v pořádku, akorát že se mi to jednou změnilo k horšímu a od té doby musím na ní užívat léky. Nejsem si jistá, ale mám takový pocit, že mě na tu hematologii poslali také z toho důvodu, že mi na genetice byla prokázána mutace genu pro MTHFR. Takže z mé zkušenosti vím, že i na hematologii dokážou lecos zjistit....zrovna jedu v pondělí na kontrolu, tak jsem na to zvědavá.Jinak já jsem byla poprvé na hematologii až šestém týdnu těhotenství. A co se týká toho Fraxiparinu, tak se jedná o klasické injekce se slabounkou jehlou. Ikdyž už jsem v den porodu měla docela modré bříško....tak to určitě stálo za to 🙂

slunickosedmitecn
3. únor 2011

@petra.happyday ahojky. No píšeš, že ti byla na genetice prokázána mutace genu MTHFR, která byla prokázána i mě i mému manželovi a genetička v gennetu nám řekla, že to není nic, co by bylo špatné, že to má 90% obyvatelstva a že se tím nemáme nijak znepokojovat. No a na hematologii nás nikdo neposlal ani nám o ní nikdy genetička neřekla a to jsem byla už na dvou IVF, které se nevydařili. Tak zvažuju, že si o to vyšetření na hematologii zažádám a bude. To mi udělají v gennetu nebo musím někam na specializované pracoviště do Prahy? Jsem z Jablonce. 😉
A samozřejmě pana Hakla neruším, tomu věřím teď nejvíc. 🙂

cuddle
3. únor 2011

@lola22 ahoj, jen sem nakoukla, tuto masaz mi doporucila tento tyden moje gynekolozka, jako alternativní doplněk při stimulaci na IUI nebo IVF, ktere nas snad brzo čeká - už jsem se objednala, na 3 sezeni ( lezeni ) a sem mooooooc zvedava, pry je to velmi prijemne, nebolestive - delaji jiste hmaty a to vše přes oblečení....no říkam sem mooooc zvedava, jdu koncem unora prvne, je to uplne plne....

petra.happyday
4. únor 2011

@slunickosedmitecn Co se týká té mutace genu, tak mi řekli to samé....asi jsem měla štěstí, že mě navíc poslali ještě na hematologii. Já jsem ze Sokolova a na hematologii dojíždím do Plzně, ale pokud máte v Jablonci hematologii, tak Ti to vyšetření z krve udělají určitě i tam....akorát že k tomu potřebuješ doporučení. Mě tenkrát doktorka v IVF centru říkala, že takové speciální vyšetření jako je např:genetika, imunologie a také hematologie dělají většinou až právě po dvou neúspěšných pokusech IVF....prý že je to nákladné pro pojišťovnu.

lola22
4. únor 2011

@cuddle Ahoj, ja uz byla na dvou masazich a jedine co k tomu mohu rict, ze je to prijemne a telo se mi vzdycky pekne uvolni, ale jestli to pomaha v otehotneni jeste nejsem schopna posoudit. Ale ze ti to doporucuje i gynekolozka to je optimisticke🙂
@petra.happyday No ja mam treba z imunologii tu zkusenost, ze je na ni dobry jit jeste pred IVF, ja se tam dostala i pres nesouhlas doktorky, ktera tvrdila, ze je to zbytecny, ze je to malo pravdepodobny, ze neco najdou. Nakonec mi teda tu doporucenku dala, kdyz sem tam uz byla objednana. A nasli mi tam pricinu, ze se nedarilo a se kterou by se pravdepodobne ani s IVF nezadarilo. A s temi penezi to neni uplne pravda, kompletni imunol.vysetreni stoji 6-7 tis, nesrovnatelne min nez IVF. Prijde mi to trochu nefer od doktoru, kdyz zenou nejdriv na IVF, kdyz se dvakrat nepodari, pak teprve zacnou hledat pricinu, no a ty mas uz jen jeden neplacenej pokus a pak uz musis za dalsi pokusy platit jak mourovata.

mischacek
7. únor 2011

@petra.happyday Ahoj můžu se zeptat, pokud bych chtěla vyšetření na hematologii, co bych měla chtít konkrétně? Na imunologii nám zatím zjišťovali protilátky proti spermiím, což se nepotvrdilo a na genetice karyotyp, který je také v pořádku. Díky za odpověď.

petra.happyday
8. únor 2011

@mischacek Ahojky! Mě na hematologii dělají vyšetření z krve na hladinu homocysteinu, antikardiolipinových protilátek a poktom asi základní vyšetření jako je hemoglobin...atd. Pokud budeš mít doporučení od gynekologa, tak oni určitě budou vědět na co Ti mají vyšetření z krve udělat. 😉

petra.happyday
8. únor 2011

@lola22 Jo jo přesně tak....není to fér, jenže co naděláme...to je to naše slavné zdravotnictví 😕 Teď už vím, že bych si příště stála za tím, že bych si veškerá vyšetření vyžádala a také možná i vydupala, ještě před IVF 🙂

zelvik
8. únor 2011

@petra.happyday Ahojky, tohle všechno nám udělali na genetice - resp. nám napsali žádanku na všechno vyšetření, co šlo udělat. Tak snad jsme prozkoumaný za všech úhlů a stran. A stejně nic:(

slunickosedmitecn
8. únor 2011

Ahoj holky, přeji pěkné dopoledne. 😉
Mám dovču, tak mám leháro...

@zelvik přesně tak, nám dělali tyto všechny vyšetření před IVF na genetice a jak jsme četla teď výsledky, co nám napsali, tak je tam i imunologické vyšetření, dle co zde píše happyday.
Naše výsledky:
Protilátky antispermatické, anti zona pellucida a antifosfolipidové protilátky- vše negativní
Karyotyp: oba partneři v normě 46,XX a 46 XY, delece dlouhého raménka Y chromosomu: u parnera nebyly zjištěny
CFTR mutace: u obou vyloučeno 33 nejčastějších mutací CFTR genu

u mě: trombofilní mutace: prokázána pouze 1 mutace genu MTHFR A1298C: AC (heterozygot)

Heterozygotní konstituce tohoto polymorfismu bez současně prokázané hyperhomocysteinémie bývá klinicky nevýznamný, častý nález asi u 30% populace
Leidenská mutace pro faktor II (protrombin), faktor Leiden a MTHFR C677T nebyly u mě prokázány.

U partnera prokázány 2 meutace MTHFR:genotyp MTHFR C677T:CT + A1298C:AC (Double heterozygot), bez prokázané homocysteinémie je klinický význam malý.

Doporučena kyselina listová 0,4 - 1mg denně-upravuje funkci enzymu MTHFR, působí pozitivně na metabolismus metioninu a homocysteinu, na oxidoredukční rovnováhu, usnadňuje oxidaci cholesterolu, snižuje riziko TEN, zabraňuje poškozování cévní výstelky.

Závěr genetické vyšetření vyloučilo chromosomální odchylky, geny cistické fibrozy a trombotické stavy.
Dle genetičky z gennetu je vše v pořádku. Tak nevím nevím. Asi ale zkusíme tu hematologii.

lola22
8. únor 2011

@slunickosedmitecn Ahoj, no podle toho ale co pises, nemas vysetrenou bunecnou imunitu na imunologii, ktera je castym duvodem brzkych potratu.

No ja mam pro zmenu zanet streptokokem, takze fakt super, skoro se tesim az to tentokrat dostanu, abych mohla prelecit, i kdyz podle toho co jsem nasla, ma velikou tendenci se vracet, ach jo, uz se z toho zblaznim:(

slunickosedmitecn
8. únor 2011

@lola22 aha a díky. A co se myslí tou buněčnou imunitou? To mi asi opravdu nedělali 😖 .
Jinak, můžu vědět, jak se ten streptokok pozná? o tomto onemocnění nemám ani páru. Moc samozřejmě přeji, abys zánět co nejdřív vyléčila. Musí to být asi pěkně nepříjemný. Jo jo, jsou to fakt radosti, místo tohom, aby se člověk radoval z miminka, tak prodělává takové trable 😒 . Tak se drž.

slunickosedmitecn
8. únor 2011

Jo a lola, třeba to už ani nedostaneš. 😉 Moc držím palce, abys byla těhu. 😉 Bylas v lednu přece u pana Hakla ne?

Já už se nemůžu dočkat 25.2. až tam pojedem. 😵

lola22
9. únor 2011

@slunickosedmitecn No jo uvidim, nic zvlastniho ale nepocituju. Ja toho streptokokoka poznam jako opravdu mirne svedeni ale treba pred laparoskopii, cca pred rokem, kdy mi taky zjistovali zda nemam nejay zanet mi ho taky nasly a to jsem vubec zadne priznaky nepocitovala, takze je to peknej previt.
Bunecna imunita je na rozdil od protilatek nespecificka a funguje trochu jinak, koukni treba na http://www.neplodnost.org/imunologicke-priciny-...
Je to v té části s nadpisem Imunitní poruchy těhotenství

cincinnati
12. únor 2011

@pigy Jak se máš ?